Любители на кучета - 30!

  • 71 701
  • 754
  •   1
Отговори
# 555
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
GENTIL, не се коси.Не ми е известно в Бг да има  бяс.Ако  имаше бясно куче в София,бъди сигурна  че щеше да се чуе.По-възможно е в пограничните райони да прескочи бясна лисица.
Ако все пак се притесняваш,противобесен център има  в 1-ва градска - до НДК.Аз съм ходила там ,защото  преди  време ме нахапа един  помияр.От моя опит -  ето какво се прави в случай на ухапване:
1. Измива се хубаво със сапун и вода.
2. Мястото се йодира  (йод не се слага като компрес!!!) .
3. Слага се ваксина срещу тетанус.
4. Следи се животното ,което ви е ухапало за срок от 2 седмици.Надяваме се да остане живо и здраво (поне за този период) .Ако то се разболее или изчезне и не може да бъде наблюдавано за този срок - поставяме си ваксина.
Поне такава е практиката...

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 00:34 от Кукумявка под прикритие

# 556
  • Мнения: 2 286
Фийлинг,  Cry Hug много съжалявам за загубавата ви Confused .

Джентил, не знам как точно седи въпроса с бяс... Дано всичко е наред и нямате повече такива случки!

# 557
  • Мнения: 4 458
GENTIL и аз мисля, че няма от какво да се притесняваш. Попитай ветеринаря, ако ще си по-спокойна.

Feeling, поздравления за бебето и съжелявам за загубата.

Ние определено сме добре  Peace Размина ни се поредния ветеринар.

# 558
  • София
  • Мнения: 2 217
Благодаря ви, момичета!  bouquet
Като ме поотпусна първоначалното, внезапно споходило ме притеснение и поразмислих, а и след като четох и вашите мнения, се успокоих и реших да не мисля по този въпрос. То така ако почна, трябва да се сетя за всяко нещо, което един любимец може да пренесе като болест - това си е чиста хипохондрия.  Grinning
Кучето е добре и ние също. Ай стига съм се чудила с кво да си изнервям ежедневието - талант съм просто в това отношение.... Mr. Green

Да споделя, че никога не съм виждала мъжа си в такова умиление пред животно -то не е любов ви казвам, не е чудо....Вчера като се заровил в интернет - нещо четеше за Джуди /породи, особености и т.н./ и като се радва, чете ми на глас.....Докато си е вкъщи забравя, че има деца, честно Laughing На татко принцесата, на татко хубавицата, умничката тя, сърничката ми нежничка....Мале...толкова нежности и аз в годините на гаджелък не съм отнасяла... Joy

# 559
  • Мнения: 224
+1
Ех, тази Джуди. Момичето попадна на хора. И на "татко". Simple Smile Дано повече не отнася кучешки зъбки. Всичко със здравето ви да е наред! Praynig

Фийлинг, Hug Знам, че е тежко. (http://www.prikachi.com/images.php?images/916/5308916k.jpg)

А Смърфи е умниче-късметлийче.  sunЗнае той пред коя врата да заплаче. Heart Eyes

KiА , Хана тотално избистри картинката. Много съм доволна от нейните хора в клиниката. Simple Smile Огромно благодаря, че сподели за вируса! HugПланирах да водя дребното точно в "огнището". Сега ще заобикаляме. Как е Алекс? Дали се е подобрил Арес? Дано са по-добре! Hug Praynig

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 13:03 от marta1

# 560
  • София
  • Мнения: 360


Бъди на разходка в неделя - беше полудял! Превъзбуден от това, че се вози в колата /много обича/, после на едно широко поле тича наистина като обезумял, дори като го виках не идва Mr. Green! Като се надивя отиде до колата и чака спокойно да му отворя за да се качи - "Приключих с разходката, хайде да си ходим!"

# 561
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета, понеже знам, че проверявате и други кучешки сайтове, да ви помоля за нещо  Praynig
Ако срещнете обява за изгубено/откраднато куче - чихуахуа - кремаво, с червено-кафява каишка, много дружелюбно, добре гледано - прибрали са го от МЦ "Вяра, Надежда и Любов" (това е на гърба на "Тина Киркова"), явно е изгубено някъде в този район. Пусто не успях да видя момче или момиче беше, че ме викнаха за преглед  ooooh!, но се надявам да е изгубено само едно в този район  Praynig

Предварително благодаря за помощта  Hug

# 562
  • Мнения: 11 351
Деси, чип има ли кучето? Ако има ще се намерят бързо собствениците. Дано да се намери бързо  Peace

Аз днес също гледах срещу една жална обява за изгубено рошко. Бяха залепили плакат на кучето пред един Кауфланд в квартала......стана ми много жал и за двете страни - за първи път виждам плакат с куче което се издирва.......дано си намери и то стопаните.  Praynig

# 563
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Здравейте!
Извинявам се за нахлуването в темичката. Обикновено съм в котешкия лагер, но 2 малки кутрета ме спечелиха и за този лагер.   Grinning
Въпросните буби са на 11 дена и ги храним изкуствено (майка им умря при раждането). От началото си ги храня с един шейк от краве мляко, жълтък и някои други съставки (може и да изглежда съмнително, но наистина много добре им влияе(ше) и ветеринара, който ги погледна преди няколко дни каза, че изглеждат много добре), но едното получи диария преди 2 дена и вчера много се влоши. Апетит и тонус не губи, но всички знаем, че диарията е много опасна. Започнах да му давам само с адаптирано мляко за кучета и се подобри, но сега друга чуденка.  newsm78 Какво трябва да е акото от това мляко?! От жълто и воднисто стана сравнително стегнато и .... зелено  Shocked . Цвета му е нещо като сиво-зелен и ака в много големи количества, но съм сигурна, че не е от прехранване, защото яде по-малко в сравнение с другото мляко. Чудя се дали въобще усвоява нещо от това мляко след като изхвърля толкова много ненужна маса.
Надявам се някой да има опит в подобни ситуации и да сподели.
Знам за онези хора дето им викат ветеринари, но където живея няма денонощни и нон-стоп кабинети. Ако ще се ходи, ще е чак утре, но "мама" толкова дълго в неведение не може да стои.  Simple Smile
Чакам да ни се отворят очичките и ще споделя снимка Simple Smile))
Лек ден на всички!
Здравей, нашето куче когато говзехме беше на 10 дни. Аз също доста се консултирах жв темата. Отгледах го, като купувах сухо мляко, /заместител на кучешкото/ от ветеринарната клиника. Нощем спеше с шише топла вода в кашона, където го гледахме като бебе. Попитай какви витамини да му даваш, защото впоследствие направихме 3 курса с калций за лечение на рахит/изкривиха му се предните лапи/, но това не му пречи да е дивак над диваците Simple Smile

# 564
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Здравейте!
Извинявам се за нахлуването в темичката. Обикновено съм в котешкия лагер, но 2 малки кутрета ме спечелиха и за този лагер.   Grinning
Въпросните буби са на 11 дена и ги храним изкуствено (майка им умря при раждането). От началото си ги храня с един шейк от краве мляко, жълтък и някои други съставки (може и да изглежда съмнително, но наистина много добре им влияе(ше) и ветеринара, който ги погледна преди няколко дни каза, че изглеждат много добре), но едното получи диария преди 2 дена и вчера много се влоши. Апетит и тонус не губи, но всички знаем, че диарията е много опасна. Започнах да му давам само с адаптирано мляко за кучета и се подобри, но сега друга чуденка.  newsm78 Какво трябва да е акото от това мляко?! От жълто и воднисто стана сравнително стегнато и .... зелено  Shocked . Цвета му е нещо като сиво-зелен и ака в много големи количества, но съм сигурна, че не е от прехранване, защото яде по-малко в сравнение с другото мляко. Чудя се дали въобще усвоява нещо от това мляко след като изхвърля толкова много ненужна маса.
Надявам се някой да има опит в подобни ситуации и да сподели.
Знам за онези хора дето им викат ветеринари, но където живея няма денонощни и нон-стоп кабинети. Ако ще се ходи, ще е чак утре, но "мама" толкова дълго в неведение не може да стои.  Simple Smile
Чакам да ни се отворят очичките и ще споделя снимка Simple Smile))
Лек ден на всички!

Здравей, нашето куче когато говзехме беше на 10 дни. Аз също доста се консултирах жв темата. Отгледах го, като купувах сухо мляко, /заместител на кучешкото/ от ветеринарната клиника. Нощем спеше с шише топла вода в кашона, където го гледахме като бебе. Попитай какви витамини да му даваш, защото впоследствие направихме 3 курса с калций за лечение на рахит/изкривиха му се предните лапи/, но това не му пречи да е дивак над диваците Simple Smile

# 565
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси, чип има ли кучето? Ако има ще се намерят бързо собствениците. Дано да се намери бързо  Peace

То дори да има чип, като няма регистър...

# 566
  • София
  • Мнения: 11 117
Деси, чип има ли кучето? Ако има ще се намерят бързо собствениците. Дано да се намери бързо  Peace

То дори да има чип, като няма регистър...

Има Балканска база данни за идентификация на домашни любимци (със снимки).
http://www.balkanpet.net/

# 567
  • Мнения: 28
Бъди е прекрасен  Heart Eyes

Feeling, какво да ти кажа - всяка част!  Hug Страхотни сте, повече хора като вас ако има, живота ще е прекрасен!
Щастливец е кучо, че е попаднал на съвестни хора. И много съжалявам за приятелчето ви лабри..  Sad

Марта Hug именно. Кой е "дребният" мила? Късно влязох в темата. Та много от кучовци не съм видяла.. Идвате ли на градинка? Дар и Макси знаеш ли ги?

Ние сме добре, но още се давим по малко, е като цяло д-р Кунев ни излекува с 2-3 инжекции... Все още не ни позволяват да ходим на градинка..  Sad но се разхождаме напред назад из квартала..  Mr. Green  
За Арес -  Стефо писа у фейса - "Юнак без рани не може" - това ме успокои, че Арес е жив и е здрав и е добре вече. Но не сме много близки и не зная подробности..

# 568
  • Мнения: 224
Марта Hug именно. Кой е "дребният" мила? Късно влязох в темата. Та много от кучовци не съм видяла.. Идвате ли на градинка? Дар и Макси знаеш ли ги?

Ние сме добре, но още се давим по малко, е като цяло д-р Кунев ни излекува с 2-3 инжекции... Все още не ни позволяват да ходим на градинка..  Sad но се разхождаме напред назад из квартала..  Mr. Green  
За Арес -  Стефо писа у фейса - "Юнак без рани не може" - това ме успокои, че Арес е жив и е здрав и е добре вече. Но не сме много близки и не зная подробности..

Браво на Алекс. Hug И на д-р Кунев също. Изцяло разчитам на техните грижи.
( А дребното е и дълго. Оглеждай се за дакел. В градинката няма много дакели. Другият е Реджи. А моят - Мики. Арес и Мики не се разбраха много, затова само минавахме напоследък, но сега нямам търпение Арес пак да се върне, като знам какво е преживял. Макс-ове познавам много. За Дар не се сещам. А твоят Алекс е лабрадор, нали ? Embarassed)

Бъди е фантастичен.
Как е Джуди? Минаха ли белезите от зъбки?
Расте ли Смърфи?
Къде са Фея и Кокоша Нел?
 Laughing

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 09:49 от marta1

# 569
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Момичета, понеже знам, че проверявате и други кучешки сайтове, да ви помоля за нещо  Praynig
Ако срещнете обява за изгубено/откраднато куче - чихуахуа - кремаво, с червено-кафява каишка, много дружелюбно, добре гледано - прибрали са го от МЦ "Вяра, Надежда и Любов" (това е на гърба на "Тина Киркова"), явно е изгубено някъде в този район. Пусто не успях да видя момче или момиче беше, че ме викнаха за преглед  ooooh!, но се надявам да е изгубено само едно в този район  Praynig

Предварително благодаря за помощта  Hug

Деси, да не би да е това:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=3793669525803&set=o.1 … ype=1&theater

Обадих се на телефона и човека каза, че веднага ще отиде да провери. Ехх дано да се намерят стопанин и кученце  Praynig Съвсем случайно видях обявата във фейса, споделена от мой приятел, точно 5 мин след като прочетох поста на Деси.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 09:49 от mentolka

Общи условия

Активация на акаунт