Любители на кучета - 30!

  • 71 805
  • 754
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Тц тц завиждам ви аз за тия послушни кучета.
Нашето е голям дивак. Направихме две малки излизания на поляната в къщата на свекърва ми, защото там не влизат кучета, а техните си имат отделно заградено място и там си живеят, та решихме да го изведем, че вече не се издържа.
Леле това животно е, като прахосмукачка- каквото види, всичко яде, вчера намери за секунда един остър кокъл, точно колкото муцуната му, така се беше загнездил под небцето, че докато го извадя ме надъвка до кръв. Това камъни, пръст, трева, ужаааас ви казвам. И после вкъщи още ен го беше пуснала щръклицата - не можем да го усмирим, лае, закача се, наказваме го, като мине наказанието пак. Беше се превъзбудил, няма спирачки.
Е, да кажа и нещо хубаво, да не гледам се в лошото - след няколко сухи тренировки за ходене на повод има надежди, че ще схване номера. Обаче е толкова запленен от всичко наоколо, че гледам и да го оставям да се пордва, че да има желание за разходки. Също и идва, като го извикаш. Запозна се с котката, която също живя вкъщи за цяаала седмица, но това е друга история. Много се радва на други хора, просто, все едно ги познава цял живот, никакъв пазач няма да е, ама по-добре така, да е социален. И така. Сутринта още го държеше, търчи, скача, абе...не знам, дано се кротне, като порастне. Когато слуша чак не можеш да повярваш, че може да е толкова изпълнителен, но полудее ли...
Как мислите - да седи наказан в коридора, докато се кротне добро наказание ли е? Мисля,че това е най-ефективното при него. Всякакво шъткане, "не" и други гласови команди, когато се е разбеснял дават обратен ефект. А и ние също се изнервяме така, то пък колкото и да е, имам си една одрана и една надъвкана ръка вече  Mr. Green Иначе другото ефикасно нещо е да се награждава при добро поведение, но така може да изяде много, наистина много и някак не си го представям на всяка крачка наградка.
Ааа и нокти на куче на почти 3 месеца режат ли се? Или ще ги изпили, като почне да излиза редовно? Много остри бей.... ooooh!
Другоо какво щях да ви питам...не се сещам, като се сетя пак ще ви надуя главите. Grinning

# 211
  • Мнения: 382
жгмъц, страхотна история в снимки Simple Smile

pandora, аз както всички тук знаят не разбирам от кучета, но те съветвам да не допускаш моята грешка с разходките. Когато почнахме да разхождаме Чарити тя беше така наплашена, че само и само, за да я извеждам се налагаше да я нося на ръце. После тя започна да се поотпуска и аз я държах на дълъг повод да не се стресира. Тя си душеше каквото си иска, шматкаше се и аз й ходех по д-то, където тя искаше. Това го правех, за да й харесва навън, за да иска да ходи навън и тн. И така след 3 месеца такива разходки тя стана неуправляема не само по време на разходки, но и вкъщи. Когато скъсих повода борбата беше ужасна. Такава , че макар че е куче 10-12кг имам мазоли на ръката от стискане на дружката на повода. Сега вече нещата са различни, благодарение на съветите на момичетата тук в темата и сега аз я разхождам, не тя мен! Пиша ти това, защото според мен за кучето е бонус разходката, но не си е работа вместо човек да се отпусне и да си разхожда кучето с кеф, постоянно да е нащрек да не лапне то нещо, на къде ще го дръпне и така ooooh!. Затова и от съветите на момичетата тук аз лично оставам с впечатление, че от самото начало кучето трябва да се възпитава по време на разходка какво му е разрешено и какво не Peace
Фея , сега да не кажеш , че не съм добра ученичка  bouquet
Откакто разхождам Чарити на къс повод и без глезотии, тя много се промени. Ходи до мен, не пред мен. Когато почне да се опъва заради друго куче или заради коли например, я спирам, сяда, чакам я да се успокои и чак тогава продължаваме. Не вярвах, но вече и на вратата не ме бута да мине пред мен, а ме изчаква и тогава тръгва. Определено има подобрение. Сега ни остава близането на крака и постоянното дъвкане на всичко, но никой не е съвършен Wink

# 212
  • Мнения: 555
Че има ли куче, което не е изяло поне един чифт обувки ? Laughing
Бианка е изяждала како ли не, любимите ми маратонки, десетки джапанки, даже и шкафа за обувки! Laughing
Моето куче  Mr. Green Веднъж и аз да се похваля с нещо Laughing
Като малка си позволяваше да се пробва с чужди предмети, но след месец викане "Берта НЕ" разбра, че не всичко в тази къща е за игра. Е правила е доста бели. Не е като да не е изравяла саксиите  в търсене на съкровища или да ми краде бельото и да го разнася гордо из къщата. След като ми прегриза кабела на таблета се наложи да водим дълъг  и тежък разговор на тема 'Кое е наше и кое нейно" Сега вече съм супер спокойна, че и цял ден да я оставя сама вкъщи да щъка няма да барне нищо. Понякога обаче като се прибираме от някъде и в чантите има нещо за нея не знам как, но винаги го открива и си го взима без да пита дали е за нея. Сякаш си знае  Laughing

п.п. Страхотни снимки. Истински авантюристи Party

# 213
  • Мнения: 382

Че има ли куче, което не е изяло поне един чифт обувки ? Laughing
Бианка е изяждала како ли не, любимите ми маратонки, десетки джапанки, даже и шкафа за обувки! Laughing
След като ми прегриза кабела на таблета се наложи да водим дълъг  и тежък разговор на тема 'Кое е наше и кое нейно" Сега вече съм супер спокойна, че и цял ден да я оставя сама вкъщи да щъка няма да барне нищо.
Кажи, моля те как се научихте на това да не пипа чуждите вещи Mr. Green

# 214
  • Мнения: 555
Ами като за начало посочвам предмета, давам и го да го огледа и подуши и казвам строго НЕ. Или ако се опита да го захапе казваш Не и дърпаш рязко назад предмета. Ако все пак го загризе казваш "Пусни" (за Пусни се е налагало да правя какво ли не - от запушване на носа до бъркане в устата, но вече знае какво е "Пусни" Laughing) Ако продължава упорито да гризе и напада чужди вещи ставам все по строга. Няма да си кривя душата случвало се е дори да имитирам удряне по муцунката с въпросния предмет.Под имитирам имам предвид бавно и леко докосване, при което тя заема виновна поза и прискляпа до припадък. За всичко друго бих се примирила да гризе, но дюбели, кабели и остри предмети просто няма как да стане и ако се налага стигам до крайности само и сано да разбере, че е опасно. Котката на една позната гризеше кабелите до основи  Shocked Наложи се да я пуснат в къщата им на село, за да не гризе. Беше изгризала кабела на ютията, а всички знаете колко е дебел!!! Това е много опасно. Особено ако гризе кабелите на включени електроуреди.
Не е лесно и наистина се иска постоянство. По едно време беше установила, че щом не сме казали, че не е за нея значи автоматично е нейно и ела да видиш ... Всяко ново нещо вкъщи биваше атакувано и завлачено в леговището ooooh! Сега това и е любимата игра. Започва с "Виж какво си намерих" И завършва с ' Не сте ми казали, че не е за мен. Нямате право да ми го взимате" и "За нищо на света няма да го пусна"  Joy

# 215
  • Мнения: 382
Bertichka, страхотно си го описала Hug Благодаря ти!
Откакто сме я взели се чудя как да я убедя, че диванът не е нейн ooooh! Предполагам, че аз правя грешка давайки й двупосочни послания. Не й давам да го хапе, да го дъвче, да дъвче възглавниците му, както и да качва предмети за игра на него. Разбира се  тя вече многократно надъвка възглавниците както и едното ръбче. Но от друга страна вечер й постилам да легне на него, защото ми е жал да спи на земята като куче Joy И тя спи на постланото ден, два , след което незнайно как й хрумва и започва да го дъвче ooooh! Поне не дъвче диванът, но онзи ден заварвам сутринта чаршафът й с дупка половин метър широка Shocked Явно трябва да й забраня да припарва до диванът, а тя така да си го харесва. И сутрин е така сладка като стана да я будя за разходка и тя като се търкаля мързеливо Heart Eyes Искам да я науча , че може да се качва само на постланото, когато й разреша и нищо друго не е разрешено да прави с и на дивана. Не мисля, че е някакво свръх знание, защото едно време баба ми имаше едно малко куче, което беше научено да лежи на леглото само , където му е постлано и никога не е дъвкало нищо. Обаче аз не знам как да го постигна това и затова и сега като ни няма принцеса Чарити седи на терасата.

# 216
  • Мнения: X
 Leisi_bb , мерси за съветите. Всъщност той ходи по-добре по правилният начин, отколкото да се шматка сам, просто исках да знам дали съм на правилния път.
Иначе не прави поразии вкъщи, когато е сам. Единствените проблеми с него са, че захапва леко при игра, което е проблем основно за децата, така или иначе трябва да се научи да не го прави. Почна да се сдържа, но не е спрял.  И в един миг става неуправляем, като се разбеснее, скача, лае, намерих му цаката за лаенето де. Иначе е много послушно куче и има желание да изпълнява, каквото му кажеш.
Така и това, което исках да питам, но не се сещах - как возите бебета в колата? До сега ми седеше в скута, обаче стана голям и не ни е удобно взаимно. Той обикновено заспива, но в началото е малко стреснат. Колата ни е комби, багажника е голям, но дали няма да му е...трудно там? Thinking

# 217
  • Мнения: 313
ето и още малко снимчици на моите щерки Mr. Green и двата албума съм ги направила публични,за да ги видите и утре ще са private Hug
за сега това е от мен,следобед ще се включа пак

# 218
  • Мнения: 555
Но от друга страна вечер й постилам да легне на него, защото ми е жал да спи на земята като куче Joy
Joy Joy Joy
Колкото и да не ни се иска те са кучета Laughing И аз и говоря като на бебе "Айде слънчице да отидеш на слънчице" И от сорта. Приятелят ми пък обича да я носи в ръцете си като бебе. Само дето още не е почнала да сучи Joy
Обаче все пак трябва да си знае мястото! Ние също и даваме да се качва по диваните и леглата. В противен случай единствения ми досег с нея би бил на земята, а аз хич не обичам да се валям по земята като някой бобър Laughing От друга страна обаче се замислям дали не и разрешаваме прекалено много, защото тя ходи да спи на леглото ни когато си поиска и след нея може да откриеш какво ли не в завивките. Гурли, петна от шушулчицата й. Косми колкото си поискаш. И все пак не знам... Не мога да я лиша от това. Предпочитам да пера често завивки и постелки. Но гризането е недопустимо в нашия дом Naughty Много моля! Има си играчки цяла кутия да си ги гризе тях! Сега и аз й направих една постелка за дивана с идята да лежи само на нея. твърдо съм решена да я науча да спи върху нея. Ще мисля как ще стане това. най-вероятно пак ще има дълги преговори Laughing


нова мама84 Страхотни са Heart Eyes Куче и бебе е просто най-милата картинка на света. Аз като имам бебе сигурно от първия ден ще ги тръшкам да спят едно до друго по гръб  Joy

# 219
  • София
  • Мнения: 11 117
ето и още малко снимчици на моите щерки Mr. Green и двата албума съм ги направила публични,за да ги видите и утре ще са private Hug
за сега това е от мен,следобед ще се включа пак

Много са сладки и двете.  Heart Eyes

# 220
  • Мнения: 382
pandora, ние Чарити я возихме до скоро на задната седалка с придружител, разбирай аз отзад наказана Crazy Така и до морето пътувахме - аз на едно ръбче свряна, а тя принцесата спи , изпънала се на цялата седалка Joy Но вече я возим в краката ми. Правя й място да седне или да легне направо и никакво шаване. Че иначе на седалката като се возеше, то беше едно газене, гледане през прозореца, пък на едната страна , на другата да полегне. Честно родих се като пътуваме с нея откакто ми стои в краката , а не на главата Mr. Green а и тя изглежда по-спокойна като се вози така.
 Виждала съм и специални колани за кучета, но според мен трябва да е някакво супер послушно куче, че да седи на седалката и то закачено с колан Crazy
нова мама84, идилия  Hug

# 221
  • София
  • Мнения: 11 117
Нашата се вози в багажника с колан, за да не се лашка много, не протестира.
Преди се возеше на задната седалка, пак с колан...

# 222
  • Мнения: 3 118
нова мама84 Страхотни са Heart Eyes Куче и бебе е просто най-милата картинка на света. Аз като имам бебе сигурно от първия ден ще ги тръшкам да спят едно до друго по гръб  Joy
newsm10

И аз така!  Heart Eyes

# 223
  • Мнения: 2 286
Нашия се вози в краката ми на предната седалка. За сега не ми се получи идеята да се вози на задната седалка с колан, първо - защото изяде колана ooooh! , и второ - защото през цялото време скимти да дойде отпред и само скача върху детето. Само се моля да не катастрофираме, че няма да мога и да го погреба... ще стане на... Rolling Eyes . Но с всяко возене е по-добре, сега като види вратата отворена сам скача вътре. Пускаме му климатика да му духа на дупето, едната духалка му я насочвам към муцуната да му е хладно и така пътуваме.

Жгмъц, много красиви снимки, мидата е неверятана Party .

Нова мама, много са сладки и милички заедно smile3501 .

# 224
  • Мнения: 372
нова мама84, прекрасни снимки!   Heart Eyes     Hug

Общи условия

Активация на акаунт