вчера разбрах,че съм бременн. моля помогнете !!

  • 2 787
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
здравейте !! не мога да поовярвам но вече съм една бъдеща майка !!!аз съм на 19 а приятеля ми на 26 и сме от 4 години заедно а от 6 месеца живеем в родителите му.В началото на лятото родителите му ни купиха апартамент,и решихме че септември се изнасяме затова тази седмица започнахме сериозен ремонт поне на хола (защото той е буквално на голи стени ).От известно време си позволявахме да правим любов без да се пазим защото и двамата мн се обичаме и сме си казвали че искаме дете ,Бяхме на селото му и там останових че ми закъснява,но реших да изчакам докато се върнем в София.Купих тест и реших да го направя сутринта на 5 ден от закъснението като си мислех "сега правя теста после отивам към магазина да купя еди какво си "... Grinning дърпам капачето и се втрещих  #Crazy шок,паника,страх,мислех че сънувам!!!!! Веднага отидох до болницата а там видяха само една точка на ехографа и ми казаха да дойда след 2 седмици че не било сигурно какво е !!! Казах и показах снимката и теста на приятеля ми той първо не каза нищо,после ни дойдоха гости той продължаваше да гледа  Shocked и си пиина доста.На сутринта вече говорихме сериозно и той ми каза че въпреки шока усеща щастие(аз още не мога да го усетя )  Confused и че ше се справим и няма да ми даде да го махна за нищо на света !!!Казали сме само на няколко приятели,чакам др преглед !!Обаче приятеля ми днес си купи бира и каза да съм го оставила да изживее вс емоции който са в него че щял да се пръсне !! Мн е странен,разбираемо е но все пак...та според вас сигурно ли е че съм бременна ?Какво трябва  да направя сега ?(Днес си купих фолиева киселина)Искам да попитам как стоят нещата с майчинството ще взема ли и колко като се водя безработна и не съм работила "официално ??Да оставя ли приятеля ми да му уври новината без да му се меся ??и най-вече КАК ДА КАЖЕМ НА РОДИТЕЛИТЕ МУ.Те ни подкрепят но са на мнение че още ни е рано,млади сме и са прави впрочем .... мн благодаря за вниманието !!!!!

Последна редакция: пт, 24 авг 2012, 10:23 от AnMary

# 1
  • Мнения: 991
1. Изчакай да минат две седмици и отиди пак на лекар както са ти казали.

2. Приятелят ти няма да "уври" докато не се роди бебето, а и тогава не е много сигурно. Мъжете приемат нещата доста по - различно от нас.

3. Ако не си социално осигурена ще вземаш 100 лв. на месец до навършване една година на детето.

4. Все някога трябва да им кажете на хората и без това все по някое време ще ти проличи, а и без това вече сте свършили работата.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 469
Честито!
Все пак изчакай тези 2 седмици и отиди пак на лекар за да разбереш със сигурност.
Сама казваш ,че сте искали дете ,което означава,че сте го обсъдили и сте решили че сте готови.
Според мен сте избързали със съобщаването на новината на "няколко" приятели.
Това е личен момент ,който трябва да бъде изживян като начало от вас самите .Пък и сама казваш ,че и двамата все още сте в шок.
Съберете сили и кажете на родителите му.
А ти няма ли да кажеш и на твоите?
Късмет  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 11
да прави сте че избързахме ама бяхме мн развълнувани Laughing вчера казахме на свекървата тя реагира мн добре,каза че скоро вс са я бъзикали и че и тя е била бременна по моето време (месеци)започна да ми разказва,говори ми за дрешки и тн но нищо повече защото и казахме че не е напълно сигурно още,на др не сме казвали.А относно мойте родители,нещата са сложни,те не се интересуват от мен,изнесох се защото упражняваха физически и психически тормоз върху мен,добре че в живота ми се появи приятеля ми Иван.Не се чуваме а като се чувахме беше за да слушам намеци и обиди ,не ми се обадиха на рд... Sad дълга история ! но като ходя до лич.лекар за направляние ще отида до тях и ще им го кажа макар че буквално се страхувам от реакцията им,нз точно как ще стане !?

# 4
  • Мнения: 506
Първо честито! Каква е тази изненада, че си бременна, като не се пазите? Докторите са ти казали, да отидеш пак и тогава вече ще се види добре ембриона. Както и да кажете на родителите му предполагам, че ще се зарадват. Лека бременност.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 217
Бъдете щастливи!!!  bouquet
Нещата вървят повече от добре - поне по това, което си написала....

# 6
  • Мнения: 77
Честито! Първо се успокой, всичко ще се нареди. Не се притеснявай зя приятеля те, тях мъжате цял живот ги тресе някакъв хормон. Постъпи както ти казва лекаря ти относно прегледите и медикаментите, които трябвя дя приемяш. Изчакайте първо да се види зародиша и да се чиу сърце, тогава къжете на родители и близки ако искате. Успех и не се паникьосвай.

# 7
  • Мнения: 11
ами ние казахме на свеки обаче и подчертахме че не е 100% сигурно !и ,да,изненадах се като разбрах ,предполагам всяка една от нас е реагирала така Laughing

# 8
  • Мнения: 2 286
Щом сте заедно и сте го искали, всичко ще се нареди. Щом свекърите ви помагат и подкрепят, едва с появата на най-прекрасното това ще се промени.

Дано всичко е наред с бебчо и да си изкараш прекрасна и спокойна бременност.

Аз не бих казала на родителите си. На баша ми нито му казах, че съм бременна,нито, че съм родила. Разбра от хората...

# 9
  • Мнения: 11
hailie имаш предвид да не казвам на мойте родители ли ? Аз направо се страхувам дори чисто физически за себе си от реакцията им като разберат!! Приятеля ми вчера ми каза че за нищо на света няма да ме пусне да говоря с тях без той да е с мен..... Дано да няма мн хора в моята ситуация !!

# 10
  • Мнения: 30
Честито  bouquet Звучиш ми като разумен и отговорен човек, вярвам, че ще се справите.
Приятелят ти наистина е прав -  в никакъв случай не отивай сама при твоите родители, вземи го с теб. Като прочетох какво си написала за тях, това беше първото, което си помислих. Или им кажи по телефона, така ще избегнеш евентуални неприятни сцени, а ако ти кажат нещо лошо, можеш да им затвориш.

# 11
  • Мнения: 11
да така ще направя ,ще говорим на обществено място а приятеля ми ще е наблизо.

# 12
  • Мнения: 295
Не се притеснявай от реакцията си. Нормална е. Аз бях 2 седмици в шок след като видях положителния тест а съм на 29 години  Mr. Green Като се замисля още съм в шок а съм почти в 9тия месец Laughing
Ще се справите! Успех  Peace

# 13
  • Мнения: 1 677
Мисля, че ще се справите, дори и бременноста да е желана, винаги има елемент на изненада и е нугно време за свикване с новото състояние. Кога и как да кажеш на родителите си, обмисли и прецени заедно с приятеля си.

# 14
  • Мнения: 2 286
hailie имаш предвид да не казвам на мойте родители ли ? Аз направо се страхувам дори чисто физически за себе си от реакцията им като разберат!! Приятеля ми вчера ми каза че за нищо на света няма да ме пусне да говоря с тях без той да е с мен..... Дано да няма мн хора в моята ситуация !!

Да, това имам впредвид.


Честно казано не виждам защо да им казваш. Те са те малтретирали, ти си се изнесла, за да си го спестиш, имаш ли нужда от тях в живота си? Мисли ли, че те ще бъдат баба и дядо за детето ти?
Аз си отговорих на тези въпроси и реших, че няма да казвам на баща ми...
Но ти си решаваш, разбира се Hug

Общи условия

Активация на акаунт