Отговори
# 45
  • Мнения: 13

-=Деси=- Мерси Simple Smile

# 46
  • Мнения: 81
ginger.bs  - ставаме две таласъмчетата, може да споделяме опит Simple Smile Аз съм само на фолиева.
Бодитата в Лидъл и аз ги видях снощи - кофти е материята. Нещо са им слаби промоциите тая година. В Джъмбо за същата цена са по-добри бодитата.
Ходих и до ТЕМПО до ТЕЦ София. 75%-ното им намаление е гола-вода. Има разни бебешки неща, но са пропуснали да напишат цените. Взехме от там памперс 94 бр. за 29,99 и 32 бр. за 12 и нещо лв. (за болницата). Иначе ми хареса едно дървено креватче, явно мостра от 400 и нещо лева го бяха смъкнали на 125 лв., от дърво (не ПДЧ), от всички страни с решетки,  много приятен цвят на дъб. Ние си имаме креватче, но някой ако се интересува - споделям.

# 47
  • Мнения: 0
ivaliti и аз го искарах този вирус с повръщане и темперартура лепнах го покрай племенниците. Температурата я смъкнах с парацетамол и личната ми изписа инфлуцид каза че можело и да не пиа парацетамол при 37,4. Моята свекърва ми донесе компот от малини помагал за температура и няколко дена бях на компот и препечени филийки и ми мина. Така че повече течности и почивка и ще мине. Grinning

# 48
  • Мнения: 100
Днес ще ми докарат количкатаааааааа newsm44

# 49
  • Мнения: 100
А я припомнете за кои пари от общината става въпрос?
Аз понеже хилади пъти четох кодексите, ако мога да помогна...

# 50
  • Мнения: 116
Здравейте и от мен. Аз вчера бях на преглед изписаха ми вагинални таблетки, защото имам малко бяло течение и от време на време лека влага на бельото. При вас има ли такова нещо?

# 51
  • Мнения: 100
Ооо, аз вече съм на третия вид таблетки Grinning
Това мойто лечение безкрайно ми се стори, а на всичко отгоре имам чувството, че не е като да ми е минало.
Скрит текст:
Слагах си 15 дни гино певарил, 6 дни лактажин и сега ми остават 3 дена гино дактарин. Все пак обаче аз имах гъбички , така че...ти пишеш само за бяло течение и влага. Аз определено си имам такова.

# 52
  • Мнения: 387
адресната регистрация става в общината по местоживеене, като трябва да отидете със собственика на имота, който да декларира, че е съгласен ад живеете там...след което ви издават един жълт талон и с него, ако решите може да си смените личната карта и постоянния адрес...иначе този ще е за местоживеене...

# 53
  • Мнения: 87
Здравейте! Мисля че вчера писах, че сикупих бодита от Лидъл но не съм ги отваряла. Довечера мога да ги отворя и да видя как са.
blasphemy , честита количка  1stroller

Щастлива жена , както съм гладна сега ми чернява като гледам твоята закуска. Сега съм на работа ими писна да си купувам закуски и други подобни глубости.

И аз да се включа за теглото . МИналият месец към 26.07 доктора от ЖК консултация миказа, че тежи 1800гр. И аз го попитах няколко пъти дали е вярно това. Мисля, че бях сподели във форума за това. Гледах таблици в нета и се оказа, че това тегло е супер много за тази седица. Но той не миказа, че има проблем. Аз честно да ви кажа въобще не му повярвах и не съм се притеснила. Вчера на пргледа при другият доктор при който ще раждам каза че е около 2 кг. И вече тук съм съгласна с него това по е вярно. Така, че много не им вярайте на тези ехографи а и на докторите де  smile3503 Аз споделих вчера,че съм запазила вече дата за секцио понеже доктора има страшно много родилки и ако не го бях направила нямаше да ме вземе след това. Сега съм спокойна само да не тръгне по рано  Praynig
lorini и аз бях сънувала един път че от корема ми се показват крачета.  Laughing

Момичета смених снимката на първа страница и съм много щастлива, че ми позволи Флайбъл  да я публикувам. Опитах и другата да я оставя но не става нещо. Сега ми дойде една идея ако искате може да ми изпратите информация за фотографи, който снимат бебета. Аз знам за две но по прицип са повече и да ги кача на първа страница. Защото предполагам, че някоой майки ще се възползва от услугите на професионален фотограф.

# 54
  • Мнения: 800
И аз да се впиша в новата тема с благодарност към ралица за красивото оформление и най-вече за това, че успя да ни поразмърда и да имаме далеч по-пълна откъм информация първа страница. Сигурна съм, че й е отнело много време и труд и затова   bouquet
Парите от общината си зависят от общината. Не всяка община дава такива пари. В София поне досега не съм чула да има такова нещо. Така че проверете си всяка за своето населено място.

Течение и аз имам. Постоянно съм с ежедневни превръзки, в някои дни е по-обилно, в други по-слабо. Само че микробиологията не показа да има някакви бактерии и просто си карам така. Мисля, че е нормално по време на бременност.

Детето по постоянния адрес на майката ли го записват в акта за раждане и регистрите? Трябва да е така, защото само лична карта ми искаха при раждането на сина ми. С други думи, постоянният ви адрес по лична карта трябва да е актуален или да покажете документ (въпросният жълт талон, издаден от общината, където е актуалният ви постоянен адрес) на служителката в болницата, за да не го пратят бебо на някой стар адрес.

Теглото по ехограф верно е доста относително. При мен досега през последните два-три прегледа все показва златната среда и винаги съответства на седмициите си съвсем точно - без избързвания и забавяния, а три различни лекари са я гледали. със сина ми пък уж все избързваше, една седмица преди раждането ми го измериха 3200 и като се роди беше точно толкова. А през последната седмица излиза, че и грам не е качил, ако измерването е било вярно.

# 55
  • Мнения: 1 359
    А има ли някакво значение за нещо адресът на бебето? Аз и съпругът ми сме с различни адресни регистрации по л.к. в момента и за сега не виждам смисъл да сменям моята, а живеем на адреса на съпруга ми . Знам, че детето се записва с адрес според моята л.к., това дали би довело до някакви усложнения?Къде и кога биха му гледали адресната регистрация?   
    Да попитам за всеки случай  за да мога при нужда да сменя до раждането.... newsm78

# 56
  • Мнения: 5
Аз пък си изчислявам в кой месец съм спрямо датата на термина. Моят термин е 15.10 и съответно всеки месец на 15-то число влизам в следващия месец, без да гледам в коя седмица съм. А за размерите на бебето, моята ЖК мери всеки път само размери на дължината на бедрената кост и диаметъра на главата и така определя дали се развива добре бебето, но избягва да ми казва кг. За кг се ориентирам приблизително от таблиците в интернет, но не ми е важно точно колко кг е, и без това никой не може да ми каже със сигурност. Това са статистики, от които няма полза сега, важното е като се родят бебчетата ни колко са големи.

А аз снощи се зачетох в темата за "Смешно ли е раждането" и доста се посмях. Някои случки ги разказах на мъжа ми, ама на него хич не му бяха интересни. Явно не ги разбира Simple Smile като не му е на главата Simple Smile А колко много от историите са точно свързани с мъжете! Ще го видим и него като дойде време, кой знае какви изцепки ще има и той.

# 57
  • Мнения: 387
адреса за бебето не е важен...така, че където е майката там и бебето...ЛЛ така или иначе може да е от Люлин, вие да живеете в Младост...не е като едно време по местоживеене, така че няма значение...просто ако ви изпратят някакви документи си ги търсите на адреса по ЛК...на мен от болницата ми правиха някаква анкета, но си попълних адрес на местоживеене...беше от памперс, за да ми пратят подаръци...така, че все тая къде живее майката...

# 58
  • Мнения: 43
Привет момичета  Hug

Относно парите от Общините. Както е казала и Poli BK не всяка община дава такава помощ. Това не е по закон, а по решение на самата община, така че наистина е най-добре да попитате във вашите. Тук в Община Несебър (от където сме с мъжа ми) условието за получаване на 2000 лв. след раждане то на 1-во, 2-ро и 3-то дете е поне единият от родителите да има регистрация за местожителство в общината от 5 години и да не дължи данъци на Общината. Дори и другият родител да не е от тук или да нямат брак, това не е проблем, важни са горните условия. Така, че вие ако искате питайте и там където сте регистрирани и вие и мъжете ви (ако сте на различни места), поне от питане глава не боли  smile3521

Сега малко да ви се пооплача аз, какво чудо ми се случи днес, чак още не знам какво беше. Снощи почти не спах, защото бебка адски много се разтягаше и на където и да легнех много ме ръчкаше в бъбреците от ляво... та заспах чак към 2 - 2.30... сутринта се събудех към 5.30 - 6.00 ч. и не ми се спеше, беше ми много усилно и неспокойно. Станах, премерих си кръвното 100 - 60 (такова ми е от началото) и зачаках мъжа ми да стане, защото се разбрахме да ходим да гледаме колички в Бургас. Мина ми неспокойствието и напрежението, оправихме се и тръгнахме. Като седнах в колата пак ми стана едно нервно и усилно, не знам как да го опиша, но все едно не можеш да се побереш в кожата си и не си намираш място... Към Поморие изведнъж взе да ми става 10 пъти по-усилно от преди това и викам на мъжа ми спри колата да излезна малко на въздух... той спря и в същото време ужасно много ми се зави свят, отворих вратата, но толкова ми беше зле, че вече не знаех къде съм. Започнах да викам, зави ми се свят ужасно, причерня ми пред очите, нямах въздух да дишам, по лицето ми потече студена пот и се чувствах все едно, че ще избухна - в буквалния смисъл.  Не знам наистина как да го опиша, никога не ми се е случвало до сега, но наистина имах чувството, че ще умра и колкото повече се панирах, толкова по-зле... и в един момент започнах да си повтарям спокойно, спокойно отпуснах се назад и започнах да си мисля, че съм добре и лека полека взе да ми минава... а мъжа ми горкия, запазил самообладание и го гледам, че кара кара към болницата в Поморие, защото там ми е и лекарката. Докато стигнем до там вече ми беше поотминало, но като се погледнах в огледалото бях по-бяла и от Каспър! Та отидохме и лекарката, като ме видя се усмихна и вика, само спокойно нещо от кръвното е, аз колко припадах едно време докато бях бременна... после акушерката ми измери кръвното и границите ми бяха много близки 100/80 и се указа, че явно е от това. Може като ми е станало да са били и още по-близки не знам... Ужас, дано да не ми се случи пак, че е много опасно да се доближат границите... Та след това право в къщи и до никаква количка не стигнахме. Като се прибрахме си поспах2 часа и сега, да чукна на дърво, съм добре. Кръвното ми е добре и така. Не знам дали всичко това стана от недоспиване или от хормони или не знам вече...  Tired
   Съжалявам, че ви натоварих с моите проблеми, но ако на някоя от вас се  е случило подобно нещо, ще се радвам да сподели как се е справила с проблема. Само дано да не се случи пак  Praynig

Поне видях мъжа ми, как реагира в такива рискови ситуации и важното е, че запази самообладание, че като тръгна да раждам, Варна не е много близко и такова определено ще му трябва тогава  Laughing

# 59
  • Мнения: 800
mvsh, много неприятно състояние. Случи ми се веднъж с първата бременност точно, както го описа, по време на път. И при мен се оказа кръвното. Ние пък бяхме тръгнали към ЖК.
А сега като беше почнал да ми пада хемоглобина, направо ми прималяваше, но не чак толкова страшно и изведнъж.

Общи условия

Активация на акаунт