Отговори
# 60
  • Мнения: 100
Аз точно това си мислех, че е от събрани граници. Може би нещо вчера е бил кофти денят. Радиация ли, не знам.
Аз по същия начин като теб се чувствах просто. Принципно кръвното ми е 90 на 60, 100 на 70. Вчера като ходихме да пазаруваме, после имам чувството, че едвам докарах колата обратно и като се прибрах легнах и не станах повече и цяла нощ болките долу в корема.
Дано не се повтарят повече такива усещания и за двете ни.
Усмихнат и спокоен ден и си почивай Simple Smile

# 61
  • Мнения: 43
Възможно е да е и от денят... мен вчера цял ден ме боля кръста и гърба, както и корема долу в дясно и не можех да си намеря място. Слава Богу, днес, като изключим ужасното преживяване болки нямам, дано да си остане така и както казваш blasphemy да не ни се повтарят повече такива усещания.

Poli BK и аз първоначално си помислих да не е от хемоглобина, но като си правих изследвания преди 2 седмици ми беше 116, което според лекарката ми е добре и едва ли беше от това  Simple Smile

Благодаря ви за подкрепата момичета, хубав и спокоен ден и от мен  Hug Hug Hug

# 62
  • Мнения: 387
mvsh  Hug Hug Hug дано нямаш повече такива случки...

а защо ще раждаш във Варна...не ти ли е много далеч...не е ли някъде около час и половина пътя...ама така ще имаш време поне ад си изкараш повечето контракции в колата...да не те мъчат в болницата...хахах....

сега са ми пристигнали нещата при мама, после ще показвам...във фейса...спални комплекти на Бертони, 100% памук...каза, че са много хубави, корито на CAM, ножичка, четка, хавлийка мисля че имаше една и друго не помня...а и шише на чико-стъклено...аз някои от нещата съм ги качила, но като ги снимам ще е по-добре...

можете да ме сметнете за луда или безотговорна, но нали си споделяме...няма да взимам железен препарат, а ще започна с ударна доза Зелена енергия на аквасорс и след това още нещо, но не запомних...освен това ще наблегна на месо, жълтъци, коприва, цвекло, ако си намеря, сурови ядки и ще избягвам картофите, ориза и хляба...
и тук четох и говорих с хора, които разбират, че с точно тези неща може много лесно да се вдигне хемоглобина...без излишно да си натоварвам черния дроб и бъбреците със желязото...пък да видим...

Рали ето ти хора, които снимат....
http://www.facebook.com/pages/Kalina-me-Snima/113402162062038
http://www.facebook.com/AlegrinaPhotography
http://www.facebook.com/pages/mamaNaMALENAphotography/315356536732
http://www.facebook.com/lili.petkova.photography

и наистина браво за усилията...

# 63
  • Мнения: 100
А моят хемоглобин е 126 и лекарката ме изгледа все едно съм извънземно  Laughing
Чак се притесних да не е много висок и я питах...но бидох успокоена, че не е проблем.
То вече всичко ми се струва проблем.
Обаждах се в Александровска болница да питам за даряването на стволови клетки, ама като чуха, че съм с придобита и наследствена тромбофилия, май не бяха очаровани, та ще звъня пак вторник или сряда, за да разбера ще може ли, няма ли да може да дарявам...Тъпня. Веднъж да имам възможност да направя нещо хубаво и то ще се окажа негодна  #Puppy dog

lorini, според мен пък добре ще направиш...Да ти кажа, една приятелка е с талъсемия и все я тъпчат с желязо, пък не се качва особено много...
Я пробвай с папане и другото, което си написала, пък ще видим Simple Smile

# 64
  • Мнения: 387
на първа страничка може би е добре да се сложи линк към страницата на НАПК http://www.podkrepazakarmene.com

 както и към това, което ЛЛЛ предлагат...но трябва да се види от другите отчетни или да се пита, кой ще помага на нашата група, тъй като едва ли ще мога да смогна сама, особено около раждането, пък въпроси ще има...

# 65
  • София
  • Мнения: 1 970
За кръвното, това за "събраните" граници е пълна заблуда, в такъв случай проблемът идва не от това, че са събрани, а от това, че или долното е много високо или горното е много ниско. 100/80 си е перфектно, дори и 100/90 да ти е било, пак не е от това, виж ако е 140/120 например, това вече ще е проблем защото 120 е много високо за долна граница  Peace

mvsh, по-скоро да не си била много полегнала по гръб или в някоя по-необчайна за теб поза и да ти се е притиснала прословутата куха вена? От това има голяма вероятност така да ти прилошее, но може и просто нещо инцидентно да е било, каквато и да е била причината, дано да не се повтаря  Hug

blasphemy, честито за количката   bouquet

Теглото по ехограф се смята по определена формула от обичайните измервания - BPD, HC, AC и FL, по реда на изреждане: диаметър на главата, обиколка на главата, обиколка на коремчето и дължина на бедрото. Тъй като ехографските измервания имат точност до +/- 2-3 седмици (за седмиците, в които сме), съответно и изчисленото тегло може да има доста голямо отклонение, а да не говорим, че едно трепване на ръката на измерващия ще внесе още по-голямо отклонение.

# 66
  • Мнения: 100
Аз нали по едно време точно това се чудех...Дали от ЛЛЛ просто следят всички теми или нещо трябва да направим ние, та някой май ми отговори, че просто поствам въпроса в червено и обозначавам, че е към ЛЛЛ, ама...не знам дали е така.

# 67
  • Мнения: 387
следят по два-трима човека една тема и се пише в определен цвят, но за да стане това е хубаво да се говори с някой ЛЛЛ лидер и да се отбележи на първа страница, за да не е като вмешателство в темата...и те отговарят само на зададения върпос...

# 68
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!!! newsm51

Аз по принцип съм с доста ниско кръвно, откакто съм бременна си го поддържам около 90/60 и се чувствам добре .... но на 2 пъти и на мен нещо ми става и пребледнявам, причернява ми и не знам къде се намирам (първият път беше навръх Великден, а вторият път седмица след това, бях сама в градския транспорт) .... просто трябва да запазите самообладание и винаги да имате нещо сладко и шише вода ... От втория случай до сега вече не ме пускат никъде сама да ходя, винаги съм с придружител Grinning но така и аз и близките ми сме по-спокойни.

Искам да споделя един сайт, на който попаднах вчера http://kodbebe.com/index.php?route=common/home ... не съм си поръчвала нищо, но го прегледах обстойно и има много хубави неща ... ако някоя мама го е ползвала нека сподели

# 69
  • Мнения: 81
mvsh - аз бях до преди около два-три месеца със събрани граници 100/80. И не се чувствах добре. В началото на бременността бях бетон 120/80. После ги събрах - 100/80 или 110/90. И не беше за кратко, а за дни. Беше ми едно замаяно, не мога и аз да го опиша точно - но определено неприятно, втвърдяваше ми се и корема. Но не съм припадала или нещо. После ми мина, което го отдавам на възможни 2 причини. Спрях утрогестана (бяха ми го изписали за кървенето) и минах на диета (заради киселини,газове и хемороиди) - без сол, кафе, с по-малко захар и по-малко нишестени. Подозирам, че утрогестана и/или солта (все още много ми се яде солено) са били основната причина. Дохторките тогава и двете нямаха обяснение, нищо не ми предписаха.
Сега съм с 100/70 - 110/80 и се чувствам добре.
svetla81 - Принципно, когато са ти събрани границите означава, че кръвопотокът ти е слаб. Аз с това си обяснявам и хемороидите, с които с сдобих точно тогава за 1 вечер.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 970
Deni Duch, без да го обръщам на заяждане, ето една много хубава публикация от много добър кардиолог по въпроса за кръвното:
http://sotirmarchev.tripod.com/zabludi.htm
Иначе от утрогестана е съвсем възможно да не си се чувствала добре, все пак са си хормони допълнително.  А хемороидите по-време на бременност наистина са от нарушен кръвоток, но най-вече заради притискането от нарастващата матка.

# 71
  • Мнения: 43
svetla81 честно да ти кажа, не мисля, че съм притиснала тази вена, защото на мен още от 6 сутринта си ми беше усилно, в каквито и пози да застана. А като ми стана така зле бях седнала на седалката в колата... не би трябвало да е от това. На мен и друг път ми е ставало така нервно и ми се е завивало свят, но в много по-лека форма и като полегна ми е минавало. Сега беше просто на Н-та степен, не мога да го опиша, но не го пожелавам на никой, както и на себе си повече  Simple Smile

Аз да попитам момчетата, което пият хапчета за ТСХ-то дали им се е случвало нещо подобно. Чак сега се замислих, че го пишеше в нежеланите реакции. До сега не ми е ставало, но все пак аз ги пия вече 7-8 месеца и то може да става с натрупването... Аз пия Еутерокс...

lorini реших да раждам във Варна, защото тук в Бургас така и не можах да си намеря болница и лекар на които да се доверя. Много момичета от Несебър са раждали там, че дори и от Бургас. Пътя от Несебър до там е точно 99 км., а и те така или иначе в началото кантракциите не са толкова силни и на често. Все някак ще стигнем до Варна Simple Smile

# 72
  • Мнения: 45
да се запиша и аз в новата тема Simple Smile Simple Smile

# 73
  • Мнения: 12
mvsh то в тази жега особено ако е била с климатик колата и да слезнеш..

при мен имам чувството, че е 37, барикадирала съм се в офиса и никои не може да ме изкара навън, вчера едвам се прибрах..

btw тази дума "усилно" я чувам за първи път  Simple Smile

lorini поне пускай изследвания и наблюдавай хемоглобина...

# 74
  • Мнения: 100
Тъй...Аз пак започвам да се замайвам, ама тоя път слязох при майка ми да ми премери кръвното, та...80 и нещо на 50. И сега се зареждам с водата и почвам да пия, защото след малко идва количката и все пак е желателно да не припадам върху коша за новородено Grinning

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт