Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - 6

  • 34 671
  • 781
  •   1
Отговори
# 750
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Reboot and select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key
Моля,кажете какво означава този надпис.Появи ми се днес като си включих компютъра.

# 751
  • Мнения: 1 298
Не намира информацията за стартиране и устройството.
Когато си включиш компютъра долу обикновено ти пише Press F11/Esc или не знам кой бутон функционален е при теб, но е съпътстван с надписа Enter Boot Menu. Като го натиснеш ще ти излезе нещо такова - ЦЪК. Избери от менюто хард диска ти, за да започне да зарежда системата.
Ако не стане вероятно Нов Уиндоус.

# 752
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Успях да отида до Boot. Надписа,който излезе не е такъв.
Boot device Priority
Boot Settings Configuration
Security

# 753
  • Мнения: 341
Избери Boot Device Priority, това  списък в какъв ред да ти буутва. Сложи на първото място Hard Disk  и другите ги подреди както ти харесва.

# 754
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Явно не стават нещата,при мен изобщо няма такава опция-да избера хард диск,най-познатото ми е хард драйвър,е,направих го да е първо,и пак съм в изходна позиция-не става от мен компютърджия.

# 755
  • Мнения: 341
И хард драйвър става, същото е. И какво, пак ти изписва същото ли?

# 756
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Да,след като избрах тази опция,от менюто вдясно натиснах да запамети и да изляза и съм в изходно положение-тъмен екран и същия надпис.В мен ли е грешката?

# 757
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Имаш ли рекавъри диск? Явно буутлоудера е затрит, от рекаварито ще можеш да го стартираш. Малко е сложно обаче.  Simple Smile

# 758
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Ужас,представа си нямам какво ми написа.Как се е случило,снощи го изгасих мирно и кротко,днес-бум?

# 759
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Ако компютъра ти е купен от магазина, дават и рекавари диск. Поне тук е така.
Също ако имаш, някой твой познат има инсталационен диск, върши същата работа. Най-добре търси който разбира. Сложно е. Има вариант и хард диска ти да се е скапал, ако не си бутала нищо. Simple Smile

# 760
  • Бургас
  • Мнения: 1 275
Мъжа ми го носи скоро да го почистят,инсталирали са нова антивирусна и е станал по-пъргав.Други промени не забелязах.Майстора,естествено вдига рамене от разстояние днес,късмет изкарах с почивни дни.Ще питам после дали има спомен за такъв диск.Благодаря за отделеното внимание,ще ближа рани и ще крадвам лаптопи на който не си е у дома тези дни.

# 761
  • Мнения: 2
за сервиз си, може и харда да е думнал Sad
Ако имаш диск с уиндоус може да пробваш с рипеар(поправяне)

# 762
  • Мнения: 1 263
Здравейте!
Имам проблем с монитора (Philips) на компютъра.
Излезе ми един прозорец   brightness и не изчезва, който и бутон на монитора да натискам.
Някой имал ли е подобен случай?

# 763
  • Мнения: 6 594
Някой, който разбира от таблети може би ще успее да помогне. Излиза ми от време на време една червена рамка, премигва и изчезва и така периодично. Видях в друг форум, че потребител се е оплакал от същото, само че на телефона. Ще използвам неговата снимка за да покажа за какво става дума
Скрит текст:
Отговорили са му, че от настройките се маха някаква отметка и се оправя. Но какво точно трябва да отметна? Какво всъщност означава тази рамка и какво сигнализира?

# 764
  • Мнения: 1 298
Отвори Настройки, после Опции на разработчика (Developer Options) и трябва някъде да пише Strict Mode. Махни отметката, рестартирай и готово.

Общи условия

Активация на акаунт