Покажете си детските стаи - тема 17

  • 80 987
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 112
Българският мебелен дизайн (конфекционният  Laughing) сякаш е застопорил на 1995 някъде и не мърда. А по бул. Сливница примерно се виждат работилнички за чамови мебели и трапезни ъгли, които са били модни сигурно през 60те-70те в БГ.

точно:)

# 46
  • на североизток
  • Мнения: 460
Стига с тая Икеа, нямаме ли български производители


Има, ама въпроса е какво качество предлагат и на каква цена???
Ако се интересувате кои точно са бг фирмите, които произвеждат за Икеа, има си икейска тема, там неведнъж са споменавани. Само мога да кажа, че не са една-две.
Съгласна съм и с Мартеа и Шунка  Peace

# 47
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859

Има, има... - почти цялото производство от масивен чам е троянско!
Пък и сама си споменала кюфтенцата  Peace

Кое по-точно? newsm78 Защото аз имам някои чамови неща и са си произведени в Русия.

Български люлеещи се столове са производство на Средна гора-Стара Загора-бих казала с доста завишена цена/тук столовете са 70 лв,а в ИКЕА -около 200лв./.Иначе има свещници от ковано желязо,които са си българско производство.

# 48
  • Мнения: 3 634
Не, че много я харесвам Икеа-та, но за българският производител детско означава шарено. И то не просто шарено, а панаирджийско с поне 3 цвята, различни височини и тотално стилово еднообразие. Няма креативност и адекватност, а откъм функционалност сме трагични. Много ми се иска да се мисли и повече в посока екологичност и безопасност на материалите. Спомням си в една от първите теми за съфорумка, чието дете имаше тежка алергия и тя трябваше да обзавежда всичко от естествени материали, без много тъкани и т.н.

Някаква идея откъде да си купя 10-15 такива коша - http://www.como.bg/media/catalog/product/i/m/image_3148.jpg Да не е от Комо понеже 23лв са ми множко при количеството, което ще ми трябва.

Последна редакция: пт, 31 авг 2012, 20:54 от Октопод с рокля

# 49
  • София
  • Мнения: 324
момичета, виждали ли сте из нет-а евтини детски мебелни дръжки?
подобни на тези търся:
Скрит текст:

Аз си купих дръжки и сама си ги направих.

# 50
  • София
  • Мнения: 6 104
Октоподче, провери в Джъмбо. Не зная дали има точно тези, но има голямо разнообразие от кошове, панери и кутии.

По повод Икеа и българските производители:
Харесах една маса, която се оказа произведена в района на Троян. Свързах се с фирмата и те ми обявиха цена с 60лв по-висока отколкото в магазина и това без транспорт.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Свързах се с фирмата и те ми обявиха цена с 60лв по-висока отколкото в магазина и това без транспорт.
Хе хе, ден година храни...

# 52
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Момичета, отчаяна съм!
Трябва да обзаведа детска стая за момче и момиче. И... нямам никаква идея от там нататък какво, нито като цветове, нито като функционалност  Shocked.
Стаята е с размер 3,20 на 5 м. едната къса страна е изцяло в прозорци.
Записвам се при вас, да не ви изпускам, а междувременно дано поне почне да ми се реди нещо в главата, че време не остана - на зима малките трябва да имат собствена стая.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 715
Засега само запис Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 035


виждали ли сте по магазините такива букви от плат? какви парички вървят...? Thinking

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Не мисля, че тези са от плат, по-скоро ПДЧ или нещо подобно, облепено с плат или боядисано да пасва на останалите декорации.
Най-близкото до това и от плат, което съм виждала, бяха възглавнички около 15х15 см с буква вътре.

# 56
# 57
  • Мнения: 10
Здравейте,най-после и ние започнахме детската стая надявам се до края на темата и да успеем да я завършим.От тук се замислих за доста неща,които инъче можеби щях да ги пренебрегна.Успех на всички с обзавеждането и доволни дечица.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Записвам се, макар че нашата детска стая скоро няма да я бъде. И при нас майсторът ни каза, че е по-добре да оправим първо банята, защото има тръби към общата стена...

# 59
  • София
  • Мнения: 372
Да ви кажа, покрай цените и качеството на мебелите и моя мъж почна да се прави на дърводелец ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт