Покажете си детските стаи - тема 17

  • 80 988
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моля за идеи за висок параван, разделящ две стаи  Thinking

# 31
  • Мнения: 335
честита нова тема, бих искала да съм дете и да си избирам стаята сама Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 634
Моля за идеи за висок параван, разделящ две стаи  Thinking

Единственото естетично и практично подобно решение съм гледала по FLN където на релси се движеха две библиотеки. Имаше възможност да се затворят и стават стена, а като се разделят са просто две библиотеки. Ако търсиш в гугъл room divider ще ти изязат предложения, въпрос е колко са удачни.

Като дете бях влизала в една гарсониера, която беше разделена на спаня и хол чрез аквариуми. Страхотна красота и бих си сложила нещо такова, ако се наложи подобно решение.

Нещо интересно по темата с параваните за детска стая:

Скрит текст:

Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 22:00 от Октопод с рокля

# 33
  • Мнения: 22 464
Здравейте на всички. )
Живот и здраве да минат студените месеци и ще започваме да подготвяме детска стая.
Молбата ми е, ако може да ми дадете линкове към сайтове с готови решения на стаи в комбинация примерно за по-голямо дете и бебе.
Търсих в гугъл, но явно не както трябва. Защото попадам все на едни мънички снимчици, или само сайтове за декорация и др. подобни. )
И все още се колебая, нещо готово или по поръчка.
Ако сте доволни и от дадена фирма с готова продукция, също може да споделите.

# 34
  • на североизток
  • Мнения: 460
Според мен няма смисъл да правиш бебешка част в стаята. По-добре направи стаята удобна за две големи деца, а една бебешка кошарка винаги може да се добави за една година. При добър подбор на текстилите и цветовете, може да стане достатъчно бебешко за бебето и "порастнало" за каката Simple Smile
Ако се върнеш в миналата тема на 37стр. ще видиш прекрасната стая на marley, която е точно на този принцип.

# 35
  • Мнения: 22 464
iv4i_79, да, аз под "бебешка" част имах предвид точно това, че вероятно в някакъв момент ще се пренесе бебешкото легло там. То реално няма какво да отделям на този етап.
Ще видя предишната тема.

# 36
  • Мнения: 1 270
Дойде ред и аз да се запиша в темата.Предстои ми да правя стая "мама и бебе".Дълго се чудих как точно да оползотворя 15 кв.м, че да е удобно и за мен и за детето...не се знае след колко време ще мога да преобзаведа отново ooooh! Та след като изчетох предната тема се спрях на: сив ламинат, сиви тапети и шарени мебели.Може би цветова комбинация от оранжево, зелено и бяло. Аз сама ще си чертая всичко и ще ми ги изработят по мой проект. С удоволствие ще ви покажа скицата за коментари.

# 37
  • Мнения: 6
Стига с тая Икеа, нямаме ли български производители

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 591
Ти пък защо си мислиш, че в Икеа няма българско производство?

# 39
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Стига с тая Икеа, нямаме ли български производители

  202uu

# 40
  • Мнения: 1 035
момичета, виждали ли сте из нет-а евтини детски мебелни дръжки?
подобни на тези търся:

# 41
  • Мнения: 263
Ти пък защо си мислиш, че в Икеа няма българско производство?
Ами сигурно защото няма:)Simple Smile
А дори да има...то първо се изнася и после се внася...
Скоро разбрах, че прекрасни им кьофтенца всъщност се правят в Плевен (една доста голяма част от цялото количество за Икеа Груп) изнасят се за Швеция и от там по направление.... Mr. Green

# 42
  • Мнения: 4 113
Стига с тая Икеа, нямаме ли български производители


от видяното от българските производители, нищо не ми хареса. В повечето случаи са едни ПДЧ плоскости, в странни (за мен) цветове в някои от случаите, сглобени по някакъв начин. Не ми пасна на това, което ми беше в главата. За цени няма да повдигам дума, ако решиш да поръчаш по твой проект (и къде е тук творческата роля на производителя?). За внимание в детайла и функционалност за тази цена да не говорим.
Така че - всеки според вкуса си. Купувам страшно много български стоки (за храната съм безкомпромисна), но мебелите няма да са от тях.
p. s. И да, има икейски номенклатури, които се произвеждат в БГ. Аз имам едни чаши, примерно.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 591
Ти пък защо си мислиш, че в Икеа няма българско производство?
Ами сигурно защото няма:)Simple Smile
А дори да има...то първо се изнася и после се внася...
Скоро разбрах, че прекрасни им кьофтенца всъщност се правят в Плевен (една доста голяма част от цялото количество за Икеа Груп) изнасят се за Швеция и от там по направление.... Mr. Green

Има, има... - почти цялото производство от масивен чам е троянско!
Пък и сама си споменала кюфтенцата  Peace

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 4 728
Българският мебелен дизайн (конфекционният  Laughing) сякаш е застопорил на 1995 някъде и не мърда. А по бул. Сливница примерно се виждат работилнички за чамови мебели и трапезни ъгли, които са били модни сигурно през 60те-70те в БГ. Със същите гадни бежови/кафяви дамаски с абстрактни шарки.

Икеа е първият различен поглед на достъпна цена, нормално е всички да полудеят по него.

Общи условия

Активация на акаунт