Избрахте ли домоуправител-трета серия :)

  • 39 669
  • 506
  •   1
Отговори
# 390
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
При нас на домоуправителя се дава заплата.По 1 лв на апартамент-общо 40лв на месец.Иначе нямаше желаещи да се занимават.
В съседния вход не дават заплата, а се редуват. Всеки по 1 месец.

# 391
  • Мнения: 820
И как по 1 месец? Нали трябва да се информира общината за името на домоуправителя?

# 392
  • BG
  • Мнения: 2 217
И как по 1 месец? Нали трябва да се информира общината за името на домоуправителя?

Не всички информират общината кой е домоуправител.  Wink

# 393
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 154
 Thinking сигурна съм, че е задължтелно. има си и регистър и при проблеми търсят домоуправителя.

# 394
  • София
  • Мнения: 1 508
Може официално домоуправителят да е един, а да се сменят за работата на касиера.

# 395
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
Какво е съвещателен глас ? Ако съсобственик , гласува с пълномощно ли ? Ако наемател гласува с пълномощно?  Исках от общината да дадат пълномощно на наемателя си ,но тия си правят углушки. Брои ли се в кворума, брои ли се за вземане на решения? Моля отговаряйте бързо че тая вечер имаме някакво измислено събрание.   

# 396
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 154
Какво е съвещателен глас ? Ако съсобственик , гласува с пълномощно ли ? Ако наемател гласува с пълномощно?  Исках от общината да дадат пълномощно на наемателя си ,но тия си правят углушки. Брои ли се в кворума, брои ли се за вземане на решения? Моля отговаряйте бързо че тая вечер имаме някакво измислено събрание.   

Simple Smile съвещателен глас - може да обсъжда, може да дава идеи - не може да гласува.
за гласуване или собственикът (само един от тях, ако са повече) или друго лице с пълномощно

 Hug

дори общината да не изпрати представител  така или иначе ще трябва да изпълнява всички решения, но:

- предварително трябва да сте изпратила известие за събранието с дата, час и дневен ред;
- при кворума и гласуването да се отчитат идеални части, не брой имоти;
- след събранието да им се изпрати протокол, подписан от председател и протоколчик, за да могат да си изкажат възраженията;

# 397
  • на пъпа на Златията
  • Мнения: 3 212
 Hug

# 398
  • София
  • Мнения: 1 312
Привет!  Simple Smile
 Искам да ви попитам към кого трябва да се обърна,защото домоуправителя си прави пас,споделих му проблема,но той по никакъв начин не взе отношение. Става дума за тормоз от квартиранти,живеещи над нас, тропане,изпускане,набиване на пети,сякаш ходят коне. не обръщам внимание востаналите часове на деня,но до 12,до 1ч...някак не ми се получава. Искам да спя ,да не ми се нарушава спокойствието,ставам рано,а и това думкане от него главата ми е двойна направо...направих им забележка,но момичето сподели за приятеля си,че той се изсмял назабележката ми,че така си ходи и не може да се променя на 30г. Преписах от закона за етаж,собственост цитата,за спазването на реда и часовете,но никой не обърна внимание/сложих го на таблото във входа /Кк да реагирам,посъветвайте ме? Hug

# 399
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Обади се на хазаите и кажи, че ти се налага да се оплачеш в полицията. Да имат предвид, всичко да им наред данъци и т.н и виж дали ще вземат мерки, после се оплачи

# 400
  • София
  • Мнения: 1 312
Blagodarq за отговора!  bouquet Оплаках се на домоуправителя,но той не само че няма да им направи забележка,а дори каза,че чувал съседите като кашлят и телевизора им...Е едно е да чуваш кашлица,друго е да ти правят главата двойна от тропане...А иначе си получава месечните пари като домоуправител Мисля, че не е моя работа да звъня по вратите и да правя забележки,но като няма домоуправител и в България е така,никой не си върши работата,затова сме на такова дередже. какда се наспя и да съм читава на раб.място,ами няма как....А хазяйте,не се появяват ,явно им носят квартирантите парите и не се интересуват какво става в дома им.

# 401
  • София
  • Мнения: 6 370
не е работа на домоуправителя да следи за спазването на обществения ред. за тая цел си има полиция.

# 402
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 154
не е работа на домоуправителя да следи за спазването на обществения ред. за тая цел си има полиция.


+1

по-горе са ти писали: оплакване до хазаите и твърдо обещание (пак към тях), че ще направиш оплакване в полицията и НАП, а те ще проверяват адресни регистрации, договори, платени ли са данъците ...

Wink мисля, че бързичко ще вземат мерки

и малко извън въпроса  Blush какво плащате на домоуправителя и за какво му плащате?
все някъде е записано какви са му задълженията и ако там пише "да кара хората да не тропат" оплаквайте му се, но почти съм сигурна , че няма правомощия да учи някого да ходи.

# 403
  • София
  • Мнения: 1 312
Плащаме му 30 лв на месец,входа е малък- има 12 апартамента и половината са празни/живеещи в чужбина собственици/  Не става въпрос да учи хората  домоуправителя как да ходят,а става дума за безпокойството, което правят квартирантите.те тормозят и съседите до тях ,просто са шумни /под всякаъв вид шум имам предвид-тропане,викане,и то не в нормално време, а късни часове/...
Но, ако са културни хора при една забележка ще разберат,всичко е до възпитание. Разбрах,ще се отнеса към хазяйте,ако ги видя и ако няма резултат,до полицията.
Благодаря!

Последна редакция: пн, 15 юли 2013, 14:24 от мм

# 404
  • София
  • Мнения: 249
Плащаме му 30 лв на месец,входа е малък- има 12 апартамента и половината са празни/живеещи в чужбина собственици/  Не става въпрос да учи хората  домоуправителя как да ходят,а става дума за безпокойството, което правят квартирантите.те тормозят и съседите до тях ,просто са шумни /под всякаъв вид шум имам предвид-тропане,викане,и то не в нормално време, а късни часове/...
Но, ако са културни хора при една забележка ще разберат,всичко е до възпитание. Разбрах,ще се отнеса към хазяйте,ако ги видя и ако няма резултат,до полицията.
Благодаря!

Как се разви по-нататък случая?

Общи условия

Активация на акаунт