Избрахте ли домоуправител-трета серия :)

  • 39 663
  • 506
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 312
Как се разви случая...ами как...примирих се с шума...чакам да ми избият нервите и ще взема други мерки #Crazy

# 406
  • Мнения: 34
Препоръчайте фирма или ФЛ с ниски цени за София

# 407
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Ако даден апартамент е бил ипотекиран и в момента се води собственост на банка, дължими ли са таксите за ремонт на общите части и от кого? Има ли някакъв закон, който регламентира подобна ситуация?

# 408
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Ако даден апартамент е бил ипотекиран и в момента се води собственост на банка, дължими ли са таксите за ремонт на общите части и от кого? Има ли някакъв закон, който регламентира подобна ситуация?

Собственикът плаща за ремонтите. Собственик е банката, значи тя плаща.
Ако всичко ви е изрядно, пуснете им покана за плащане.

Фонд Ремонт събирате ли? Там кой внася?

# 409
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Да, събираме фонд ремонт. Решението на последното събрание беше да се внасят по 2 лв от малките апартаменти и по 3 лв от големите.

Забравих да попитам и още нещо - имате ли договор сключен с чистачката и въобще как се регламентират отношенията с нея? Ако на управителния съвет се полага определена сума, това освен в протокола от събранието, трябва ли да е удостоверено по друг начин - договор или и аз не знам какво?

Последна редакция: пт, 01 авг 2014, 10:30 от kеit

# 410
  • Мнения: 6
Здравейте!
Аз съм домоуправител и вече изтича мандата ми, но не желая да съм вече такъв! Бих искал да попитам по-запознати от мен - след като се проведе заседание на ОС за избор на нов домоуправител, но човека не присъства на заседанието/принципно си обитава жилището, но липсва на самото засеание/ и бъде избран за домоуправител, избора валиден ли ще бъде?! Причината за питането ми е, че предполагам, че някои хора умишлено няма да се явят, за да не бъдат избирани!
Благодаря Ви предварително!

# 411
  • Мнения: 520
Причината за питането ми е, че предполагам, че някои хора умишлено няма да се явят, за да не бъдат избирани!


мислете за вариант външен домоуправител, достатъчно предложения има в мрежата.
Тогава обаче ще трябва да се плаща, ще са съгласни ли ???

# 412
  • Мнения: 6
Причината за питането ми е, че предполагам, че някои хора умишлено няма да се явят, за да не бъдат избирани!


мислете за вариант външен домоуправител, достатъчно предложения има в мрежата.
Тогава обаче ще трябва да се плаща, ще са съгласни ли ???

Невярвам да желаят отвън!
Благодаря!

# 413
  • София
  • Мнения: 1 329
Нямате право да изберете някой "зад гърба му". Като присъства на Общото събрание - може да се съгласи, а може би не - това се отбелязва в протокола.


Изборът е валиден: Предложение - съгласие - гласуване при кворум - протокол - регистрация в Общината!


Вземете решение да се заплаща на Домоуправителя поне 30 лв. и може пък някой да се навие  Mr. Green

# 414
  • Мнения: 6
Нямате право да изберете някой "зад гърба му". Като присъства на Общото събрание - може да се съгласи, а може би не - това се отбелязва в протокола.


Изборът е валиден: Предложение - съгласие - гласуване при кворум - протокол - регистрация в Общината!


Вземете решение да се заплаща на Домоуправителя поне 30 лв. и може пък някой да се навие  Mr. Green

В "Чл. 20. (Доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) Собственик или ползвател може да откаже да бъде член на управителния съвет (управител) или член на контролния съвет (контрольор) само в случаите на трайна фактическа невъзможност поради болест или дълготрайно отсъствие през съответната година, както и при предложение за повторен избор."

Според мен ,освен в тези случаи, собственик или ползвател нямат право да откажат избора си на управител, затова не е нужно съгласието му. Но просто се питам дали няма други правни основания изборът му да е нелигитимен!

# 415
  • София
  • Мнения: 1 329
Този чл. 20 е абсолютна недомислица. Защото според Конституцията - чл 48 (4) Никой не може да бъде заставян да извършва принудителен труд.

А отговорностите на  Домоуправителя са сезифов труд, нали  Mr. Green


# 416
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Да, събираме фонд ремонт. Решението на последното събрание беше да се внасят по 2 лв от малките апартаменти и по 3 лв от големите.

Забравих да попитам и още нещо - имате ли договор сключен с чистачката и въобще как се регламентират отношенията с нея? Ако на управителния съвет се полага определена сума, това освен в протокола от събранието, трябва ли да е удостоверено по друг начин - договор или и аз не знам какво?

По спомени, вноската за фонд ремонт трябва да е не по-малко от 1% от минималната работна заплата, а тя е 340 лева.

Попитах за това във връзка с предния ти въпрос  Peace нали някой трябва да плаща и тази такса за ипотекирания имот със собственик банката.
Чистачката ни е избрана на събранието, сумата за нея е определена пак тогава, договор не сме сключвали - не е питала, а и аз не съм се сещала  Blush получава си парите с подпис в разходната книга. Не би било проблем да напиша договор, правила съм го за хидроизолацията и за почистването на подпокривното пространство.

За последното не мога да помогна - не ми плащат и не знам как е уредено

# 417
  • Мнения: 6
 Simple Smile
Този чл. 20 е абсолютна недомислица. Защото според Конституцията - чл 48 (4) Никой не може да бъде заставян да извършва принудителен труд.

А отговорностите на  Домоуправителя са сезифов труд, нали  Mr. Green




Добре! Благодаря! Simple Smile

# 418
  • София
  • Мнения: 650
Моята презумпция е, че всеки поканен по надлежния ред и неявил се на общо събрание се съгласява с взетите решения, в т.ч. и с решението да бъде избран за домоуправител. Била му е дадена възможност да си каже мнението, но не е благоволил да го направи. Друг е въпроса,че няма как насила да стават нещата и да си върши добросъвестно задълженията ако не е съгласен

# 419
  • Мнения: 15 243
Как се разпределят средствата за ремонт?

Става въпрос за хоризонталните щрангове. Най-големите и най-малките апартаменти са с по 1 вертикален щранг, съответно с по 1 кран от хоризонталния. Средните апартаменти са с по 2 вертикални щранга, съответно с 2 крана на хоризонталния. Крановете  вдигат цената, защото там са "конфликтните точки" на системата ни.
Как да разпределим сумата между апартаментите?

Общи условия

Активация на акаунт