Деца с очни проблеми - тема 6

  • 42 837
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 22
За съжаление не ми предложиха друг вариант за разширяване на зениците, иначе аз бях готова да си платя за другите капки. Истината е че имат много добра апаратура в Александровска болница и ми се иска да го прегледат с нея. А най-безумното е, че ми дадоха шишенче с атропин, което трябва да им върна.  #Crazy

Благодаря ви много за подкрепата!

Ще ви пиша пак след прегледа  Hug

# 721
  • Мнения: 298
Здравейте моето дете е с далекогледство,уж нещата вървяха добре,имаше голямо подобрение,но сега е доста по зле,той има и други проблеми,та докато минем по всички лекари и закъсняхме малко с очния лекар и сега сме при друг лекар,защото при предишната,трябва да чака 5-6 часа и ако успее да мине ще е чудо.Така,че се насочихме към обикновен очен лекар не светило,просто нямам време.Не знам дали е грешка,ще видим.Та ни препоръча капки за разширяване на зеницата,ще минем.Разбрах,че не е приятно,но не е и страшно,искам да сложи нормални очила и да спре да го боли главата.Тук е тема за очите така,че няма да казвам какви други проблеми има да не спамя темата.За първи път пиша едва вчера ви открих и то ми препоръчаха темата.

# 722
  • Мнения: 330
Здравейте. Отдавна не съм писала.
Искам да ви попитам някой поръчвал ли е обтуратор от чуждестранни сайтове или от ebay.com, ако е поръчвал може ли да се свърже с мен, искам да питам за материята и дали е доволен. И да ви питам дали ако си направя обтуратора с памучен плат дали ще има същия ефект пак, защото тези лепенките ни нараняват кожата, а тези сините

след няколко ползвания стават мъхести и дразнят очите на малката, ако някой знае нещо по въпроса моля ви пишете ми, че незнам какво да правя, искам да и е удобно.
Да ви питам вашите дечица, които си кривят очичките, с очилата също ли ги кривят, или ги кривят само без очилата  newsm78 , защото ние и с очила и без очила ги кривим  Confused

Последна редакция: ср, 29 май 2013, 16:14 от fibs

# 723
  • Мнения: 46 567
При нас нещата са ок, засега очилата остават същите, но има голямо подобрение, вече вижда 100% Simple Smile
Препоръчаха ни ползването на оклудер по 1 час 2 пъти седмично, защото лявото око леко изпреварва дясното. Сега се заемам да чета какво е това чудо  Laughing

rosikosefi, добре дошла сред нас, дано намериш полезни неща в темата   bouquet

# 724
  • София
  • Мнения: 97
fibs   ние сега сме на на  3 и половина, от 2 годишен е с очила и в началото (почти една година) закривахме окото по 4 дни - дненонощно, постепенно намаляха до 2 часа всяка вечер.  Лекарката беше категорична, че трябва да е с лепенка, а не с "чорапче" защото детето ще поглежда над/встрани от очилата и ефекта няма да е същия.... Така че, ние си продължаваме още с лепенките, взимам на 3М от ремедиум и съм доволна, нямало е разраняване дори и при продължително носене.
За кривенето, в началото кривеше и с очилата, сега криви само ако е без очила. Лекарката избира да е с по-висок диоптър отколкото показва компютъра, за да поддържа мускулите на очите и да се изправят ...

# 725
  • Мнения: 3 634
Лекарката беше категорична, че трябва да е с лепенка, а не с "чорапче" защото детето ще поглежда над/встрани от очилата и ефекта няма да е същия....

Кажи й много здраве на лекарката! Всичко звиси от модела на рамката и този на оклудера. Показала съм снимки на първа страница. Няма как да поглежда отгоре, а ежедневното носенето на лепенки е стотици пъти вредно за кожата.

# 726
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Сега видях темата.Моето дете от 2 месеца е с очила,диагнозата-астигматизъм.Много притеснения имах,но вече се поуспокоих.Детето свикна да ги носи и за момента с това нямаме проблем.

# 727
  • Мнения: 330
Не се сърди, човече много се радвам за вас, дано в най-скоро време изцяло да се оправите, както и всички други дечица   Praynig Hug

montesito и ние от 10 месеца сме с очила, и закриваме всеки ден по 3 часа като редуваме един ден дясно и един ден ляво око, още си криви очите с очилата затова исках и вашето мнение, дали и при вас е така. А що се отнася до окледера, миналия път питах доц. Контрова за тези които аз използвам и каза, че са и добре. А някой дали е поръчвал от тези чуждестрани сайтове, дали са доволни от окледерите, материята от памук ли е, и стават ли мъхести (на ситни топчета) с използването им?

# 728
  • София
  • Мнения: 537
просто за записа да споделя, че на моето дете му намалиха диоптъра на кривящото око с обяснението, че трябва да се напъва повечко. Ще закриваме 2 часа вечер и днес отивам да и взема поръчаните слънчеви очила. С тоя голям диоптър неможе без такива. Ужасно и пречи слънцето. Ще я зарадвам днес  Hug

# 729
  • Мнения: 298
Днес направихме разширяването на зениците,за сега се справя добре,мрънка ама малко.В Петък ще отидем пак на преглед,определено ще трябва корекции,но проблема е,че той нещо не ги понася.На компютера е едно,но когато му слагат различни стъкълца е друго.Той като цяло си вижда много добре,но проблема е,че го боли главата.Не знам дали го обясних както трябва.С акушерската пареза съм много по наясно от очните проблеми.

# 730
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Здравейте! Simple Smile
Искам да ви питам това ли е известната очна клиника в Мюнхен:
http://www.klinikum.uni-muenchen.de/Augenklinik-und-Poliklinik/de/index.html

Иска ми се да прегледат детето извън БГ. Тук посетихме трима лекари. Имаме нистагъм и страбизъм. И тримата ни казват различни неща..Ясно е, случаят в индивидуален, но някак не срещам убедително становище от никъде. Да, операция ще има със сигурност, това казват и тримата. Но по въпроса кога ще е най-добре и ефективно да се направи...мнения различни. Чувствам, че губим ценно време и ми се иска и някой "отвън" да ни види. Детето ми е на годинка и два месеца, ако има значение.
Чух и за добри специалисти в Турция. Моля ви за конкретни контакти и как е най-добре да осъществя връзка. Да пусна запитване по мейла или? Въпросът ми се отнася и за клиниката в Германия.

Много ви благодаря! Hug Simple Smile

# 731
  • Мнения: 817
Fous De La Mer 
това е личния имейл на проф. Кампик
akampik@med.uni-muenchen.de
а това е на секретарката му
melanie.hertz@med.uni-muenchen.de 
Пиши му на него,но ако не отговори до 2-3 дни му пиши пак.За записването на час,също трябва да си много настоятелна.Ако имаш конкретни въпроси ми пиши.
За телефони за записване на час виж в сайта им(бих ти ги дала,но си забутах тефтера някъде)
В Турция сме ходили тук
http://en.dunyagoz.com/turkish/atakoy-istanbul.html 
по препоръка на Ина.Останахме доволни,въпреки че не лекувахме детето там.

Последна редакция: чт, 06 юни 2013, 16:18 от *valentina*

# 732
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Fous De La Mer 
това е личния имейл на проф. Кампик
akampik@med.uni-muenchen.de
а това е на секретарката му
melanie.hertz@med.uni-muenchen.de 
Пиши му на него,но ако не отговори до 2-3 дни му пиши пак.За записването на час,също трябва да си много настоятелна.Ако имаш конкретни въпроси ми пиши.
За телефони за записване на час виж в сайта им(бих ти ги дала,но си забутах тефтера някъде)
В Турция сме ходили тук
http://en.dunyagoz.com/turkish/atakoy-istanbul.html 
по препоръка на Ина.Останахме доволни,въпреки че не лекувахме детето там.

*valentina*, много ти благодаря! Hug
Не знам немски, но английският ми е на много добро ниво. Дали ще е проблем да пиша на английски?
Предполагам трябва да опиша подробно нашия случай в мейла, нали така? Simple Smile
И последно - каква е цената за преглед ориентировъчно или е субективно?

# 733
  • Мнения: 817
Не е проблем да пишеш на английски PeaceНашите имейли винаги са били на английски.
Да ,опиши случая подробно, и ако имаш някакви епикризи или медицински заключения е хубаво да ги сканираш и да ги приложиш като файл.Ние прилагахме и снимки и ОСТ-та.
За цената на прегледа-плащали сме от150 до 400 евро.Не знам защо,след като прегледите са били идентични.

# 734
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Не е проблем да пишеш на английски PeaceНашите имейли винаги са били на английски.
Да ,опиши случая подробно, и ако имаш някакви епикризи или медицински заключения е хубаво да ги сканираш и да ги приложиш като файл.Ние прилагахме и снимки и ОСТ-та.
За цената на прегледа-плащали сме от150 до 400 евро.Не знам защо,след като прегледите са били идентични.

Много ти благодаря за информацията! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт