Деца с очни проблеми - тема 6

  • 42 810
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 46 535
На НСЧ детето е с астигматизъм само , без диоптри , така мисля .

Да  Peace
Доколкото знам, астигматизмът се дължи на неправилната форма на роговицата или очната леща вътре в окото. И не мисля, че може да се оправи с очила. Те са просто за корекция на зрението.

mari_eta, под подобрение, може да се има предвид степента на възстановяване на зрението. Не помня точно колко виждаше София като ги сложиха, но след 6 месеца стигна 80-90%. А 2 г. и половина - 100%. Т.е. сега с очилата, вижда това, което вижда един човек без проблем със зрението.
Но това не се случва веднага след слагането и затова се говори за подобрение във времето.
Иначе и при нас не мърдаме в стойностите. Аз също имам астигматизъм (при мен е с далекогледство), при мъжът ми пък е с късогледство. Мърдат само диоптрите на другите неща, но астигматизма не.

И хич не се връзвай на приказки. Очилата са толкова модерен аксесоар, че сума ти народ си правят такива с "празни" стъкла. Да са ни живи и здрави децата, и това да са им всички "проблеми"  Mr. Green

# 751
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Е, то и аз така знам, ама се издразних, видиш ли
Скрит текст:
"твоето ще си остане с очила, пък нашето наесен ще ги махне..."
Не е истина, толкова ли из простяхме?

За астигматизма, не се лекува и с лазерна терапия. "Постепенно" се сдобих с астигматизъм и на двете очи. Все лекуваха едното, изведнъж се оказа, че и на двете съм имала  Wink. Странна работа.

Преди две седмици, сложиха на малкия (5 годишен) очила. Диоптъра не е голям, но "криви" лявото око и казаха, че трябвало да ги носи. Ходи при д-р Русева в ІІІ градска в София. Докторката ми каза, че две седмици след слагането да отида за да ми покаже гимнастика, която да прави после ще чакаме и евентуално ако не станело нищо, ще му правят операция.
От обясненията разбрах, че проблема е голямо вътрешно очно налягане, породено .. аз си го обясних нещо като атрофия на мускула, тотален лаик съм в мед. терминология.  Simple Smile

Предполагам мнозина са се сблъсквали с подобен проблем, каква е вероятността да се стигне до операция?

# 752
  • Мнения: 54 500
Октоподчето се загуби напоследък , време е за нова тема ? smile3506

# 753
  • Мнения: 330
mari_eta, Milena___ благодаря ви  Hug
Е тогава как някои вземат по 2-3 мнения от докторите, не им ли разширяват зениците  Confused как ги преглеждат  newsm78
mari_eta вие от д-р Николова как си запазвате час преди месец ли. Дали да не и се обадя и аз да ни даде час за 27.06 и тя като и са разширени зениците един път да я прегледа и тя за второ мнение, доволнили сте от нея имате ли някакво подобрение? Работи ли с касата или отивате в частния и кабинет и ако е така колко струва.


Е, то и аз така знам, ама се издразних, видиш ли
Скрит текст:
"твоето ще си остане с очила, пък нашето наесен ще ги махне..."


Няма думи  Shocked

# 754
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не се сърди, знам, приела съм го, ама понякога те заболява и от най-малкото...както и да е, ще ми мине. За пореден път.

Фибс, ако искаш й се обади. Час вземаме по телефона, гледам да е месец по-рано, или поне 20-тина дни, та да е удобен за мен, а не какъвто е останал. За доволни, много е относително това, но е факт, че за 8 мес мързеливото око не е вече мързеливо, че не криви никак през очилата, а без тях - само ако е с висока температура или много изморен, и то ние си го виждаме, защото знаем. И четиримата минаваме при нея на профилактичен всяка година, на мен със съпруга ми ни изписа очила за четене, които са ми идеални.
Вече работи само в Детски очен център, ул. Балчик 5/дано не бъркам номера, ако трябва ще проверя/, работи с направление по ЗК, доплаща се мисля 2,50 лв за преглед с компютър или нещо подобно.

# 755
  • Мнения: 1 881
Мариетка, ужасно е да чуеш това...Честно казано, ако някой ми го каже в лицето, не знам дали бих се удържала на направя и аз подходящата забележка, а може дори и по - остра...Напоследък прага на търпимост ми е станал доста нисък Whistling

# 756
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Не, не ме разбрахте - не ми го казаха директно, но въртяха-сукаха...както и да е. То ако беше иначе можеше да ме гледате довечера по новините - аз магарето си, Ако и да е с очила, в калта не оставям Crossing Arms...

# 757
  • Мнения: 330
mari_eta   били ми дала телефон за връзка и да провериш дали адреса (номера) е същия, тя от колко до колко работи дали в четвъртък към 5 ще е на работа, при Контрова сме от 2.30 часа сигурно след 4 ще сме готови. Каква е, учтива ли е, да не се ядоса, че след разширени зеници при Контрова идваме при нея  newsm78 и спазва ли часовете си или се чака при нея.
 

# 758
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Балчик 5, тел. 052/82 81 86 или 0887883690
Д-р Николова е изключително мила и внимателна, за това може да бъдете спокойни. За това, че ще отидете с разширени зеници - не бих могла да знам как ще реагира, евентуално да попитате. В петък знам, че е следобед, но за четвъртък  Rolling Eyes- попитайте по телефона. Часовете се спазват, дори ако има възможност влизаш по-рано, както и обратното - приемала е незабавно новородени, но то е човешко, особено зимата не можеш да ги оставиш да чакат, в повечето случаи са недоносени или близначета ...

# 759
  • Мнения: 1 881
аз магарето си, Ако и да е с очила, в калта не оставям Crossing Arms...

Така трябва да е Hug
Имахме съвсем наскоро следната случка...Едно момиченце от класа на моето се опитва да я дразни, бута и щипе. Известно време казвах на малката да се оправя сама, да съобщава на госпожата, но да не влиза в конфликти....Когато обаче се върна порядъчно надрана, намерих телефона и се обадих на майката. Имаше ефект, на следващият ден детето се извини, но го споделих заради реакцията на моето момиченце. Каза ми: "Мамо, благодаря ти , че се обади да ме защитиш, толкова исках да го направиш и преди". Хвана ме срам от себе си, че не съм се отнесла по - рано и по - сериозно към проблема на детето Sad

# 760
  • Мнения: 54 500
Не, не ме разбрахте - не ми го казаха директно, но въртяха-сукаха...както и да е. То ако беше иначе можеше да ме гледате довечера по новините - аз магарето си, Ако и да е с очила, в калта не оставям Crossing Arms...

Браво , Ети , само така ! Hug  bouquet
Пък те , като са невежи , да тънат в блатото ...
С такива , дето нищо не разбират , пък се имат за нещо повече - пълен игнор ! Naughty Naughty

# 761
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Небесна, разплака ме Cry...още ме човърка снощната случка и мисля тази вечер да проверя
Скрит текст:
- вземам малкия от градина, играят в двора. На тръгване притичва едно момченце: "Лельо, пък Анди ми взе картата" /ходим с една огромна камара карти на ю ги йо ли бяха, абе едни чудовища/. Аз веднага и категорична, без да изслушам мояр нареждам да я върне. Той ревва, пламва целия "Моя си е", аз пак - не, ти нямаш такава/видя ми се по-малка, по-друг вид/. Той така, аз - по моята - накрая я подаде на детето и тръгна да се облича, хлипайки. След малко излиза и ми носи още една такава карта:"Видя ли, нали казваш, че винаги ми вярваш - ето, моя е, бати снощи ми оставил две и тази сутрин бяха до възглавницата ми, нали все казваш, че ми вярваш, мамо...".
Честно, още ми се свива сърцето и ако е така - иде ми вдън земя да потъна Cry...то моето явно е професионална деформация - все първо да търся вината в мен/нас, и чак тогава в отстрещния...колко ли са чакали и моите да реагирам понякога по друг начин...но човек се учи от грешките си и дано наученото никога не го забравяме.

Хепи  мама, Милена, Небесна, Не се сърди, Фибс, момичета - благодаря ви Hug! Явно смотаното време ме вкисна нещо днес, отивам да си сипя една двойна порция сладолед и ще ми мине Laughing...

# 762
  • Мнения: 1 881
Мариетка, не се терзай, не е късно да се научим да бъдем по критични и по  - "лоши" към другите, а не само към себе си.... Hug
Аз напоследък се опитвам да работя със себе си по тази точка Confused

Почерпи се с двойна доза сладолед, изпитано е - работи newsm51

# 763
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
За да не ни заключат си позволих да пусна

НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт