Будапеща - 4

  • 55 297
  • 736
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 469
Ден Първи - 06.30 часа разхода по Ваци утца(това беше непредвидено, но като сме толкова ранобудни няма да си стоим в хотела я Simple Smile)-неповторим шанс да сте единствените хора на това място, до час след това става неузнаваема и крайбрежната около моста Елизабет. Както се казва в екстремните предавания-не правете това вкъщи. Сега сериозно.
 Първо от БГ се подготвих по следния начин-изтеглих си упътвания от google maps-a и си ги носех разпечатани-идеална работа за хора поизостанали с технологиите Simple Smile
 1. Хотел-Парламент - към 08.15 часа бяхме пред Парламента, от упътванията тук бързо се ориентирахме къде е Gate 10, взехме си билети и се оказа, че сме вътре с група на английски в 08.45 часа-явно голям късмет. Вътре е много интересно-ако имате възможност да го посетите го направете!
 2. След Парламента планът беше по Чейн бридж да стигнем до Буда. Тръгнахме да търсим магазин, от който да си купим вода, аз видях Свети Ищван и тръгнахме към него. Последва кафе с гледка към Ищван и разбира се влизане вътре в Базликата. Отвътре е много красива, но не стояхме много, защото имаше литургия, вътре много миряни и на мен ми се видя малко светотатско да стоя продължително и да си правя снимки. Качихме се на купола и това е в листа must to do. Много красива гледка. Едни приятели пътуваха по същото време, с тях се виждахме за вечеря и първия ден той й беше паднал на колене с пръстен точно на това място Heart Eyes
 3. Сейнт Ищвнан-Чейн бридж - по мое мнение, трябва поне по един от мостовете да се придвижите пеш и ако наистина го сведете само до един, това да е Чейн бридж.
 4.Чейн бриндж - Фуникюлар(Budavari siclo) - след края на моста пресичате улицата и сте точно там-няма как да не го видите. Това е най-бързият и нестандартен начин да стигнете до Буда касъл. Буда касъл го разгледахме отвън. От него има възможност да се направят страхотни снимки на Пеща, има много красиви фонтани.
 5. Буда касъл-Лабиринт-този Лабиринт не е онзи известният, който е затворен в края на миналата година. Унгарците се опитват да пробутат на туристите някакъв fake. За това и с ръце и с крака гласувам да го пропуснете. Просто попаднахме на него по пътя от замъка към Рибарските кули. Иначе въобще не ми е била в плановете тази глупост.
 6. Буда касъл-Рибарски кули и Св.Матияш-тръгвате от замъка по едни много красиви и живописни улички и ще стигнете до кулите. От Пеща ще видите кое къде се намира и после, когато сте в Буда няма да имате проблем с ориентацията. В Св.Матияш не сме влизали вътре, защото отново тук, се информирах, че вътре я реставрират и е безпредметно да се отделя време за скелета.
 7.Рибарски кули-крайбрежна - от Рибарските кули се спуснахме към Дунав. Много красив квартал. За няколко от апартаментите, които видях по пътя, се размечтах да са мои  Laughing
 8. Крайбрежна-моста Елизабет - разходихме се по голяма част от крайбрежната, през моста Елизабет, до Ваци, където ни беше и хотела. Време за гулаш, освежаване и продължаваме с разходката.
 9. Следващата цел беше Андраши-целта беше до Площада на Героите, но силите ни напуснаха на Октагон и понеже вече бяхме минали покрай ресторантчетата но площад Ференц Лист се върнахме обратно, за да изкараме една много приятна вечер там. Приди това минахме покрай Операта и кафе Александра. На връщане видяхме отдалеко, че Базиликата е осветена и отидохме до там за снимков материал. Поразходихме се още малко из нощна Будапеща и с предела на силите си се добрахме до хотела.

# 2
  • Мнения: 2 124
ASSAMARIS, много си бърза bouquet

# 3
  • Мнения: 469
Ден 2.
 1. Хотел-Синагога - оказа се, че сме отишли прекалено рано и за да я разгледаме отвътре трябваше да чакаме повече от половин час, докато я отворят. Така, че със Синагогата се записвам само отвън.
 2. Синагога - сладкарница Жербо - номира се на  Vörösmarty tér. И да я пропуснете няма да е голяма загуба за вас. Многократно съм си споделя мнението по този въпрос.
 3. Сладкарница Жербо-корабче по Дунава - по препоръки на момичета от форума, избрах тази: http://legenda.hu/en/duna-bella. Аз също горещо я препоръчвам. Има два варианта-разходка по Дунав и разходка по Дунав с посещение на о.Маргарита. Ние се спряхме на втория вариант. Ами о.Маргарита не е лош, но за мен е малко по-лоша версия на Южния парк-лично мнение Peace Ако приятелка ме помоли да й направя програма няма да й го включа.
 4. Корабче-Зоопарк - от корабчето се върнахме до Vörösmarty tér и от там хванахме метрото до зоопарка-линия М1, спирка Széchenyi Fürdő. Зоопаркът им е много хубав. На места имаш контакт със самите животни. Галихме лемури, а единият от тях дори се покатери на крака на приятеля ми. Уникално беше преживяването.
 5. Зоопарк-Вайдахуняд - на 5-10 минути пешеходно разстояние. Вайдахуняд е много мистична и внушителна постройка. Прилича на Средновековен замък, но не е. Построен е около 1900 г.
 6.Вайдахуняд-площада на Героите-буквално са едно до друго. На следващия ден пак се върнахме до тук, защото още в Зоопарка ни паднаха батериите на фотоапарата и на телефоните, а трябваше да овековечим и тези обекти Mr. Green
 7. Вечеря на улица Радаи-токайско вино със сом паприка ми дойдоха много добре  след тежкия ден.
 Последния ден беше за запечатване на гледки и купуване на сувенири.
 Дано не съм ви отегчила и да съм била поне малко полезна.

# 4
  • Мнения: 2 124
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/222758_1762720787979_6451048_n.jpg - макет на Széchenyi Gyógyfürdő, намиращ се в Брюксел, част от изложба на световните забележителности (България е представена с Рилския манастир)

# 5
  • Мнения: 18
Сърдечно благодаря!
  bouquet

Разпечатвам и на место с картата и листите тръгвам   Laughing
Ако има някой друг в този период 05-09.09 ?

И да попитам къде откривате тези евтини самолетни билети - ползвате карта на УИЗ или просто е въпрос на късмет. Нашите билети съвсем не са тази цена, за която четох при някой от Вас.

# 6
  • Мнения: 6 031
ASSAMARIS добре си се справила с новата тема!   bouquet
За да не е гол запис, слагам една нетрадиционна снимка от Будапеща - залез, сниман на о.Маргит.

# 7
  • Мнения: 659
eti_82 , благодаря! Довечера летим и ще бъдем в Будапеща до 6-ти сутринта, когато пътуваме за Виена. Много се надявам дълго чаканото пътуване да мине по плана, изготвен за пореден път с вашата безценна помощ момичета!

# 8
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 559
eti_82, и аз благодаря за споделената програма   bouquet

# 9
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Запис и чакам с нетърпение завърнали се с разкази и снимки  Mr. Green

Аз може би тая година ще направя хеттрик с Будапеща, ама да видим  Mr. Green Всъщност дано, много ще ми е кеф  Crazy

# 10
  • Мнения: 366
Моля, подсетете ме какви още линкове да слагам в първия пост, че после не може да се редактира. 

# 11
  • Мнения: 99
Ооооооооооооооо, страхотна е новата тема! ASSAMARIS - smile3501 smile3501 smile3501

# 12
  • Мнения: 99
eti_82 добре дошла  bouquet,много хубава програма сте си направи, много неща ще заимствам от нея за което благодаря.
Можеш ли да ми кажеш от колко часа отваря синагогата, много ми се иска да я разгледам.

# 13
  • София
  • Мнения: 243
Ние пътуваме на 6-ти и се връщаме на 11-ги септември. Предполагам, че ще се засечем с някои от вас.
Темата е станала страхотна.  bouquet

Интересувам се някой дали е посещавал баните в Будапеща. Много ме блазни мисълта да прекарам час -два в минерални басейни на открито. В интернет намирам работно време и цени, но не и отзиви от местата. Ако някой може да ми препоръча баня, където да разпуснем  Mr. Green

Още един въпрос - има ли от къде да се купят трансферни билети от летището, при положение, че пристигаме с късния полет от София? Мисля, че беше обсъждано в предишните теми, но ми се иска по-прясна информация.

# 14
  • Мнения: 469
didimitrowa, наистина ще се радвам, ако съм полезна!  Ето линк към работното времена Синагогата: http://www.greatsynagogue.hu/gallery_syn.html#4 Втората по големина в света е след тази в Ню Йорк.

kreo, аз също имах желание да посетя баните, носих си бански, първия ден си купих джапанки дори, но температурата беше 38-40 градуса, а усещането беше дори за повече и пропуснах това удоволствие. След проучването, което си бях направила се двоумях между Szechenyi Bath и Gellert Bath. След като ги видях отвън, определено щях да се спра на Gellert. Спирката за зоопарка е една и съща със Szechenyi и когато отивахме към него доста народ отиде Szechenyi Bath, а на такива места предпочитам да е по-спокойно.
Билети се купуват от Relay-магазинчето за вестници. Когато излезеш от контролираната зона на летището, при посрещачите, в дясната страна, точно срещу щанда на Budapest card.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2012, 00:27 от eti_82

Общи условия

Активация на акаунт