Synagis

  • 14 301
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Момичето, може ли да ми кажете нещо за тази ваксина. Слагалили сте до сега, евентуално ако искам да сложа къде да я търся?

# 1
  • Мнения: 95
Слагала съм Синагиса миналата зима на детенце. Предпазва от респираторни заболявания или ,ако все пак настинете по-леко преминават. Хубава е, но и скъпа - 2228лв. и някакви стотинки  #Crazy и за това се минава на комисия и ако те одобрят я изписват по здравната каса.
Забравих да добавя, че се слага по 1 ваксина 5 месеца.

# 2
  • Мнения: 110
В момента здравната каса ги е отпуснала за недоносени деца. Поне на някой майки са се обадили да им предложат да им я сложат. Но след като прочетох много внимателно листовката нещо изгубих интерес да се вра да питам дали ще ни я сложат и на нас.

# 3
  • Мнения: 4 589
dimitrina8405  лекар ли си? не, не си, нали. Сори, но ваксината е много добра за недоносени бебета, най-вече бебета, които са имали проблем с белия дроб. Не знам какво си чела, но ако някой ти предлага да я биете през ЗК и имате тази възможност, направете я.

# 4
  • Мнения: 2 719
Синагис всъщност не е ваксина. Ния има сложен един курс. Започнаха още в неонатологията. Имаше доста проблеми с белите дробове, но откакто е вкъщи не се е разболявала, само сополи 3 пъти. Сигурна съм, че синагисът има общо тук, тъй като баба И, с която е в непрестанен контакт работи в ясла и ви е ясно, че и "влачи" доста вируси. Аз не бих пропуснала шанса.

# 5
  • Мнения: 110
Там е идеята, че никой не ми я предлага. Ако сте чели листовката сте видяли, че при усложнения трябва незабавно да се бият еди си какви лекарства, каквито в тъпото село, в което живея едвали има. Дори и да ми се полага едва ли някой ще тръгне да ме търси за да ми я предложи. Та за това исках да знам дали някой я е слагал, за да ходя ли да се вра за да й я сложат. Иначе проблеми не е имала абсолютно никакви с дробовете.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 277
Дами, ако разберете, че има някаква кампания за поставяне на Синагис при недоносените по ЗК, моля споделете повечко информация. За всички недоносени ли важи? Миналата година слагаха само на деца, родени с тегло по-ниско от 1500 гр. и после медикаментът се изчерпа. На нас не ни се полагаше, защото бяхме с по-голямо тегло, макар и недоносени. Мисля, че се поставя до 2-годишна възраст.

# 7
  • Мнения: 110
Днес бях на ДК и там нищо не бяха чули. Казаха ми да питам или личния лекар, или в социалните, или в неонатологията Бургас. Общо взето неясна работа, та за това писах до МЗО дано утре ми отговорят дали наистина е отпусната ваксината. Иначе ако това е критерия ние го покриваме.

# 8
  • Мнения: 728
Здравейте Мамчета.

Аз родих момиченце в 31 седмица, 950гр. в Майчин дом София.
Когато ни изписаха ни дадоха протоколи за Синагис, които трябваше да пусна в здравната каза. На документите пишеше, че ваксината се отпуска от здравната каса на деца родени с екстремно ниско тегло, стояли дълго време на апаратна вентилация и имащи бронхопулмонална дисплазия. Това за изискванията.
Иначе още чакам да ми се обадят от здравната каса, дали сме одобрени и дали ще ни я отпуснат.

Искам да попитам майки, които са слагали Синагис на децата си, за колко време са одобрени документите (от пускането в здравната каса до взимането на ваксината).
И дадоха ли ви специална чанта за транспортиране на ваксината? Тъй като от МД София ми казаха че трябва да ми дадат чанта за транспортиране.

П.П. Ваксината от 50мг. струва 1 204.92 лв. за бр., а от 100мг. 1 965.28 лв.
На нас ни е предписана инжекция от 50мг.

# 9
  • Мнения: 175
Здравейте , моя син се води доносен , тъй като се роди в 36г.с. , но имахме проблем с дробчетата . Беше 15 дни в кувиоз и после още 10дни под интензивно наблюдение в Токуда. Края на август ни се обадиха от там да ни извикат до болницата за да подготвим документите за ЗК , като му изготвиха протокол с решение от комисия , че е хронично болен с бронхопулмонална дисплазия . Днес от ЗК ме върнаха , защото нямах заверена от педи рецептурна книжка . Обясниха ми,че е хубаво колкото се може по-бързо да занеса документите , защото срока бил до края на месеца , а и за да ми ги обработят и върнат по-бързо. В Токуда ми казаха , че попринцип бавят "решението" 10-20 дни от ЗК.
Дими , аз също се разчетох из нета и разпитах малко доктори и определено риска от Synagis е по-малък , дори незначителен спрямо ползата. Ако имаш възможност попитай в неонатологията Бургас. Доколкото разбирам педитата не се занимават с това , а неонатолозите.
Дано всички бебоци се вредят за "ваксината" !
 Praynig

# 10
  • Мнения: 728
Обясниха ми,че е хубаво колкото се може по-бързо да занеса документите , защото срока бил до края на месеца , а и за да ми ги обработят и върнат по-бързо. В Токуда ми казаха , че попринцип бавят "решението" 10-20 дни от ЗК.

 Аз се обаждах в здравната каса и ми казаха, че комисията за одобряване на Синагис ще се събира на 30 Септември.

# 11
  • Мнения: 4 589
Мами, ако имате възможност за слагане на Синагс, не се колебайте. Аз познавам лично, човекът който се занимава с това и е представител на фирмата.
Синагис се отпуска от ЗК. Протоколите заедно с епикризата се подготвят в отделението, където е лежало детето. Ако сте от провинцията, тогава документите се изпращат от лекаря съответно до университетски градове, където се подписват от комисия и се връщат на лекаря.
За да кандидатствате детето трябва да е родено под 35 г.с., няма значение от килограмите. Трябва да е с диагноза БПД или да е било поне от 1-3 дни на апаратна вентилация, да е било м/у 22-28 дни на кислород и да е боледувало последните месеци от бронхиомилит или пневмония. За последните две можете да вземете бележка от личен лекар, която се прикрепва към протокола. Отговорите се бавят около 15-20 дни.
Комисиите не са започнали още преглеждането на документите, първата комисия е към края на месец Септември.

Слага се до навършване на 2 год на детето, ако до тогава имате един курс и трябва да сложите втори, няма как да стане, ако детето е вече на 2 год.

Ще имам ангажимент да ви изпратя официално всичко това, като изискване от ЗК.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 11:28 от nikolina-pikolina

# 12
  • Мнения: 728
Мами, ако имате възможност за слагане на Синагс, не се колебайте. Аз познавам лично, човекът който се занимава с това и е представител на фирмата.
Синагис се отпуска от ЗК. Протоколите заедно с епикризата се подготвят в отделението, където е лежало детето. Ако сте от провинцията, тогава документите се изпращат от лекаря съответно до университетски градове, където се подписват от комисия и се връщат на лекаря.
За да кандидатствате детето трябва да е родено под 35 г.с., няма значение от килограмите. Трябва да е с диагноза БПД или да е било поне от 1-3 дни на апаратна вентилация, да е било м/у 22-28 дни на кислород и да е боледувало последните месеци от бронхиомилит или пневмония. За последните две можете да вземете бележка от личен лекар, която се прикрепва към протокола. Отговорите се бавят около 15-20 дни.
Комисиите не са започнали още преглеждането на документите, първата комисия е към края на месец Септември.

Слага се до навършване на 2 год на детето, ако до тогава имате един курс и трябва да сложите втори, няма как да стане, ако детето е вече на 2 год.

Ще имам ангажимент да ви изпратя официално всичко това, като изискване от ЗК.

Здравей, благодаря за информацията. Да те попитам за втория курс на лечение.. може ли да се поеме от здравната каса пак или не ?

# 13
  • Мнения: 4 589
Hristina, да, може. Просто се обаждаш на вашият неонатолог или на педиатъра и подготвяте долументите. Само имай предвид, че детето не трябва да има навършени 2 год. Ние например сега няма да сложим, защото септември направихме 2, а то се бие от октомври. И си оставаме само с 1 прием.

Не трябва да се страхувате дали ще се появи някаква реакция - най-тревожните реакции се появяват още при прилагането и затова лекарите неонатолози, които поставят Синаджис, задържат детенцето в кабинета поне 1/2 час след прилагане на инжекцията. Най-вероятно жената, която се стряхува, че няма да може да реагира на спешно състояние, е уплашена от алергичните реакции, които могат да се появят - това се случва веднага след прилагането, докато са в лекарския кабинет и има време да се реагира, алергичната реакция е обратима, тъй като прилагането е мускулно, а не венозно. Но до момента, 4 сезона на прилагане на Синаджис, нямаме алергична реакция. Това, което най-често се случва, е реакция на мястото на убождането - зачервяване, подуване, сърбеж. Това се случва с всяка ваксина, не е нещо извънредно.
При някои дечица се появява диария само след първата инжекция, но не се налага прием на лекарства за нея - тя се води самоограничаваща се, спира след 2-3 редки изхождания.

Изискване за тегло няма - само за гестационна възраст. Но нашите лекари делят децата по тегло, за тях е по-нова класификацията на гестационна възраст. Това за екстремно ниското тегло може да е мнение само на лекар, не е документално оправдано.

Майките от малките градове трябва да запитат лекарите от окръжните болници - всички неонатолози знаят за Синаджис и са добронамерени.

# 14
  • Мнения: 728
Hristina, да, може. Просто се обаждаш на вашият неонатолог или на педиатъра и подготвяте долументите. Само имай предвид, че детето не трябва да има навършени 2 год. Ние например сега няма да сложим, защото септември направихме 2, а то се бие от октомври. И си оставаме само с 1 прием.

Ами моето дете се роди на 22 май тази година.. и сега ще ни е първия курс на лечение... надявам се и следващата година да ни го дадат..

Дадоха ли ти някаква специална чанта за транспортиране на Синагис-а?
На мен от МД София ми казаха че трябва да ми дадат от ЗК.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 20:25 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт