Мартенската мама силно се вълнува , момче или момиче в коремчето палува.

  • 28 481
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Здравейте! Да ви се покажа и аз срамежливо Blush Чета ви от началото на темата, но поради един мисед миналата година и едно кухо яйце тази в началото, исках да поизчакам с включването в тема, от суеверие. С термин за 21 март съм и по непотвърдени данни(само предположение от следящият ме гинеколог, надявам се да е вярно) очаквам момиченце Heart Eyes Правила съм си БХС и ФМ при Димитрова, аз лично съм с добри впечатления от нея, жената огледа много внимателно органите. Не ми се е лигавила и не припадаше от умиление, но аз бях там, за да ме види специалист, така че мога само да препоръчам.За втората ФМ имам запазен час пак при нея, но после се преориентирах към Томова, за да направя заедно ФМ и фетална ехокардиография, така, че ако има мама, която я устройва час във Фемина за 30.10 вечерта-преотстъпвам  bouquet
Предпочитам обаче да не ме включвате още в списъка, искам да изчакам и втората ФМ и да мина 20-та седмица Peace
А, да-и ако може и аз да получа указания за ФБ групата как да се присъединя?

# 706
  • София
  • Мнения: 23 179
Аз на ФМ ходя в клиниката, където произведоха човечето. То там всеки път оглеждат всякакви органи. Няма да ходя на друго място засега.
И добре че там ходя на 2-3 седмици, че с тия прегледи на ЖК ще се гътна от притеснение някой ден  Crazy
Работодателя съм го уведомила за състоянието си, ама ми се искаше да има нещо, което си е документ. Не че са тръгнали да ми правят проблем, ама нещата се променят и искам всичко да е както си трябва.

# 707
  • Мнения: 858
Feb дано този път ви е по-лесно с коликите.Ние такова чудо не усетихме изобщо или ако е имало са били до толкова леки,че не сме ги отразили.Надявам се и сега да е така.
Хубаво видео за пелените,мерси!Добре е човек да е информиран.
Lucky Plam добре дошла.ElenkaBG на първа страничка е написано към на кои момичета да пишете,за да ви добавят във Фейсбук групата.
Бамба,а от клиниката не ти ли дават някаква бележчица?Щом те следят там така добре,нужно ли е да си късаш нервите с ЖК към някоя поликлиника и да минава проформа или да те стресират излишно?

# 708
  • София
  • Мнения: 23 179

Бамба,а от клиниката не ти ли дават някаква бележчица?Щом те следят там така добре,нужно ли е да си късаш нервите с ЖК към някоя поликлиника и да минава проформа или да те стресират излишно?

там не могат да ми дават болничен и няма как да се регистрирам, за да ми оформят накрая подробностите за раждане  Rolling Eyes
засега ще разчитам на добрата реакция на началството, като му съобщих.
интересно ми беше на другите дали им издават някакъв документ  newsm78

# 709
  • Мнения: 858
Бамба,разбирам.Моята лекарка работи в частна болница,но същевременно има кабинет в поликлиника.Каквото е възможно ми го минава и оформя по каса,каквото не..го плащам.Също всеки път гледа подробно бебоче.Има възможността да ми издава нужните документи,болнични и т.н.С предишната условията бяха подобни и затова те питам.Не са ми искали от работа такъв документ.Не зная личен лекар не би ли могъл да напише подобно нещо  Thinking

# 710
  • Мнения: 355
Здравейте мартенски мами, само надничам във вашата темичка, защото съм "Априлка". Но понеже темата с работодатели и документи ми е актуална, та към Бамба се обръщам:

Според трудовото законодателство сме длъжни да предоставим документ, с който удостоверяваме бременността си - 313а от КТ. Без него дори и в 9-ти месец не се водиш бременна и не си защитена от съкращение и ли друга подлост от страна на работодателя. Гинеколожката, която те следи мисля, е трябва да знае за какво става дума и да ти даде такъв когато й посикаш.

Леко бременеене на всички в тази група!  Hug

# 711
  • София
  • Мнения: 23 179
А какво представлява тоя документ.  newsm78
Гинеколога е мъж и каза че това дето ми даде ще свърши работа. Ама то вътре пише всякакви подробности, дори размера на шкембето и килограмите  Crazy
Какви лекарства пия, как са ми кръвните показатели, въобще всичко  Mr. Green

# 712
# 713
  • София
  • Мнения: 423
На мен ми се струват само градски легенди. Аз мислех, че ако работодател посмее да се избъзика с бременна, може да си докара големи ядове с Инспекцията по труда  newsm78 Нали в болничния си пише бременност с еди какви си диагнози, застрашена от аборт, плацента превия и подобни? А може и да има идиоти, на които не им пука.
На новите да кажа : Привет  Hug щото повечето сме свикнали с форума, но по-новите може да си мислят, че ги игнорират, като не се коментират постингите им. Да знаете, всичко се чете най-подробно  Peace

# 714
  • София
  • Мнения: 23 179
Аз болничен не съм ползвала и засега нямам намерение  Crazy
От това дето е дала beginner_mamma не разбрах какъв е тоя надлежен документ  Rolling Eyes
Може да съм тъпа, ама не разбрах. Що в тия закони и наредби не дадат прост пример.  Close
Примерно листче, в което пише имената и за какво се дава, за пред кой да послужи и толкова.

# 715
  • Мнения: 355
Последно и си се прибирам в моята отчетна темичка: с моя работодател явно е точно такъв казуса. Предстои да се отърват от мен и имат пълната възможност правно да го направят. За съжаление не всички са почтени, пък макар и да съм част от прекрасен екип вече доста години.

# 716
  • София
  • Мнения: 423
Оле, много съжалявам. А консултирала ли си се с Инспекцията? Знам, че могат да се насочат към подходящо адвокати и т.н.
Бамба, може ли ти да си напишеш едно уведомление с имена, доктор, длъжност и други подробности, което лекаря ти да подпише, че еди кога си си в еди коя си седмица? Или няма да е достатъчно  Thinking

# 717
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
dennis, все едно си описала нашите нощни навици във времето с Катерина - едно към едно.  Mr. Green Сега е на етап сутрин става и идва да се сгуши и съответно винаги закъсняваме за градина, защото е толкова хубаво, че на никой не му се става  Grinning

И да те питам - колко струва сега прегледът при Томова?

Mime-to, мда, съвсем обичайно е след спиране на кърменето, особено когато е било бавно и плавно, да има кърма в гърдите. С времето млякото се абсорбира от тялото, като при някои жени отнема доста време. Аз също имах и като забременях сега може би в 3-тия месец вече нищо не капваше вече. Въпрос на хормони - едните подготвят гърдите, като са отговорни и за производството на коластра/кърма, пък други подтискат производството, за да не тече по време на бременността. В зависимост от баланса при някои жени може да се наблюдава изтичане на колстра, при други не. И двете неща са обичайни и нормални и нямат отношение след това за възможността на тялото да прави достатъчно кърма. Но пък коластрата съдържа много полезни вещества, включително и за кожата, тъй че най-малкото ще я подхранва на тези, които им потича  Wink

А за Карп - по принцип той ги подрежда в този ред, та затова коментирах.

Да се присъединя към Mime-to и да кажа, че аз взимам участие само по теми, по които имам какво да кажа, иначе чета всички постове, въпреки че не ги коментирам  Peace

бамбарадамбара, все си мисля че една обикновена медицинска бележка със описание на състоянието, термин, дата, подпис и печат би трябвало да свърши работа. Не знам дали има специални бланки, но можеш да питаш евентуално по книжарниците или пък дори да звъннеш в здравната каса и да ги питаш за информация.

# 718
  • Мнения: 26
Здравейте мартенски мами Simple Smile Надявам се не е късно да се запиша и аз в темичката.... Simple Smile С термин за 26 март съм  и се надявам всичко да е ОК. Още не се знае какво е бебчо, скоро , на 18.10 ще ходя отново та се надявам тогава да видим, стига да не е срамежливо Simple Smile Желая ви усмихнат и топъл есенен ден!

# 719
  • Мнения: 858
mimsat 100 лв за ФМ+ехокардиография.Ако бебе е застанало кротко и както е нужно,каза че до 15-20 мин ще е готова с всичко,ако не е и се наложи да го поизчакаме ,да се заредя с търпение за час-час и половина.
Ах,тези сладки сутрини в леглото  всички заедно Laughing Обожавам ги.Като медитация са ми,особено с чаша кафе в ръка .

Общи условия

Активация на акаунт