Бихте ли работили нискоквалифициран труд?

  • 21 626
  • 480
  •   1
Отговори
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Ако по стечение на обстоятелствата пазарът на труда ви изхвърли от желаните професии и изпаднете във финансов колапс?
Ако се налага да стартирате нов живот в чужбина?
Или ще предпочетете живота вкъщи под финансовата зависимост на партньора.

# 1
  • Мнения: 2 510
В момента който ме изхвърли бих работела всичко защото нямам възможност дори и за финансова зависимост от друг.
Детето ми и аз имаме нужда от средства за живот.
Ако имах партньор дали бих приела. Не. Дори и да не трябва да връщам зависимостите под всякаква форма не са ми по вкуса.

# 2
  • Мнения: 5 259
Да, бих работила неквалифициран труд. Само не знам защо се смята, че такава работа най-лесно се намира. За неквалифицирания труд има най-много кандидати, защото хората без специално образование са най-много. И ако си млада и образована, е по-малко вероятно да вземат теб, защото ще преценят, че ще ги напуснеш веднага, щом си намериш нещо по-добро.
За квалифициран човек е по-лесно да си намери работа по специалността, където конкуренцията е по-малка. Така ми се струва.
Иначе без никакво колебание бих работила много неща, дори чистачка, берачка на плодове и т.н.

# 3
  • Мнения: 6 622
Не разбирам много добре въпроса -дали бих работила нискоквалифициран труд в чужбина ли?
Не бих си оставила семейството тук заради едната зависимост .
Не бих смъкнала и нивото веднага ако наистина не се налага.
Ако нещата опират вече до хляба бих започнала първата първата работа ,която ми се отвори .

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 10:05 от Ili__

# 4
  • Мнения: 2 510
Да, за нискоквалифицирания труд искат в повечето случаи физическа сила и издръжливост и кандидатите са много повече.

# 5
  • Мнения: 4 841
В България е една тема, в чужбина - друга, а финансовата зависимост (от партньор или родители) - съвсем трета. Тая тема ще стане манджа с грозде. Това вместо запис.

# 6
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Не мисля, че има нещо за неразбиране. Това са обстоятелстава, които биха принудили  човек да започне да работи нискоквалифициран труд, а стоенето в къщи е също вид заетост.

Идеята ми е дали сте склонни от кон да слезнете магаре, образно казано.

# 7
  • Мнения: 4 841

Идеята ми е дали сте склонни от кон да слезнете магаре, образно казано.


Начална учителка в България със заплата 550 лв срещу домашна помощница в чужбина със заплата 1000 евро и осигурена квартира, слизане от кон на магаре ли е?
Просто си изяснявам параметрите на темата.

# 8
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Снежа63 , нискоквалифициран труд не винаги е равен на хамалски такъв.

adi_27 , имайки предвид стагнацията на пазара на труда, вузовете бълващи кадри необезпечени трудово, фалиращите фирми които освобождават подготвени и с опит хора.

Случвало ми се е да измина трънливия път при търсенето на добра работа.

BirdsFlu , според теб високата заплата за лоша работа в чужбина е добра причина да се откажеш от професията си в БГ?

# 9
  • Мнения: 2 510
За мен да.
Не всичко се измерва само в пари, дори и да са много пари.

# 10
  • Мнения: 2 510
Снежа63 , нискоквалифициран труд не винаги е равен на хамалски такъв.
но почти винаги е равен на физически труд.

# 11
  • София
  • Мнения: 30 171
Не ми се е налагало досега (дай Боже и да не ми се налага), НО човек никога не знае, в каква ситуация ще изпадне и какво ще направи.
Ако стане така, че трябва да работя, за да изхранвам сем-то, бих работила каквато и да е работа (е, има малки изключения). В крайна сметка трябва поне да ядем, ако говорим за ситуация близка до екзистенциалния минимум.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако мога да разчитам на партньора, т.е. ако изкарва достатъчно, че да ме издържа без затруднения - да, бих си останала вкъщи, докато настанат по-добри времена за работа.
Ако парите не стигат - да, бих се захванала с всякаква работа, която ми изпадне, имам две деца, не мога да ги оставя гладни, щото с маникюр не мога да подреждам кренвирши в супера.
В чужбина по принцип не съм сякаш склонна да отида без подсигурена преди това добра работа, стари сме вече да започваме от мияч на чинии сякаш Thinking Или по-скоро би ме било страх, защото вече не съм само аз - имам за семейство да мисля, гледам да минимизирам рисковете. Но ако се наложи, да речем ако в Бг и двамата сме без работа или работим, но парите не стигат доникъде - да, и горното бих пробвала. Но искрено се надявам да не ми се налага, защото ми се струва доста рисковано за децата - мести се тук, сменяй училища, учи чужд език, пък ако се окаже, че нискоквалифицираната работа не може да ни издържа, айде обратно в Бг и т.н. Това става за млади хора без деца или за такива с пораснали деца, за нас е трудно Confused

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Глада е по-страшен от тока.

# 14
  • Мнения: 46

[/quote]

Начална учителка в България със заплата 550 лв срещу домашна помощница в чужбина със заплата 1000 евро и осигурена квартира, слизане от кон на магаре ли е?
Просто си изяснявам параметрите на темата.
[/quote]

Къде са тези с домашни помощници с 1000 Евро заплата и квартира???
Тук им плащат 470 евро и отделно им удържат за храна и квартира.

По темата, според мен кучето бяга според тоягата. Ако се налага ще се работи. Няма срамна работа.

Общи условия

Активация на акаунт