Истанбул на К.о.т.к.и.т.е. - 14

  • 45 031
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Добър вечер,Мацкиииии Hug
Преди 2 часа се прибрахме от това уникално място наречено Истанбул,имам много снимки,имам и какво да разкажа,но ще го направя в края на седмицата,щото от утре се хвърлям в другата крайност-работата,искам да ви благодаря за ценната информация,която помага много,ако не се бях подготвила от тук,тотално щяхме да се объркаме,пък и имахме най-добрия навигатор Wink

# 31
  • Мнения: 4 202
Момичета, аз само ви чета и се надъхвам.
По стечение на обстоятелствата мсля, че се отдалечавам от мечтата да стигна до Истанбул в близките месеци, но кой знае  Rolling Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 13 174
Момичета, аз само ви чета и се надъхвам.
По стечение на обстоятелствата мсля, че се отдалечавам от мечтата да стигна до Истанбул в близките месеци, но кой знае  Rolling Eyes

Аз също не се надявах да го видя втори път тази година, но като се появи оферта за 18 лева, реших всичко за минути.  Laughing Е, не се класирах в 18-те лева, но и за 50 лева си струваше  Mr. Green.

# 33
  • Мнения: 361
Извинявам се ако въпросът ми е обсъждан в предишните теми, но е свързан с разходката по Босфора. В програмата от туристическата агенция, с която ще ходим е цена на туроператора+билета над 27 човека 20 евро, а до 14 човека 35 евро. Това ми се вижда множко. Според вас този вариант за посещение ли е по-добър или индивидуално? Кажете ако има някакъв вариант за по-малки такси.

# 34
  • София
  • Мнения: 13 174
Извинявам се ако въпросът ми е обсъждан в предишните теми, но е свързан с разходката по Босфора. В програмата от туристическата агенция, с която ще ходим е цена на туроператора+билета над 27 човека 20 евро, а до 14 човека 35 евро. Това ми се вижда множко. Според вас този вариант за посещение ли е по-добър или индивидуално? Кажете ако има някакъв вариант за по-малки такси.

Ако отидете сами, ще ви струва 2 трамвайни билета за отиване и връщане до Еминьоню и 10-12 лири в зависимост от корабчето (дори има един обеден за 8,50 лири). Е, няма да слушате екскурзоводска беседа на български, но имайки предвид, че тя е насочена главно към излъчваните сериали, не е голям пропуск. Чувала съм, че на някои корабчета има слушалки срещу заплащане с беседи на английски, но при нас нямаше (TURYOL).

# 35
  • Мнения: 29
Здравейте, след две седмици живот и здраве заминавам, отново, за осми път. Вече не казвам къде отивам - хората ми се смея - пак ли в Истанбул. Как да обясня, че всяко прибиране е план за поредно завръщане. Исках да изчета всичко и тогава да питам, но съм тема и половина назад, а още нямам никакъв маршрут. Много ми се иска да заведа мъжа на един хубав турски пазар (той понеже е по търговията), та чета аз пътеводителя на National за n-ти път и гледам някакъв Вторнишки пазар в Kadikoy - бил с 2000 сергии, на 1.6 км. от пристанището и в близост до стадиона на Фенербахче. Случайно някой да го знае, защото на google map-а нищо не ми изглежда толкова голямо, колкото го описват в пътеводителя. Или ако някой е ходил на друг такъв пазар, където продават плодове, зеленчуци, подправки. Тези туристическите ги знаем, търся нещо, където си ходят турците.

# 36
  • Велико Търново
  • Мнения: 248
Може да е пускано вече и да не е съвсем по темата, ама тази вечер си припомних това стихотворение, покрай един турски сериал, който следя. Mr. Green
И понеже е страхотно, реших да го постна в темичката.  bouquet

Скрит текст:
Слушам Истанбул

Затворил своите очи, слушам Истанбул;
в началото повява лек ветрец;
листата по дърветата
се люлеят бавно, бавно;
далече, толкова далече
звънят звънчетата на продавачи на вода
затворил своите очи, слушам Истанбул.

Затворил своите очи, слушам Истанбул;
и ето тъкмо преминават птици;
високо горе, на ята, крещят.
Изтеглят мрежите в язовете;
докосват стъпалата на жена водата;
затворил своите очи, слушам Истанбул.

Затворил своите очи, слушам Истанбул;
прохладната Капалъчаршъ
оживената Махмутпаша
накацани от гълъби дворове
от доковете се чуват чукове
в пролетния вятър се носи пот;
затворил своите очи, слушам Истанбул;

Затворил своите очи, слушам Истанбул;
умът ми помни опиянението на отминалите дни
мъждиви навеси с върнали се лодки по брега;
в жуженето на спрелите южняци
затворил своите очи, слушам Истанбул;

Затворил своите очи, слушам Истанбул;
по калдъръма преминава хубаво момиче;
псувни, подсвирквания, подкачания, песни.
Нещо пада от нейната ръка върху земята;
трябва да е роза;
затворил своите очи, слушам Истанбул.

Затворил своите очи, слушам Истанбул;
в полите ти прехвръква птица;
знам топло ли е челото ти или не
знам влажни ли са устните ти или не;
по сърцебиенето ти усещам как
иззад боровете изгрява бялата луна;
слушам Истанбул.

Орхан Вели

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 09:21 от fiore

# 37
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
tiqna

В първия пост има пазарите на Истанбул - дано ти върши работа  Peace

Иначе пазара е това:



И се намира буквално срещу стадиона  на мястото на стрелката Peace

https://maps.google.com/maps?q=40.990653,29.033935&hl=bg& … &t=h&z=17

# 38
  • Мнения: 29
На паркинг ми приличаше и не го огледах, пък то си пишело. Много благодаря  Hug

# 39
  • Мнения: 11 747
Струва ми се, че Истанбул е града, за който е писана най- много поезия!  Laughing  С основание, чак мен ми иде да заредя романтични рими.

# 40
  • Мнения: 8
Искам да ви попитам относно тези пазари по кварталите които са, дали може да ми кажете на някой точното местонахождение.. видях го този вторнишкия, който е в Кадикьой, но за съжаление във вторник няма вероятност да попаднем в Истанбул. Grinning Аз се опитах да потърся точните места на пазарите, но от толкова много адреси и квартали с повтарящи се имена на улици се забърках тотално. Sad

Ето и нещо за разтуха на душата, макар и с познати места все пак може да научим нещо ново.  Grinning

">#![/video]

# 41
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585
Меланхоли, с повечко времева отсрочка мога и да ти ги намеря тези в петък и събота  Wink

Професия Турис  Joy

Иначе е приятно доста, де - благодаря за линкчето  Peace

# 42
  • Мнения: 8
Шебече, много ще съм ти благодарна ако успееш да намериш някой пазар близо до Лалели, който да работи петък или събота .. та дори и неделя може.  Wink И аз търсех, обаче все надалече ме праща, на места до които дори не съм и помисляла, че ще мога някога да стигна.  Laughing Истанбул е необятен...
Вече почвам да изготвям програмата, че останаха десетина дена и отново ще съм на любимия Босфор.

А, ТуриС ... Интересно е, жалко само, че качеството не е много хубаво ... Има и втора част!  Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 0
Здравейте мили дами! Искам да попитам за принцовите острови - от първата страница видях че се ходи с ферибот от кабатааш, но немога да открия разписание за фериботите (линка който е даден в описанието не работи) Ще помоля за съдействие. Благодаря предварително!

# 44
  • Мнения: 0
Хайде някой да ми отговори че след 3 часа тръгвам за Истанбул

Общи условия

Активация на акаунт