Отговори
# 45
  • Мнения: 3
Момичета, голяма кукувица съм  Embarassed Колкото по - малко остава, толкова сънят ми се нарушава  Grinning Нещо имам проблем със заспиването вечер... и се ровя в нета  Simple Smile
Тъй като вече започваме да обсъждаме теми, като къпането на бебчетата, аз да засегна друг въпрос: Кога смятате да изведете бебчо за първи път навън?Четох и темата на септемврийките, там има мами, които много скоро след раждането изнасят бебчетата си на разходка.Нека мамите с опит споделят мнение. Аз съм далеч от мисълта да чакам да минат прословутите 40-дни, е зависи разбира се и от времето,то нали нашите бебоци ще минават към зимните. Нали имунната система на бебо не е развита достатъчно добре в началото и навсякъде пише първо да го слагаме до отворен прозорец за няколко минути и постепенно да се увеличава времето. Ще се радвам да споделите  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 36
запис и от мен Simple Smile

# 47
  • Мнения: 0
Srebrina, и аз съм така със съня. Аз заспивам и първите 3-4 часа спя и после като стана до тоалетна и край... няма сън  Whistling Подготвяме се за срещата с бебко, когато няма да имаме време за много сън  Joy така се успокоявам. Като не мога да спя ставам, хапвам нещо, посвършвам някоя домакинска работа... 1ironing wash newsm28

Gaja, сигурна съм че скоро малката принцеса ще си е при вас вкъщи newsm17 пожелавам ти го от все сърце!

За кръвното аз съм със 70/100. Винаги съм била с ниско кръвно и си се чувствам добре така. В начално на бременността беше се повишило на 90/130 и тогава ми беше зле ooooh! ама слава богу мина някак си, от само себе си май.

За имената - харесвам Магдалена newsm51

милинка, какви са тия лекари така да стресират бременна жена #Crazy Всичко ще е наред  bouquet

# 48
  • Мнения: 3
malko_mishle, и аз така,ама май по-често хапвам  Grinning! А не събуждаш ли домашните? Аз засега съм сама, ама утре пристига мама, в края на седмицата мъжът ми и не знам, ще има да се въртя в леглото и да стискам очите  newsm62

# 49
  • Мнения: 0
Не ги събуждам  Wink
Като не мога да спя си ставам кротичко от спалнята и отивам в кухнята или във всекидневната ни  Grinning
В кухнята гледам да съм по тиха. Даже мъжо е щастлив, че сутрин има и закуска приготвена  Grinning
Но често се случва и да побудувам 2-3 часа и после да си заспя блаженно отново smile3524
Не обичам като не мога да спя да се въртя в леглото. Ставам и после може пак да поспя като се изморя  smile3521

# 50
  • Мнения: 56

Тъй като вече започваме да обсъждаме теми, като къпането на бебчетата, аз да засегна друг въпрос: Кога смятате да изведете бебчо за първи път навън?Четох и темата на септемврийките, там има мами, които много скоро след раждането изнасят бебчетата си на разходка.Нека мамите с опит споделят мнение. Аз съм далеч от мисълта да чакам да минат прословутите 40-дни, е зависи разбира се и от времето,то нали нашите бебоци ще минават към зимните. Нали имунната система на бебо не е развита достатъчно добре в началото и навсякъде пише първо да го слагаме до отворен прозорец за няколко минути и постепенно да се увеличава времето. Ще се радвам да споделите  Simple Smile
Бебчо  го изкарахме на   4-  5  ден  от   вкъщи  на  разходка...  Беше  на  20  дена,  когато  отидохме  до  Вашингтон / което  ми  е  на  8  часа  път  с кола/  за  ужас на   бабите  и  от   двете  страни...

# 51
  • Мнения: 25
Добро утро, момичета и честита ни нова темичка  Hug Благодарности към създателя   bouquet

Аз днес да се похваля, че напоследък само се оплаквам май  Rolling Eyes

Вчера дойдоха техниците за да ни сложат климатика- много е хубав и безшумен, много добре работи за сега, но ще видим как ще е зимата. Та от днес се започва пребоядисване, миене на прозорци, пране на пердета, сглобяване на прословутия скрин, който седи в кашон "на трескички" и вече от другата седмица- пране и гладене на бебешорските работи. Нямам търпение вече, а и бързам да свърша със всичко, че от утре живот и здраве влизам в 9-тия и като гледам все по-малко сили, а и нерви ми остават за домакинстване.

За извеждането навън, ами ние сме в къща с дворче и си мисля, че още на 10-15 дни ще може да си излизаме така навън- в количката, облечено подходящо и с някоя пеленка завита на сенника или дъждобранчето, за да не изстине, ако стане някакво течение... По-хубаво от свежия въздух няма, а нашия е много чист- Станджа, морето, няма големи градове наблизо..... Дано само времето го позволява  Praynig

За имената- и аз си имам 2-3 фаворита, но се надявам като видя бебчето да реша на мига. А и нали сега сме с бебе "изненада".... след последните разколебаващи ехографии  hahaha

По въпроса със сърцебиенето- аз бях с такова, но не се безпокойте, нещо нормално е за края на бременността. След 8-мия месец, когато и корема е много голям и тежестта е в повече е нормално да се задъхваме повече, да ни се разхлопва сърцето и т.н.


Това, което ми казаха специалистите (а аз обиколих 2-3 кардиолога, ендокринолог и т.н.) беше:
- следете да не се качи повече от 100-110 удара в минута
- изключете кафето, колата и черния чай
- не ставайте рязко, не вдигайте тежко, не ходете бързо, не качвайте много стъпала на един дъх
- като почувствате силно сърцебиене- седнете веднага, за да не ви прилошее и да припаднете
- като се разхлопа сърцето, останете възможно най-спокойни, защото ако се притесните, от стреса скача още по-бързо
- следете кръвното налягане, обикновено сърцето бие по-бързо при ниско налягане, за да го компенсира и да навакса притока на кислород
- пийте много течности
- и най-трудното: ограничете стреса и излишните емоции (за жалост, на мен на последък, все нещо ми лази по нервите  #2gunfire )

Спазвайки тези изисквания, не съм имала повече такива сериозни пристъпи от по 143 удара в минута. Изписаха ми и Ритмонорм, но ми казаха, да не го пия, освен ако не стане много нетърпимо- за щастие, до сега не се е наложило.

Хубав ден от мен, че пак много се отплеснах  Hug

Последна редакция: нд, 16 сеп 2012, 07:33 от ilyana.87

# 52
  • Мнения: 40
Добро утро, времето е дъждовно и хладно става за разходка.

# 53
  • Мнения: 168
Добро утро и от мен момичета!
За имената - на мен също Магдалена повече ми харесва, още повече, с риска да обидя някой, за което ме извинете, но Галина на латински означава кокошка. За избор между Надя и Надежда - Надя звучи по-нежно и се ползва в целия свят, но пък не знам има ли някакво значение името, а Надежда наистина е завършено и има смисъл.

Браво Милинка , значи все пак всичко е ок и няма нужда от притеснения!

За извеждането навън - дъщеря ми беше лятно бебе и я изведохме почти веднага около 10-ия ден, защото тогава купихме количка, мисля и сега да не се бавим много, стига разбира се да не завали сняг докато родя  Laughing

За кръвното и пулса- обикновено пулсът се ускорява при ниско кръвно и се забавя при високо. Така че ако кръвното ви пада, както е моето също, че чак и границите доближавам, пулсът се ускорява и е над 80-90.

Последна редакция: нд, 16 сеп 2012, 09:49 от късметче

# 54
  • Мнения: 64
Здравейте всички ,
Някой беше питал за малинови листа, аз пия от самото начало, като последните месеци станах много редовна. Моята доза е 1 ч.л в 500мл. ври за 3 мин и се кисне за 20мин. Това се пие преди храна на 3 пъти. Надявам се да има ефект. Последният път моя лекар каза че ми е зряла шийката вече  може и от това да е.
Честито на мамите с новите бебета, от тук нататък може всеки ден да има по някой Simple Smile Аз от днес съм в  9тия, но се надявам поне октомври да хвана.
Чао за сега !  Отивам да си правя закуска newsm22

# 55
  • Мнения: 317
Здравейте и от мен,
вчера беше мноого хубав ден, получи се страхотно парти за рождения ден на Ема. Децата много се забавляваха и имаше много подаръци  Heart Eyes, аз пък не изглеждам на снимките толкова зле с това шкембе  Laughing
и като казах подаръци, определено ще й подарим на каката нещичко като се роди дребния. И междудругото кукла-бебе е много добра идея  Peace

# 56
  • Мнения: 67
Благодаря за новата темичка.
И аз се чудя за името сега последно се спрях на Милен или Мирослав-ще го кръстя на мен  Peace

Ние сглобяваме гардероби,  местим мебели и подреждаме дрехи направо е пълна лудница в нас.- решила съм да прочистя всички гардероби от ненужни неща и да освободим място за беби Simple Smile

За извеждането навън - малкият го изкарахме на 10-15 ден навън и ни беше супер.

# 57
  • Мнения: 213
Добро утро Simple Smile
за извеждането навън , мисля да се възползвам от съвета,че 4кг.бебе може да се извежда навън,когато Т е над 16 градуса,а на кой ден след изписването ще е не знам Simple Smile
Иначе каката миналата година я изведох преди 15-тия ден,но тя се роди през лятото,на 03.08 и нямаше проблем.

# 58
  • Мнения: 3
Добър ден, момичета! Благодаря на ви за бързите отговори! И аз си мислех, че към 10-15-ти ден може да се изведе, стига да позволява времето, разбира се, но нали ще ми е за първи път реших да се посъветвам с вас.  smile3525

Ох, един мързел ме е налегнал, а имам толкова домакинска работа.... Не знам в последно време какво ми става, изморявам се бързо и като заседна някъде изобщо не ми се става  smile3511

# 59
  • Мнения: 0
И ние сме в къща с двор и мисля към 10-ти 15-ти ден да излизаме за по пет минутки навън, разбира се ако времето го позволява Peace

Общи условия

Активация на акаунт