Отговори
# 60
  • Мнения: 25
Сега се разрових из нета и видях за тези малинови листа една хубава статия:
http://www.rodilnitza.com/blog/pregnancy/herbs-in-pregnancy/

Мисля да пробвам и аз по една чаша за сега и може би в последната седмица по 2 на ден  newsm78
Пише, че е полезна и против следродилни кръвоизливи, а и за лактацията след това, но там вече трябва да се внимава, че може и да дразни нещо на бебео, знам ли Naughty

# 61
  • Мнения: 43
Ох, много съм зле  ooooh! То имало нова тема, а аз си седя от вчера в старата и се чудя, защо никой не се включва  hahaha Благодаря за новата, отново прекрасна темичка   bouquet

Включвам се набързо с въпрос и после се връщам да ви чета, че много сте изписали, аз докато разбера какво става  Laughing.   Как ви е кръвното на вас. На мен до сега винаги ми беше около 90/60, но снощи и предната вечер ми беше 120/80 - 110/70. На консултацията лекарката ми каза, че за сега е добре, но не трябва да го вдигам повече. От няколко дена забелязах, че и краката ми оттичат, но съвсем леко и може да задържам вода и за това да ми е така кръвното. Днес сутринта ми е добре 100/65, но се замислих, ако го вдигна повече, какво ще правя... Някакви хапчета ли се пият или... То за сега наистина не ми е високо, но се надявам да не става повече. Някой да има подобни симптоми? 

# 62
  • София
  • Мнения: 3 789
Леле, колко много сте изписали  ooooh!
Поздравления за прекрасно оформената тема   bouquet

За имената: между Даниела и Дария - за Даниела съм, но и на мен, както на други момичета ми харесва повече Дарина  Peace За другите имена съм "за" Надежда и Магдалена. Между другото, на гръцки Галина означава "тишина, спокойствие" (но и "патица", де).

За извеждането: ако времето е хубаво, мисля, че след 10-ия ден вече може да се извежда без проблем, но както го дават да е студено и дъждовно - направо не знам.

Светле, 2 см. не звучат като голяма разлика, но все пак и аз бих попитала производителя за варианти, може би имат някакви по-мънички матрачета (та дори и фабрично може да има разминаване в сантиметрите).

За кръвното: по принцип съм с ниско, сега се държи съвсем прилично. Последния път беше 120/80, кола и кафе пия всеки ден  Peace

За спането: влязох си в стария режим - лягам късно и спя много добре, като ставам по 2 пъти до тоалетната, но след това си заспивам без проблем  Peace

Милинка, браво за хубавите новини!  Hug Не разбирам само защо постоянно те стресират така  ooooh! А и защо решиха да ти пускат тонове толкова рано?  newsm78

Аз да се оплача: вчера реших да си извадя някои по-затворени обувки и се оказа, че нито едни не ми стават  Cry Сега в това гадно време разполагам с джапанки и едни супер отворени обувки Sad Не съм подута, явно просто краката ми са пораснали с един размер и сега ще трябва да подновявам есенно-зимния гардероб  #Cussing out

# 63
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета!
Искам да ви почерпя по случай тове че днес помъдрявам с една година!

# 64
  • Мнения: 0
Честито помъдряване Alebale.  bouquet

Имам една колежка на която дъщерята се казва Дария на баба си Драгушка. Ама мамите си преценяват как да си кръстят бебенцата важното да са живи и здравички.

# 65
  • Мнения: 75
Alebale Честит рожден ден! Да си здрава, щастлива и много усмивки! Спокойна бременост до края, бързо раждане и здраво бебче на финала  smile3525
  за кръвното - не мисля, че при 120/80 въобще трябва да се замисля човек за лекарства. Нормално е с повечето килограми да се повиши и артериалното налягане, а и 120/80 като цяло си е ок , а краката пак отичат заради натиска на порастналата матка. Щом урината е ок, няма място за притеснения. Другото като ти го мерят на консултации, може да си се поуморила, да си се притеслнила и за това е е по-високо. При предната бременност като ходих на ЖК понеже не ми беше приятна лекарката всеки път ми го мереше 140/90 или 140/100. Изписа ми хапчета, които не пиех, защото като си го мерих в нас и си ми беше 110/70. Не се вкарвайте излишно във филми...
  за извеждането - аз предния път късно го изведох, ама нали имахме неприятности, а си и беше студено...сега ще видя като му дойде времето.
   Милинка   браво за добрите новини, дано до края нещата са все така нормални, че наистина доста ти се събра. Леко прибиране.

# 66
  • Мнения: 21
Привет и от мен... Честита ни нова темичка....
Аз да ви попитам за поставянето на бебетата в поза сън.... Как ще ги слагате?
На една страна с подложка на гръбчето и на всеки 3 часа да ги въртите?По гръб или по друг начин?

За имената на моята принцеса и аз се чудя между Далия, Изабел или Габриела... Thinking

За спането и аз с всеки изминал ден спя по-малко, и гърба започна да ме боли вече..... но това е положението - още малко

# 67
  • Мнения: 100
Мен яко ме тресе нервата от вчера.
Ужас...Не мога да се понасям такава. Гърбът много ме боли вече, но то това не ми е основният проблем де. Домашни дребни неволи предимно.
Аз тази нощ спах много лошо. Цялата мокра, сто пъти се будих, а в 5 часа се събудих от глад, та накрая в 6 станах да ям, че просто ми стана лошо. Пийнах и едно билково чайче, то пък взе, че пак ми се доспа и отново си легнах към 7 и нещо, та спах до 10. Дано не се събуждам всяка нощ гладна  Laughing Има няма все до хладилника ходя, но аз съм си така и когато не съм бременна, щом се почне с лошото дъждовно време. Обзема ме пълно нежелание да правя каквото и да било и освен да лежа и да ям, друга функция нямам.
Не мисля да слагам подложка на гръбчето, ако визираш онези неща, които поддържат бебето в странична поза, но как ще го слагам, ами не знам. Дано някой с опит каже нещо, барем и аз разбера какво да правя. Засега освен, че се начетох на гадни разкази за раждания във форума и последно реших, че ще раждам с епидурална упойка, друго нищо не знам. Може би и това доста ме изнерви...
Alebale, честит рожден ден Simple Smile Бъди много щастлива, здрава и енергична! nbirthday

# 68
  • Мнения: 832
Относно спането на бебето - баткото не съм го подпирала с нищо. След всяко кърмене го слагах на различна страна да спи, нито се е катурвал, нито нищо. Като поотрасна, само започна да си ляга по гръбче, тогава вече си го оставях така. Щом си му е удобно,  да си спи така. Сега пак мисля така да процедирам  Peace

# 69
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен момичета!
За кръвното - моето последния път ми беше 130/80, а предишните пъти- 120/80. По принцип аз не усещах кой знае каква разлика Thinking
За изкарването на новороденото бебче - аз мисля след 15тия ден някъде да излизаме на южна тераса стига да не вали дъжд или сняг, да няма мъгла и да са положителни температурите, но не по-ниски от 10тина градуса по съвет на акушерката ни  Satisfied
Alebale  newsm59 Пожелаваме ти много здраве,усмивки и много красиви мигове за напред!  party002
Момичета,да ви питам - напоследък мога да се оприлича с тези емотиконки:  newsm75 newsm79 newsm28 1ironing wash hang 1dishes  Laughing А вие? Simple Smile

# 70
  • Мнения: 12
Цитат


Аз да се оплача: вчера реших да си извадя някои по-затворени обувки и се оказа, че нито едни не ми стават  Cry Сега в това гадно време разполагам с джапанки и едни супер отворени обувки Sad Не съм подута, явно просто краката ми са пораснали с един размер и сега ще трябва да подновявам есенно-зимния гардероб  #Cussing out


И аз така, дано спре да вали и утре да изляза и да си намеря нещо временно и подходящо.

Мами, имам един въпрос. Вчера се подготвих да пера дрешките и почнах да им режа етикетите с цените, но се зачудих за другите етикети /указателните имам предвид - с размера, състава, начина на пране/. Вие ще ги режете ли, за да не дразнят бебчето, или ще ги запазите за да се знае от къде са купувани например, размер или по друга причина?

 Alebale newsm67

# 71
  • Мнения: 1 359
baseemi - аз ги режа...

# 72
  • Мнения: 800
Здравейте и от мен,
При нас днес времето изненадващо се оправи - след три дни непрестанен дъжд. Това е добре, вече мислех, че няма да се отвори небето чак до пролетта.
Синът ми го изведохме като стана на 7 дни, но той е роден през юни. Сега не знам какви ще са климатичните условия, а и есенно-зимните бебета препоръчват да се извеждат по-късно от летните. Та ще се преценява според ситуацията и съветите на тукашните лекари. Иначе и ние имаме двор, така че не е проблем петминутното извеждане.
В началото бебчо го слагахме да спинка настрани, като подпирахме гръбчето с една навита на руло пеленка. После той започна сам да си се обръща по гръб.
И на мен ми се разхлопва сърцето, а кръвното ми вкъщи все е ниско, с което си обяснявам и завишения пулс. На ЖК обаче винаги е 120/80.
Аз откак захлади спя доста добре - да не повярваш направо. Но като не ми е задушно и не се потя, явно успявам да се отпусна. Признавам, че и възглавницата за бременни, дето ми я даде съседката, ми помага за повече комфорт.
На нашия батко може би ще вземем някакъв подарък, но то е ясно, че той ще е от нас, а не от сестра му. Той не би се залъгал с такова твърдение, доста му сече мозъчето. Сега все пита кога ще вземем сестричката. Обяснявам му, че трябва да мине още малко време, да отиде мама в болницата и там лекарят да отвори едно ципче на коремчето й, от където да извади сестричката, която ще е много мъничка.Боби казва - и коремът ти ще си стане пак нормален, нали? След което веднага започва да обяснява как щял да й пее песни и да я храни. Но като се роди бебето наистина, тогава ще видим каква ще е ситуацията.

# 73
  • Мнения: 832
И аз смятам да взема подарък за баткото от бебето. Също така ще отидем един ден в магазина заедно двамата и ще изберем и на бебето подарък от баткото. Каквото той реши, това ще купя. И ще му го подари като дойде в болницата или като се приберем у дома.

Относно спането през нощта - ако не е малкия да се буди по няколко пъти на нощ да пишка, ще си спя без проблем. Но за съжаление се буди 2-3 пъти поне, та и аз покрай него кръстосвам стаите само. Понякога оставам да спя при него и откарвам до сутринта там.

За извеждане на бебето - колкото и да се чудите сега и да се притеснявате кога да го извеждате, като дойде момента сами ще прецените и решите дали е подходящо. Като всяка есен се надявам и тази да има топли и хубави дни, понякога чак до Коледа е приятно и хубаво времето. Ние също сме с двор и като за начало ще излизаме там, хем и баткото да играе на площадката си, че с двамата хич не знам как ще излизаме за по-дълги разходки. Живеем малко извън града, та имам малко повечко път. Отделно нямам и кола и ако не ни извежда и прибира таткото, ще трябва да ползваме градския транспорт. Ама има време до тогава, сега други неща са на дневен ред.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Alebale...да си жива и здрава...само положителни емоции..и едно прекрасно здраво бебче скоро  bouquet  bouquet  bouquet

За чая от малинови листа питах аз...чудя се сега дали да взема да го пия...и дали ще има ефект..и май ще го пробвам..въпреки , че аз не пия никакъв чай...ама ще се насиля...ilyana.87..благодаря ти за статията Flutter


Аз да се оплача: вчера реших да си извадя някои по-затворени обувки и се оказа, че нито едни не ми стават  Cry Сега в това гадно време разполагам с джапанки и едни супер отворени обувки Sad Не съм подута, явно просто краката ми са пораснали с един размер и сега ще трябва да подновявам есенно-зимния гардероб  #Cussing out

и аз съм по същия начин...имам чувството , че краката ми са за обувки с поне 2 номера по-големи #Cussing out...та и аз се чудя какво да обуя като излизам.. newsm78

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт