Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век"( Muhteşem Yüzyıl) тема 40

  • 60 522
  • 617
  •   1
Отговори
# 30
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57







# 31
  • Мнения: 3 485
След смърта на Искендер Челеби сърцето на Сюлейман изстива спрямо Ибрахим. Simple Smile

Това изречение ми направи много силно впечатление. Що за сърце има човек, накарал да убият собствения му син? Толкова ми харесва СС понякога, но като се сетя какво е направил, и аз изстивам така.
Ами аз бих казала-" О времена ! О нрави!" Не бива да пренебрегваме епохата в която се развива действието,закона на Фетих -оставяне на един единствен наследник ! Peace
Корделия,Лили   bouquet

# 32
  • Мнения: 9 768
Корделия Peace благодаря за снимките Hug да видим, ще ни зарадват ли и с втори трейлър newsm78

Скрит текст:
smile3521 newsm62 smile3503

# 33
  • Мнения: 683
Лили и Корделия, благодаря ви   bouquet
Сложих линк на 1 страница за док. филм за Султан Сюлейман с превод на соя-фен. Ако имате добри линкове за онлайн гледане ми пишете да ги подменя, които не работят. Също така мисля, че сериите в дизито се трият и ще ги подменя с друг линк.

# 34
  • Мнения: 683

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 18:18 от anna3com

# 35
  • Мнения: 17
Изгледах току що 64 епизод ,филма започна да ми прилича на"Приказка за цар Султан" има една фраза "И сестрите с баба Риха се спогледнаха решиха..." Така ,че Хафифе и трите грации-Хатидже ,Махи и Гюлфрем
може да образуват нов съюз срещу Хюрем.Ако дойката е умна и користолюбива може и да изиграе двойна игра.Ибрахим се оказа слаб мъж,предпочете да избяга от гнева на султана.Искендер Челеби ми харесва умен , красив  ,влиятелен и богат мъж ,умее да жегне Ибрахим по болното място,но за съжаление за това ще плати със живота си.След смърта на Искендер Челеби сърцето на Сюлейман изстива спрямо Ибрахим. Simple Smile

Хареса ми цитата от приказката!

Ибрахим просто е мъж, който няма да се моли на колене. Смятам че повече трябва да си говори със Сюлейман, но като цяло разбирам мотивът му да отиде и да умре като войн, а не като прошляк щото изневерил на жена си. Казваш гнева на султана - нима има достойнство в това да седи да се оправдава пред Сюлейман че е преспал с една наложница? Или пък е достайно да чака да му вземат главата, за нещо което самият султан и изобщо мъжете по това време са правили нонстоп?  В крайна сметка дори ми звачи неправдоподобно цялата тая история как за една изневяра ще му се сърди толкова Сюлейман. Та това да имаш харем е било най-обичайното нещо.  Например Ростем Зетя е познат като секусуален разгулник и е имал по-голям харем от самия султан.....  Та Сюлейман е преживял по-лесно изневерите към дъщеря му, отколкото към сестра му ли?

Челеби е само един амбициозен мъж, който само чрез подмолни средства си гради кариерата. Един мъж на място никога не би играл с подобни жегвания. Няма нищо достойно в изказването му. Да не говорим че така обижда царското семейство! Впрочем това не е вярно , че Сюлейман изстива към Ибрахим - Сюлейман разкрива играта на Челеби и прави подарък на Ибрахим като извинение -- главата на Челеби.
Проблемът между Сюлейман и Ибрахим е една титла , която Ибрахим получава в Персия, която Хюррем добре успява да употреби срещу пашата. Както и неговите преговори с френските посланници, които се оказват препъни камъка.
Проблемът на Челеби е че той е срещу войната в Персия, и поради тези причини той и Ибрахим много са се карали, вклю. на заседания на дивана.



След смърта на Искендер Челеби сърцето на Сюлейман изстива спрямо Ибрахим. Simple Smile

Това изречение ми направи много силно впечатление. Що за сърце има човек, накарал да убият собствения му син? Толкова ми харесва СС понякога, но като се сетя какво е направил, и аз изстивам така.

напълно съм съгласна с теб!!!!


нито е първи нито е последен Господар, накарал да убият детето си.

Да, вярно е. Обаче му градят образ на мъдър, човечен, справедлив, или поне аз така го усещам. И всяко едно от тези качества напълно изключва подобно зверство.

Всъшност всичко , което го показват да си мисли -- човечност, справедливост, обич към семейството........ на всичко това ще изневери. Със смъртта на Ибрахим ще стане един жесток човек, който твърде лесно е взимал главите на хората около себе си. Както каза веднъж Валиде - понякога виждам в теб баща ти, неговата жестокост -- точно това ще се случи. (баща му е един от най-жестоките и страшни султани)


Да не забравяме, че баща му измести дядо му и след това го убива, прати му отровен кафтан... Както и в епизода се видя не си спомням точния цитат... но нещо от рода "това което наричат царстване, е само една битка...." Всичко там се върти в битката за трона, за властта. Когато Мустафа бива убит той е на 38!!!! Самия Сюлейман на колко получава властта?  Wink

Kordelia напълно права си!!


Много пъти фактите които се ползват са от романи или игрални филми -- истината е че за епохата се знае малко, а за харема  почти нищо. Все пак романа си е просто роман и как на автора му се иска да е било.

# 36
  • Мнения: 13 533
Аpхивни клипчета от последните епизоди. Peace

http://www.startv.com.tr/dizi/muhtesemyuzyil/video-galeri/sayfa/ … eo-galeri/sayfa/1

# 37
  • Мнения: 13 533

Ани, на теб и на Завер ханъм благодаря за тази сладка снимка! Hug Hug
От Истанбул ли е? newsm78

# 38
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
има голяма разлика между това че Сюлейман има харем,и това че Ибрахим изневери. По това което Гавина беше поствала в темите, зет не имал право да има харем, трябвало да се разведе ако имал съпруга. Аз поне това запомних.  Peace А и Хатидже казва на Махидевран- Аз не съм ти, не съм длъжна да търпя подобно нещо.  Peace
А и по закон... Нигяр беше от харема на Султана... посегнал е Ибрахим на собственост на Султана  Wink

# 39
  • Мнения: 896
А, я вижте колко сте изписали! А аз чакам онази тема да стане 50 стр.!

# 40
  • Мнения: 166
 Simple Smile vvi не си сама

# 41
  • Мнения: 0
има голяма разлика между това че Сюлейман има харем,и това че Ибрахим изневери. По това което Гавина беше поствала в темите, зет не имал право да има харем, трябвало да се разведе ако имал съпруга. Аз поне това запомних.  Peace А и Хатидже казва на Махидевран- Аз не съм ти, не съм длъжна да търпя подобно нещо.  Peace
А и по закон... Нигяр беше от харема на Султана... посегнал е Ибрахим на собственост на Султана  Wink

Kordelia, Много пъти сме разисквали мотивите на Ибрахим за това...Wink Моя милост донякъде го разбира...като се има предвид характера на Хатидже..! Wink

Dore Mi , ти си истински адвокат на Паргалъ Wink, но се съгласявам с целия ти пост. Смятам, че за първи път дори виждаме Ибрахим толкова смел и открит  и спрямо султана - спомнете си, че той каза ''колко братска кръв се е проливала под това небе..", досега беше по-колеблив..а и като че ли знаейки, че ще умре е решил да играе ва банк, давайки всичко от себе си за държавата и...за достойната си смърт.. Peace

Последна редакция: пн, 17 сеп 2012, 19:01 от Елена Алексиева

# 42
  • Атлантис, Галактика Пегас
  • Мнения: 57
Почитателки на Ибрахим... Я сега кажете в коя серия Ибрахим е в пещерата, че не ми се преглеждат всички  Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 3 461
Май 43-та.
В 42-ра го прострелват с отровната стрела, може и още в 42-ра да го закарват в пещерата.

Титлата "дамат" доколкото помня от разясненията не предполага харем, изобщо. Simple Smile

# 44
  • Варна
  • Мнения: 10 685


Записвам се с нещо красиво   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт