Най-трудното в това да си възрастен е...?

  • 6 228
  • 109
  •   1
Отговори
# 90
  • Другата България
  • Мнения: 37 330

По-скоро нещо в теб умира при такава драма. Не съм убедена, че порастваш.

Колкото и време да имаш, все няма да ти стигне живота за всички мечти.
Tired +1

# 91
  • Мнения: 60
В последната страница говорите за големи трагедии. Не знам дали човек пораства с тях и колко пряко са свързани с темата.

По-скоро нещо в теб умира при такава драма. Не съм убедена, че порастваш.

Колкото и време да имаш, все няма да ти стигне живота за всички мечти.
Кой е казал, че пораства?

# 92
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Иначе пак по темата:не е трудно да си възрастен, ако си готов емоционално и мисловно за това. Не че е лошо да си дете и да живееш безотговорно и безгрижно, защото друг мисли вместо теб Wink

Аз пък не разбирам защо на детството се гледа като на безотговорност и безгрижие. Децата трябва да се научат на толкова много неща с цената на толкова усилия, да отговорят на толкова много очаквания, да следват толкова много неизмислени от тях правила, че не виждам никакво безгрижие в живота им. Уроците в детството и юношеството често са доста по-горчиви, отколкото тези на възрастните, защото са дебютни и децата нямат инструментите на възрастните за защита от болката.  Мисля, че тъкмо детството е времето, в което мислиш с главата си, после постепенно абсорбираш натрапени клишета.

Но темата не е за трудностите на детството, а на възрастния живот.

# 93
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Не знам... Thinking Моето детство беше абсолютно безгрижно и безотговорно.  Heart Eyes

# 94
  • София
  • Мнения: 4 349
 Hug Hug Hug Всичко май у трудно

# 95
  • Мнения: 2 448
Не знам... Thinking Моето детство беше абсолютно безгрижно и безотговорно.  Heart Eyes
Ти на училище не си ли ходила?  Laughing Щото на мен хич не ми се струваше безгрижно даскалото. Направо мечтаех кога ще порасна и ще се отърва от него.  Mr. Green

# 96
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Не, не съм ходила. Rolling Eyes


Въобще не ме терзаеше училището, а бях отличничка (не пълна). Може би в някои момента да, но като цяло не съм го усещала като някаква тежест. Щото в останалото време компенсирах яко с лудориите. Crazy

# 97
  • Мнения: 984
След няколко месеца ставам на 30, а вече ми е едно такова... празно. Постигнах всичко, за което съм мечтала. Гледам носталгично влюбените по парковете - не вярвам пак да ми се случи, а понякога така ми липсва. Страшно ми е, че най-хубавото е минало и ме чакат трудни моменти.
Трудно ми е било да вземам решения, от които зависят и близките ми.

# 98
  • Мнения: 4 758
В последната страница говорите за големи трагедии. Не знам дали човек пораства с тях и колко пряко са свързани с темата.

По-скоро нещо в теб умира при такава драма. Не съм убедена, че порастваш.

Колкото и време да имаш, все няма да ти стигне живота за всички мечти.
Кой е казал, че пораства?

А какво общо имат посочените трагедии с темата за трудността да си възрастен?

# 99
  • Мнения: 2 448
След няколко месеца ставам на 30, а вече ми е едно такова... празно. Постигнах всичко, за което съм мечтала.
Браво! На 30 да постигнеш всичките си мечти! За мен това е мисията невъзможна.

# 100
  • Мнения: 4 758
След няколко месеца ставам на 30, а вече ми е едно такова... празно. Постигнах всичко, за което съм мечтала. Гледам носталгично влюбените по парковете - не вярвам пак да ми се случи...

И си на 30?  Joy Извинявай, не се сдържах.  Hug

# 101
  • Другата България
  • Мнения: 37 330
Постигнах всичко, за което съм мечтала.
Rolling Eyes Confused дали това не е отговор на това

Гледам носталгично влюбените по парковете - не вярвам пак да ми се случи, а понякога така ми липсва. Страшно ми е, че най-хубавото е минало и ме чакат трудни моменти.
Никога не  е късно да помечтаеш отново, все ще има за какво. Така ще чакаш и хубави неща, а не страшни Peace

Последна редакция: нд, 14 окт 2012, 22:08 от Merri_An

# 102
  • Мнения: 984
Ами... учих това, което исках и работих по специалността няколко години. Ходих по света, видях, че това което правя се използва и върши работа. Срещнах страхотни хора в работата си. След паузата покрай децата ще ми е трудно да стигна пак онова ниво.
Към момента вкъщи сме идиалистичната ми картинка - две деца и куче /черен кокер/  Heart Eyes Независими сме и според мен се справяме.
Професионално се преориентирах, но пак се занимавам с нещо, за което съм си мечтала.
Сега ми остава да развивиам всичко, което имам към момента, но основния списък от детството е изпълнен.

# 103
  • Мнения: 4 300
А какво общо имат посочените трагедии с темата за трудността да си възрастен?
Aз го писах (май) по назад, но az точно при такива трагедии осъзнавам необратимостта на събитията, невъзможността някой да ги смекчи, липсата на буфер между мен и нещастията и т.н.
Естествено, аз не мога да премеря загубите, които съм преживяла като дете, и тези, които преживявам сега, но ми липсва именно усещането и вярата, че до мен има хора, способни да се справят с всичко, да ми помогнат и да ме извадят от всяка ситуация, да ме предпазят от негативи. Те хората са си още до мен, и дано да са още дълго, но вече не ги виждам толкова всесилни.

# 104
  • Мнения: 4 758
Aз го писах (май) по назад, но az точно при такива трагедии осъзнавам необратимостта на събитията, невъзможността някой да ги смекчи, липсата на буфер между мен и нещастията и т.н.


Ясно, сега разбрах.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт