Кое АМ избрахте за вашето бебче #3

  • 43 219
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 45
Записвам се да следя темата!

# 16
  • Мнения: 513
щом повръщате честичко до сега трябваше да се консултираш със специалист. Почти всички ако не и всички млека имат АR/антирефлуксно/, вече до детето е какво ще му се хареса, и до твоя преценка кое ще избереш.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 532
щом повръщате честичко до сега трябваше да се консултираш със специалист. Почти всички ако не и всички млека имат АR/антирефлуксно/, вече до детето е какво ще му се хареса, и до твоя преценка кое ще избереш.  Peace
Ами по принцип педиатърката( а и аз) беше на мнение, че кърмата е по-добрият вариант на хранене, при положение че си наддава добре въпреки повръщането. За АМ не сме говорили, защото кърмата ми беше в изобилие, но понеже не суче, а се цедя, сега имам ужасни проблеми с гърдите и днес ми изписаха хапчета за спиране на лактацията. Та не остана време за консултация днес Confused

Вече се консултирах и ни препоръча Фризовом за повръщането, смесено с Фризолак(2:1), защото от Фризовома се разхлабвали и много акали. Тъкмо го пробвах и пак си повърна малко, но може би не трябва да очаквам ефект още на първото хранене newsm78

Последна редакция: пт, 21 сеп 2012, 13:01 от цветна палитра

# 18
  • Мнения: 513
Милумил 3-ка някой ползва ли, за да сподели какъв е вкуса му ,неутрален или с ванилия и така гъсто ли е както 2-ката. Peace

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Милумил 3-ка някой ползва ли, за да сподели какъв е вкуса му ,неутрален или с ванилия и така гъсто ли е както 2-ката. Peace
С много лек вкус на ванилия, нормално като консистенция, вкусно  Peace

# 20
  • Мнения: 135
Милумил 3-ка някой ползва ли, за да сподели какъв е вкуса му ,неутрален или с ванилия и така гъсто ли е както 2-ката. Peace

Вкусът е неутрален (някога е било ароматизирано, сега не е). Гъсто е като двойката и малко трудно се разтваря.

# 21
  • Мнения: 2 532
Момичета, препоръчайте ми шишета и съответно биберони за този фризовом, защото на авентските, които имам, дупките идват мънички за това гъсто мляко и на малкия му омръзва да цока и да тече едва едва ooooh!
Също да попитам и сега като минаваме от кърма на АМ, по колко мл вода трябва да пие, защото до сега не я пиехме хич и тепърва ще се учим с нея Tired И може ли да я заместят чайчета, защото тях по успявам да му ги пробутам ooooh!
Извинявам се за многото въпроси, ама още не съм много наясно с храненето с АМ, а трябва бързо да влизам в крачка newsm78

# 22
  • Berlin
  • Мнения: 11 303
Не знам колко е гъсто това мляко, но може да пробваш с позизионните биберони. Мисля, че и Авент имат такива.

# 23
  • Мнения: 513
имат , но вие сте едва на 2 месеца, пробвай със следващия номер, 2-ка или 3-ка, за мен Авент са най-добрите Flutter Въобще не му давай чай, защото тотално ще ти откаже водата, слагай по малко захар във водичката на 100мл. вода 1 равна чаена лъжичка и като свикне да я пие, постепенно я откажи, като всеки път нямаляваш количеството захар. Аз така отказах моята от захарта и сега освен вода нищо друго не иска да пие, пие по 500-600мл на ден, понякога и повече, а знам че едно новородено трябва да изпива около 250мл. за 24ч. Чая от копър да знаеш, че запича и оцветява акото в зелено, на нас се беше оцветил даже и езика  Joy от както на моя мъж чинка му която е педи ми го каза повече чай какъвто и да е не съм и давала.  Peace

# 24
  • Berlin
  • Мнения: 11 303
По-добре не слагай захар във водата, ако ще даваш вода, няма нужда. Аз вода започнах да предлагам на 4м., а пропи след 6тия м., когато започнах захранването.

# 25
  • Мнения: 513
от захарта няма да му стане нищо , хубаво е да се пие вода, и тези твърдения че като е кърмено детето не е нужно да пие вода за мен са абсурдни, но всеки си знае. Та от захарта не са ми се развалили зъбите и нямам проблем с тях, на 30г. съм и имам само 2 пломби които са ми от 20г.  Peace не бих чакала да пропие вода когато стане на 6м. или да почна да давам от 4м. . От както се е родило детето давам вода, в началото със захар до 1м. защото имаше жълтеница и глюкозата която купувах само я изхвърлях на другия ден, не искаше да я пие. След това си пропи чиста водичка, като постепенно намалях захарта и за 4 дена свикна да я пие . Ако не искаш да слагаш захар кристална ти си решаваш, не бива да лишаваме децата си от вода.  Peace
Това е мое мнение, ако съм аз, всичко ще пробвам само и само да пропие вода. Peace

Последна редакция: сб, 22 сеп 2012, 23:52 от МимитоСавова

# 26
  • Мнения: 2 532
от захарта няма да му стане нищо , хубаво е да се пие вода, и тези твърдения че като е кърмено детето не е нужно да пие вода за мен са абсурдни, но всеки си знае. Та от захарта не са ми се развалили зъбите и нямам проблем с тях, на 30г. съм и имам само 2 пломби които са ми от 20г.  Peace не бих чакала да пропие вода когато стане на 6м. или да почна да давам от 4м. . От както се е родило детето давам вода, в началото със захар до 1м. защото имаше жълтеница и глюкозата която купувах само я изхвърлях на другия ден, не искаше да я пие. След това си пропи чиста водичка, като постепенно намалях захарта и за 4 дена свикна да я пие . Ако не искаш да слагаш захар кристална ти си решаваш, не бива да лишаваме децата си от вода.  Peace
Това е мое мнение, ако съм аз, всичко ще пробвам само и само да пропие вода. Peace
Ами аз си му я предлагам водата и със захар, и без захар си пробвам, ама до сега просто не я пиеше. Той и чайчетата едва от 2-3 седмици спря да ги плюе ooooh! Не знам сега с АМ как ще е, ама днес едвам 50мл чай изпи ooooh!
Колкото до бибероните на Авент, и през 2ка не минава, ама ми се струва, че те дупките са си същия размер като при 1цата, просто са 2броя или поне така ми изглежда на мен newsm78 3ка все още не съм опитвала, а пък за позиционни даже не бях чувала   Embarassed

# 27
  • Berlin
  • Мнения: 11 303
Ами не е жадно детенцето и не иска да пие вода. Simple Smile Особено пък сега, когато става по-студено, съвсем няма да пие.

# 28
  • Мнения: 27 524
слагай по малко захар във водичката на 100мл. вода 1 равна чаена лъжичка...

В никакъв случай!  Naughty

И бебетата на АМ обикновено не пият вода, Криско пропи на 8м чак  Simple Smile

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Преди 6г и половина ползвах Нутрилон за сина ми и бях много доволна от него.
Някой ползва ли го в момента и развалили ли са го или си е добър все още?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт