Ирландия - пета тема

  • 33 731
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 103
Здравейте, мами Simple Smile Аз още не съм мама, но с мъжът ми сме се запътили за Ирландия. Харесали сме си  град Корк. Ще може ли някой да ми разкаже как е отишъл. Ние ще идваме на сляпо Януари-Февруари.Разбрахме, че документите за работа в Ирландия се издават много бързо- за 1-2 седмици. После може да работиш всичко, стига да те наемат. 1800 евро стигали за нормално живеене за двама човека за месец. Вие какво работите всъщност? Аз съм завършила инженерен дизайн в БГ, но едва ли ще работя това в Ирландия и то в началото. Видях, че има обяви за чистачки на къщи и хотели по-напред в темата. Мога да работя също така в цветарски магазин, това правя в момента, имам изкаран курс и за фризьорство. За мъжете как стоят нещата с работата? Моят сега е техник във мтел. Много ще съм доволна ако някой ми отговори Party Извинявам се ако вече има отговори на въпросите ми в други теми Thinking уж четох...

Последна редакция: пн, 22 окт 2012, 00:57 от Maqqq

# 676
  • Мнения: 2 885
Уморена съм........ smile3507

А, аз не искам обяснения. Ако има нещо ново, което въвеждат и вълнува Джу, току - виж и нас засяга...а аз съм го пропуснала. Само информативно.

Има ли някой тук, който се подвизава в Sligo? newsm78

Цитат
Нали вече сме в шенген....
hahaha

# 677
  • Мнения: 31
Джу, ей ме бе!  Simple Smile
Ха добър вечер! Хубаво, е че си си починала, и че си подишала малко въздух, радвам се. То като е един ден почивката как да стигне?!
Ти защо се притесняваш за данъците, защото беше селф емплойд ли?!
И ние поукрасихме малко, детето много се радва. В нашата кооперация не идват за бонбонки, така че няма да взимаме.
Чоси боси- успех на истинския изпит! Пиши кога ще е, че тук чудеса правим с нашите палчета.
Кате, prid чакаме ви и вас момичета. Сигурно в момента е бурия от емоции около вас!

И мен ме удари пустия синузит!  ooooh!

Нем, не мога да публикувам. Simple Smile Почивай и ти, заспа ли домочадието?  Дзак май каза че живее близо до Sligo.

# 678
  • Мнения: 103
немирница, щом си уморена си лягай да спиш. Не съм те молила точно теб да ми отговаряш, точно когато си уморена. Бях останала с впечатлението, че сте много по-дружелюбни в този форум, но явно има изключения. Предполагам , че има достатъчно мили и добронамерени жени, които ще ми дадат съвет.

# 679
  • Мнения: 6 274
Хахахахаха...
Неееемммм... стига, бреее, разхили ме и мен по нощите!  hahaha

Роска, Дзак май не е в Слайго, а е по- към нас.
Е, не чак толкова де, ма все пак не е чак в Слайго.
Иначе, за данъците - не за селф- емплойеда, за друго се уплаших, ама се оказа, че всичко си е ок, шефът е точен. Wink

Мая, не сме в Шенген и документи за работа тук не издават.
Не знам къде и какво си чела, но явно са те объркали.
Иначе няма лошо - пробвайте, щом сте решили.
За Корк само знам, че е скъпо, друго нищо не мога да кажа, не съм ходила.
И не така с лошо.  Naughty

# 680
  • Мнения: 6 274
За Хелоуин забравих да кажа - то и ние сме в апартамент и дечица за съжаление няма да могат да дойдат, но ние ще обиколим квартала, където живеехме преди.
Там хората ни познават и децата ще се радват да събират лакомства там. Wink

П.С. Лелеееее, как сте се накачулили ще счупите клона, бре!  hahaha

# 681
  • Мнения: 31
Maqqq И на мен ми стана смешно за шенгена, но не се обиждай. Просто се поинтересувай за да  знаеш.
За да работите ви трябва ППС номер, който ви изкарват за 1- 2 седмици, но трябва да имате бележка за ток, газ- нещо на ваше име, това ще ви отнеме още време. Не може и да работите каквото и да е. За много неща изискват допълнителни курсове. Мъжът ти може да се пробва във водафон. Тук честно казано не съм срещала цветарски магазини, хората купуват цветя от хранителните магазини. Работа се намира много трудно.

Цитат
Zdraveite ot 3 sedmici sam v Dublin, veche imam PPS nomer, Irlandska shofiorska knijka i kvartira. Ostana da si nameria rabota v tazi vrazka iskam da popitam: 1. Vsichki sertifikati koito iskat po obiavite za rabota zadaljitelni li sa ili sa prosto zaradi bezraboticata i ako sa moje li da me posavetvate kakvi da izkaram za da moga po-lesno da si nameria niakakva rabota; 2. Tolkova li niama tejka, niskoplatena i nepritenciozna rabota ili prozto ne znam kade da ia tarsia;

Това е от групата във Фейсбук.

# 682
  • Мнения: 31
Ако даваме така бързо трябва да се измисли заглавието на темата ако искаме да е по- така.  Grinning
Джу?

Аз написах, че мисля че Дзак е близо до Sligo, не че е там.

Миналата година преди Коледа ни сложиха на някакъв емърджанси такс рейт. И взимаха по 200 евро такси на седмица.  Sick

# 683
  • Мнения: 1 403
Уморена съм........ smile3507

А, аз не искам обяснения. Ако има нещо ново, което въвеждат и вълнува Джу, току - виж и нас засяга...а аз съм го пропуснала. Само информативно.

Ти пък уморена Mr. Green
Няма нищо ново с данъците, просто обясних на Джуличка кое какво е.
У нас пък идват много деца за Хелуин. Днес ги гледах като играят и си мислех, че пак няма да стигнат бонбоните.

# 684
  • Мнения: 103
Може би съм се объркала за шенген, но от лятото трудовият пазар за българи в Ирландия е отворен. А за работа искат ли някакъв документ? Аз знам за PPS номер.  Simple Smile

# 685
  • Мнения: 6 274
Роска, само да те допълня - а за да имат платена сметка на тяхно име пък им трябва PPS.  Crazy

За данъците - баш за тва се уплаших, ама не - шефът е оправил нещата. Wink

За цветарските магазини - тук имаме два + един огроооомен градински център.

За заглавието - аз имам предложение, макар и недообмислено на 100%, кажете дали ви харесва:

"Тайнствен остров с леприкони, шамрок и дъх на уиски - Ирландия 6 тема"  Flutter
( или нещо подобно. Simple Smile )

# 686
  • Мнения: 2 885
Бях на вълнуващ РД... Wink
Мерси за пояснението, адаш. Аз да питам все пак, току-виж да не пропусна нещо...
В Sligo и района ще ходим за Хелуин с приятели.
Викам да пием кафе....ако има наблизо съфорумки. Coffee

Мая, да - падането на ограниченията за българи няма нищо общо с Шенген. И да, смешно е. Но и тъжно.
Нямам информация за Корк.

Джу, супер звучи....макар и малко дългичко и ще бяга на 2 реда... Hug

# 687
  • Мнения: 31
Maqqq Освен ППС, банкова сметка ти трябва, а такава не ти издават ако нямаш работа. хахах За друго не се сещам.

Джу, а за да имат платена сметка на тяхно име им трябва банк акаунт за който им трябва ППС номер.  Grinning  Grinning  Grinning

Екстра е заглавието.

И градински център значи... аахх това Траали. Направо Мая на там да идва, ако не си завзела всички работни места до тогава!  Hug

# 688
  • Мнения: 103
Значи трябва да си намерим квартира и да платим сметките, после с бележките да идем да си изкараме ППС номер. Rolling Eyes Аз сега ще ви намеря и във фейсбук. В началото ми трябва съвсем проста работа. И за чистачки на къщи ли няма? Мислихме си първо за Англия, там масово се чистят къщи от българки, но голяма навалица в тоз Лондон... не знам, все някъде ще отидем

# 689
  • Мнения: 103
Добре де, вие как отидохте? Как се справихте с омагьосания кръг? Моля някой да сподели Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт