Ирландия - пета тема

  • 33 728
  • 734
  •   2
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 274
И градински център значи... аахх това Траали. Направо Мая на там да идва, ако не си завзела всички работни места до тогава!  Hug

Joy Joy Joy

Ей, ще ме скъсате тая вечер.  Laughing

Нем, що не скокнете и насам - ей го де е Слайго? Joy
Шегувам се. Hug

Дзак липсва на вечеринката. Mr. Green

Мая, нали разбираш, че не сте първите, които сте решили да дойдете и да работите тук?
И на теб ще кажа същото, което и на всички останали - всичко е въпрос на късмет.
Освен това, колко къщи мислиш, че можеш да чистиш?
По €10 на час, бая къщи ще ти трябват, за да можете да оцелеете, ако питаш мен, мисия невъзможна е това.
Само с чистене на къщи не може да се живее тук, още повече пък в Корк.
Да не говорим, че Януари и Февруари са възможно най, ама най- неподходящите месеци (както и в цял свят де).
Но все пак успех.

Ааааа, не мога да публикувам. Joy

П.С. Между другото, Лем също отсъства.
Тя да не изтрезнява още след РД- то? Mr. Green Joy

Лем - Hug

Последна редакция: пн, 22 окт 2012, 01:24 от Джуличка

# 691
  • Мнения: 103
А в Дъблин по-евтино ли е? Всичко е късмет, да, не сме нито първите, нито последните, които не харесват родината си и искат да се махнат от нея.

# 692
  • Мнения: 6 274
Мая, в Дъблин е още по- скъпо.
Ти в началото спомена за €1800.
Нали не си мислиш, че ще изкараш такива пари от чистене на къщи?
Колкото до искането, то е малко по- различно от моженето.
И аз искам да живея в Бора- Бора, ама не мога, пусто.
Ей тук се заврях - в дъжда, пияниците и безработицата.   Crossing Arms
Не знам какво ново бихме могли да ти кажем - всичко това сме го писали назад из темата.

# 693
  • Мнения: 2 885
Гледам в съседният форум сте бистрили онези 1800 евро. И Гилти е написала много точно сметките.

Относно вълната за търсене на работа, поне в бранша, в който е моето семейство - тя мина. Имаше по 5 на ден обаждания с "Честито, много се радваме, че ограниченията за българи паднаха..." . Свърши. Няма. След Нова година може и да се появи.......

Ето на какво попаднах наскоро покрай търсене на чистачка за познато семейство:
http://www.housecleanerdublin.com/searchmatch.php?txtgender=F&am … &with_photo=0
Да видите конкуренцията....

Мая, Дъблин е столица все пак. Най-скъпо е в столицата.

Джу,  Hug пак ме изпревари, ей! Heart Eyes

# 694
  • Мнения: 103
Много бързо хората забравят от къде са тръгнали. В началото на теб всичко ли ти беше ясно? Беше ли ти лесно, че се правиш на много велика в момента? Аз влязох за малко инфо, да не си помислите,че разчитам на вас да ми оправите нещата Joy да пази Господ. Имам си глава на раменете, имам си мъж до себе си, друго не ми трябва. Като не ти харесва, що не си дойдеш в БГ на село, от където си тръгнала? Аааа,  ти за Бора-бора се гасиш. Успех на всички.

# 695
  • Мнения: 31
И аз искам да живея в Бора- Бора, ама не мога, пусто.
Joy
Ей как да си легне човек на време, то голям смях!


Мая, мисля че сте доста невъзпитана. Аз имах желанието да помогна, но тона ви е много остър!

# 696
  • Мнения: 6 274
20 страници с чистачки!
И като добавим поне още толкова в gumtree, и още Господ знае колко из различните сайтове...  ooooh!
Мен ако питаш, цяло чудо е ако някой изобщо си намери 2 къщи за почистване там, камо ли повече.
А ако искат и препоръки.... загубена кауза.
Мда, лоша работа.

Лелееееее, 23.40ч?!  Shocked
Ужас, що не свиркате?!
Как ще стана в 6.30ч утре?

Хайде, много ми е хубаво да си гукаме тук, но трябва да се спи.
Лека нощ и успешна нова седмица! Hug

П.С. Мая, с тоя акъл тук ще те приемат с отворени обятия, да знаеш. Tired
Само простаците не им достигат, та виж, може да кандидатстваш за някое свободно място. Tired

Лека, момичета.

# 697
  • Мнения: 2 885
Мая, ако се върнеш в темите назад и ги прочетеш, ще научиш много.
И да, преди да тръгна бях изчела всичко де що има на български и на английски из сайтове и форуми.
Включих се в темата едва когато вече бях дошла в Дъблин.
Разликата бе около 9 месеца.
Седни, прочети, записки си води и после скачай....в дълбокото.
И без обиди, това е форум, а не селска седянка.  Peace

Лека нощ, Джу! Сладки сънища  Hug

# 698
  • Мнения: 6 274
Нем, то ставаше дума за мен, не за теб.  Peace
Ама аз отдавна съм свикнала да ми казват, че съм от село, та за това не се обиждам.
То си е така - от село съм, при това от най- голямото в България.
Дето като дойдат в него, някои... хм, хора се снимат пред НДК и пред ЦУМ, и после си хващат влакО и се 'фалят, че са Одили "на София".  hahaha
Веселбичка, к'во да се прави.  Laughing

# 699
  • Cavan, Ireland
  • Мнения: 316
Добро утро дето се вика, малко съм подранила, ама то е защото толкова се убих от работа тоя уикенд и си легнах рано рано. Дълга и натоварена седмица ме чака от днес.

Нем, дано времето е като този уикенд и имате възможност да се разходите наоколо, красиво е много натам, аз съм в Каван, може да ви е по път, не знам откъде ще минете!
Моите резултати от изследванията бяха готови началото на тази седмица, нищо тревожно за сега  Peace

Джу ти не можеш да заспиш от толкова футболни страсти тези дни Simple Smile

Лем, къде сииии  Thinking

Гилти, Роси  Hug

Мая, Нем ти е написала за четенето на темите назад, няма да я повтарям, плюс, че на мен специално тона ти въобще не ми харесва, защото тук никой не е длъжен на никой, а ти си малко неподготвена и изказванията ти не правят особено добро впечатление, това за януари-февруари мъртви месеци сме го нищили точно 5 страници назад. Темите за Ирландия са само 5, един-два часа четене и си разбрала много повече. Гилти беше обяснила преди време, че малко объркана историята, идваш трябва ти квартира, която изисква договор за работа, който пък изисква ППС номер, който пък изисква подпис от хазяин...малко в кръг се въртят нещата, същото нещо и със сметката в банката, не помня точно какво обясняваше Гилти, но беше точно в този контекст.
Аз мога цял роман да напиша как съм дошла и как съм си намерила работа и как съм научила английски, но мисля да отида да си легна  hahaha та моят съвет е седни прочети малко и после ако има въпроси, тук винаги има кой да отгоори...най вече Джу  Hug
Животът в Ирландия е скъп, тези приказки със големите заплати ги има но не в сферата на нискоквалифицираният труд, освен ако не искаш да се убива от работа. 1800 евро се правят от къщи...ето защо не спя, защото ми идва да си отрежа и двете ръце....не от стоене пред телевизора във всички случаи....и не, не се заяждам  Naughty

# 700
  • Мнения: 1 403
Мая питаш как съм дошла- аз лично с чешките авиолинии. Те обаче вече не летят до Дъблин и няма да ти от полза. Казваш, че имаш глава на раменете. Много хубаво, но нека тя да контролира острия език който имаш. След като прочетох постовете ти, лично аз нямам желание дори времето да ти кажа как е.

Съвсем сериозно си мисля, че от работа се опитват да ме убият с това ранно ставане.

# 701
  • Мнения: 6 274
...След като прочетох постовете ти, лично аз нямам желание дори времето да ти кажа как е. 

Joy Joy Joy

Ей на това му се казва да започнеш деня с усмивка! Simple Smile
Добро утро.
И мен много ме мъчи това ранно ставане. Tired
Предпочитам цяла нощ да работя, само не и да ставам рано, ама айде де.

Дзак, браво за изследванията. Hug

Лем, съвсем те няма, къде сиии?

Роска, има ли новини от Аргос?
 
Аз си допивам кафенцето и офейквам.
Желая ви хубав, слънчев ден, изпълнен с много усмивки. Hug

# 702
  • Най-зеленият остров
  • Мнения: 50
Добро утро момичета -  Coffee
Днес и при нас е гадно, мрачно и дъждовно - да свиквам  Laughing с хубавото време.
Много народ сме тръгнали към Ирландия - дано да имаме късмет и работа всички. Роси, направо няма сън в нашата къща. Билета купен, снощи резервирахме нощувките /Нем мерси за съвета  Hug Hug Hug/ и сега дори и малката на две години/ в къщи казва гуд - бай  Laughing. Усилено се преговаря/а такива като мен и учат английски/.
Дзак, браво за изследванията. Преди години подобни проблеми ме отказаха от активното плуването - не че бях шампион ама все пак си тренирах.
Джу, аз пък не искам на Бора - Бора  Laughing - там няма ли много пълзящи гадинки   Close.
Кога почивате момичета? Всеки ден на работа и семейство.
Лек ден   bouquet

# 703
  • Мнения: 2 885
Днес времето е много приятно. От сутринта е топло, без вятър.
Аз съм се схванала...и след като закарах децата се прибрах и...до 12 ч на обед сладко поспах.
Кате, пиши ми на лични къде сте резервирали.
Дзак, супер за изследванията.
Джу, Бора-Бора вече не е актуална.
Истината е Pink Sands Resort Bahamas

# 704
  • Мнения: 0
Мая  повече няма да влезне тук ми се струва Simple Smile. Малко по - коНтурно можеше да се държи ама...  то си е до човек.

Иначе я кажете  колко човека от тая тема имат професионална Ц категория  Mr. Green  Laughing. Щото ако е нямало вече има  Sunglasses

Иначе според мен заглавието не е хубаво да се пипа, за да може хората дето не пишат тук да го откриват по - лесно.

Общи условия

Активация на акаунт