Дело за издръжка - 2

  • 42 824
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 54 656
Кашпичка , много са ниски хонорарите във вашия град ? newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте!

Благодаря за темата!  bouquet

Предварително се извинявам за евентуално глупавия и сантиментален въпрос, но се чудя преди да заведа дело дали да не кажа на "длъжника", че възнамерявам да го направя.
Вие информирахте ли го/я неофициално?! newsm78

# 17
  • Мнения: 54 656
Аз - да . Peace

# 18
  • Мнения: 6 724
Кашпичка , много са ниски хонорарите във вашия град ? newsm78

И на мен така ми се струва, преди 3 години платих към 150лв, сега 100 лв ми поиска. А е много печена, при първото дело след като излезе решението БНД отказа да плати и тя задейства процедура потърси го съдия-изпълнител, обяснил на родителите му какво се случва при неплащане и плати всичко като поп.Сега 5 дни след излизане на решението ми изплати разликата юни-септември Joy Вече знае че няма избор Wink

Здравейте!
Предварително се извинявам за евентуално глупавия и сантиментален въпрос, но се чудя преди да заведа дело дали да не кажа на "длъжника", че възнамерявам да го направя.
Вие информирахте ли го/я неофициално?! newsm78


Никога не го уведомявам предварително, защото съм му "сърбала попарата". Винаги го изненадвам Mr. Green

# 19
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Аз не исках да го инфорирам. Адвокатката обаче каза, че добрата практика предвижда предварителна комуникация между страните.... ooooh!

# 20
  • Мнения: 1 809
Имам ли шанс за издръжка примерно 200лв. При все, че продаде семейното жилище /беше на негово име/, няма заеми, има къща и е придобил ново МПС за завидна сума.
Дали въобще си струва упражнението?
Реално предпочитам той сам да пожелае да помогне, а не да се съдим. Т.е искам максимално човешки и елеганто да се разберем.
Нашият съд/Бургаския / дава 120-150лв макс.Аз успях да взема 200лв, но в хода на делото той се съгласи на споразумение.Детето ми е по-голямо.
А иначе аз не уведомих, а призовах доброволно да се вдигне издръжката.Е да, ама все едно говорех на стената.И си задействах нещата по съдебен ред.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 16:36 от MALVINA

# 21
  • Мнения: 427
Здравейте!

Благодаря за темата!  bouquet

Предварително се извинявам за евентуално глупавия и сантиментален въпрос, но се чудя преди да заведа дело дали да не кажа на "длъжника", че възнамерявам да го направя.
Вие информирахте ли го/я неофициално?! newsm78

  Винаги съм го информирала , макар че полза никаква . Peace
  Т.е , той е в чужбина и му дреме на хурката , колко пъти ще вдигам издръжката . И колко пъти ще я увелича .
Не е плащал от години .

# 22
  • Мнения: 6 724
Малвина, хубаво е че се е съгласил.При мен съдията отсъди 140лв. при положение че сина ми вече е 5 клас Peace

# 23
  • Мнения: 54 656
Моята дъщеря е в седми клас и съдията отсече - 120 ! Crossing Arms

# 24
  • Мнения: 427
Моята дъщеря е в седми клас и съдията отсече - 120 ! Crossing Arms

  Моето дете е 11 - и kлас и съдията отсече 100 лв  Peace

# 25
  • Мнения: 6 724
Ееееегати, ужаса Tired

# 26
  • Мнения: 1 213
Тези съдии явно нямат деца и не им е ясно колко струва издръжката на едно дете!!! Има ли изобщо съд, който да е присъдил нещо над 150 лв (без споразумение)?? Че то на този етап тези със 150 трябва да се чувстват привилегировани и едва ли не богати, защото и те май са малко... Уффф, няма скоро да се оправи тъпата ни държава и туй то! Поне едно предимство при записване в ДГ и училища да ни бяха дали, като сме самотни майки!

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Аз като цяло го разбирам така: издръжката би трябвало да покрива основни нужди, а не да създава "луксозни" условия. Т.е решено е, че издръжката на здраво дете на 10 е 250лв. на месец - за основни нужди. От бащата 150, от майката 100. До някъде ми се струва приемливо. Обаче при двама родители със стандарт на живот - среден или над него, бащата да се прави на луд и тъпо.
Има и една друга писаница: издръжката би трябвало да е достатъчна, за да покрие стандарта на детето преди раздялата. /която често се пренебрегва/
Т.е. ако съдиите гледат нещата системно и не ме карат да доказвам, че един бронхит струва минимум 50лв., че преди година детето ми е носило определени марки дрехи, обувки...козметики........Т.е, че сме осигурявали определен стандарт...Би трябвало издръжката на детето от страна на бащата да е поне 300лв.
Да ама не.
Направила съм всичко възможно детето ми чисто финансово да не усети липса на баща. И не ми беше трудно. Той е изцяло на моя разноска от 3-тата си година.И все пак аз не съм майка Тереза. А бащата носи финансова отговорност.

Обратната ситуация също я има по съдилищата и аз лично смятам, че заради такива случки съдиите присъждат по - ниски издръжки. Злоупотреба с разходи по детето, болести на хартия...Не може детето ти преди раздялата да е носило дрешки от приятели и в един момент да искаш 300лв. - 400лв. издръжка с довод - никакъв. Че и с доход 350лв. Няма как да стане. Равни права и задължения.

Аз лично предимство никъде не искам. Това, че си гледам детето сама не е повод да получавам предимство. Силна жена съм. Борбена съм и ще се оправя. Най - ценното от глупавия ми брак спи в детската.  Laughing Понякога ми се иска и БНД да знае какво е било най - ценното...но не става. А да се сърдя, че не стават чудеса  Naughty Нерви нямам.

# 28
  • Мнения: 54 656
Аз като цяло го разбирам така: издръжката би трябвало да покрива основни нужди, а не да създава "луксозни" условия. Т.е решено е, че издръжката на здраво дете на 10 е 250лв. на месец - за основни нужди. От бащата 150, от майката 100.

Да , така е .
Въпреки , че на нашето дело изобщо не се цитира сума като цяло  Naughty , просто съдията отсече 120 от бащата  Crossing Arms Crossing Arms и ако не съм съгласна - на втора инстанция . Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

За предимство - също нито искам , нито съм ползвала .
Дори и преди делото за издръжка , независимо , че БНД една стотинка не даваше , съм си плащала пълна такса в градината .

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Ако в по - голямата си част тези дела бяха коректни, то считам, че съдебната ни система в това отношение щеше да е друга. Но за голяма жалост, голяма част от делата са в стил: единия безотговорен и счита, че  след развода вече няма нужда да осигурява на детето си същият стандарт, другият след развода решава, че може да ползва другия като лимон - да стиска ли стиска. От все крайни позиции ... стигаме до мазало.
Съдията би трябвало да определи размер на месечната издръжка на детето и да я разпредели. Аз лично на решение като твоето бих се запънала много.
За себе си реших да изчакам, за да видя как ще се развият нещата при нас. Ще говоря с БНД след известно време, за да чуя отново позицията му. Ако спокойствието ми ще струва с 30лв. повече на месец...по - добре хич да не го нарушавам. За година постигнахме големи успехи.
- започна да плаща издръжка. Еха.
- започна да купува разни неща. Не много, но все пак нещо.
- изрази желание да го вземе с тях на ски. Дали ще стане един Бог знае.
Без дела, без скандали. Явно търпение му е майката при нас.
Познавам човека. 10 години съм живяла с него. Форсирам ли го...не следва нищо добро.
Мога да си стискам палци да изкараме лека зима. Бронхитите да се не повече от 2 /рекорда ни е 6-7/. Зъбите да са си по местата и най - вече аз на работа.  Peace
На всички момичета, които се борят пожелавам успех.

Общи условия

Активация на акаунт