Отговори
# 15
  • Мнения: 168
Добро утро и от мен мамчета! Благодаря за новата темичка, страхотна е!   bouquet
Настройвайте се положително и всичко ще е наред, бебчетата ще си дойдат когато трябва.
Като гледах статистиката на 1 страничка само 1 бебче има нормално родено дотук, всички други са секцио, така че сега очаквам да се засилят другите.
След малко тръгвам за преглед към АГ за последни изследвания май....
После ще пиша
Гая, стискам палци всичко да е наред и по-скоро да се прибере в къщи малката муцунка!  newsm10

# 16
  • Мнения: 25
Прекрасна както винаги е новата ни темичка- дано само хубави новини и много здрави бебоци се записват в нея   Hug
Честита рожба на мамам Сребрина- да расте здрав и безгрижен малкия бебок  smile3504

Аз да се отчета след вчерашния преглед- ами за жалост нашето бебе все още си седи надупено и вече е слязло много ниско, та се предполага, че няма да се завърти  Tired Обаче ми хареса, че доки не побърза да ни насрочи секцио, както предполагах, ами ме вика пак на 02.10 да му дадеме още един шанс, все пак природата си знае работата. До тогава ако не се е обърнало обаче- ще го "измъкваме" някъде на 10-11 (термина ми е на 17 по принцип). Каза ми само лежане (предимно наляво), никакви движения, за да го износим възможно най-дълго, че било големичко и я е страх да не пукнем мехура предсрочно. Тя беше завеждаща на Патологичната бременност в Бургас, та там основно се процедира с лежане за задържане, и предполагам затова ми забрани разходките  newsm78 Нямало за кога вече да се разхождам.

Скара ми се малко и за хемоглобина- цяла бременност беше 124-128 без лекарства, само заради добро хранене, ама напоследък зарязах месото и рибата и минах на печени чушки, сирене, зелева салата и т.н.- и резултата е на лице- паднах на 110  Embarassed Ама сега ще наваксвам- пак почнах с рибата и чистото филе. На килограми съм +9/+10, тук поне ме похвали  Mr. Green

Иначе бебчето е добре- 3150, с големичка главичка е- 9,41см диаметър, но големият сюрприз- този път доки каза 100% момиче Heart Eyes  ..... Бях ви разказала как 7 месеца беше 100% мъжле, после казаха, "Ми то май няма пишка", после "Абе то лошо е застанало седалищно и не се вижда добре", та сега най-накрая "100% девойка"  hahaha Joy hahaha

Аз съм много щастлива- хем ще има момент на изненада, хем сега ще мислим нови имена и варианти с таткото  Crazy Добре, че имах едно на ум, когато пазарувах бебешките неща, и наблегнах на жълтичко, беличко и бледо резидаво  Mr. Green Само едно боди имам, което освен че е синьо- отпред пише I'm daddy's boy  Laughing Та ако е девойчица, ще си го оставя за подарък на някой  Laughing

Малко дълъг стана поста, но много се вълнувам от "изненадата". Още няма да променям "корицата" на темата, че не се знае, знае ли се  Crazy

Хубав ден на всички  Hug

# 17
  • Мнения: 37
 Честита ни нова темичка!
Да я изпълним с хубави вести!
newsm68 newsm44 newsm68

# 18
  • Мнения: 6
Честито на Белоснежка и Сребрина   bouquet Да растат щастливи и здрави юначетата, да имат прекрасно детство, а на мамчетата - бързо възстановяване!

Темата е прекрасна, както винаги   bouquet

Щастлива жена - на мен изрично ми казаха памперсите и кърпичките за бебето таткото да ги донесе след секциото, за да не се налага аз да ги разнасям от отделение в отделение. Поне това е изискването в Шейново при секцио. Вариант е да се обадиш в болницата, която си си харесала и направо да ги питаш.
ShySun - бързо да се оправяш, че наистина не е приятно  ooooh! Моето гърло бе зле няколко дни, но с прополки се оправиха нещата за 3 дни.
Gaja - имаш много силно стиснати палчета от мен Praynig Hug
Нели - щом плацентата, водите и т.н. са ок, няма от какво да се притесняваш. Плюс това, предвид, че ти е първо раждане, нещата ще станат изведнъж - при мен с каката така се случиха нещата. Никакви болки, отлични показатели, разхождах се по цял ден с 3 см разкритие 1 седмица и накрая за няколко часа - контракции, прием в болницата и гушкане на малкото съкровище  Wink Hug

При мен текат последни приготовления, че в петък по обед влизам в болницата. Направих си и кръвните изследвания - за първи път хемоглобина ми е 120  hahaha Joy Анемична съм по принцип, но с хранителния режим и малко помощ от страна на фармацията нещата в момента са перфектни.
Сега и аз разпределям багажа в няколко торби и чанти, че таткото после да не се чуди кое по напред да върши  Wink

# 19
  • Мнения: 6
Добро утро и от мен!
Честито на всички майки, които вече се радват на новородените си съкровища, дано всички е като по вода при всички вас.
ilyana.87, това с изненадите и при мен стои, в началото ми се струваше доста архаична ситуацията, но пък като си представя, че преди всички са били в очакване момента на раждането да разберат пола на детенцето си и някак си се успокоявам, че дори родителите ми са минали през това. С две думи интересна ситуация. Уж чакам момиченце, ама "УЖ". wavey
Относно спането вечер, все още успявам да се наспя спокойно, обаче виждам как все по-трудно ми става към 22-23 часа докато се наканя да си легна - кръстчето и таза като че ли се по натоварват през деня.
През деня ходя задължително на една по-дълга разходка от по 3 - 4 км и се чувствам във форма, но след това умората се натрупва изведнъж за деня. Може и цял ден да лежа или да стоя в къщи, но следобед като по часовник се чувствам поотпусната. Природа, какво да се прави.
Тук сега е мрачно и още се кумя как да ми мине днес деня, че то нали хората работят, а аз обикалям сама, та се връщам в старата тема да ви до изчета, че така и не успях отново.
Хубав ден на всички!

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте на всички и от мен !
Честито на мамите ,които вече са родили а на техните рожби да растат здрави и много много усмихнати...не пиша редовно .но пък всеки ден чета.....Ние си чакаме датата на термин явно (10.10) защото уж ,че казваха че  е по едра 3,600 за сега ,ммай няма да излиза по рано..здраве да е ..надявам се на естествено раждане ..и ще съм в Окръжна Болница.....а проблемите с инфекциите и аз ги влача от 7ми месец вече и никакво развитие..;/

# 21
  • Мнения: 30
Здравейте мацки,преживяхме нощта Mr. Green,контракции имах докато заспах,после пък от тях ли, или от това, че вчера не седнах,работих,готвих и изобщо доста се изморих гърба,кръста и ребрата ми ме спукват от болки.Явно днес само ще се лежи.Ами така е,цяла бременност предимно лежа,а сега към края се активизирах и ми се иска всичко да свърша,обаче явно коремчето колкото и да не е голямо вече си тежи Confused

# 22
  • Мнения: 40
Добро утро и от мен!
Честита ни нова темичка!
И да се оплача, лягам си снощи и цяла нощ не съм посещавала wc много хубаво, ама краката ми  сега са отекли и са като топки. Сега цял ден ще ги виря Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 23
Запис на бързо, че тези дни само ходя напред назад. Лек и успешен ден!!!! Grinning

# 24
  • Мнения: 43
Запис и от мен в новата темичка!

Честито на всички родили майчета, а на нас останалите, пожелавам само хубави новини, леки раждания и здрави и пухкави бебчета на финала!!!  Hug Hug Hug

Аз не съм писала от доста време, но все не ми остава кога. Като цяло се чувствам добре, имам понякога менструални болки, но не са силни и продължителни и спрях да им обръщам внимание. Вчера ужасно много се изнервихме с мъжа ми, защото колата ни пак се развали, а е само на 4 години и слава Богу още в гаранция. Преди 2 месеца и смениха скоростната кутия и беше 1 месец на ремонт в София и вчера, докато вършихме работа в Бургас, пак нещо се развали и то пак от скоростите. Направо побеснях, отидох и им обясних, че няма как в момента да сме без кола, защото всеки момент мога да започна да раждам, а те ми обясняват, как пак в София щели да я пращат  Shocked От там поисках среща с управители и аз им обяснявам, че трябва да ни дадат оборотна кола, а те, че трябвало да мине месец от както е в сервиза, за да ни дадат!!! Е добре, но тя стоя вече един месец в сервиз и сега се разваля пък същото нещо!!! Абе големи разправии, но в крайна сметка ни обещаха, че ще ни дадат оборотна кола днес или утре сутринта! Дано до тогава да не тръгна да раждам, че не знам, как ще стигнем до Варна, но мисля, че за сега няма такива изгледи  Thinking Че от Бургас идва да ни вземе един приятел на мъжа ми, защото пък в багажника имахме куфар, столче за кола, разни други неща, понеже аз всичко съм приготвила, че и в колата си го возим  Laughing И така... Съжалявам, че ви занимавам точно с това, но наистина много се притесних, ужасно е точно на финала да останеш без кола и да се чудиш, какво ще правиш, ако тръгнеш да раждаш, при положение, че болницата е на 100 км. от нас  Rolling Eyes

Хубав ден на всички  Hug

# 25
  • Мнения: 81
  bouquet ехей! Чудна темичка! Благодаря на авторките за нея!
tanchoo - и моите крака са подути от вчера, за първи път в живота ми Simple Smile)) Тази сутрин са лекинко спихнали. Чудех се дали не са от едни кисели краставички, които хапнах вчера, ама доки каза че не са. Иначе вчера за моя изненада ме прегледа за разкритие. Ми че то наближило - ехографа ми дава реален термин около първи октомври. Ама няма нищо - ни контракции, ни разкритие. Та по този повод днес ще правя царска туршия и картофена салата. Ще си прегледам и дрехите. То верно, че второ лято, ама съм измъкнала зимните, да видя кои евентуално биха ми станали и да ги подредя.
Вчера сестрата на доки от МД ми попълни обменна карта - много съм и благодарна, ама на - като по ЗК не си вършат задълженията. Беше работа за 5 минути. Та сега са ми готови и документите за болница. Ще си вършея и днес, че като родя, д-то така ще ме боли, че май само на макарони ще я караме - ни чистене ще мога, ни готвене.

# 26
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен. Да се запиша и аз в новата тема. Прекрасна е Hug. Момичета незнам за вас ама мойте пръсти на ръцете постоянно са изтръпнали и надути. Краката са ми наред , та чак се учудвам ама ръцете направо ужас на моменти не ги чуствам. Иначе за сега всичко е наред и чакаме вече бебка да се появи Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 27
Честито на мама Сребрина..  smile3525Да и е жив и здрав малкият юнак...и само радост да носи на мама и тати!

Благодаря за новата темичка.. newsm51...както винаги е прекрасна...много готини снимчици Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен. Да се запиша и аз в новата тема. Прекрасна е Hug. Момичета незнам за вас ама мойте пръсти на ръцете постоянно са изтръпнали и надути. Краката са ми наред , та чак се учудвам ама ръцете направо ужас на моменти не ги чуствам. Иначе за сега всичко е наред и чакаме вече бебка да се появи Peace
Аз съм по същия начин,нищо друго не ми се подува,но пръстите на ръцете ми са неузнаваеми,дано след като родя се оправят,че много искам отново да си нося харката Praynig

# 29
  • Мнения: 73
Добро утро, честито на мама Сребрина Simple Smile

Благодаря много за темата!

Аз след малко отивам до поликлиниката да си взема направлението и обменната карта, че ми остават 10 дена до термин, мислих си, че ще родя преди да съм си ги взела, ама като не искаха да ми ги дадат по-рано. Надявам се това да ни е последната среща с лелките от ЖК, че адски ме дразнят.

После се прибирам и ще гладя и ще си почивам, както винаги Simple Smile

Да попитам момичетата без избор на екип какво става ако пренасяш(че не знам защо имам такова чувство)? Ходи се на тонове от първия ден на пренасянето в избраната болница? Аз сега ходя всяка седмица във Фемина, дали да не продължа да си ходя там? Ще питам сега тия от ЖК, въпреки че им нямам никакво доверие, в събота ще питам във Фемина, но да питам и вас.

Общи условия

Активация на акаунт