Отговори
# 45
  • Мнения: 73
Взех си направлението и обменната карта, да не повярваш. Искаха нещо да ме разкарат, запълнени им били бройките за днес и утре  Shocked Ама аз погледнах злобно, казах, че ми остават 10 дена до термин и те не са пожелали да ми дадат по-рано направление. Та и това е готово вече и чакам раждането, въпреки че акушерката ме прегледа с опипване  Laughing и каза, че няма да родя тая седмица Simple Smile И нещо ми споменаха да им кажа като родя, особено ако е преди края на месеца заради някакви бумащини по здравна каса, но честно казано не мисля да ги олеснявам въобще и да пращам мъжа ми да чака пред кабинета и без това си е на работа.

И аз много им се ядосвах тия 4-5 месеца, защото аз отидох чак след 16 седмица доколкото помня, даже имаха наглостта веднъж да ми кажат, че според тях трябвало да си плащам за консултации - не стига, че се осигурявам на реален доход, максимума на осигуровките, ами и да им плащам за 3 направления и 2 ехографа на машина от 80те. Как пък не, и аз мисля следващия път да мина без това - само при личната за изследвания/направления Simple Smile

Питах ги и какво да правя ако преносвам(засега се надявам да родя на 8ми октомври понеже знам, че бебчо е правен на 8 януари  Laughing) и те казаха да ходя 2-3 дена при тях на тонове(с дървената слушалка) и след това направо в майчин дом да ме прегледат/приемат. Ще видя и във Фемина какво ще кажат по въпроса.

# 46
  • Мнения: 12
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ РОДИЛИ!!! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ БЕБЧЕТАТА !!! Аз да се похваля,направиха ми последните изследвания и всичко ми е нормално  Simple Smile ,даже хемоглобина ми се е вдигнал...много се зарадвах бях се притеснила  Simple Smile,сменихме си тапетите на стаята и сега ни остана само да сложим новия мокет. ooooh! И с бебка всичко е нормално ...въпреки че има време вече нямам търпение да си я гушна  Hug Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 47
  • Мнения: 100
И аз знам кога е правен бебчо, ама в интерес на истината пропуснах факта, че месеците са с различен брой дни - т.е. ако е правен на 8 януари, мисля, че не би трябвало датата да е 8 октомври, а няколко дни преди това Wink

# 48
  • Мнения: 0
Честито на новите мамчета, да са им живи и здрави бебчетата, да растат весели и безгрижни и да радват всички около тях!!!  newsm51

Ох, момичета .... колкото повече наближава момента, толкова повече ме хваща шубето, а нали ми е първа бременност, та не знам и какво да очаквам след последния преглед при ЖК, като ми каза, че най-вероятно няма да си дочакаме термина. 
На всичкото отгоре снощи се сдобих с няколко доволно големи стрии, които за мое щастие са все още лилаво-сини, та сега само вървя и се мажа с олио против стрии, та дано се позаличат малко (а си мислех, че щом досега не са ми излезнали, няма да имам .... да ама не)
Ама както казва таткото, само да сме добре с малката, ще преживеем белезите, пък после "ще си имаме малко бебенце" Simple Smile

# 49
  • Мнения: 67
Аз съм на преглед утре и нямам търпение- искам да питам кога ще ми спрат магнезия и ще договарям лекаря за раждането  Mr. Green
Поповска е на работа - понеделник, сряда и петък- първа смяна
вторник и четвъртък - втора
Аз съм станала толкова отвеяна че незнам какво правя просто-такива грешки допускам , че  #Cussing out . То хубаво са направили хората 45-дневният отпуск, ама аз не та не да работя.....
Аз днес приключих с бебешките работи- изпрах 5 перални и ги изгладих последната седмица-вече мога спокойно да чакам бебчо Simple Smile Нямам търпение вече да го видя.  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 3
Gaja, тя е почнала да качва вече Simple Smile Дано скоро си я приберете в къщи и режимът ви се намести да ти е по-спокойно. Представям си какво ти е сега с това цедене и търчене! Знам го от опит, но аз поне висях в болницата с бебо и не ми се налагаше да търча, а и нямах второ дете тогава.

Момичета, падна ми тапата! Дано изчака още няколко дена. Искаше ми се да е следващата седмица, че да сме октомври вече. Но живи и здрави! Когато, тогава. Имах и контракции през нощта и днес цял ден спя. Поне бяше спокойно докато спах сега. Но от сутринта имах леки контракции на 20на мин. и сега след сън ще видя какво е положението.

Сега се връщам да ви чета.

# 51
  • Мнения: 100
Мерси, Мimi_Leo Simple Smile

# 52
  • Мнения: 6 825
Честито бебче на мама Сребрина! Да е живо и здраво! Да ви носи много радости!  Hug
Благодаря за новата тема!  Hug Да я напълним само с хубави новини!  Hug

# 53
  • Мнения: 800
Момичета, малко е наивно да изчислявате термина от датата, на която е правено бебето, освен ако не сте сигурни, че точно на тази дата е била овулацията. Иначе е възможно да сте правили бебе на една дата, а реалното зачеване да е станало няколко дни по-късно. Както вероятно знаете, сперматозоидите могат да преживеят до 5 дни в женския организъм. Така че, бройте дните от овулацията, ако знаете кога точно е била - другото са бабини деветини.

# 54
  • Мнения: 3
mvsh, много неприятно! Но поне си ги насмела и са склонили да ви дадат кола.

Какви 2 седмици за микробиология! Бактериални изследвания като стерилна урина и влагалищен секрет се правят за по 3 дена!

Поли, много хубав лек си намерила, и много полезен! Не го знаех, мерси че сподели! Аз обожавам сурови бадеми и орехи.

За овулацията - и сега, и с предишната бременност знаех кога точно е станало. По тази причина (а и усещането не ме подведе) бях сигурна и за пола какъв ще е още от начало. Но това кога ще тръгне да излиза бебето си е божа работа!

Нелка, а ти с нередовен цикъл ли си? Това, че знаеш кога сте я заченали е хубаво и си е голямо успокоение. Както беше писала Лорини, може да им го отчетеш като факт и да спечелиш още някой ден за естественото. Стига да са разбрани лекарите. Дано всичко стане по най-добрия начин, който и да е той! Ти само не се страхувай.  Hug

# 55
  • Мнения: 3
Забравих да ви питам...
Знаете ли добър очен лекар в южните райони на София? Мотам се с този преглед, а сега ми е малко притеснено дали ще се успокоят нещата и няма да затърча към болницата още днес.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 17:29 от desunique

# 56
  • Мнения: 100
За жалост аз не мога да помогна Sad
Не, че и в центъра знам кой е добър. Аз отидох в очна клиника "Ден".
То нали като падне тапата не е задължително да стане същия ден? Предният път как беше?

# 57
  • Мнения: 9
Честито бебче на мама Сребрина! Жив, здрав и много щастлив да е!  Desunique, успех на теб и леко и безпроблемно раждане!
Нели, стискам палци и при теб да с еподредят нещата както искаш.
Гая, стискаме палци и за малката борбена София - бързо да наддава и скоро да се гушкате вкъщи!

Късметче, ние вчера може и да сме се засекли в Майчин дом. Аз трябваше да мина и през анестезиолог и интернист та се отвисях между 9 и 11.30 пред 222 и 223 кабинет. Ама повечето мамчета там бяха или от болницата, или се бяхме запознали предишния ден от опашката.
Докато чаках с ипогледнах изследванията - с кръвта всичко е ОК, даже хемоглобина съм го вдигнала на 128, което е рекорд откакто съм бременна (но аз продължавам да пия желязо). Малко се притесних че на урината на едното място пишеше бактерии, но никой нищо не ми каза... Надявам се или аз да не съм разбрала или да не е нищо сериозно. Утре пак съм на тонове и ще попитам.

Иначе и аз със спането съм ужас - всяка нощ почти будувам между 4ч и 7ч, а като 2 дни трябваше да ставам и рано заради Майчин Дом, бая ми се спи по цял ден. Но, сигурно организма се подготвя - едва ли с бебчовците ще спим по много.

Аз въпреки че ми остават 5 дни до заветния ден още нито се шашкам нито нищо. Чакам си просто Simple Smile И се надявам всичко да е наред.
ИЕ аз пожелавам на всички ни тази тема да се изпълни с хубави новини за здрави и щастливи бебчета и техните майки и бащи Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 359
      Отчет от  днешния преглед- след 2-3 часа чакане   Listen   поне имам  добри новини. Малката е вече голяма Simple Smile  2500гр, и всички показатели са идеални за седмицата ми.   Единствено плацентата била сякаш малко по-узряла и вече втори лекар  ме предупреждава, да съм подготвена за по-ранно раждане.
      Не се настройвайте  толкова негативно към лекарите, които водят ЖК по ЗК. Просто вие не сте попаднали  на нормални. Моята  може и да не ме гледа всеки път на видеозон ( засега само 5 пъти), но всички изследвания и документи са ми били пуснати навреме.  Има определени часове само за ЖК и не се налага да чакам заедно с други жени. В повечето случаи контактувам  с  акушерката, но винаги, когато е имало проблем или съм имала въпрос, притеснение и т.н.   докторката ми е обръщала 100% внимание и е отделяла достатъчно време за мен.

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте, дами! Супер темичка си имаме! Благодарско  bouquet и само хубави новини в нея
честито на вече сдобилите се със своите съкровища мами!
аз да се отчета след днешния преглед: въпреки че си мислех, че по-рано ще излиза госпожицата се оказва, че няма да е така. АГ-то видя шийката за скъсяване - няма такова, главичката даже още не е в малкия таз..очакваме едро бебе (по ехограф 3520 беше днес  Shocked), а ако изкарам до 13.10 не знам колко ще стане. Ама поне пък мога директно да си я записвам във втори клас  Joy (така се шегувахме с АГ-то). Имам вече уговорка с него като тръгне раждането да го извикам. Аз съм понастинала, 5 дни се мъча с една хрема и пръскам Стеримар, обаче той ми каза да си взема някакви обикновени капки, които да ми действат, че със запушен нос да раждаш не било работа. Килограмите ми са + 18  #Crazy ама какво да се прави (ще кача снимка да ме видите  Laughing)... и друго щях да пиша, но моя бременелски мозък...хубава вечер

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт