козметиката на ТАЛОДЕРМА

  • 59 942
  • 435
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 754
Здравей, Веси Simple Smile
Да се включа и аз с въпросите си към теб Wink Искам крем, който да има УВ защита и да не е много тежък. Значи кожата ми е предимно суха на бузите и мазнееща в Т-зоната. Като се усмихвам бая бръчки ми се образуват около очите, та се чудех кое по-добре в случая - гела или крема за около очи с ройбос? То каква е разликата между двете?
Благодаря предварително Simple Smile

# 406
  • Мнения: 144
Веси, извинявай, че те питам тук, но кажи откъде си вземаш етерични масла (камфора и лавандула споменаваш)? Искам и аз да си взема, но има толкова производители и незнам на кой да се доверя. Много съм се запалила по аромотерапия, поръчала съм на любимия аромолампа да ми подари  Laughing

# 407
  • Мнения: 1 254
Веси, извинявай, че те питам тук, но кажи откъде си вземаш етерични масла (камфора и лавандула споменаваш)? Искам и аз да си взема, но има толкова производители и незнам на кой да се доверя. Много съм се запалила по аромотерапия, поръчала съм на любимия аромолампа да ми подари  Laughing

 Mr. Green ами масло от камфора и лавандула прави Талодерма, разбира се  Hug
 Grinning
Аз си използвам нашите. У дома ароматизирам с маслото от Лавандула у дома. Иначе - етерични масла има в малки шишенца на Българска роза - Карлово.
Та така.... можеш да питаш в аптеките на кого прдлагат масло камфора и масло лавандула.

 Hug до скороо.

# 408
  • Мнения: 144
Ооооо, ами това е страхотно (имах тайна надежда да ми кажеш, че Талодерма прави етерични масла  Grinning ).
Ще ги потърся задължително, а за БРоза-Карлово - към тях се бях ориентирала, понеже ползвам други техни продукти и съм доволна, но благодаря за помощта  Heart Eyes

# 409
  • Мнения: 18 542
Кажи ми, моля, използваш ли декоративна козметика, която има SPF фактор??
Ползвам от време на време фон дьо тен, но само през студените месеци. Когато е топло ми идва в повечко, за това да кажем, че не ползвам. Само пудра (в момента съм с антибактериалната на Манхатън). От останалата декоративна козметика ползвам само спирала и черен молив за очи.

Малко се двоумя каква комбинация да ти препоръчам, но мисля, че така ще е оптимално:
за почистване - 1-во хума! Аз лично също съм със смесена кожа и нищо не света не ми повлиява така добре, както хумата. Аз обаче напоследък практикувам нещо, което се оказа доста добра комбинация - хума + 3-4 капки масло камфора + 3-4 капки масло от лавандула. Перфектно просто!   bouquet  През ден-два се мажа.
След това - Тоалетно мляко - за мазен и смесен тип кожа
съдържа: Глицерин, вит. А и Е, екстракти от Лавандула и Репей.
Задължително го отмиваш с вода!, за да не попиват в кожата замърсяванията, кооито да се смесили с емулсията.
Тоник - ревитализиращ. Ще атакуваме бръчките само с тоник  Grinning
съдържа: Алантоин, Ихтиоколаген, билкови екстракти от Хвощ, Салвия, Слез, Глог, Трицвета теменуга и Нар, вит. А и Е, без алкохол.
Почиствай с него и сутрин - преди крема за лице. Нанасяй и около очите.
След това, нощем ти предлагам Околоочен гел с Ройбос - върху цялото лице! Wink А след като попие и малко количество от тоалетното мляко, вместо крем.
Мисля, да не взимаш Нощния ни крем за около очи все още, понеже за няколко дни - до седмица кожата ще се тонизира според мен.
и
Дневен крем - мазен и смесен тип кожа
съдържа: вит. А и Е, билкови екстракти от Репей, Хвощ, Хмел, Бял равнец, Урея, УВ филтри.

Съгласна ли си така!?
Пиши какво мислиш - аз съм насреща.

Благодаря!   bouquet

Съгласна съм с предложенията, само че забравих да спомена, че имам доста лунички по носа и едно ужасно кафяво петно на едното слепоочие, което ми се появи докато бях бременна и не ще да се маха, та ако има и избелваща съставка в някое от кремчетата или пък избелващ нощен  newsm78

А с хумата как се мажеш? Маска или?

# 410
  • Мнения: 1 254
Ооооо, ами това е страхотно (имах тайна надежда да ми кажеш, че Талодерма прави етерични масла  Grinning ).
Ще ги потърся задължително, а за БРоза-Карлово - към тях се бях ориентирала, понеже ползвам други техни продукти и съм доволна, но благодаря за помощта  Heart Eyes

Ееее, не  Peace - не правим ние етеричните масла - само го влагаме в разни наши продукти. Лавандуловото ни масло е разтворено такова в масло - разтворител. Иначе е много концентрирано за директна употреба  Naughty

 Heart Eyes

# 411
  • Мнения: 144
 offtopic
Веси, пак имам въпрос, който не е директно свързан с темата  Embarassed
Искам да те питам как да си направя сама разредено лавандулово масло - четох в списание, че една капка етерично масло от лавандула се смесва с 10мл бадемово масло (или друго основно масло). Това същото ли е като разреденото лавандулово масло, и ако не е, имаш ли идея как се приготвя в домашни условия?

Извинявай за разводняването на темата.

  bouquet

# 412
  • Мнения: 5 140
Веси да ти кажа какво купих на майка ми:
- нощен крем за суха кожа
- дневен ревитализиращ крем
- водозащитен крем за ръце
- крем за крака и напукани пети

Адски е доволна и мисля, че я зарибих с вашата козметика. Беше права като ми каза да и взема и тоник/ тоалетно мляко. Аз мислих, че ще и е странно и че не е ползвала, а тя защо не ми купи и аз бях като ударена  ooooh!. Сега дай предложение какво да и купя, а също и за мен кое е подходящо.
Чакам предложение.  bouquet Hug

# 413
  • Мнения: 903
Искам най сърдечно да благодаря на Веси за предложения от нея крем за крака и напукани пети. Невероятно съм доволна.Краката ми станаха меки и гладки, а и имах враснал нокът(не много де)който ме по наболяваше и от както се мажа с крема за крака не ме боли. Ползвам и водозащитния крем за ръце, от който също съм много доволна
Веси моля те препоръчай ми крем за лице за лющеща се кожа. Непрекъснато ми се бели кожата и е на нещо като лишейчета, по челото и бузите.
Благодаря ти предварително и много, много целувки Grinning Hug  bouquet

# 414
здравей Веси,
Аз съм от тези които вече ги посъветва и се радват на добрите резултати:)спазвам стриктно инструкциите и съм много доволна ,НО в4ера попаднах на един въпрос за витамин А и това че е вреден за бременни(аз съм в 20та седмица)-в тези неща които ползвам тоалетното мляко,измиващата пяна и тоника)има вит А .До колко е вредно това и мога ли да си ползвам продуктите ви докато чакам бебчо да се появи?Благодаря ти предварително:) а и още нещо :мога ли да пия чай от ройбос?

# 415
  • Мнения: 18 542
в4ера попаднах на един въпрос за витамин А и това че е вреден за бременни(аз съм в 20та седмица)-в тези неща които ползвам тоалетното мляко,измиващата пяна и тоника)има вит А .
Вит. А може да е вреден саго го пиеш или приемаш вътрешни. В кремове и козметични продукти, няма как да ти навреди.

# 416
  • Мнения: 1 413

Аааааа, не с лошо с бъбреците!!!!  Grinning - не може така! Впдата е важно нещо. Ще помоля колежката да ти спретне малка рецепта да ги промиеш малко Wink
Радваме се, че кремчето с Ройбос ви е понесло така добре. След около 2 седмици излизат и околоочен крем и крем за ръце с Ройбос Simple Smile

  bouquet


Веси, здравей! Темата мисля, че може модератор да я закове, ние с теб май, не.
Чакам с нетърпение съветите ти за моите бъбреци!  bouquet И наблягам на айряна...за пръв път от много време виждам кожата под очите си не кафява - дали от течностите или от Мерц специал драже newsm78

# 417
  • Мнения: 485
Здравей Веси,
от Лечител си накупих малко козметика за мен и майка за скромната сума от 31 лв. Много съм доволна от околоочният гел с Ройбос  и от крема за мазна и смесена. Тоалетното мляко малко ми люти на очите. Питам дали мога да използвам от това, което имам Гарниер Есеншъл? В комбинация с останалите неща?  
И още един въпрос за тялото.  Забелязвам леко повишаване на целулита в областта на бедрата. Нормално. Wink кърмене и ядене на корем. Имам обаче и спукани капиляри точно на тези места и предразположеност към разширени вени. Съвети с какво да се намазотя и всякаква друга 'професионална' помощ?

Здравей!  Hug
Едва ли ще има проблем да използваш почистващите продукти, които ми спомена - щом ти влияят добре, това е важното.
Що се отнася до целулита - Рубедерм 9 НЕ е подходящ в такъв случай! Но имам нещо друго, за което така и не съм позвънила на телефона, който ще ти дам  Grinning - но пък ако си от София - перфектно!

по рецепти на проф. Иван Топузов
кабинет ГРАЦИЯ - тел. 02/ 852-46-92 и 951-68-09
http://cellulite.hit.bg/Balsam.htm
http://cellulite.hit.bg/Knigi.htm

Wink ако им позвъниш, кажи, моля, какво са ти казали за продукта и цената му!?
Мерси.
  bouquet


Някой звъня ли на тези телефони, а някой има ли някаква информация по въпроса. Питам само информативно.

# 418
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Веси моля те препоръчай ми крем за лице за лющеща се кожа. Непрекъснато ми се бели кожата и е на нещо като лишейчета, по челото и бузите.

Нахткерцен балсам на д-р Тайс!  Peace
Много е добър крема, можеш да го ползваш и за децата - 200мл., около 10лв.

# 419
  • Мнения: 903

Веси моля те препоръчай ми крем за лице за лющеща се кожа. Непрекъснато ми се бели кожата и е на нещо като лишейчета, по челото и бузите.

Нахткерцен балсам на д-р Тайс!  Peace
Много е добър крема, можеш да го ползваш и за децата - 200мл., около 10лв.
Много благодаря. Наистина е практично, че мога да го ползвам и за децата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт