Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 40 964
Момичета,дайте идея от какво мога да направя от баничките със сирене тип "Белла" Rolling Eyes Пробвах мин.събота с тестото от Лидл-станаха,но не са кат онези... Grinning С точени кори дали ще е ок?
Сериозно ли ти харесват  ooooh! В тях има всичко друго, но не и сирене.
"Сиренето" за плънката е от суха суроватка + нишесте + вода... И са мазни до безобразие  Tired

Направи си класическа вита баница Simple Smile .. като искаш да са малки - ги оформи по единично. С точени кори се правят.

Не,знам че са боклуци и не купувам замразени варианти...Но затова искам да е подобно на тях,а не да ки купя Laughing Peace

# 691
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Имам един бърз въпрос, понеже съм доста боса в кухнята и доста неща не са ми ясни  Embarassed Та питането ми е следното, четох и някои рецепти и навсякъде общо взето едно и също пише. Сложих да варя боб, купила съм рагу и парче свинско (мъжо не приема кости да му се мотаят в чинията). Та навсякъде пише че рагуто се вари преди да се смесят двете. Това задължително ли е? Предвид че след сваряването на боба и запържването на месото аз ги смесвам в гърне заливам ги със запържен червен пипер и бутам във фурната. Замислих се дали ще стане готово и във фурната рагуто или задължително да го сваря първо (знам че на чистото свинско му е достатъчно само във фурната от опит).
Извинете за тъпия въпрос и благодаря предварително   bouquet

# 692
  • Мнения: 22 867
desitoo, зависи от месото. Преди дни варих свински ребра със зеле, запържих ги предварително, сипах им водичка и повряха малко, като се изпари водата сложих зелето, на пюре стана, а парчетата месо не бяха готови. Извадих ги и ги доварих отзделно само с вода, изобщо голямо готвене беше, явно ребрата бяха динозавърски, та сигурно може и така и така, но зависи какво ти е рагуто. Аз съм варила домашно свинско заедно с боба и ставаха едновременно.  Peace

# 693
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не е домашно, така че не знам точно какво е  newsm78 Ще пробвам без варене (само запържено)  пак да видим дали няма да ми се наложи да го варя после  Whistling

# 694
  • Мнения: 4 864
Може ли рецепти за солен кекс???

# 695
  • София-Младост
  • Мнения: 23 389
Може ли рецепти за солен кекс???
4 яйца
2/3ч.ч.олио
1ч.ч.кисело мляко
1ч.ч.натрошено сирене или настърган кашкавал
1ч.ч. нарязан на малки кубчета колбас
2ч.ч.брашно
1с.л.бакпулвер

Разбиват се яйцата с киселото мляко,добава се олиото ,брашното и бакпулвера.Добават се сиренето и колбаса и се разбърква.Изсипва се в намаслена тавичка и се пече на 180 градуса
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=2790.0

# 696
  • Мнения: 8 532
KaRoLa моите опити със солен кекс започнаха от изпитана и лесна за мен рецепта за сладък кекс. От която извадих захарта и на нейно място почнах да добавям на вкус и според това какво има в хладилника - сирене, кашкавал, салам, маслини, кис.краставички, подправки .... последния път брашното беше 50/50 бяло и за градинарски хляб.

# 697
  • Мнения: 3 285
От мен днес пиле с картофки.

# 698
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Момичета да ви питам.Утре ще покривам тортата с фондан,а сега я направих.Днес ли трябва да я измажа с масления крем,или утре преди да я покрия?

# 699
  • Мнения: 2 785
Измажи и така прибери, инак тя ще се размекне и ще ти е трудно да я измажеш, а и след това пак ще трябва да изчакаш минимум час за да стегне маслото.

# 700
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
polly благодаря ти

# 701
  • Мнения: 3 285
От мен днес пиле с картофки.
Извинявайте обърках темите ooooh!

# 702
  • Мнения: 4 864
Нищо, и на нас ни потекоха лигите Wink

# 703
  • Мнения: 4 864
Благодаря за рецептата за солен кекс  Hug тре сутрин ще забъркам Wink

Сега варя жито и питането ми е... днес ли да го подправя ил утре сутрин, когато ще се раздава???

# 704
  • Мнения: 1 252
Благодаря за рецептата за солен кекс  Hug тре сутрин ще забъркам Wink

Сега варя жито и питането ми е... днес ли да го подправя ил утре сутрин, когато ще се раздава???
Аз моето го само го сварих и ще оставя увито тая нощ, а утре ще му слагам бисквити, захар и пр, за да нае пусне вода.

Общи условия

Активация на акаунт