Отговори
# 705
  • Мнения: 4 864
Да му отцедя ли водата преди да го завия????

Днес за първи път чух,че се слагат бисквити в ориза... Можете ли да ми кажете какви бисквити се слагат...??

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 18:12 от KaRoLa

# 706
  • Мнения: 2 785
Обикновени, смлени слагам аз....нали за житото става дума обаче? Не за ориз?
Сварявам, завивам и оставям да отлежи.
Водата не я отцеждам, то си я поема.
След това обърквам житото с орехи, захар, настъргана лим. кора, ванилия, канела и ако е  влажно, малко галета, разпределям в чиниите и отгоре слагам пласт бисквити и после пласт п.захар. Става страхотно.



Искам да ви попитам за пълненото пиле със сирене, трябва ли да се зашива, ще се изсуши ли много плънката? Или ще е достатъчно  да запълня дупката с домат или нещо друго?



# 707
  • Мнения: 4 864
Да, за жито ви питам. Аз му отцедих водата и мисля да го оставя да си приспи и утре сутрин ще го объркам..Явно бисквитите са били тайната на комшийката. Уникално жито прави..а е диабетичка жената,а житото й е перфектно и на вкус и на захар  Heart Eyes

# 708
  • Мнения: 276
Да му отцедя ли водата преди да го завия????

Днес за първи път чух,че се слагат бисквити в ориза... Можете ли да ми кажете какви бисквити се слагат...??

Аз слагам бисквитите смлени - обикновени или закуска. Хубаво го обърквам с всички други неща, които е изредила polly и няма грешка.

# 709
  • Мнения: 503
Да, за жито ви питам. Аз му отцедих водата и мисля да го оставя да си приспи и утре сутрин ще го объркам..Явно бисквитите са били тайната на комшийката. Уникално жито прави..а е диабетичка жената,а житото й е перфектно и на вкус и на захар  Heart Eyes
Майка ми след като отцеди житото го разстила върху кърпа.

# 710
  • Мнения: 1 252
Да му отцедя ли водата преди да го завия????

Днес за първи път чух,че се слагат бисквити в ориза... Можете ли да ми кажете какви бисквити се слагат...??

Аз слагам бисквитите смлени - обикновени или закуска. Хубаво го обърквам с всички други неща, които е изредила polly и няма грешка.

От попа знам, че се цеди за гробищата, когато се хвърля на гроба - да се делят зърната. Аз не го цедя. И слагам описаното Полли.Бисквитите смилам в блендера за по- бързо. Понякога го правя и като за десерт - децата много обичат.

# 711
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не ми се наложи да готвя допулнително рагуто Simple Smile Само го запържих от всички страни и после във фурната с боба се опече, стана много вкусно  Grinning

# 712
  • Мнения: 2 241
Имам много спешен въпрос  Laughing
Правя крем за украса за мъфини. Рецептата е с белтъци, захарен сироп и масло.
Белтъците ги разбих идеално след това добавих захарния сироп, но като сложих и маслото се разводни.
По принцип сложих по-малко масло отколкото е посочено в рецептата.
Ако добавя още дали ще се сгъсти, така че да мога да украся с крема мъфините или да хвърлям на боклука?

# 713
  • Мнения: 4 864
http://bonapeti.novatv.bg/collection/?receipt=7216

Тук има хубав крем за мъфини

# 714
  • Мнения: 2 241
Да, ама аз вече съм го направила и се чудя дали ако добавя още масло ще придобие нужната консистенция?

# 715
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, ама аз вече съм го направила и се чудя дали ако добавя още масло ще придобие нужната консистенция?
Само си разсъждавам, но мисля, че когато маслото изстине няма начин да не се стегне крема

# 716
  • Мнения: 4 864
Да, ама аз вече съм го направила и се чудя дали ако добавя още масло ще придобие нужната консистенция?
Само си разсъждавам, но мисля, че когато маслото изстине няма начин да не се стегне крема

и аз така

# 717
  • Мнения: 22 867
Диамантче , и дано ти е хубаво маслото, че ако е от ония маргаринените,  мисля, че няма да ти стегне крема. Остави го да постои и в хладилника. Но не го хвърляй, може и малко желатин да добавиш, ако не стегне. Стискам палци да се оправи с маслото!  bouquet

# 718
  • Мнения: 1 718
Искам да си купя Марсала, но не знам дали има някакви патрончета.Няма кой да го пие, ако взема само 150 мл, а не искам да го заменям с друг алкохол.Някой да е виждал нещо подобно? Rolling Eyes

# 719
  • Мнения: 2 241
Много ви благодаря, момичета  Hug
Ходих до магазина за още масло и като добавих нужното количество стегна идеално  Laughing
Лабрексче, само хубаво масло купувам, ама като започнах да го правя тоя крем установих, че количеството ми е по-малко от посоченото в рецептата и ме домързя да ходя до магазина  Mr. Green
И като видях перфектно разбитите белтъци как се втечниха лошо ми стана  Laughing Мислех, че дори и да добавя още масло нищо няма да се случи, но успях  Mr. Green
Кремът стана идеален.
Благодаря ви още веднъж  Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт