Автоимунен тиреоидит на Хашимото (26)

  • 76 240
  • 770
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 154
Ако започнеш пак Л-тироксин направо ще забиеш ТСХ на 0.000. Консултирай се с ендокринолога задължително.

# 691
  • Мнения: 15
Мерси Сънчи  Hug така и ще направя.След като си видях резултата си помислих че може би съм бременна/имах доста признаци/,тъй като съм чела, че при Хашимото в началните месеци е възможно и рязко падане на ТСХ. Но си направих тест веднага /въпреки че още ми е рано за Ц./ и  Cry

# 692
  • Мнения: 15
Мерси Сънчи  Hug така и ще направя.След като си видях резултата си помислих че може би съм бременна/имах доста признаци/,тъй като съм чела, че при Хашимото в началните месеци е възможно и рязко падане на ТСХ. Но си направих тест веднага /въпреки че още ми е рано за Ц./ и  Cry

mioopen, при бременност ТСХ обикновено се вдига  Peace. Сърцебиенето и главоболието най-вероятно са от ниското ТСХ. Хубаво е, докато се консултираш с ендото, да си следиш пулса. От Начев знам, че трайно задържане на пулс над 100 в спокойно състояние изисква спешна намеса на лекаря. Иначе, както ти е казала и Сънчи - Пънчи, ако почнеш тироксина сега, направо ще се матираш. Така, че възможно най-скоро се консултирай с лекар.
За теста за бременност - аз не съм чувала за такива /ако е уринарен/, които отчитат преди да има закъснение на Ц.  Peace.

# 693
  • Мнения: 15
m_mladenova  Hug благодаря за отг. Само не ми е ясно защо продължи да пада тсх след като бях спряла хормона  newsm78 Не трябваше ли да се вдигне поне малко?

# 694
  • Мнения: 3 154
mioopen, доколкото аз съм запозната трябва да минат 45 дни, за да има ясна картина до колко е спаднал хормона със съответната доза. Твоята предишна контрола е била на 14 ноември. Това са си само 20 дни. Може би затова продължава да пада...
Пожелавам ти скоро положителен тест Hug

# 695
  • София
  • Мнения: 1 966
mioopen, доколкото аз съм запозната трябва да минат 45 дни, за да има ясна картина до колко е спаднал хормона със съответната доза. Твоята предишна контрола е била на 14 ноември. Това са си само 20 дни. Може би затова продължава да пада...
Пожелавам ти скоро положителен тест Hug


Сънчи, не е задължително да се изчаква толкова много, особено по време на бременност, за около 2 седмици много добре се вижда накъде вървят нещата, стига човек финансово да може да си го позволи  Peace Докато бях бременна, целия втори триместър при мен беше много зле положението, ТСХ направо хвърчеше нагоре и ендото ме караше да пускам на всеки 2 седмици и слава богу, така някак успяхме да позакрепим ТСХ в нормални граници с постепенно качване на дозата - от 50 до 125, а така и ФТ4 не успя да ми падне под минимума. След като родих пуснах първата контрола след месец, ама по-рано нямаше как, голяма грешка, бях го докарала вече до 0.05.

# 696
  • София
  • Мнения: 10 698
Мерси Сънчи  Hug така и ще направя.След като си видях резултата си помислих че може би съм бременна/имах доста признаци/,тъй като съм чела, че при Хашимото в началните месеци е възможно и рязко падане на ТСХ. Но си направих тест веднага /въпреки че още ми е рано за Ц./ и  Cry

mioopen, при бременност ТСХ обикновено се вдига  Peace. Сърцебиенето и главоболието най-вероятно са от ниското ТСХ. Хубаво е, докато се консултираш с ендото, да си следиш пулса. От Начев знам, че трайно задържане на пулс над 100 в спокойно състояние изисква спешна намеса на лекаря. Иначе, както ти е казала и Сънчи - Пънчи, ако почнеш тироксина сега, направо ще се матираш. Така, че възможно най-скоро се консултирай с лекар.
За теста за бременност - аз не съм чувала за такива /ако е уринарен/, които отчитат преди да има закъснение на Ц.  Peace.

На мен пък ТСХ при бременност ПАДНА под 1. Има и тестове за ранна бременност-Престо например, но и кръвен тест-Бета ЧХГ ще покаже какво става и дали има бебе, на мен на 9-ти ден след овулация кръвния ми беше 45 и нещо- т.е показа бременност. За тестовете ..дори тест за Овулация ще покаже ако има бебе Wink разбира се всичко това трябва да е поне 8-9 дни след овулация-това важи за всички тестове. Шуър чек например отчита при над 50 единици, а Престо при 25 Peace Аз моето бебе - с успешната бременност го хванах на 7-ми ден след овулация. Седмица преди датата на месечния цикъл вече бях започнала терапията Peace

# 697
  • Мнения: 15
Magnet_for_happiness  Hug благодаря за точния отговор- направо си завършен специалист вече .Но не си за лекарски пост- там не обясняват толкова добре  Mr. Green Просто се заблудих,че гаденето,главоболието,сърцебиенето от време на време и болка ниско долу са симптом за едно,а се оказа че са заради ниското тсх. Даже мислих че тсх се е покачило - а то  #Crazy  Явно добре съм се предозирала ooooh!

# 698
  • Мнения: 107
mioopen за какво време успя да смъкнеш толкова TSH?
И на каква доза беше?
Аз съм с хипофункция, но сърцебиенето и учестения пулс си ги имам постоянно!

# 699
  • Мнения: 15
sun & clouds   Hug при мен всичко се развива много бързо -за два-три месеца най-много тсх варираше в този диапазон -2,30- 4.80-0.385-0.005 . А дозата ми беше само по 50  л-тироксин. Като го спрях веднага на 0,385, но явно е било късно, въпреки че контролата си я пускам по-рано от 45 дни  Peace

# 700
  • Мнения: 26
Мили хора ,помагайте със съвет, много съм отчаяна. Cry
От както пия л-тироксина /вече 86 дена/,стойността на ТСХ само се покачва.
Започнах лекарството при -3.23; 15-т дена по късно -3.58;  на 40-ти ден -3.12 и  на 85-ти ден е -4.3.
През това време се установи проблем с един мъртъв зъб и решихме /със зъболекарката ми/ да го извадим. Направих го преди три седмици. Понеже беше тежка операция по вадене, все още не се е затворила раната, не мога да се храня. През тези три седмици съм само на течности. Възможно ли е това,че съм с доста отслабен имунитет в момента да оказва влияние на щитовидната жлеза. Изобщо слабият имунитет каква роля играе?
Къде да търся вече причината?
Първоначално започнах л-тироксина на 0.50 мг., но не ми се отразява добре, затова го намалихме на 0.25мг.

# 701
  • Мнения: 3 154
vik, според мен няма как с тази ниска доза, особено в студеното време, да ти падне ТСХ. Трябва си по-висока доза Rolling Eyes

# 702
  • Мнения: 26
vik, според мен няма как с тази ниска доза, особено в студеното време, да ти падне ТСХ. Трябва си по-висока доза Rolling Eyes
Благодаря за отговора ти. Hug
Не виждам как ще стане това Sad, при 0.50мг едва не колабирах....затова и досега търсех дали няма друга причина за високото тсх. Взех направление за еднокринолог, ще искам да ми назначат схема как да ги спра. Мисля че няма смисъл да се мъча. То по добре беше да си остана на стойност около 3, отколкото сега.
 Все пак има ли някаква зависимост между слабият имунитет и щитовидната жлеза? Понеже това състояние с невъзможността да се храня , ще продължи още 1-2 месеца.

# 703
  • Мнения: 97
Здравей vik, не се притеснявай, слабият имунитет не може да навреди - по-скоро е добре за автоимунните заболявания. Много пъти сме обсъждали този въпрос в темата - имунната система ти атакува щитовидната жлеза и се опитва да я унищожи, така че за теб е добре да я отслабваш, а не да я подсилваш. Затова имуностимулантите са противопоказни за Хашимото. Естествено не е добре да се разболяваш през две седмици като мен, но пък поне ТСХ ми е 1.58. и не смея да пия никакви имуностимулиращи дори когато съм грипозна, за да не го кача.. Simple Smile

Дано да съм била полезна  Hug Поздрави Simple Smile

# 704
  • Мнения: 26
lilly_aldrin ,много пълен и изчерпателен отговор. Благодаря ти!   bouquet
Поне за това няма да се притеснявам толкова.

Общи условия

Активация на акаунт