Причини да отложим захранването

  • 3 885
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Ellypr

Във виртуалния секс  Grinning .


и платоничната любов...Simple Smile

# 31
Цитат на: malina_m
. Да ги депресираме майките, дето не кърмят? Е, те ако от такива статии се депресират...

По същата логика ми звучат изказвания като "да не стряскаме бременните с това и това", ама като не знаят какво да очакват, по-добре ли ще е? А и който не иска да не чете.

Ами депресират се,да. И как няма,като прочетат,че ще им затлъстеят децата,например. НАскоро имаше една мама,изпаднала в ужас,че не можела да кърми.
Аз самата съм от кърмещите мами,но много се дразня от такива пресилени статии,дето се цитират проценти и други там проучвания.

# 32
  • Мнения: 17 407
Гостът съм аз.

# 33
  • Мнения: 503
Ива_Д, не се притеснявай да превеждаш статията, има я преведена (с малки промени и добавки Embarassed ) на този адрес:
http://karmene.greatnow.com/otlagane.html
Много от статиите на сайта са от страницата на д-р Сиърс. Той е един от най-известните американски педиатри, с жена му имат 8 деца Shocked , така 4е и опитът му не е за подценяване. За разлика от д-р Спок, който има само 1 син, при това - престъпник Close . Е, по-добре да 4ететм д-р Сиърс.
Има и раздел за хранене на детето с адаптирано мляко, много то4но и с нау4ни данни е дадена разликата между кърмата и адаптираните млека, преведено сравнение има тук:

karmene.greatnow.com/sastav.html

karmene.greatnow.com/sravnenie.html - по-схемати4но сравнение, направено като таблица.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: mama_p
За разлика от д-р Спок, който има само 1 син, при това - престъпник Close .


 Shocked Е дай сега да оплюем Спок, заради криминалното досие на сина му - това трябва да значи , че се провалил при захранването му ли? Стига бе момичета, не е това начина - ясно е, че искате да помогнете и дадете информация, но не по този начин - така шансът някой наистина да се замисли върху нея много намалява.

# 35
  • Мнения: 503
Цитат на: mam4e
Цитат на: mama_p
За разлика от д-р Спок, който има само 1 син, при това - престъпник Close .


 Shocked Е дай сега да оплюем Спок, заради криминалното досие на сина му - това трябва да значи , че се провалил при захранването му ли? Стига бе момичета, не е това начина - ясно е, че искате да помогнете и дадете информация, но не по този начин - така шансът някой наистина да се замисли върху нея много намалява.


Не 4е захранването е при4ината, разбира се, но о4евидно има някакви грешки в на4ина на отглеждане и възпитание, който той препоръ4ва. Един добър родител, който възпитава детето си правилно, ВЪВ ВСЯКО ЕДНО ОТНОШЕНИЕ, не би възпитал престъпник. Това може И да е резултат от от4уждаването на детето, на което не са обръщали внимание, а са оставяли да пла4е, за да се "нау4и". Може да е резултат от МНОГО други фактори. При вси4ки слу4аи ясно показва, колко правилна е системата на д-р Спок. Един лекар, възпитал и отгледал такъв 4овек, НЕ МОЖЕ да бъде сравняван с лекар-баща на 8 деца, привързани към родителите си, по-големите от които вървят по стъпките на баща си и са станали лекари. Аз предпо4итам да следвам съветите на втория, във всяко отношение, още пове4е, 4е са нау4но обосновани и ясно обяснени, а не просто се твърди, 4е "не е известно, този на4ин на захранване да носи вреда". Може и да не е било ивестно през 70-те, но сега е.
Извинете, ако тонът ми ви се струва неподходящ, съжалявам Embarassed .

# 36
  • Мнения: 1 517
Ние като всички сме гледани по Спок, да не сме престъпници?  Wink Wink
И какво толкова възхвалявате американския начин на хранене - пиша си с една българка, която живее в Америка, и тя ми разправя как нездравословно се хранят там и възрастните, и децата - пици, хамбургери, МакДоналдс... А майките, понеже имали отпуск по майчинство само 3 месеца, масово хранели бебетата с формула...  Neutral Face

# 37
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ееее, хора, peace! Не се карайте за глупости, бе мами... Защо така? Всеки си решава сам за себе си и всяка от нас иска най-доброто за бебчето си, то е ясно. За някои това е кърменето и късното захранване, за други - ранното захранване, за трети- Бог знае какво! Ама защо трябва да се водят спорове по темата Confused:  Sign Exclamation  Confused:  Много е просто - който не го интересува - да не отваря темата..., за да не се дразни излишно... и веднага всички да си нацелуват бебоците и да се успокоят  babyuu

# 38
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
я, тук пак се вихрят скандали и аз да не знам за какво става дума, ама хич и не ми е интересно.
много се изтъркаха тези теми. направо се прозявам.

пълна скука. Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face  Neutral Face

# 39
  • Мнения: 1 771
Iva_D,   newsm10 благодаря за превода на темата. За мен беше полезна информация.

Последна редакция: чт, 08 дек 2005, 18:44 от goldenova

# 40
  • usa
  • Мнения: 2 113
За разлика от д-р Спок, който има само 1 син, при това - престъпник Close .

това не е вярно - има двама сина и една заварена дъщеря. един от внуците му се е самоубил на 22 години, но е бил психично болен. освен това не мисля, че има връзка между броя на децата и професионализма на един педиатър. др. спок и др. сиърс живеят и работят в различни епохи и ми се струва неуместно сравнението на възгледите им.

# 41
  • Мнения: 503
За разлика от д-р Спок, който има само 1 син, при това - престъпник Close .

това не е вярно - има двама сина и една заварена дъщеря. един от внуците му се е самоубил на 22 години, но е бил психично болен. освен това не мисля, че има връзка между броя на децата и професионализма на един педиатър. др. спок и др. сиърс живеят и работят в различни епохи и ми се струва неуместно сравнението на възгледите им.

Зна4и информацията, коята имам, е била погрешна, за което се извинявам. Но според мен определено има връзка между броя деца и опита на един педиатър, от една страна, и възгледите му. Особено когато той полага основата на цяла школа за отглеждане на деца, от която зависят развитието и растежа на хиляди, дори в някои слу4аи - милиони деца. Но това си е ли4но мое мнение.
С уважение   bouquet .

Общи условия

Активация на акаунт