Всички ми завиждат!!!

  • 4 476
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 75
Такъв феномен познавате ли? Хора, на които всички им завиждат (според собствените им думи). Нямат никакви близки приятели, защото са прекалено красиви, богати, умни и така нататък. На вас завиждат ли ви и за какво? В какво се изразява тази завист и как реагирате вие?

# 1
  • Мнения: 563
Само веднъж ми се случи да разговарям с такъв феномен от женски пол, леко трагичен случай - право да си кажа, впечатлява Rolling Eyes Ако бях психиатър веднага щях да я привлека като обект за изучаване, защото искрено си вярваше на приказките Laughing Други такива не съм срещала. Не мисля, че някой завижда на мен, просто няма за какво.

# 2
  • Мнения: 120
Имам такива познати.Малко са ми...странни.Определям го на несигурност,маскирана под едно външно"ГОООЛЛЛЯЯЯМООО самочувствие".Повечето от тях никак не са лоши хора,просто несигурни.
 

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
Хора, на които всички им завиждат (според собствените им думи). Нямат никакви близки приятели, защото са прекалено красиви, богати, умни и така нататък. На вас завиждат ли ви и за какво?

Да, такъв феномен живее в една стая през моята. Аз съм невзрачната снаха, на която великодушно е позволено да диша един въздух с нея.

# 4
# 5
  • Мнения: 19 491
Да, познавам такива личности и избягвам да общувам с тях - натоварват ме с усилията си да ми докажат колко са съвършени и как всичко им е "най", и как затова им завиждат и са самотни. Но в интерес на истината и другата крайност също не ми харесва - все онеправдани, все без пари и неразбрани...мрънкат до безкрайност. При всички случаи предпочитам естественото поведение и отношение към живота, а той както знаят всички не е само розов или мрачен. На мен не съм забелязвала някой да ми завижда, а и няма за какво наистина.

# 6
  • Мнения: 8 889
Мдаа, познавам и повечето са от женски пол  Mr. Green
Но така е - празните кофи дрънчат най-силно  Laughing

# 7
  • Мнения: X
Има такива, които ми завиждат за нещо. Не за всичко, просто за нещо, което те го нямат. И съответно и аз завиждам на други хора или може би на същите тези хора за други неща, които аз ги нямам.

# 8
  • Мнения: 120
На мен по интересен ми е един друг тип.Нещо като софт вариант.Тези,които как да кажа(трудно бих го опредлеила като завиждане),а по-скоро хора,които подражават,имитират и то за дребни неща.Такива,които си купуват мебели като вашите,обувки като вашите,ходят на екскурзия-като вашата,даже на едни и същи мероприятия,само за да са като вас.Малки дребни нещица,които ако ги споделиш с друг,че са ужасно дразнещи ще те помисли теб за мизерна душица и откачалка.

# 9
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Такъв феномен познавате ли? Хора, на които всички им завиждат (според собствените им думи). Нямат никакви близки приятели, защото са прекалено красиви, богати, умни и така нататък. На вас завиждат ли ви и за какво? В какво се изразява тази завист и как реагирате вие?
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D
Сред личните си познати се сещам само за един такъв човек, но той обикновено става такъв след третата водка с доматен сок. Иначе си е съвсем окей. Laughing

# 10
  • Мнения: 19 491
Т
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D

На бас, че е Сашка Васева!

# 11
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Т
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D

На бас, че е Сашка Васева!
Ако беше САшка Васева, щях ли да пиша - талантлива е?

# 12
  • Мнения: 19 491
Т
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D

На бас, че е Сашка Васева!
Ако беше САшка Васева, щях ли да пиша - талантлива е?
Ама аз помислих, че го пишеш на майтап!!

# 13
  • Мнения: 366
Т
В публичното пространство се сещам за една личност, на която всички й завиждат, всички я мразят и й пакостят, пък тя напук върви напред.  Иначе спор няма - талантлива е!:D

На бас, че е Сашка Васева!
Ако беше САшка Васева, щях ли да пиша - талантлива е?
Сещам се за Лили Иванова  Laughing
Иначе по темата - не познавам такива хора.

# 14
  • Мнения: 75
Добре, а в какво се изразява тази завист? Тъкмо в другата тема става дума за диаманти. Откъде мога да разбера дали някой ми завижда на диамантите? Щото реакция от рода на : "мммм,и аз искам." не я броя за завист примерно, а за факт.

# 15
  • Мнения: X
Ами завист е например, като започнат да ти обясняват как много се радват за теб, но ти да внимаваш като ходиш по улиците, да не вземе да ти ги открадне някой. Следват шокиращи истории за отрязани ръце, уши, глави заради диамантите, за разбити домове итн, итн. докато не си посипеш главата с пепел, че си им казала. Или например да ти кажат: "Ама сигурна ли си, че не са фалшиви?" В крайна сметка няма нищо чак толкова страшно в това да ти завидят. Завистта на хората е единственото сигурно нещо по пътя ти към благоденствието и успеха.

# 16
  • Мнения: 25 641
Такъв феномен познавате ли? Хора, на които всички им завиждат (според собствените им думи). Нямат никакви близки приятели, защото са прекалено красиви, богати, умни и така нататък.

На живо - не. Само във форума срещам такива.  Laughing

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Познавах, вече не живея там. Беше ми уникално забавна. При нея ако някоя жена я изкритикува за нещо е - „оооо тя ми завижда. Ако пък е мъж - „уф и тоя ме сваля”. Била съм на 20 и малко, но усещах, че не е нормално това и може би е вид защитна реакция. Но към тогавашния момент тя изглеждаше напълно уверена и доволна от себе си. На нея или ѝ завиждаха, или я сваляха. Laughing

# 18
  • Мнения: 106
Има една особа, на която всички и завиждат и която всички познаваме- Мис България Антония Петрова. А иначе конкретно за завистта при мен, имам едни пръстен от по-редките благородни метали който е много красив и минава над средата на пръста ми. Виждала съм да го заглеждат с нескрита завист-жени. Също така съм имала случаи когато ми се е струвало, че ми завиждат за специалността и езиците(приятелки от провинцията). Аз пък завиждам на всички жени със стегнати и хубави тела, защото аз имам целулит. Завиждам и на някои модели на бельо...

# 19
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Не познавам такива хора.Аз завиждам на хора,които могат да си позволят да посещават различни екзотични(а и не само )дестинации по света.

# 20
  • София
  • Мнения: 971
Преди време имах една "приятелка" която беше към 75 кила и се обличаше доста старомодно, но се гордееше, че дава жълти стотинки за дрехи. За сравнвние аз тогава да съм била 45-6 кг. Та купих си аз кожено яке (черно) което беше скъпо и много шик и отивам да се видим с нея. Тя още като ме видя ми каза, че якето въобще не ми отива, че било много грозно, че сестра и имала по-хубаво яке (същото като мойто) само че, било кафяво. Нищо, че тя самата след седмица си купи 2 якета подобни на мойто и то черни. Ся кат се замислих тя постоянно ме критикуваше, че нищо не ми стои добре, но след време си купуваше същите или подобни "грозно стоящи дрехи"  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 2 217
Ми това си е вид параноя.....Демек - има си лекарства.... Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 5 657
Познавам такава личност, но няма да я описвам, че може и да се познае. Съжалявам я, смешна ми е и дотам.

# 23
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Възможно е да съм познавала завистливи или злобни хора, но обикновено стоя над тези неща и не ми прави впечатление кой какво е казал.

Признавам си, че ми се е случвало да завидя благородно за пътувания в чужбина, казвала съм го без капка лоши чувства  Grinning

# 24
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Точно Крокодила Тоца ми идва наум като си помисля за надуто самочувствие. Как ли пък ще завиждам на някоя, че е тъпа офца с кожено пАлто ooooh!

На мен ми завиждат доста бивши колежки, че слязох от тяхната месомелачка. То и аз си завиждам, де Wink А у доста женени познати долавям тъъъъъъничка нотка на завист, прикрита зад фалшиво съжаление, че се радвам на лична свобода. "Ау, горката, как се оправяш?", докато те си говорят за манджи, а аз планирам следващото си приключение завучи доста фалшивичко. Не им се сърдя. Wink

# 25
  • Мнения: 10
Тоца Крокодила! Joy  Делфина за нинамси кой път ме накефи! Joy Тя,/Тоца Joy/ си проси посещение от наказателна екобригада ''Да спасим земята от хората''. #2gunfire

# 26
  • Мнения: 2 622
На мен също ми е странно когато някой заяви,че всички му завиждат или го мразят,щото е супер,мега най-добрия човек.Как се разбира когато някой ти завижда?И колко самонадеяно арогантен трябва да си,за да си сложиш сам етикет и оценка 6+?Да,всеки има качества,с които превъзхожда някой друг,но да се хвалиш,че околните ти завиждат щото си еди какъв...малко ми е необяснимо.

# 27
  • Мнения: 329
Аз познавам жена,която избива комплекси с пари и претендиране за много възможности (наистина има) ,като си мисли че околните й завиждат. В същото време никой не може да я понася. Не знам защо хората понякога се самозабравят.  Shocked

# 28
  • Мнения: 1 701
Такава дето и завиждат, не познавам. За сметка на това имам две познати, които хем тръбят, че не им пука за хората и какво говорят за тях, хем все слухтят, дали ги обсъждат! Simple Smile

# 29
  • в рока
  • Мнения: 1 119
На мен пък ми е смешно,когато някои казват"Имам само един недостатък-прекалено съм добра и доверчива"

# 30
  • Мнения: 116
Завиждали са ми за неща,които си мислят,че имам,а то реално не е така.Усеща се по злобата и престорената добронамереност.Не допуснам много да ми се обясняват кой за какво им завижда на околните ми,затова и да имам такива познати,не ги знам.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 432
Всичко е плод на голяма фантазия и повече свободно време!!

# 32
  • Мнения: 10
И за кво толкоз си завиждате? След някакви си 14 милиарда години слънцето ще стане свръхнова и ще запали Земята, и никой няма да си спомня коя кви дрешки и бижута имала... Laughing

# 33
  • Мнения: 755
Познавам само една отвратителна личност. не контактувам - идва ми в повече.
Не знам дали ми завиждат - не ме вълнува.

# 34
  • Мнения: 60
Не познавам, и се радвам за което. Виж на мен ми завиждат колегите, ама страшно много, когато не съм на работа и си спя в къщи, а пък те са, направо побесняват. Обратно, аз като съм, пък някой колега не е направо #2gunfire ми иде....

# 35
  • Мнения: 1 701
Всъщност, сега се сетих, че познавам жена която завижда на всички за всичко!
Това брои ли се?

Между другото, хич не и е леко и на мен понякога ми е тъжно за нея. Все е сама и все страда...

# 36
  • Мнения: 30
Завистта е част от човешката природа,няма как да се избегне.Всеки малко или много я е изпитал.Завистта благородна или не ,все е завист.Важното е да не е злонамерена и човек който я изпитва  да не страда.Щото, това си е жив тормоз, да изпитваш злоба срещу някой завиждайки му.Не е задължително да си богат или красив,за да ти завиждат.Може да си съвсем обикновен и пак да си обект на тази човешка същност.Има хора,които притежават такъв чар,че без да притежават кой знае какви качества.С лекота си отварят врати и постигат много неща без дори да си мръднат пръста.И повярвайте ми точно такива чаровници събуждат в другите завист.Но какво да се прави, не можем да избягаме от природната си същност.А ,завистта е просто част от нея.Според мен ,най голямото постижение на един човек,дори в живота да не е успял.Е,когато усети завист в очите на другите.  Grinning

# 37
  • Мнения: 60
Аз не завиждам, дърта съм, аз харесвам нечии неща или качества, ако не мога да ги имам, примирявам се, не злобея и не си раздвоявам езика с говорене за хората, които ги имат.

# 38
  • Мнения: 52
И за кво толкоз си завиждате? След някакви си 14 милиарда години слънцето ще стане свръхнова и ще запали Земята, и никой няма да си спомня коя кви дрешки и бижута имала... Laughing
Joy Точната истина:)
На кой му пука дали на някой му завиждали, егото е бича на века!:П)

# 39
  • Мнения: 0
Сестра ми е нещо подобно. Всичките й приятелки са по-дебели от нея, по-грозни итн, и мисля че е нарочно това нещо. За завист не знам, но е 1во дете(7 години разлика) и е свикнала да й се обръща внимание само на нея, и измисля какви ли не неща за да е център на вниманието, дори да вредят. И си води отчет за вниманието което аз получавам от майка ни, и което тя (примерно телефонни обаждания).

Общи условия

Активация на акаунт