Локумки

  • 24 266
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 164
Страхотно вкусно!!

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Пробвайте със бира Ариана Радлер и без набухвател, получава се нещо наистина страхотно  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 545
Сигурно сте прави за бирата, но на мен точно аромата на вино ми харесва.

# 18
  • Мнения: 16
Ох, включвам се само да кажа: жива да си, Деси, че пусна рецептичката!!  Hug Hug Ей сега забърках локумчиците, вече се омитат.... Много ти благодаря, че сподели!

Едната ми баба правеше локумки, само че със свинска мас. Аз обаче нямам в момента, и твоята версия жъне грандиозни успехи!

Приятна вечер от Рим!   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 2 100
запис Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 545
Ох, включвам се само да кажа: жива да си, Деси, че пусна рецептичката!!  Hug Hug Ей сега забърках локумчиците, вече се омитат.... Много ти благодаря, че сподели!

Едната ми баба правеше локумки, само че със свинска мас. Аз обаче нямам в момента, и твоята версия жъне грандиозни успехи!

Приятна вечер от Рим!   bouquet
Много се радвам, да ви е сладко!

# 21
  • България
  • Мнения: 431
Десита,

Благодаря за хубавата рецепта. Станаха страхотни!
Весела неделя!

# 22
  • Мнения: 768
И аз ги знам от баба ми  Heart Eyes. Тя слагаше колкото олио, толкова и бяло вино, примерно по 1 чаша, и брашно докато стане твърдо тесто като за точене. Само това за тестото. После разбира се локума, във фурната и когато изстинат обилно поръсени с пудра захар. Важно е да не се препекат, не трябва да стават златисти.
Наскоро правих с бутер тесто. Станаха страхотни в комбинация с течен шоколад, намазан отгоре.

# 23
  • 1st floor
  • Мнения: 9 131
Чудесно подсещане, винаги приготвям малко преди Коледа, защото могат да постоят, ако са добре скрити в някоя кутия. Правя ги с мас, виното не съм усещала. Като ме домързи да режа локум и ако децата не са ми под ръка да накарам тях  Blush, слагам по едно бадемче. И понеже ме мързи да разточвам, ги правя кръгли.  Blush  Blush  Blush И задължително в огромно количество!!!  Heart Eyes


ПП: за тези, които искат да пробват с мас, но не намират - да знаете , че има във Фантастико , в хладилните витрини при саламите. В кръгли кутии, като от сладолед.

# 24
  • Мнения: 1 545
И аз да си кажа. Също правих локумките. Спазих точно рецептата и се получиха добре. Направих и няколко с течен шоколад,но от страх да не се разтече сложих малко и след като ги изпекох не се усещаше шоколада изобщо. Другия път с повече шоколад. Като цяло рецептата е много добра. Поздравления и от мен!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 100
Направих ги! Страхотни са.

# 26
  • гр.Русе
  • Мнения: 52
 Аз тази рецепта я имам от мама, но е със свинска мас. Освен с локум ги правя и с мармалад с натрошени орехи.Също стават много вкусни, след два дена ако не са ометени още по вкусни  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт