Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Здравейте мами, искам да ви попитам понеже моята педи ми каза да слагам превръзки с риванол на гърдите, така да спи през ноща, че били леко подути. При вас какво е положението?  newsm78


Аз не слагам, знам че така се получава от чистенето на хормоните, както излизат и пъпчици по лицето по същата причина. Но все пак да попитам при вас как е? Wink

Ние сме на 14 дена момиче  Wink

# 706
  • Мнения: 800
Здравейте,
И моите гърди не се втвърдяват, но вчера по едно време бебка яде само от едната гърда, а другата категорично отказа. Е, след четири-пет часа без сукане, втората гърда стана твърда и започна да наболява. С други думи - сукането на бебето регулира добре количеството и не е нужно бюстът да е на камък, за да стига на детето. Както и консултантите са казали, без изрична причина, цеденето само се явява набъркване в природата и може повече проблеми да ви докара и да ви притесни, отколкото нещо полезно. Да не говорим, че е досадно, отнема време, изморява, а и понякога боли.
Ренета, щом детето наддава добре, няма за какво да се тревожиш по мое мнение. Моят син на същата възраст спря да се буди за нощно хранене и честно казано - това е много добре. Сега започва най-приятната част от майчинството за теб.
Аз пия много течности и най-вече вода, но явно доста се дехидрирам. В резултат на това косата ми много се изсуши. Обикновено се омазнява страшно бързо и я мия най-много през ден. А сега последно я мих в петък, днес е понеделник и няма никакви признаци на омазнявнане. Обаче този положителен ефект се помрачава от постоянния запек. А и не знам какво слабително средство - лекарство, течност, храна - да взема, бз да докарам разстройство и на бебето. И без друго нейните акита са си направо течни. Идеи?

# 707
  • София
  • Мнения: 3 789
момичета ползвали сте тези стерилизатори и какво ви е мнението?
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007D5AC12/ref=s9_simh_gw_p79 … mp;pf_rd_i=468294

Аз  имам този. Според мен е излишно голям, ако зависеше от мен, щях да взема стерилизатор-подгревател за 2 шишенца. Макар че от друга страна по-нататък ще трябват повече шишенца, така че е оправдано. В момента го пускам два пъти седмично, за да изваря "Чико" и лъжичките, а по-идеална работа ми вършат бутилчиците на "МАМ".

Работи така: зареждаш, сипваш 200 мл вода и слагаш в микровълновата за 7 минути  Peace

Ние се прибрахме от ваксина. Почти не плака, да е ревнал три-четири пъти  Peace За 1 седмица е наддал 400 грама, което е малко прекалено, сега е 4800 кг, 54 см (т.е., пораснал е с 5 см за един месец). Всичко друго ни е ОК. Също ни пратиха на ортопед, бил задължителен профилактичен преглед, макар че се съмнява да му има нещо, защото стъпва добре на краченцата и добре ги разтваря, но снимката за луксация я искат от ЗК. При момчетата по принцип било много рядко явление, повече внимават при момиченцата  Peace

# 708
  • Мнения: 12
timide и аз си мислех, че няма да му смогна на моя юнак откъм кърма, все пак след секциото изгубихме два дни заедно + още един, в който бях на диета..а той милия гладен и ръмжащ, като се прибрахме вкъщи след първото денонощие почна да се буди на час и половина и така сам ми регулира кърмата, общо взето когато и да се събуди има, друг въпрос е колко, а ако спи 3часа направо се пръскам. Можеш да пробваш да пиеш сокове или вода по време на кърмене - помага, също и плискането с топла вода...

Milenita дано да си права, че продължителността не е индикатор, че не съм се изцеждала, защото бебчо не иска да пие от шише

Иначе фъстъци и аз не ям, млечните продукти съм ги ограничила, но пък шоколада и соковете не мога..не се ограничавам много, защото не съм се възстановила, вчера излизах и ми прималя няколко пъти, но пък не съм и хищна

# 709
  • Мнения: 832
Моето малкото пък нещо не иска да ака. Вече втори ден - вчера пропусна. Чудя се колко да го чакам преди да предприема някакви мерки? С баткото имахме период от 5-6 дни, но тогава му давах капки против колики, които го запекоха. А сега не давам нищо и пак не ще да ака. Хапва си много добре, на 2-2,5-3 часа. Някой със съвет?

# 710
  • Мнения: 100
Здравейте мами, искам да ви попитам понеже моята педи ми каза да слагам превръзки с риванол на гърдите, така да спи през ноща, че били леко подути. При вас какво е положението?  newsm78


Аз не слагам, знам че така се получава от чистенето на хормоните, както излизат и пъпчици по лицето по същата причина. Но все пак да попитам при вас как е? Wink

Ние сме на 14 дена момиче  Wink

И ние бяхме така... Но гърдичките си спаднаха от само себе си. Не се притеснявай Simple Smile Наистина всичко е от хормоните, които сме им предали.
На моята бебка даже първите дни и течеше малко кръвчица от половите органи, но пак не съм се шашкала, защото четох, че е възможно.

# 711
  • София
  • Мнения: 3 789
Моето малкото пък нещо не иска да ака. Вече втори ден - вчера пропусна. Чудя се колко да го чакам преди да предприема някакви мерки? С баткото имахме период от 5-6 дни, но тогава му давах капки против колики, които го запекоха. А сега не давам нищо и пак не ще да ака. Хапва си много добре, на 2-2,5-3 часа. Някой със съвет?

Аз с абсолютно актуална информация  Tired

Педиатърката каза, че специално бебе на АМ може да се изхожда веднъж на ден-ден и половина, но да не минават повече от 36 часа. Каза, че ако минат 15-18 часа, да правим процедурата с термометъра. Вчера я описах, днес я видях нагледно, копирам поста, за да не ровиш излишно  Hug
Термометърът се намазва с бебешко олио или мазен крем, детето се слага по гръб, крачетата се дигат, все едно е седнало по турски и се притискат към корема, термометърът се пъха в анусчето на дълбочина 1-1,5 см и се завърта внимателно по часовниковата стрелка, като се разширява анусчето, но без детето да го боли.

# 712
  • Мнения: 832
Да, Деси, четох поста ти, много подробно си описала всичко. Ама ние пък сме само на кърма  newsm78  Ще изчакам до довечера, пък ще го мислим с таткото. Евентуално преди баня или пък утре сутринта, чудя се вече...

# 713
  • Мнения: 6 969
Здравейте мами, искам да ви попитам понеже моята педи ми каза да слагам превръзки с риванол на гърдите, така да спи през ноща, че били леко подути. При вас какво е положението?  newsm78


Аз не слагам, знам че така се получава от чистенето на хормоните, както излизат и пъпчици по лицето по същата причина. Но все пак да попитам при вас как е? Wink

Ние сме на 14 дена момиче  Wink

И на Катрин гърдичките бяха подути (точно около 14 ден). Аз също знаех, че не трябва да се пипат по никакъв начин, но педиатърката ми препоръча компреси с риванол. Направихме такива може би 3-4 вечери  и всичко се оправи. Сега нямаме проблем.

Уф, и аз забравих коя мама питаше за пропускането на нощното кърмене.  ooooh! Катрин вече е на 40 дни и снощи направи най-дългата си нощна пауза. Заспа около 23,30 часа и се събуди в 6ч. Дори ставах по едно време, за да я проверя как е. От няколко дни започна да увеличава нощния сън - от 4 часа, после 4ч. и половина и снощи беше най-дългата пауза. А каката може би до годинка си се будеше на 3 часа и искаше да суче. Четох, че след като стане на месец, бебето може да удължи продължителността на нощния сън и да пропусне едното нощно хранене и това било абсолютно нормално.

Поли, и моята коса е по-суха сега. Преди я миех два пъти седмично, а сега веднъж. Ползвам течни кристали и ампули Ревалид, които втривам в косата, с цел да я предпазя от падане. За запека (което може би ти е по-важно) за съжаление не мога да ти помогна.

# 714
  • Мнения: 12
Наде, добре дошла отново!  Hug
Не се притеснявай, при изцяло кърменото бебе, не можеш да я прехраниш. А това, че повръща е нормално (но все пак я наблюдавай  - важното е да наддава и да е жизнена). Внимателно трябва да я повдигаш, за да се оригне, да не я преобуваш след хранене. Възможно е и струята кърма да и` идва силна и да се задавя (моята така прави) - затова я кърми по-изправена и преди кърмене може малко да се изцедиш, за да не и` идва силна струята. Можеш да отправиш и въпросите си към консултантите, но това, което ти пиша е от моя опит и от това, което те ми препоръчаха.   Peace Късмет!  Hug


 Hug  bouquet Благодаря ти ,мисля че вече почнахме да се оправяме днес не е повръщала Praynig Praynig Praynig и моита струя кърма е много силна и за това гледам да изцедя малко преди да я храня Simple Smile Благодаря за бързия отговор  bouquet

# 715
  • Мнения: 12
Cveteto благодаря за изчерпателния отговор!!!  Емили понякога повръща по -малко ,друг път наистина като ФОНТАН ,, а и моята кърма мисля че е с много силна струя ,защото като стисна и тя направо тече ( а не само да капе ) ,за това реших преди папкане да изцеждам малко за да не се задавя Simple Smile  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Благодаря за бързия отговор ,искам да питам и след всяко хранене ли да се доизцеждам с помпа,понеже така  ми каза педиатърката .... за да не развия там някаква болест ,не помня как я нарече ,май беше мастит а и ако не се изцеждам...почват да ме наболяват гърдите ??? Laughing ????? Благодаря ти

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 15:32 от nade_91

# 716
  • Мнения: 289
Cveteto, много благодаря за изчерпателния отговор  HugМеждудругото след като се оплаках имах две обилно наакани пампи  Heart Eyes. Ако позволиш имам още един в Embarassedвъпрос:
Прави ми впечатление, че акото на Мати и пръцкото  Crazy е доста миризливо. При кака му не беше така  Rolling Eyes и също така забелязах зад ушенцето една гнойна пъпка. Педиатърката ми каза, след като съм го нахранила да изцеждам и хвърлям  Rolling Eyes и си мисля да не би кърмата ми нещо да не е наред?


 Привет begbie,
 Звучиш по-спокойна и се радвам за това! Относно това, което си споделила, децата могат да са много различни и при отглеждането им още от бебета да се сблъскваме с нови неща, въпреки придобития ни досега опит. Ако нещо относно здравето на Матей те притеснява би могла да го обсъдиш с педиатъра му, той би могъл да го прегледа и да прецени дали всичко е наред.
 Относно допълнителното изцеждане на гърдите, би ли споделила какво налага това? 
Обичайно когато бебето суче достатъчно пъти не се налага гърдите да бъдат доизцеждани. Посредством честото и ефективно сукане то обикновено успява да засити глада си и да окаже стимулация на лактацията. Колкото изсукано мляко от гърдите е поело, толкова започва да се произвежда отново в тях, за да има за следващите храненения. Така по естествен начин твоето тяло откликва на потребностите на бебето и постепенно кърмата се регулира спрямо неговите конкректни нужди. Допълнителното изцеждане на гърдите в такъв случаи би могло да доведе до свръхпроизводство на кърма, да създаде риск от запушвания. Бебето може да не успее да изпразни добре препълнените гърди и да не успее по този начин да достига до задното, по-масленото, калорично мляко.
 Ако имаш време и искаш да прочетеш повече за това как правим мляко, може да погледнеш тези интересни статии и ако прецениш да обсъдиш информацията с педиатъра:
Как правим мляко
Да чуем за човешките гърди! Част І
Да чуем за човешките гърди! Част ІІ
  Желая ти спокойни и прекрасни дни!  Hug

 

# 717
  • Мнения: 289
Cveteto благодаря за изчерпателния отговор!!!  Емили понякога повръща по -малко ,друг път наистина като ФОНТАН ,, а и моята кърма мисля че е с много силна струя ,защото като стисна и тя направо тече ( а не само да капе ) ,за това реших преди папкане да изцеждам малко за да не се задавя Simple Smile  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet Благодаря за бързия отговор ,искам да питам и след всяко хранене ли да се доизцеждам с помпа,понеже така  ми каза педиатърката .... за да не развия там някаква болест ,не помня как я нарече Laughing ????? Благодаря ти

Здравей nade_91
 Изглежда майчинската ти интуиция за нещата е твой много добър съветник, продължавай да и се доверяваш!  Hug Чудесно ти е подсказала, че при много силна струйка някои бебета биха могли да изпитват затруднения при сукане, да поемат бързо голямо количество мляко и от това понякога да идва по-честото повръщане. Изцеждането на малко мляко, след това поставяне на чиста пелена върху гърдата, за да спре струйката и след това кърмене е споделен и от други майки метод, който може да помогне при кърма, която излиза на силна струйка. Ако няма повече от един два пъти повръщане на фонтан на ден, и всичко останало с бебето е наред , обичайно не се счита, че има повод за притеснения. Ти най-добре познаваш своето бебе и ако прецениш, че нещо те притеснява би могла да го обсъдиш и с лекар.
 Това, което би могло да окаже облекчаващ ефект са някои от следните идеи:
 - често кърмене , при което бебето обичайно поема малко по-малки количества мляко. Може да предлагаш гърда и за успокоение или винаги когато бебето показва първи признаци на глад
 - кърмене в по-изправена позиция, в която главичката на бебето се пада по-високо от телцето
 - бебето да има възможност да доизсуче гърдата добре, ако е много пълна след като е сукало може да се предложи отново същата гърда на следващото сукане, за да поеме и по-масленото, задно мляко
 - ако е нужно по-често оригване на бебето
 - да се избягват резките движения, или поставяне на бебето след кърмене така, че да е притиснато коремчето му. Би могла нежно да поразходиш из стаята  Емили след като е приключила с кърменето.
  Относно второто ти питане, би могла да погледнеш поста ми към begbie, която имаше същият въпрос.
 Ако нещо не ти е станало достатъчно ясно, или имаш още въпроси  питай! Надявам се някои от идеите да ти допаднат и да окажат добър ефект при вас! Ще се радвам да ни държиш в течение!  Hug

# 718
  • Мнения: 168
Здравейте мами, докато спинкаме да се включа...
За храненето - не ми стана ясно защо ограничавате млечнитге продукти, аз започвам деня с кофичка кисело мляко, даже от няколко дни си подквасвам сама и хапвам пак по толкова. Ядки не ям печени, само орех и слънчоглед, но сурови.
За запека на мама - децата на кърма си акат редичко, но това не е разстройство, така че смело може да хапнеш слабителни храни. Аз почти всеки ден ям сини сливи, ябълки, а може и овесени ядки да си приготвяш имат също такъв ефект, даже и водичката от сварени овесени ядки става да се пие.
За запека на бебо - не бързайте с термометър според мен, първо опитайте описаните от мен и Деси методи, гимнастика с крачета и масаж на коремчето, мисля, че няма да стигнете до термометър или бебешка клизма.
За гърдичките - и на Сиана бяха подути преди няколко дни ми направи впечатление, като я къпем я мажем с олио на Мустела и тях лекичко ги мажем и правим масажче. Вече й няма нищо.   bouquet

# 719
  • Мнения: 2
Здравейте,искам да попитам мамите с опит-нормално ли е бебета да се стряскат.Нашето малко момиченце доста често се стряска от няколко дена,когато е по-леко заспала или по-сериозно.Подскача цялата и разперва длани.Благодаря предварително.

Връщам се да чета назад.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт