Отговори
# 720
  • Мнения: 6 977
Здравейте мами, докато спинкаме да се включа...
За храненето - не ми стана ясно защо ограничавате млечнитге продукти, аз започвам деня с кофичка кисело мляко, даже от няколко дни си подквасвам сама и хапвам пак по толкова. Ядки не ям печени, само орех и слънчоглед, но сурови.

Аз снощи като съм писала, съм пропуснала да отбележа, че консумирам кисело мляко и ядки в суров вид.  Peace Според мен поне киселото мляко не бива да се избягва, кашкавалът примерно е по-мазен и за да не се трупат килца на мама, може да се ограничи, прясното мляко пък се разгражда по-трудно от възрастния организъм и затова се препоръчва кисело мляко.  Peace

# 721
  • Мнения: 832
Съвсем нормално е, Fortuna. Това е рефлексът на Моро  Peace

http://www.purvite7.bg/articles/view/2117/bebeto_vi_na_3_sedmici … &mode=preview

# 722
  • Мнения: 289
Въпрос към консултантите от ЛЛЛ.
От 2 дни Милен пропуска хранене през нощта, НО преди да заспи има доста колики и за да го утеша предлагам гърда на всеки час. Е резултата вчера беше - мастит, но бях заета с малкият и баткото и реших че се разболявам та цял ден не взех мерки. Ама вечерта като му дадох да суче направо подскочих от болка и бях с 38 С . Взех панадол и 30 мин се напарвах с душа в банята след което цедях почти на всеки час и му давах да суче само от тази гърда. Днес гърдата ми е мека - нямам температура, но все още имам болка, не толкова колкото вчера, но боли  Sad и още се чувствам отпаднала.
Въпроса ми е какво още мога да направя и как да се разберем с малкият през нощта, като гърдите ми преливат  Cry


 Здравей Mimi_leo,
 Радвам се, че днес си по-добре  и се надявам скоро  дискомфорта и болката, които усещаш скоро напълно да отшумят   Hug
 Ти чудесно си се сетила да прилагаш топли душове и често изцеждане, това са споделени от майки като едни от най-ефикасните методи за справяне със запушвания на млечни каналчета и мастит.
 Също така честото поставяне на бебето на гърда  обикновено е от значение както за доброто му наддаване , така и за редовното изпразване на гърдите. По този начин се оказва  стимулация на лактацията  и се избягва риска от запушване на млечни каналчета, която може да се получи  в резултат на неизсуканите в гърдите количества мляко при големи паузи или пропуснати кърмения.
 Механичното притискане на гърдите от неудобен сутиен, поза за сън, дръжка на чанта или друго също би могъл да предразположи запушвания. Ако в даден момент усетиш едната или двете си гърди напрегнати, твърди, болезнени  а бебето не може да суче от тях в момента, би могла да изцедиш малко мляко от тях, за да ги облекчиш. Прекаленото изцеждане не се препоръчва, тъй като би могло да стимулира гърдите и да създаде риск от свръхлактация.
 За да облекчиш болезнеността би могла да опиташ следните неща:
 - би могла да се опиташ за известен период да поставяш Милен колкото може по-често да суче от засегнатата гърда.
 - топли компреси или душове преди кърмене и хлад ни компреси след кърмене
 - леки масажи на гърдите преди кърмене/изцеждане - ето едно видеоклипче за тях http://video.about.com/breastfeeding/Breast-Feeding-Problems.htm - при запушвания на каналчета
 - компрес от зелеви листа ,които обичайно имат облекчаващ ефект при запушвания на млечни каналчета. Зелевото листо се измива, отстраняват се по-дебелите жили, надупчва се на няколко места с вилица и се поставя върху гърдата, като се избягва покриването на ареолата или зърното. Когато увехне се подменя с друг. Добре е да се има впредвид, че дългото приложение на зелеви компреси би могло да намали временно лактацията и е добре това да се избягва.
 - Би могла да обсъдиш и с лекар приема на хранителната добавка Лецитин, която е известна с благотворното си влияние при справяне със запушвания и профилактика на появата на нови. В началото зависимост от случая се приемат около 4-5 капсули от 1200мг на денонощие, като след отшумяване на симптомите се намаляват постепенно, с една капсула на всеки два дни, докато остане прием на една в продължение на 1-2 седмици с профилактична цел. Макар, че е хранителна добавка би било добре ако обсъдиш приема и с лекар.
 - почивка , сън, прием на достатъчно течности и здравословна храна обикновено също имат значение за оздравителния процес
 - често и добро изцеждане на засегнатата гърда (за предпочитане посредством сукането на бебето), докато премине запушването, като междувременно следиш и другата за препълване и при нужда изцеждаш колкото да облекчиш.
 Много бебета нямат нищо против да бъдат поставяни на гърда през нощта докато спят, и много от тях сучат с удоволствие в сънено състояние. Ако все пак Милен не желае да суче, а гърдите ти ги усещаш напрегнати и болезнени би било удачно  да ги изцедиш леко, за да се облекчат и избегнат запушвания.
 Ако въпреки приложените мерки положението не е започнало да се подобрява или пък се влошава повече би било добре да посетиш лекар.
 Желая ти бързо оздравяване! Пиши ни как си!  Hug

# 723
  • Мнения: 289
Аз съм в страшна чуденка. Моята сладурка взе все повече да увеличава нощното спане. Започна с половин до един час да увеличава и днес спа от 10 вечерта до 7 сутринта. Много е активна иначе през деня, спокойна, раздава усмивка на ляво и надясно. Нямам кантар, но взе да натежава все повече. През деня спи максимум 3-4 часа и то ако имам късмет. Обикновено е събрано заедно около 2-3 часа. Памперсите понякога са 1-2 наакани, друг път като вчера по 4-5 обиииилно наакани. Всички ми казват да се радвам, включително и педи. Първия месец беше качила 1050 и беше много дълга. Незнам, мъжът ми казва, че се побърквам.

Бих помолила и сладките ни консултантки от ЛЛЛ също за коментар, ако е удобно. А също имам и друг въпрос към тях.

Дани е вече изцяло на гърда, дори когато опитвам да и дам оот шише ако сме навън, много се дърпа. Обаче понякога започна да задрямва на гърдата. Опитвам да стисна и мляко излиза, не на реки, но има. Иначе гърдата ми е мека. Сменям гърдата и започва да суче, понякога по-активно, понякога слабо. Понякога предлагам АМ само за да видя дали няма да хапне още, ако е гладна- отказва. Как да разбера стига ли и? Възможно ли е да не харесва вкуса на АМ и затова да го отказва? Понякога дърпа гърдата доста силно дори, когато и аз усещам че е празна, а отказва дохранване.  Thinking . И още какво да направя вечер, когато кърмата ми вече е намаляла. Обикновено до 7 часа всичко е изцрдено, едва се събира за похапването след банята в 8:30. Но пък не ляга гладна, в това съм сигурна. Ох,  като откаже АМ и не съм сигурна дали стига всичко. Вероятно се вглъбявам прекалено, но моля да ме упътите-побърквам се    newsm78. Благодаря предварително   bouquet.

 Здравей Reneta_87,
 Напълно нормално е да се притесняваш за всичко свързано с бебето. Всички ние искаме дечицата ни да растат и да са здравички и щастливи. Понякога колкото и информация да сме изчели винаги възникват въпроси и колебания, ето това е майчинското сърце, любящо, но понякога пълно с тревоги. Затова пък радостта от това да имаш бебе и сладките мигове заедно са неповтрорими,  безценни, пълни с обич и осмислят всичко.  Hug
 Поздравявам те сърдечно за вашия успех кърменето да е вече само от гърда!  Hug
Това, че Дани пълни редовно памперсите, наддала е чудесно през първият месец и е жизнерадостно и спокойно бебе са много хубави показатели и  изглежда че  си хапва добре.
 Споделила си, че дъщеричката ти е започнала да прави голяма нощна пауза. Обичайно за доброто наддаване на бебетата на тази възраст нощните кърмения  би било добре да присъстват. Коремчетата на бебетата обичайно  бързо се пълнят, тъй като са мънички, преработват кърмата и за набавянето на нужните за денонищието количества кърма би било добре да има поне 8-10 кърмения за денонощие (може и повече), а паузи по-големи от 4 часа би било добре да се избягват. Би ли споделила колко кърмения ви се събират за денонощие?
 При нощните кърмения, особено в периода между 3 и 8 часа сутринта обичайно се оказва много силна стимулация на лактацията, тъй като нивата на хормона Пролактин в тези часове са много високи. Много майки, които целят увеличаване на лактацията си, забелязват, че когато включат две или 3 нощни кърмения производството на кърма се увеличава.
 Разбира се, ако през останалата част от деня Дани суче по-често и всички останали показатели са наред, наддава добре, жизнена е, пълни редовно памперсите е възможно това да е нейният режим на хранене и всичко да е наред. Ти самата най-добре познаваш своето бебе и ако сметнеш, че е необходимо би могла да добавиш още няколко кърмения през нощта по твоя инициатива. Много бебета нямат нищо против да сучат през нощта без дори да се разбуждат, в сънено състояние. Wink
 От написаното в поста ти разбирам, че понякога дъщеричката ти след като изпразни едната гърда и желае да суче още. Ти чудесно си се сетила да предложиш втората гърда, за да суче допълнително ако желае. Добре би било това да се случва след като първата гърда е добре изпразнена  Wink Хубавата новина е, че за разлика от бутилката празна гърда няма. Още докато бебето суче от гърдата , в нея започват да се произвеждат нови количества мляко, които да заместят изсуканите. Ако след като е изсукала първата гърда, и предложиш втората, но след дори и след нея Дани има желание още да суче можеш пак да върнеш на първата гърда, за да има възможността да изсуче насъбралото се в нея мляко.
 Понякога дори да ни се струва, че гърдите са празни, бебетата успяват да извлекат още мляко, тъй като техните сукателни възможности са много силни. Ти би могла да следиш дали бебето суче активно (да чуваш как преглъща , звук подобен на "кех' и/или да виждаш как се мърдат мускулчетата на личицето и) и ако е нужно би могла да приложиш техниката на компресия на гърдата, или да предложиш другата гърда.
 Наистина, както сама си забелязала, вечер лактацията при много майки може да е малко по-малка от в сутришните часове, но обикновено с малко по-често поставяне на гърда, предлагане и на двете гърди, ако е нужно, бебетата успят да набавят нужните им количества мляко.
 Може да се довериш на дъщеричката си и да и предлагаш гърда колкото често и колкото дълго желае да суче и  ако прецениш, че е нужно да добавиш едно или повече кърмения,например  през нощта.
 Предлагането на допълнителни течности или биберон-залъгалка , би могло да се отрази на апетита на Дани и на желанието и да суче, а от там да повлияе негативно на лактацията. С две думи гърдите ни произвеждат мляко на принципа "търсене- предлагане", т.е. колкото повече суче бебето, толкова по-голяма стимулация на лактацията се оказва.
 Обичайно когато бебето има достатъчен брой кърмения и не е ограничавано във времето или честотата на която желае да суче, то успява да поеме нужното му за правилното развитие и растеж количество кърма и да стимулира гърдите.
  Надявам се, да съм успяла да отговоря на въпросите ти. Пожелавам ти много спокойствие, вяра и прекрасни мигове с Дани! Ако искаш да споделиш нещо, имаш нужда от подкрепа или информация за кърмене, ние сме тук!  Hug
 
 
 
 

# 724
  • Мнения: 12
Мами колко топла трябва да е преварената водичка, newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 защото педиатърката ми каза да е на стайна ТЕМПЕРАТУРА а на мен ми се вижда че е студена въпреки че седи в стаята,а и ние сме с парно и температурата на стяна е 23 градуса ,страх ме е да не изстине  с тази вода (на стайна температура Sad ) Благодаря предварително за отговора Simple Smile Hug а и имаме колики и почнах да и давам чай от анасон,някои друг пробвал ли е ,за сега не виждам да има ефект ?????

# 725
  • София
  • Мнения: 3 789
Мами колко топла трябва да е преварената водичка, newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 защото педиатърката ми каза да е на стайна ТЕМПЕРАТУРА а на мен ми се вижда че е студена въпреки че седи в стаята,а и ние сме с парно и температурата на стяна е 23 градуса ,страх ме е да не изстине  с тази вода (на стайна температура Sad ) Благодаря предварително за отговора Simple Smile Hug а и имаме колики и почнах да и давам чай от анасон,някои друг пробвал ли е ,за сега не виждам да има ефект ?????

Водата за какво? За къпане? За къпане студена ми се вижда, ние къпем Зарко като опитваме водата с лакът - да е приятно топла, според мен идва някъде около 30-32 градуса Peace

За коликите няма да помогне нищо  Wink Освен капките и от този чай давам - никакъв ефект, но напоследък помага "Бебезан"  Peace

Дион, не съм наясно дали бебетата на кърма се запичат чак толкова  Tired Макар че Зарко от самото си раждане е на АМ, пък за първи път се запича така лошо, може би и при кърмените се получават такива неща  newsm78

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 18:21 от -=Деси=-

# 726
  • Мнения: 13
При нас запичането май ще е нещо нормално. Едва днес бебо в 5 сутринта се изака и то така стабилно, че  беше омазан до кръста  Laughing но пък му олекна. Забелязала съм обаче че има проблем с изхождането ако е на преварена вода, която не е чешмяна. Неонатоложката преди изписването ни препоръча да даваме само преварена вода от чешмата за да може да почне синтеза на вит. К с цел по-доброто кръвосъсирване.А и си мисля, че макар и преварена тази вода е по-тежка и му раздвижва чревцата.А и още една причина за запека при нас-прекалено гъста му идва моята кърма и се налага да си пийва доста често водичка. Simple Smile
Мерси много момичета за съветите за запека! Hug Hug Hug
Исках да помоля и за още един-скоро ще трябва да отсъствам за 2-3 храненета през деня на детето и ще трябва да се цедя.Днес не успях да се изцедя и за едно.Кажете ми как бих могла да си увелича кърмата за да му стига и за редовните и за бъдещите храненета??? Sad

# 727
  • Мнения: 832
Ако водата е за къпане, то трябва да е между 36 и 38 градуса. Така е отбелязано на нашия термометър за вана. Но според мен Надя пита за водичка за пиене. Аз лично не давам вода, но според мен на стайна темп. би трябвало да е добре.
За колики не давам нищо. И аз съм на мнение, че докато не минат, няма спасение. Каквото и да даваме.


И да се похваля, че се изакахме надвечер, без чужда помощ. Съвсем нормално ако, нито твърдо, нито нищо  :lol


Тони, слагай го по-често на гърда, да стимулира лактацията. Може да си свариш жито и да хапваш от него, отделно има лактогонен чай, може да си свариш. Пий и много течности. Като го кърмиш от едната гърда, изцеждай другата. Това се сещам на прима виста.

# 728
  • Мнения: 13
dion веднага ще си сваря жито. Майка ми ми препоръча и боза да пия,също стимулирала лактацията.

# 729
  • Мнения: 832
Но имай предвид, че днешната боза е пълна с най-гадните Е-та. Аз бих я пропуснала. Чувала съм, че суровият лук също много увеличава кърмата, но лично аз не съм го пробвала. Много трудно бих се пречупила  Laughing

# 730
  • Мнения: 639
Благодаря ти изключително много, въпреки че със закъснение. Приложих част от методите вече май гърдата ми се изпразва все повече и повече(все още я усещам мъъъничко по-тежка от другата, преди не съм обръщала внимание, може просто да е по-голяма  Laughing) нямам температура, чувствам се добре Simple Smile Искрено се възхищавам на усилията ви момичета, според мен сте ужасно всеотдайни и ми се иска да имаше начин да ви върна жеста   bouquet
Лошото е, че нещо се случи с кърмата ми(може да е от температурата и това, че бях много отпаднала и ядох по-малко, а и бях спряла лактогонния чай заради бучката), ужасно намаля, снощи 1 час и половина след хранене изцедих 50 мл, определено нямаше нищо и като се събуди малкия след още час и половина(вечер прави една пауза от 3-4 часа) не му стигна и му дадохме АМ. Аз си поплаках, но днес взимам мерки, от както сме станали се кърмим през половин-един час за по 1 час, мисля да си купя едно хомеопатично лекарство за увеличаване на лактацията и се надявам на успех. Иначе ще гледам да не се шашкам много за това АМ, колко хора са изгледано успешно така,  тия нерви и сълзи само могат да ми навредят, а е по-важно малчо да не е гладен отклкото аз да съм нарушила един свой принцип Simple Smile[/color]

Minx, радвам се, че се чувстваш по-добре! Hug
Действително, е напълно възможно едната ти гърда да е по-голяма от другата (както всички чифтни органи в човешкото тяло, така и гърдите не са напълно еднакви). Също така, много майки споделят, че са забелязали едната им гърда да прави повече мляко от другата (което също обичайно е нормално явление).

Благодаря ти за милите думи и за предложената помощ, ако има желание, всеки може да бъде полезен по някакъв начин (ако искаш, може да погледнеш какво писах вчера на Миленита).  bouquet

Разбирам, че си притеснена от усещането за намаляла кърма. Сега преминаваш през труден и изморителен период и си доста стресиранаот това, което се случва. Confused Доста майки споделят, че се сблъскват с различни трудности, особено през първите дни и седмици след раждането, но постепенно, с повече търпение и упорство успяват да се преборят с тях. Инстинктът ти ти е подсказал някои от вероятните причини за това – физическото изтощение, по-малко хранене, тревогите покрай бучката...
Съвсем удачно си реагирала с по-често кърмене – ефективно сучещо бебе оказва най-силно влияние за стимулиране на лактацията. Действително, най-мощният и сигурен начин за стимулиране на лактацията е честото и ефективно изпразване на гърдите – т.е. по-често кърмене/цедене, включително и нощем (през нощта нивата на хормона пролактин, отговорен за образуването на кърмата, са най-високи и затова нощното кърмене влияе много стимулиращо на лактацията). Би могла да опитваш да му предлагаш гърда по-често – на тази възраст, бебетата имат нужда от поне 8 кърмения на деноноще, а още по-оптимално - по 10-12. Како засуче, да следиш дали суче активно – т.е. дали си мърда мускулчетата на лицето и дали го виждаш и чуваш как преглъща. Ако усетиш, че вече не суче активно, може да приложиш компресия на гърдата (когато бебето спре да суче така, че да гълта мляко, обхващаш гърдата с палец отгоре, а другите пръсти отдолу, на известно разстояние от ареолата и притискаш, но не така, че да боли; обичайно бебето, започва наново да гълта мляко, а когато спре, отпускаш ръката и ти), eто и видео. Компресията стимулира рефлекса на потичане. Тя поддържа притока на мляко и така бебето получава не само повече мляко, но и мляко с по-високо съдържание на мазнини (т.нар. „задно мляко”) и респективно би могло да го засити за по-дълго време. След като го изчакаш да „изпразни” добре гърдата (като може няколко пъти да прилагаш компресия, докато и с компресия вече не преглъща ефективно), може да го вдигнеш да оригне или да и смениш пеленките, и да му предложиш и втората гърда (докато кърмиш от едната гърда, в другата вече се е образувало някакво количество мляко). Ако мислиш, че и след компресиите и предлагането и на двете гърди е още гладен, може да му дадеш изцедената кърма и едва след това, при нужда – и добавката. По този начин, дори и да не се засища първоначално от гърдите, ще ги стимулира, за да могат постепенно да се нагаждат към неговия ритъм и да правят повече мляко.

-   При изцеждане с цел стимулиране на лактацията, се препоръчва да е по-често, и от двете гърди, и да продължава да се цеди още няколко минутки, след като спре да пуска - „на сухо” (с цел по-голяма стимулация). Споделяш, че си изцедила 50мл кърма – всъщност, това никак не е малко! Също така, количеството изцедена кърма не е показател колко мляко има всъщност в гърдите ти (ефективно сучещо бебе може да изсуче повече мляко и от най-добрата помпа; от друга страна – доста майки споделят, че не са успявали да изцеждат голямо количество мляко, но въпреки това са кърмили успешно). Ако зачестиш кърменията и изцежданията, може и да не забележиш веднага увеличаване на количеството, но постепенно може да има ефект. Например, ако в момента цедиш 3 пъти по 50 мл, това са 150мл, но ако се цедиш 5 пъти, дори отново по 50мл да са, като общо количество вече ще станат 250мл. на денонощие. За това дали бебето ти получава достатъчно кърма, би могла да наблюдаваш и пълните памперси – бебе само на кърма (без вода, чай, АМ и други добавки) на тази възраст пълни поне 2-3 наакани (като акото е поне с големина на монета от 1лв) и 5-6 напишкани памперса на денонощие.

- Топъл душ преди кърмене, нежен масаж на гърдата по време на кърмене (в посока от основата на гърдата към зърното), чаша вода, сок или топла напитка, създаване на приятна за теб атмосфера и хубави мисли могат да спомогнат за потичането на кърмата.

- Би могла да се опиташ да се поуспокоиш, да си вдъхнеш повече кураж и увереност, че можеш да се справиш! Спокойствието, хубавата храна, почивката и сънят са много добри помощници за справяне в такива моменти. Може да изглежда, че с малко бебе сънят и почивката са мираж, но ако има кой да ти помага – нека те поотмени в домакинската работа, а ти да прекарваш възможно най-много време в леглото с бебето си, да си почиваш и да си подремваш заедно с него. Можеш да го съблечеш голичък до кръста, ти също и да се гушкате така – като кожите ви се допират (може да го пъхнеш в своята дреха, ако е по-широка, или да си метнете една завивка – разбира се, безопасно, за да може той да диша спокойно). Този контакт кожа-до-кожа може да се окаже вълшебен и за теб, и за бебето. От една страна, той ще усеща топлината, аромата, кожата ти, ще чува ударите на сърцето ти, с които е свикнал толкова месеци в утробата ти и те го успокояват. От друга страна, този контакт може доста добре да повлияе на теб, на емоциите, на хормоните ти, и нежно да им нашепне да помогнат и на лактацията ти. Може да опиташ да го накърмиш, когато е в полу-сънено състояние – тогава бебетата обичайно са по-склонни да съдействат (или пък на събуждане). Дори и да не суче, така можете да си починете и двамата, да се отпуснете, дори да си подремнете (при спазена безопасност).

-   Споменаваните като лактогонни храни имат спорен и силно индивидуален ефект (но доста от тях, като житото, овесените ядки, както и други подобни зърнени, суровите ядки, суров лук и т.н., са в гамата на здравословните храни и дори и да не увеличат кърмата, вероятно ще са са по-скоро полезни, консумирани в разумни количества Grinning). Някои майки споделят за добър ефект от лактогонните чайове, които се предлагат в аптеките или от хомеопатични препарати, но пък за други, това не допринася за особена промяна. Ако се прибягва до хомеопатия, е желателно та да е индивидуално предписана от хомеопат, защото при неправилна потенция и дозировка може да няма положително (а дори и противополжно) въздействие.

-   ако предлагаш биберон-залъгалка, би могла да опиташ да се въздържаш от нея на този етап.
Тъй като кърмата се усвоява почи изцяло и много бързо от бебешкия организъм (за по-малко от 90мин.), то не е необичайно още час-два след началото на последното кърмене, бебето да е отново гладно. На тази възраст то се нуждае от по-малки порции, които да приема по-често.

Това често предлагане на гърда и цедене на пръв поглед може да ти изглежда доста уморително и трудоемко, но то обичайно е необходимо само докато се нормализират нещата, постепенно мама и бебе се нагаждат в свой ритъм. Peace Колко често и в каква последователност ще кърмиш/изцеждаш - това постепенно сама ще прецениш, според своите усещания и възможности.

Твоето детенце е още мъничко, тепърва ще расте и ще укрепва физически, съответно ще суче по-ефективно, а ако ти проявиш упорство и за увеличаване на лактацията си, вероятно заедно ще се справяте с всеки изминал ден все по-добре. Възможно е да ти е малко по-трудно в началото, надявам се да намериш мотивация и сили да го преодолееш, за да можеш да се наслаждаваш на прекрасните мигове с малкото си слънчице. Ще се радвам да споделиш как се развиват при вас нещата, а ако имаш нужда от допълнителна информация или помощ  – не се притеснявай да пишеш. Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 3 789
Ако водата е за къпане, то трябва да е между 36 и 38 градуса. Така е отбелязано на нашия термометър за вана. Но според мен Надя пита за водичка за пиене. Аз лично не давам вода, но според мен на стайна темп. би трябвало да е добре.

А аз се чудя защо ли преваряват водата за къпане  ooooh! Вода за пиене/чай давам с температура на млякото - около 37 градуса  Peace 23 ми се вижда хладничка  Simple Smile

Дион, браво на детето!  Hug

# 732
  • Мнения: 12
За пиене аз със стайна температура му давам:) Нямаме оплаквания.

# 733
  • Мнения: 524
Момичета, знам, че може би не е тук мястото, но аз имам един въпрос - ако някоя от вас знае да ми помогне. Кърмя и ми се налага да изцеждам от време на време и ползвам една помпа на Чико, която хич не ми харесва, но така или иначе тя ми е подарена ама не върши работа. Реших да купувам Авент и питах в магазина ама и там момичето не ми обясни кой знае колко. Сега като ги разглеждам виждам, че има Авент РР, РES, ISIS, Naturally. Via  и тн Вие знаете ли каква е разликата между моделите, защото аз не намерих инфо никъде. Само разбрах, че новия модел Комфорт какви екстри има и подобрения. Ще съм ви благодарна, защото така или иначе тия дни ще си купя някой от моделиту

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 152
Момичета, изчитам ви много трудно Simple Smile Няма време за нищо Simple Smile Днес направихме първата си разходка Simple Smile Утре дано пак да може да излезем  Praynig
За лактацията- в болницата се наливах с лактогонен чай (анасон, копър, резене и др.) и много помага (поне на мен). Слезе ми бързо кърмата и имах доволно.
За коликите- инфакол + био гайа. Но много се свива и много се зачервява Sad
За кърменето- на всяко кърмене давам и двете. Едно кърмене пропуснах едната и наводних леглото.
Започнах да събирам мляко за НГ (с таткото мислим да ни няма 1 ден) и след всяко кърмене цедя и така за ден събирам 100-120. Надявам се да не си докарам хиперлактация. А на НГ ще си вървя в комплект с помпата Simple Smile и ще притичвам да се осамотявам с нея за по петнадесетина минути през 3 часа  bombs
За запека на бебчо- един ден му мерих температурата и термометъра действа чудодейно, но не бех подготвена за изненада. След процедурата се бяхме поизцапали и двамата Wink
И на мен ще ми бъде интересно относно съвет за събирането на кърма и даването в последствие Confused
Не се сещам за други дискутирани теми?!
Надявам се да стана по- редовна  Rolling Eyes
jjjenq:Моята помпа е такава: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8568&cat=16  В болницата пробвах с нея, но не се справих... иска си тренинг. Сега ми е лесно. В началото ми правеше доста болезнени зърната (или защото бебето ги разраняваше и си болеше при цедене), но сега няма проблем. Надявам се да съм помогнала! Купих я на промоция от Аико.
 

Общи условия

Активация на акаунт