Зоната и ние - тема 11

  • 54 759
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • Бургас
  • Мнения: 255
mis_val - В малки количества и лененото семе не е вредно. Бари Сиърс казва, че може да се слага ленено семе като допълнение в закуската например, това е малко количество и не е вредно. А една лъжица ленено олио също не вреди (пак според същия източник).
За доматите съм чувала само хубави неща, не знаех, че не трябва да се ядат в големи количества. За доматите знам, че съдържат ликопен, който има анти-канцерогенни свойства. И на мен ми е интересно какво в случая ще се разбира под голямо количество (аз много обичам домати и ги ям даже като ябълки).
Carmen,точно това имам предвид,че поне на мен би ми било полезно ,ако има храни които са добри като цяло,но стават вредни в по-големи количества и ако някой има повече информ. за тях да пише примерно:лененото семе до ....гр. на ден,седмица ;овесена каша до 5 пити в седмица;домати до 1 кг. на ден,плодове до 100 гр, на ден.Нещо такова.Аз като цяло винаги много объркано обяснявам,защото в ежедневието ми често ми се случва да не ме разберат,но се надявам след много писане да успея да уточня,защото ми е важно.За мен малки количества е разтегливо понятие и ми се иска нещо по-точно    Hug

# 676
  • Мнения: 73
mis_val Да, да, права си, хубаво е да се знае, също и за да не се отричат напълно храни, които биха могли и да са полезни (в препоръчаните количества). Например, (понеже сега съм малко на вълна запек  Laughing) малко ленено семе сутрин е полезно Simple Smile  Embarassed

# 677
  • Мнения: 16
Здравейте !, бих искала да се присъединя към отслабващите с зоната . Доста трудно ми беше да си определя блоковете те  ще са 9 на брой заради ниската ми активност .Доста съм объркана хем четох доста по въпроса , ще се радвам ако ми помогнете . И означава ли това , че трябва да ям на ден 63гр протеини ,83гр въглехидрати и 6гр мазнина  Embarassed така ли е или това е едно хранене
vanq qnakieva изчисли си блоковете по калкулатора, и полсе скокни на влизане в зоната Там има отговорите на много въпроси  Hug
много ми помогна !!!!Благодаря още веднъж!  bouquet  bouquet  bouquet[/b][/color]

# 678
  • Мнения: 83
mis_val ,аз те разбрах какво имаш предвид.
Моето мнение е ,че всичко е полезно в определени граници ,но и е индивидуално за всеки.
Между лекарството и отровата ,раликата е в дозата.
http://www.dieti-otslabvane.com/%D0%AF%D0%B6%D1%82%D0%B5_%D0%BF% … D0%BC%D0%BD%D0%BE
Тази статия прочетох преди малко,мисля,че много любители на плодовете могат да си напрвят извод.
Според мен тук е мястото,където споделяме опита си и правим поуки.
Както и за жълтъците,където Емигрантка ни набива в главичките.

# 679
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
mis_val Напълно те разбирам какво искаш да кажеш Simple Smile Един вид да допълним страницата за някои храни в Зоната Проблема е, че аз в сайта искам да слагам информация основно  от Бари Сиърс, и съвсем малък процент странични източници. Просто като е сайт за зоната, основната информация да идва от създателя й, тъй като той знае най-добре кое как и защо  става или се променя в Зоната, и какво трябва и не трябва Simple Smile
И из всичките му книги никъде не срещнах по колко  жълтъка, или по колко ореха да се ядат. Това което съм намерила из книгите му, това съм сложила. Разбира се, възможно е да съм пропуснала нещо, но ако открия, веднага ще ви уведомя Hug Например във витамини и минерали в Зоната, д-р Сиърс казва за всеки отделен продукт колко е препоръчителната му доза, но за храните ....  newsm78 ...не намерих такова, освен за овесените ядки  Hug
И сега се сещам какво  казваше доктора на дъщеря ми -"няма вредни храни, има вредни количества" Wink

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 19:24 от Emigrantка

# 680
  • Мнения: 83
Ini´ , 25.01. Четвъртък 9блока
2. Хранения 5
8:30 , 13:30 , 16:30 , 20:00 , 22:20- стриктна пчеличка.
3.  Изкушение не открих -  инатеста пчеличка!
4. Целия ден минал само на благоприятни  храни зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- мерителна пчеличка!
6. Изпита вода 3 ½ литра  - водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано  меню за целия ден- пчеличката-поет
(2)Закуска – Извара(1)+Рикота(1) +гъби 110 + печени чушки 60 + лапад ¼ чаша + 60 круша + 12 фъстъка
 (2)Обяд – Салата – кит.зеле+домати +краставици+ ½ ябълка + извара(112) + зехтин
(1)Следобед – Кисело мляко 0,1 (200) + 3 бадема
(3)Вечеря – Задушена ципура (3) с домати и лук + салата(2) + 112 вино + зехтин
(1) Късна 200  кисело мялко+ 3 бадема

8. Спортна- НЕ 
9.  Недостигната.
10. Според мен днес улових 6 пчелички

# 681
  • Мнения: 0
roksi12-25.01-петък-10бл.

2.хранения-5/8.30,12.30,17,20,22ч.
3.инатеста пчеличка-заслужена-устоях на различни видове бонбони ЛИНДОР -дъщеря ми донесе от завода в Австрия/представете си какво изкушение само ООООООООх
4.зелена пчеличка
5.мерителна пчеличка
6.водна пчеличка-1,5 вода +0500мл чай
7.пчела поет-
зак.2бл.-42гр.шунка+!бл к.мл.+6 бадема+100гр. ябълка
об.2бл-84гр.шунка+1 портокал+6 маслини
сл.з.2бл42гр пил.суджук+42гр.шунка+6 маслинки+200гр. ябълка
веч.3бл.1бл спанак със сирене и яйце/бъркано/2бл.пил.кюфтета+200гр ябълка
к.в.1бл к.мл.+3бадема
8.спортна пчеличка-ходих пеш повече от 30м.+тичане за трамвай
9.пчела герой-да
10..за днес 7 медоносни пчели Laughing

# 682
  • Мнения: 2
рокси, една пчела герой ти е малко при това изкушение  Crazy
аз днес малко се поолях с храненето Embarassed почнах да пия една бирена мая и не знам от нея ли или ПМСто се обади, но голяма лакомия днес беше Embarassed Embarassed та...

ribka.bananka -петък-10(+)бл  Rolling Eyes

2.Стриктна пчеличка- сутрин 9.00, обед 13, следобед 15, следобед 2 16.30,вечер 19.45, и преди лягане в 22.3
3.инатеста пчеличка
4.зелена пчеличка
5.мерителна пчеличка
6.водна пчеличка-3л+
7.поетеса
закуска-3бл
28гр трици, 1/2 киви - 2 1/2 ВБ
84гр извара, 1 яйце 2 1/2 ПБ
8гр чия, 3 бадема
100 мляко
обяд-3 бл
120 патладжани (1), 50 лук (1/3), 20 гр дом сок (1/3), домати 80гр (1/3), салата от домати 120, киви 1/2
84гр пил пържолки - 3ПБ
1/3 ч.л зехтин и 6 маслинки -3МБ
сл.з. 1 - 100 кис мляко с 2 бадема
сл.з. 2- 100 кис мл с бадемче
вечеря
300 тиквички, 180 домати - 2 ВБ
извара 112 -2ПБ
6 маслини -2 МБ
преди лягане-100 кис мляко с бадемчета (как да го смятаме последно него...в бг:>)

8.спортна пчелa днес отлетя
9.без геройства
10.според мен днес улових 6 пчелички

# 683
  • Мнения: 659
ДЕН 3-ри
1. Състезателка- цлете, 25.01., 9 блока

2. Хранения на ден- 5- заслужих си стриктна пчеличка.

3. Изкушението победих -  инатеста пчеличка.

4. Целия ден мина само на благоприятни  храни,заслужих си зелена пчеличка

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- моя е  мерителна пчеличка!

6. Изпита вода- много  - над 3л.-  имам водната пчеличка

7. Споделено и прилежно написано  меню за целия ден- пчеличката-поет

- закуска 7ч. 2Б – 112гр. Извара -2П + 12 фастъка – 2М  + 1 ябълка – 2В
Обяд 12ч. – 2Б – 84гр пилешко роле– 2П+ салатта от  зеле и малко морков - 2В + 6 бадема – 2М
- следобедна закуска – 16ч. – 1Б – 220гр. Кис. Мляко  -1П+ 1В и 3 бадема – 1М
- вечеря 20ч 3 Б –  броколи 200гр.-0,5В+моркови 40гр.0,5 В- на пара, 1чаша вино и 1 мандарина - още 2В, риба хек филе 126гр.- пак на пара - 3П, 1ч.л зехтин
- късна закуска 23,30ч. -  1Б  - 220 Кис.мляко – 1В+1П + 6астъка – 1М

8. Днес тренирах  20мин упражнения - на две серии и ходих и качвах стълби сигурно още 15-20мин. Йеее! спортната пчеличка е моя.

9. Успях да уловя цели 7  пчелички за този ден - пчеличка герой си имам май!

10. Според мен днес улових 7 пчелички
 
Имам чуденка. Лимоновия сок като подправка брои ли се за въглехидрад? Ползвах на вечеря може би от 1/4 лимон сока. Дано не съм сгрешила , че с мойте сложни сметки....
Лека нощ момичета! И утре си поспете, ако можете. Надявам се и аз да не се ококоря рано-рано.

# 684
  • Мнения: 73
Ini`, понеже спомена за жълтъците. Те не са вредни при условие, че са от екологично чисти яйца. Тези яйца имат перфектния баланс на Омега-6 и Омега-3 мастни киселини - 1:1. Докато при обикновените яйца същия баланс е от порядъка на 19:1 в полза на Омега-6 (арахидонова киселина), които спомагат за тихото възпаление, докато Омега-3 киселините го елиминират. Това се отнася и за месото съответно. Животните и пилците във фермите ги хранят със зърнени (и ГМ) храни, които повдигат Омега-6 нивата в месото и яйцата. Изобщо, ако искаме да забавим стареенето, трябва да ядем екологично чисти храни.    bouquet

Последна редакция: сб, 26 яну 2013, 02:37 от Carmen

# 685
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
ОооООооо ООО ооо  Joy Голямо страшно състезание, чак почвате да ме плашите, дали сте искрени с вашите доклади, то бива бива, ама толкова послушни и стриктни Simple Smile не мога да се нарадвам. Издухахте рейтинга на първото състезание Simple Smile

сега - 1во - lindoоооооr  smile3511   Hug много много съм в гатанка с теб. Погледни как докладват другите пчелички, точка 1, точка 2, точка 3 и т.н виж например докладите на Ини и Рокси, чисто и ясно. Сега съм ти сложила една въпросителна  Laughing, и не можах да разбера междинните ти закуски, изобщо я карам на гатанки по някой точки. За това само ако можеш да ми кажеш за 24.1. четвъртък какво е точно положението, че за сега съм ти сложила 5 пчелички и една питанка Simple Smile

Maxima и Цлетеее, барависимоооо  newsm44, и двете в четвъртък си хванахте  пчелички герои. Но за съжаление трябва да разочаровам  цлете за петъчния доклад, морковите на два пъти ги видях в менюто ти, и те като царевицата са огнено червени Simple Smile За обяда щях да си затворя очите, щото си написала малко моркови, ама после като ги видях да се мъдрят и във вечерята ти, и ви викам Охааа,  smile3508   наказание с червен търтей Simple Smile Т.е завършваш деня със 6 пчелички и един червен търтей.  ooooh! Но спокойно, има още много дни за да натрупаш много пчелички геройчета  Hug

Ини и Рокси Чудесни вечери сте си спретнали   chef bowuu

ribka.banankaзащо пиеш бирена мая, спешно ли е, или е възможно да я пропуснеш докато си на състезание. Ако не се налага спешно, (не знам причината) опитай да я забавиш за след края на битката тук. И другото не разбрах-писала си че си се пооляла с храненето... doh а аз не разбрах къде и как. Имаш инатеста и зелена пчеличка... аз ли не разбрах, или ти си се объркала Simple Smile

Ама да ви кажа честно, така някак си не е интересно, като сте много прилежни, няма кого да навиквам и да хокам, и някак си едно скучно таковаааа Tired  Обаче сега след още 2 -3 дена ще трябва да почнете да забелязвате как се чувствате, малко по-малко ще почне да се завърта колелото, и тогава ще почувствате онова чудесни чувство на настроение и енергия. Айде лека нощ от мен, и сутринта чакам доклади.  Ааа, ама забелязвам, че и много сте сериозни в докладите Simple Smile От страх да не ви се скара съдията ли , не знам Simple Smile Разказвайте по-подробно как сте удържали на изкушенията, и как очите ви са ставали на палачинки, ама сте устояли и т.н. Да става весело, че така сериозни...направо ме плашите  Hug Всичко е в кръга на шегата разбира се, не ми обръщайте внимание Simple Smile Даваите още по-смело, и не забравяйте, че колкото повече пчелички герои имате, толкова по голям шанс за победа Simple Smile Да видим кой ще е първия, който ще пипне пчелата Гигант  newsm47

Последна редакция: сб, 26 яну 2013, 05:52 от Emigrantка

# 686
  • Мнения: 19
ДОбро утро и от мен, малко позакъснях с доклада но от срам :п-) вчера пак си заслижих двата търтея Simple Smile Емигрантке ще можеш да наказваш мен и да ме пращаш в ъгъла да се срамувам хахах

ДЕН 3-ти
1. Състезателка- poliville, 25.01., 10 блока
2. Хранения на ден- 6-  8, 10:00, 13:00. 15:00, 20:00, 22:00 заслужих си стриктна пчеличка.
3. Днес съм с 2 изкушения- заслужих търтей   
4.  пак търтей 
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- над 3 литра, искам си водната пчеличка7.
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден-  пчеличката-поет 

закуска1 - 100 гр ябълка, 1 ч.л тахан, 56 гр извара 1 Б
закуска2 кисло мляко 220 гр с чия 2 Б

обяд -  84 гр пилешко, 100 гр зеле, 65 гр лук, 60 гр тиквички, 1 с.л зехтин, една голяма ябълка за 2 БВ 3 Б

следобедна закуска - 220 прясно  мляко , 6 фастъка1 Б
вечеря - 400 мл винце( 3 ресторантски чаши, моцарелка и свински уши Shocked Blushголям срам  ? Б
късна вечеря в 22.30 220 гр кисело мляко с 6 фастъка 1 Б

8. Днес  тренирах 30 - 40 мин разходка с децата- спортна пчеличка
9. Успях да уловя цели 5 пчелички за този ден и не се сблъсках с цели 2 един търтей малееееееее


10. Според мен днес улових 5 пчелички, и 2 търтея по погрешка 

аз май съм единствената с търтей, мога да стана мис търтей  #Shocked #Shocked #Shocked
днес обещавам да я карам стринктно Simple Smile

Малкият ми син днес прави половин годинка и искам да почерпя с една зонова закуска Simple Smile)))))

http://www.vzonata.com/palanchinkova-torta-ot-oveseni-trici.php

палачинковата торта на емигрантката  Mr. Green baby_neutral Hug
   

# 687
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Ini`, понеже спомена за жълтъците. Те не са вредни при условие, че са от екологично чисти яйца. Тези яйца имат перфектния баланс на Омега-6 и Омега-3 мастни киселини - 1:1. Докато при обикновените яйца същия баланс е от порядъка на 19:1 в полза на Омега-6 (арахидонова киселина), които спомагат за тихото възпаление, докато Омега-3 киселините го елиминират. Това се отнася и за месото съответно. Животните и пилците във фермите ги хранят със зърнени (и ГМ) храни, които повдигат Омега-6 нивата в месото и яйцата. Изобщо, ако искаме да забавим стареенето, трябва да ядем екологично чисти храни.    bouquet

Carmen да ти кажа, накара ме да се замисля за момент Simple Smile
От това което казваш, излиза че жълтъците на органик яйцата са безопасни, защото количеството на Арахидоновата киселина и на омега-3 е равно.1:1

Може и да е така, обаче има две малки подробности, които трябва да споменем Simple Smile

Първо: В жълтъка се съдържат омега-3, но късоверижната форма т.е Алфа-линоленовата киселина (АЛК), а знаем, че АЛК по никакъв начин не може да се противопостави на Арахидоновата киселина, т.е тя няма силата на дълговерижните Омега-3-по точно на EPA (които са в рибеното масло).
заключение: Омега 3 в жълтъците не могат да елиминират количествата на Арахидоновата киселина, защото са късоверижни Омега-3

Второ:  дори омега 3 в жълтъците  да бяха дълговерижни,т.е EPA, (в което много се съмнявам), на нас ни трябва съотношение: Арахидонова киселина / EPA  - 1: 5  за да се получи елиминирането на Арахидоновата киселина, и жълтъка да не бъде вреден за ядене. Това е съотношението, към което се стремим в Зоната, за достигане на добро здраве. Така че, колкото и  органик да са яйцата, арахидоновата киселина винаги ще води.

И дори и кокошката да успее да превърне известно  количество от  АЛК в  EPA , то ще е толкова минимално, че изобщо няма да се брои, (както протеините, съдържащи се в някои зеленчуци). И като се замисля, по тая логика, ако в яйцата имаше достатъчно дълговерижни Омега-3, то тогава хората щяха да извличат Яйчено масло, вместо рибено масло Simple Smile 

заключение: Омега 3 в жълтъците не могат да елиминират количествата на Арахидоновата киселина, защото не са в достатъчни количества.

Все пак всеки има право на избор Simple Smile И всеки решава до каква степен иска да е здрав, или да избегне евентуални здравословни проблеми. Когато сме в Зоната, не значи, че не трябва повече да погледнем жълтък в живота си, но Зоната казва, че е добре консумацията им да се намали драстично, с цел да се избегне натрупването на Арахидонова киселина, която е основния причинител на клетъчното, или както Бари Сиърс го нарича -тихо възпаление.

За екологично чистите храни изобщо няма никакъв спор, там е истината, но  колкото и органик да са храните, когато не са в правилното съотношение, възпалението, което предизвиква стареенето на организма е неизбежно.   bouquet

# 688
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Аууу poliville  smile3513 Маршшшш в ъгъла  newsm43   Joy

И по този срамен въпрос сега- ....моля всички, които са уловили ЛАКОМ търтей,(който хващате ако ядете нещо извън храненията) да докладват  как точно са го хванали. Бяха дала пример в предното състезание, сега ще се цитирам пак. Повечето докладват така:
"точка 3: Хванах лаком търтей" и тдо тук... Rolling Eyes
 
А  специално за тази точка би трябвало мнооого подробен доклад, като например:

точка 3-Хванах лаком търтей, изобщо не можах да удържа на изкушението, изядох цели 3 бонбона, или една кифла, или много вкусна торта  #Crazy и т.н  Вдигнах си инсулина с кеф, и чаках да разбера кви бели ще направи докато се разхожда из вътрешностите ми. Изобщо не ми пукаше, че ще складира изкушенията в някой новопостроени мастни клетки по задните ми части, щото ми беше много кеф докато ядях Simple Smile И кво като идва лято, който ме харесва, ще ме харесва и с повече мазнинки Simple Smile Мислех, че съм натура със спортен дух, но се оказа, че дори и да съм на състезание, не мога да удържам на тези вкусни търтеи...и  така, моля изкушаващите лакоми търтей да се докладват по възможно най-най-депресиращ начин  Joy   smile3503

# 689
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 538
1. lindor  25.01 -9 блока      
2. хранения 6 : 7:00   10:15    1:30    3: 15  5:00  8:00
3.  1изкушение -търтей (ако се смиата 4е децата ми ядоха сушени чержрни боровинки)
4. кантарчето се използва 100%
5. изпита около 2 л.вода
6. Надшжам се по ясно да е днес писаниетоми относно зоната и аз


Закуска 1!/2 ч. кефир + 5 бадема = 11/2вп + 11/2м
64г извара+ 1/2 ябулка + 3 бадема = 1п +1в+ 1м
  84 пържолка свинска + 3 л. авокадо + салата домати и пипер =3П 3М 3 в
1 зонов бар
64 г извара+1/2 портокал+3бадема =1П+1В+1М
1/2 ч. кефир + 2 бадема = 1/2вп + 1/2м

Общи условия

Активация на акаунт