Отговори
# 45
  • Мнения: 1 786
Диди  Hug  bouquet Песента е страхотна, надявам се да съм се справила с превода Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 116
Здравейте!

Добре съм ви заварила в следващата и нова тема. Hug

Никога не можеш да си сигурен, че наистина си разбрал нещо, докато не се опиташ да го обясниш.

Намерих тази мисъл в нета, и ми допадна, някак отговаря на въпроса ми-какво диря в темата. Grinning
Затова и отново се надявам в тема 170-та да имаме поводи да разбираме сами себе си, да се разбираме и взаимно разбира се!

  Благодаря за поредната възможност!  Hug

От къде и как да започна този път и днес...ей това ми е малко по-трудно, от всеки друг път... newsm78
Всичко което минава през мен като мисъл и като чувство е от едната до другата крайност, бушува...
Предизвикателство!!!
Това е думата и понятието, които са ми като по мярка в момента, на всичко онова, което виждам и усещам като зрител.

Този сериал, сезоните му...първи, втори, трети, това, което е сериала сега, всичко е едно голямо предизвикателство. И точно когато реша, че съм се справила с него, то ми показва ново свое лице, като ново и поредно предизвикателство.
Така беше когато загледах еп.1-ви на АФК,  не се промени и с АФКЕЙ, сега и с ПЕ, пак същото-поредно предизвикателство!!!

Всеки път си казвам, е ако има пак нещо ново дали няма да се уморя, да си кажа- стига толкова...и странно как всеки път нещо ми дава сили да искам да продължавам... Thinking
Някаква магия, може би Фемир, цялата история така заплетена, възелче до възелче...не знам...има нещо, има нещо в тоз сериал, в тази история, нещо, което ме прави активен зрител. Heart Eyes

Знаете, че не обичам да съм недоволна/като зрител/, но няма как да не споделя, че съм в известна степен разочарована от екипа, защо и от какво?

Не е от новите им идеи в ПЕ. Naughty
Не и от новата посока предпочетена за Емир. Naughty
Не и от появата на Гюнеш. Naughty

От това, че не приключиха подобаващо нито АФК, нито АФКЕЙ, започвайки ПЕ. Mr. Green
Добре, разбирам и приемам ПЕ, започнаха го ползвайки герои и образи от АФК и АФКЕЙ, но останаха теми, линии в сюжета, герои които просто увиснаха. newsm78
Станаха непотребни за историята сега и за в бъдеще.

Не знам, не разбирам от това как се прави сериал, каква е машината която се задейства, ама си мисля, че трябваше някой от носещите главната отговорност за продукта до момента да излезе с някакво изявление или поне кратко обяснение към аудиторията.
Само няколко думи, какво приключват и с какво се заемат да творят от тук насетне.
И тук не става дума за обяснения или оправдания, не, само за една информираност на драгия зрител...нищо повече.

Това, че не се случи, че някак тихомълком минаха на новото "ново" за тях ме дразни, е не чак толкова, но ми остава един неприятен послевкус от иначе харесваният вкус на това, което ми показаха до момента преди 1-ви еп, на ПЕ.

И веднага и в същото време, получат от друга страна моите адмирации за дързостта си да започнат нещо ново в случая ПЕ, ей така, без много да му мислят, поне така изглежда. #Crazy newsm78
Не им липсва самочувствие и самоувереност, което ми допада. Peace

И за мен ПЕ, е един нов сериал, но не и като всеки друг нов сериал.
Ето, че пак ПЕ е с нещо различен и първи за мен като зрител, пак ново предизвикателство. Thinking

В случая някои от героите вече ги познавам и то не просто да зная какво се е случило с тях, аз съм преживяла миналото им заедно с тях, сякаш са мои стари познати. Т.е. знам какво са като характери не по първоначални предположения, а по факти и събития, поведения техни с които разполагам като факти, факти взети именно от един друг сериал с едни други сезони... newsm78

Не знам, но имам едно странно усещане, едновременно, че гледам нещо ново и в същото време една силна осезаемост за нещо останало назад като спомен, но много активно, тлеещо, но и усещащо се...
Дали пък не са търсили именно този ефект у зрителите си досега?
Кой да ти каже... Joy Joy Joy



Та, за ПЕ...една нова за мен история на обичан и познаван от мен образ на герой. Герой, които извървя един труден път, пътувайки към и с любовта си, любовта на любимата жена, път, който в един момент го изправи пред невъзможност да продължи, събори го и го остави в една безизходица-окончателна и непреодолима според него и към момента. Rolling Eyes

Така по някакъв начин приемам/макар и много, ама много трудно/ самоубийството на баща му.  Mr. Green
Това бе "нещото" което го извади от този транс, наречено живот, което бе избрал сам за себе си, наказвайки се сам за това, че не успя да опази любовта и любимата си.
Като се замислям май нямаше в случая нищо, което да му повлияе така.
Е, не ми харесва, че предпочетоха една негативна емоция и афект да стане мотив и стимул за него напред, но пък успяха да заложат нейната трансформация в бъдеще, нейната по-добра перспектива, именно с проекцията на отмъщението и с появата на Гюнеш.
Защо?
Защото замислено като желание за отмъщение, за мъст срещу Явуз/в случая съвсем логично и нормално/ "играта", както я нарече Емир, ще се окаже наистина голяма, голяма и за него самия. newsm78

Желанието на всяка цена да докажеш правотата си създава силна верига от енергия. Тя е отправена към човека, които е предизвикал болката и страданието за което търсим възмездие.
Тази енергия обаче прави заложник именно онзи от който изтича, а не този за когото е предназначена.

Това неминуемо води към самоунищожение, което пък от своя страна задейства механизма на самосъхранение и точно тогава трябва да се сложи точката. За да се случи са нужни или фактор от вътре или фактор от вън.
Факторът отвътре би бил разума у Емир, който да надделее над емоциите му, а фактора от вън би била любовта на Гюнеш.
За негова...все още не знам дали ще стигнат и до там, но при всички случаи могат спокойно да използват всичко случващо се в отношенията им едновременно давайки му шанс за бъдеше/дори и с любов/ и запазвайки онази неповторима и единствена, която е вече като негово минало и като негов спомен.
Както се казва и вълкът сит и агнето-цяло. Ама да видим, дали няма пак да ни изненадат. newsm78 Joy

Повече и по-конкретно за епизод 1-ви на ПЕ, след малко, че пак стана много дълго... Embarassed Praynig Hug

До по-късно и хубава съботна вечер с един музикален поздрав към всички! Grinning


http://youtu.be/rfl9daVxPno Eros Ramazzotti & Cher - Piu Che Puoi

Последна редакция: сб, 27 окт 2012, 20:38 от margita9

# 47
  • Мнения: 12 719
Диди  Hug  bouquet Песента е страхотна, надявам се да съм се справила с превода Simple Smile
Песента е уникална и на великата Сезен Аксу аз преди бях и правила превод , но като ми делнаха клипчета ,но това е превода от английски не помня как беше на турски  hahaha hahaha но е сходно убедена съм  Hug

# 48
  • Мнения: 4
Благодаря за превода Simple Smile

# 49
  • Мнения: 0
Добър вечер Hug

Саси благодаря за новата тема newsm51

Хареса ми серията.Аз лично не свързах сцената с балоните с Фемир Rolling Eyesкато видях снимката първо си помислих че ще е нещо подобно като при Фемир а не беше така .Гюнеш ми харесва но няма да ми е жал за нея LaughingЯд ме е за Джан,но какво да се прави трябва да свикна Rolling EyesНов серял с познати артисти за мен е така и както Диди каза новата  двойка в него е ГюнМре Laughing

Киара  bouquetИлда spoko

# 50
  • Мнения: 21 201
Марги, права си, не завършиха подобаващо нито АФК, нито АФКЕЙ, че започнаха и нов сериал.
Няма лошо, но поне да ги бяха завършили смислено, а не да остават висящи въпроси чийто отговори останаха в забвение. Rolling Eyes
Дидушчеееее, мерсаж   bouquet  bouquet  bouquet за поредния преведен епизод и чакам с нетърпение първия от Пътя на Емир.
Рени. Hug

# 51
  • Мнения: 0
Диди HugБлагодаря newsm51 newsm51 newsm51

# 52
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
Диде, Hug благодаря за преведения епизод!  bouquet  bouquet  bouquet

Клоди, Hug сменила си си част от подписа.Честито! Hug А, за теб бях сигурна, че ще ти хареса новия път на Емир... Laughing

# 53
  • Мнения: 1
Сладурки привет и от мен  Hug Hug Hug
Тинче   bouquet  bouquet
Наде   bouquet  bouquet  bouquet
Киара тази песен е много специална за мен не случайно съм я избрала  Hug Hug Hug



Adini Feriha Koydum- Emir in yolu - Нарекох те Фериха-Пътят на Емир-72 епизод
Превод и субтитри: AFKEY-BG Mamma Team

http://dox.bg/files/dw?a=121ea322b9


http://dox.bg/files/dw?a=698b5653fb




 newsm51 newsm51 Мерси Диди

# 54
  • Варна
  • Мнения: 2 315
Здравейте  Hug Hug Hug
Я да ви посетя и да ви помоля за нещо  Whistling Whistling Whistling

Скрит текст:
Ако може да отворите тези две клипчета  Praynig Дори не е необходимо да ги гледате Трябва да станат 900 гледания
http://www.vbox7.com/play:me32abd18d
http://www.vbox7.com/play:mf2bbbf2ee
Благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet

И да ви питам като говорите за Джан брата на Емир ли имате предвид  newsm78 newsm78 newsm78

# 55
  • Мнения: 0
Наде HugИлда HugСамо с Рпунцел трябва да свикна Laughingхаресва ми но не чак толкоз Rolling Eyes иначе замисъла ми хареса Peace
Марги Hug  bouquet

Хриси HugЗа полицайката Джан Peace

# 56
  • Мнения: 1
Диде, Hug благодаря за преведения епизод!  bouquet  bouquet  bouquet

Клоди, Hug сменила си си част от подписа.Честито! Hug А, за теб бях сигурна, че ще ти хареса новия път на Емир... Laughing
Миличка дано сега с превода мъничко поне да те докосне  Praynig

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте  Hug Hug Hug
Я да ви посетя и да ви помоля за нещо  Whistling Whistling Whistling

Скрит текст:
Ако може да отворите тези две клипчета  Praynig Дори не е необходимо да ги гледате Трябва да станат 900 гледания
http://www.vbox7.com/play:me32abd18d
http://www.vbox7.com/play:mf2bbbf2ee
Благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet

Ооооо вампитата Heart Eyes Heart Eyes

# 58
  • Варна
  • Мнения: 2 315


Хриси HugЗа полицайката Джан Peace
Е значи и се чудя на едно място защо пише че Джан преследвала Емир а то какво било  hahaha hahaha hahaha Ама не можаха ли да измислят различно име  ooooh!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 315
Здравейте  Hug Hug Hug
Я да ви посетя и да ви помоля за нещо  Whistling Whistling Whistling

Скрит текст:
Ако може да отворите тези две клипчета  Praynig Дори не е необходимо да ги гледате Трябва да станат 900 гледания
http://www.vbox7.com/play:me32abd18d
http://www.vbox7.com/play:mf2bbbf2ee
Благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet

Ооооо вампитата Heart Eyes Heart Eyes
О аз съм тежко вампирясала  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт