Отговори
# 675
  • Мнения: 59
Привеет!  wavey Отново понеделник... отново лудница ме чака вкъщи, и аз отново си лежа и чакам музата да ми дойде и Крис да заспи... и отново си казвам, че следващия уикенд вече ще си почина... Мммдааа!  Rolling Eyes  Аргирови определено ме размечтаха за едно есенно пътуване, пък ако ще и хич на маса да не седна - отдавна не помня какво е това.  Crazy
Почвам отзад напред, докато ми изтече пясъка в часовника:
БлондиHug Hug
Трини, дано бързо се оправи Николче, че искаме да се виждаме с майка и!  Hug
Сонче, оздравявай и ти, че и за теб важи! Само се оглеждам по ритуалната тия дни...  Grinning Hug
Софи, големи сте сладури, ама таткото май се забавлява повече!  Heart Eyes Hug
Вчера нямах време да честитя именните дни, ама братовчедка ми вика "Абе ти познаваш ли някоя Минка?" и аз "Оооо, много" и тя  Shocked Shocked  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Целувки за всички Викторчета!  Heart Eyes
Муки, много сте сладки!  Heart Eyes А каката много нежна!   remybussi Аз само като чуя "Бебе, аз сега ще те гушна"... и тичам да го спасявам, че нашия батко няма мярка.  Crazy Mr. Green
Белверде, това от линка мила си е лампичка, няма нищо общо и няма как да свърши работа като овлажнител. Само забележи 150мл към 6л.  Peace На мен като работи цяла вечер ми изхабява  поне 2-3 литра вода. Така че лампичката е предимно за красота и аромат.  Peace  Hug
Женя, от Премама е овлажнителя, но в София, в Ст. Загора съм почти убедена, че ги няма. Иначе можеш да си ги поръчаш и оттук: http://www.bodycare.bg/ - това е сайта на вносителите, имат и други хубави модели, този който аз съм постнала е с най-много екстри просто.  Peace Hug
При нас няма много ново. Новината е, че Крис ака... Два дни подред!! - това не помня от кога не ми се беше случвало. Ако и днес се случи, ще черпя!  Grinning
За ония въпроси - стерилизирам - циците си като се къпя  Mr. Green, не гладя хич, другото не помня какво беше...
Прегръдки на всички и хубав, слънчев ден!  Hug Hug Hug

# 676
  • Мнения: 115
Привет и от нас Simple Smile

Blondi, радвам се, че си по-добре. Успех с диетата, а кога ти остава време за тичане? Wink

Ние сме ок, Елина и нас ни измъчи в събота, не беше спала повече т 2-3 пъти през деня за по 20-30 мин и бодърства до 1:30. ПОслепоспа 6-7 часа, но подобн нещо не ни се беше случвало и си пожелавам да не се случва много често. Вчера я изведох на разходка, но ми се стори много студено и както винаги се притесних да не съм я простудила. Педиатрите съветват да извеждаме бебоците всеки ден, но аз не мисля че ще им следвам съветите с тозо ужасен белгийски климат. На всичкото отгоре, когато сме навън количката трябва да е нон стоп в движение иначе госпожицата протестира.

Все още стерилизирам преди всяко хранене, гладя и смятам да гладя докато навършим 6 месеца. За спането, много рядко заспиваме сами, в повечето случаи се друсаме и разхождаме и през деня не ни се събира много сън.

Ще взема и аз да прочета инфото за Лактаната, ние сме на НАН, но евентуално ако педи позволи бих сменила млякото.

Момичета, ползвате ли залъгалки? Аз най-накрая реших да дам на Елина. Започнахме с някаква обикновена (не помня марката), но след прочетеното в нета реших да закупя МАМ. Малката обаче нещо не я харесва, засмуква и я плюе. Има ли някоя мама ползваща залъгалки МAМ?

И нас май започват да ни мъчат зъбките. Елина взе много да се лигави и нон стоп си ръба ръчичките и ръкавите.

Beauty, много хубави снимки.

Bg-trinity, скорошно оздравяване на малката Никол.

# 677
  • Мнения: 27 524
Бтюка, много сте хубави   bouquet и завид за Балкана. Ние гледахме снощи Чужденецът и ми се приходи в Лещен. По НГ сигурно ще скокнем до Копривщица  Party

krtous, аз не тичам с часове, сутрин преди кафето няколко обиколки на кварталчето с къщите и готово  Simple Smile НАН много го недолюбвам  Tired

# 678
  • София
  • Мнения: 29
Бюти, Анди, както винаги прекрасно облечен Heart Eyes
Стефи, дано по-бързо ви отмине трудния период, всички бебенца си имат по нещо трудно през някакъв период Hug
Сонче, оправяй се бързо, мила - и ти и децата Hug
Блонди, хич не се сдухвай, 3 месеца са си прекрасна основа Hug Нали съм казвала тук, че моят мъж на 10м. човека вече е ядял боб и кюфтета и майка му е много горда с това, я го виж какъв здрав, хубав мъж е ooooh!  
И аз забелязвам, че от гроздето и малкия много трудно го понася и вече няма да ям. И съм на 100% сигурна, че храната с която аз е храня веднага се отразява на кърмата, нали уж не било сигурно до колко влияе, но на мен ми влияе Naughty За цитрусите и аз имам някакви съмнения, хем нашата педиатърка ни беше казала че може цитрус на плод, но не и натурален сок от тях, аз пия фреш и по пътя на логиката това си е плод, занчи може, но май и те не му понасят добре. Става въпрос конкретно за грейпфрут Confused  Млечни не може, плодове - не, ядки - не, бобови - не, зелето също (поне при мен наистина тези не се отразяват добре на малкия), месо - боклук, какво остава - ориз и картофи Close
Как няма да има масово бебета с кръв, слуз и пяна в акото и да няма непоносимост ooooh! С какви боклуци се тъпчем просто не е истина, снощи цяла вечер това съм си мислила и съм се ядосвала. В хладилника в момента има три вида пресен колбас, единият от които уж новата, здравословна и прехвалена серия
Скрит текст:
"Финес" на Тандем
само с 3% мазнини и без глутен, написано отпред, а като обърнеш отзад и видиш с малките букви, лошо ще ти стане #Crazy Но на мен нали ми е професионално изкривяване, всичко чета и цитирам: свинско месо, вода, готварска сол, соев протеин, сгъстител карагенан, стабилизатори трифосфати, полифосфати, овкусител натриев глутамат, антиоксиданти - натриев еритробат, натриев аскорбат, консерванти - натриев нитрит, аромати, екстракти от подправки и глюкоза. ooooh! Е какво да говорим, уж това е здравословно, чисто, диетично филе, а какво има в не толкова "здравословните" и много взеха да се изхитряват да не пишат Е205 или т.н., а ги пишат с целите наименования, защото знаят, че хората като видят Е си имат едно наум, за жалост и тук има най-опасното и канцерогенно Е250 (натриев нитрит).
Какво да ядем вече и аз не знам и с какво да си захранваме децата, като само боклуци има около нас - пилешкото е тъпкано с хормони, свинското - с антибиотици, телешко - хубаво в Бг много трудно се намира, едно био пиле в Балев - 1,5кг струва 58лв. , и колкото повече мисля, толкова по-тъжно ми става за децата, хайде за нас, вече свършена работа, поне сме се захранили с по-здравословна храна, но сегашните деца..... Sad

# 679
  • София - град
  • Мнения: 141
Белверде, за това на по 3 месеца децата ни още се гърчат от колики.... Rolling Eyes

stefi_k, от Джъмбо.

# 680
  • Мнения: 102
Добър ден, мами и от мен! За разходките и аз искам всеки ден, но..няма как да се получи, докато ги нахраня облека едния, другия, приготвя количката и докато излезем и е станало време да хапваме отново..така че не излизаме всеки ден по разходки, но ние живеем, в планината и гледам когато има слънчице да ги изкарвам на двора. Само дето и това не е лесно, тея бебета хич не обичат да стоят облечени, то е една борба с дрехите, едно сърдене и дърпане..Санди чак и на рев го избива и се нерви.
Храните..какво да ги коментираме, то е ясно, всички в магазините са пълни с Е-та, плодовете и зеленчуците с нитрати и т.н. Аз понеже имам допир до 2 села и дадох инструктаж на мамчето да ми приготви бебешки пюренца от домашни моркови, картофи, тиква и т.н. + че е запазила пресни картофи, моркови и тиква за най-първите захранвания и всичко това знам че е чисто. Хич не искам да им приготвям пюрета с купени продукти, то по-добре да купувам готови пюрета.

Мукадес да ти кажа и Санди хич не ги долюбва играчките, свикнал е само с една въртелжка от Fisher Price с едни рибки и нищо друго не признава, от всичко реве, само като види нова играчка обръща джуките надолу и изпада в истеричен рев. На въртележката и се кефи де, гука, говори, но само на нея.

Блонди, звучиш супер свежо, радвам се, че всичко е наред при вас.  Hug А пък на въпроса как се оправяме на АМ в БГ, ами да ти кажа ние сме изцяло на АМ откакто съм родила, бяхме на Аптамил, кутията я купувахме за 27лв..и не мога да кажа, че имаме проблеми, финансови говоря, когато имаш работа, трудиш се и т.н. навсякъде е едно и също, е не успяваме да спестяваме сега, но и в Испания да бяхме останли пак щеше да е същото, аз разлика не виждам, само дето там бяхме на квартира, а тук сме си в нашата си къщурка и парите за наем ги даваме за ремонти.

bg_trinity заинтригува ме с тази бебшка четка за зъби, ще им потърся на близнаците задължително.
Малко снимки от вчерашната разходка:


Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 12:51 от val_sm

# 681
  • Мнения: 20
Блонди  Hug
Софи, тая трупа пускате ли я на турнета  Joy Ще забогатеете с  такива таланти да знаеш  Mr. Green
тринити,гушки за Никол..... да оздравява,че виждам какво е да има болно дете и бебе.  Hug
belverde,то май не остана читава храна за ядене.Плодовете и зеленчуците и те не са кой знае колко истински. Поне с пилешкото имам късмет,че нашите гледат....пилешко  Joy  Свекър ми беше тръснал демонстративно една чанта с ябълки "Като не искате да са пръскани ги яжте с червеите!" Ще ги ям та.... мезе  Joy Салами не съм купувала не помня откога,а Кика ги обича  ooooh! Тия пък в Балев са се оляли малко- 58 лв за пиле...ай сиктир!

Явор... две вечери подред ни спретва терор.Снощи /че ми е прясно/ яде от 22 до 00ч. нон стоп..... то не бе заспиване,огъване,мрънкане,рев..... свивах пак краката,люшках,разнасях,преобличах- да не би да му е некомфортно,че беше с нов гащеризон.....цъ! Накрая след поредното сукане заспа,преместих го в коша и отнесе плувката....до 8:30 сутринта  bowuu Ама за какво беше тоя цирк  newsm78
Аз съм на мнение че всичко минава........ и идва ново  Crazy  Mr. Green Сакън да не би да ни доскучее.

Изчезвам докато е хубаво времето..... чакам тати и кака да се завърнат от контролен преглед и отиваме да хапваме навън.  bouquet

# 682
  • Мнения: 115

krtous, аз не тичам с часове, сутрин преди кафето няколко обиколки на кварталчето с къщите и готово  Simple Smile НАН много го недолюбвам  Tired



Аз тепърва започвам да се информирам относно АМ, защото изведнъж трябваше да минем на изкуствено мляко. Бях решила да кърмя поне година и отказвах да се информирам за другия вид хранене. Нещата обаче не се получиха Sad Ще питам педи кога можем да сменим млякото, защото съм чела, че не е добре да се сменят много често. В момента ползваме NAN A.R., защото имаме съмнения за слаб рефлукс, макар че Елина не връща много, но пък нослето и често хрипти.

# 683
  • София
  • Мнения: 29
Муки,ами аз в Балев отидох главно заради кокосово масло (зарибих се от вас Simple Smile) да си купя, казах, че е за козметични цели и ми предложиха едно кутийче за 48лв.  #Crazy е как пък не Stop Имаше и по евтини за по двадесет и няколко - тридесет лева, но не били подходящи  Crossing Arms

# 684
  • Мнения: 664
Муки,ами аз в Балев отидох главно заради кокосово масло (зарибих се от вас Simple Smile) да си купя, казах, че е за козметични цели и ми предложиха едно кутийче за 48лв.  #Crazy е как пък не Stop Имаше и по евтини за по двадесет и няколко - тридесет лева, но не били подходящи  Crossing Arms
#2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 685
  • Мнения: 0
Въх да не чуят бабите по селата за тия цени,че загазихме.
Елси много ме радваш да те чета и аз тъй стерилизирам Joy и не гладя .
Муки много хубави снимки както винаги,дано нямаш повод за тревога с акитата.
БгТринити дано се оправи бързо Никол.
Бюти не мога да не отбележа,че сте много сладки.
Ние вчера бяхме на пикник,метнахме бебето в един хамак и опънахме скарите,диетата ми проосто изгоря,по едно време усещам гърдите ми станали на бомби ooooh!аз съм имала и бебе #Shocked .Спинкал си в гората почти 5 часа.
Днес обаче му сложиха двете ваксини и сега си гушка гърдата нон стоп.
Марли как е кокуренцията,  наш бебо е 7 800 и 65 см Hug
Соня дано се оправи гърдата Hug и да минават тия болести при вас.

# 686
  • Мнения: 4 070
Ех, Стефи _к, радвам се на някакви новини от вас- жалко ,че малкият Иво е така не спящ и не спокое- сещам се, че още в родилното много се стряскаше- явно на нас там такива бебенца малко по- труднички ни се паднаха  Hug Дано всичко е наред скоро и дано се видим още по- скоро. Hug  bouquet

# 687
  • Мнения: 510
Здравейте и от мен Simple Smile

Блонди каквито и причини да си имала да отбиеш Камито със сигурност са основателни. Ти знаеш, че си една страхотна мама и никога не го забравяй  Hug

Белверде как 48 лв за кокосово масло  Crazy Аз взех малка кутийка за 15 лв и не знам какво може да не му става толкова - кокос като кокос Simple Smile

За дърпането от гърдата - аз Ангелина съм я хванала, че се дърпа най-често ако иска да се оригне или да се изака (прави го почти на всяко ядене), а понякога се изнервя като свърши "лесното" мляко или просто иска другата гърда.

За стерилизирането - стерилизирам от дъжд на вятър, след 1-то гладене повече не съм повтаряла (то май и такива дрехи й взимам дето не се мачкат особено), а за спането - малката си изгради някакъв режим да заспива в 22-23 часа и да става в 5-6 сутринта, след което едно бързо ядене, слагам я в леглото и откарва до 8-9.

Аз виждам светлина в тунела - моето супер нервозно и имащо нужда от внимание  и гушкане бебе, което спеше само на ръце започва да се очовечва. Първо започна сутринта след яденето в 5-6 да си заспива САМА в ЛЕГЛОТО си  Shocked Чак не можех да повярвам първите няколко пъти. Няколко пъти ми се случва дори и през деня да си заспи сама на нашето легло или шезлонга. А нервността.. открих защо беше постоянно кисела - ами то на детето му се е спяло. Тя почти не спеше през деня, но така се случи, че един ден спа 5 часа върху мен и след това - о, чудо - друго дете - тихо, спокойно... От тогава гледам всеки ден да има по 4-5 часа дълъг сън през деня и е ангелче Simple Smile

За сега толкова, че ме викат, а и изчетох пак 15-20 страници наведнъж  Crazy

Последна редакция: пн, 12 ное 2012, 15:38 от Михи

# 688
  • Мнения: 251
Здравейте,майчета!
Аз се позагубих малко,но лаптопът ми малко се предаде и не мога да се включвам много бързо по темите Mr. Green
За стерилизирането-след всяко ядене на АМ го правя,гладя,макар да не ми е приятно заниманието Sick
И нашият бонбон много мрази да носи шапка ooooh! чак до почервяване от рев го докарва щом му сложим newsm78
За слуз в акото си говорите.Казахте,че като сопол се разтяга,а същият цвят ли има?Че Гого днес се изходи след 3 дни пауза и една част си беше разтегливо кат сопол,ама с обичайния цвят и миризма Mr. Green
Бютка,много хубави Hug
Блонди,определено ми липсват постовете ти.Толкова ме зареждаш винаги с положителна емоция и ми вдъхваш увереност Hug
И при нас дневният сън е много кратък.Ето одеве спа 1 час,изведох го навън-събуди се.И сега се дебнем като котка и мишка-виси на балкона ми,заспи,аз стана и той отвори очи Joy Joy Joy Joy
Но няма как и това е период и това ще отмине Mr. Green
Аз да ви кажа много се дразня като ми кажат-ама той много плаче (говорим за коментар от близки роднини) ooooh! Ми да,бебе е,ще плаче.Как иначе да ми покаже,че нещо не му е наред?Да ми проговори ли ooooh! ooooh! ooooh! И пак оферта да ми гледат детето-ей на тука трябва да взема аз приз Joy Joy Joy
Ох,оставям ви,че да използвам промоцията докато уж още спи Joy Joy Joy

# 689
  • Плевен
  • Мнения: 138
Аз пък много се дразня като почнат бабите - Ама що плачеш бабии, що, що, що и така това се повтаря амнайсе пъти. Както и да е Simple Smile Влязох да ви кажа че си получих снимките от фотобокса, доволна съм. Ще чакам пак някоя промоция да поръчам пак Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт