В "Искам Бебе" ние се запознахме,но и в "Родени" заедно останахме :)

  • 18 906
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Сега може някой с по-голямо бебче да сподели как са действали със захранването - на нас това ни предстои и ми е интересно да споделите своя опит. Не че нямам такъм, но той е отпреди 6-7г., а тогава беше друго, по съвет на докторката давах сок от 45-ия ден  Shocked Embarassed, сега все още нищо не съм давала освен кърма, разбира се.
Хубав ден, момичета  Hug

# 16
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Активността показва активни бебета Joy
Моя звяр сега ми дреме на рамото след едночасови мъки да заспи.Спа 15 мин и сега пак се носим. ooooh!
Послушни ли са бебчетата Laughing
Рокс аз започнах да захранвам на 6 месеца без 5 дни.Дадох първо ябълково пюре,след 4-5 дена тиква,след това морков и после картоф.Но не заместих хранене,а си му давах да суче след като изяде 50гр.Постепенно се опитвах да увеличавам докато стигнахме 125гр(малкото хипско пюре).На втория месец от захранването въведох каша,грис и кисел.С гриса въведох глутена.На третия месец въведох месото и така всеки месец почваме нещо ново.Сега имаме като хранене закуска(редовно не я иска,защото суче цяла нощ),обяд в 12 и следобедна закуска в 5-5,30. В 3 следобед го кърмя,Вечер след банята и нощем колко си иска.

# 17
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
Нашата педиатърка ме остави да действам както аз преценя. Мишо имаше доста колики до към края на 4-я месец, затова започнах захранването някъде в средата на петия със сок от ябълка (разредена с вода, защото все пак е киселина), после добавих и морков. Да съм давала сок не повече от 10 дни, предпочиташе си кърмата. Затова му направих пюре от картоф и морков с малко кърма, после му дадох тиква (много му харесваше, сега да не я види, а е толкова полезна, но явно се е метнал на мен, защото и аз не я понасям), тиквички също дадох, но ми се обрина от тях и ги оставих на по-късен етап, броколи, грах (който в началото белех), царевица и след това започнах да купувам пюрета, първо само зеленчукови, после и с месо. След като заместих обедното хранене започнах да му давам и каши - първо безглутенови, към 6-7 месец въведох глутена и на 9 месеца го записах на кухня.
До скоро беше много труден с опитването на нови неща, откакто се върнахме от лятната почивка яде всичко и дори сам иска да опитва всичко, което става (и не става) за ядене  Mr. Green
Успех със захранването и дано яде с голяяяям апетит, защото наистина е ужасно да се молиш на детето да яде и да се чудиш как да му навреш лъжицата в устата  Crazy

# 18
  • Мнения: 1 884
Няма как и без мен,хич не ме интересува и аз -Цоппппппппппп smile3534

За всички стари муцунки Heart Eyes Heart Eyes-а за новите,приятно ми е  bowuu bowuu bowuu

За захранването започнах с картоф,тиква-е картоф не яде и досега Mr. Green Mr. Green-то беше плюене,давене,кашляне.. в момента е на ДК и имали картофи  и ориз ,особено бял ориз с пилешко,това ни е най-омразната манджа

# 19
  • Мнения: 2 802
Ех, че хубаво като видя познати никове Hug Дано се присъединят още мами за да може да обменяме опит, че ние тепърва навлизаме в топлите води  Mr. Green

# 20
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Благодаря ви , момичета за съветите, и аз смятам да започна със зеленчуково пюре най-рано след два месеца.
Фейтче, как е Пламенчо, разбирате ли се?  Grinning

# 21
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Благодаря ви момичета за съветите, значи с кърменето горе долу сме в някакви рамки, въпреки че всеки ден е различно при нас.

Ние бяхме свикнали с Митко до вчера по 1 час разходка, но днес е гадно времето и няма разходка, а на малкото зверче започва от време на време да не му се спи  Crazy

Умножаваме се ... но списъчето ни е много малко, Поспаланче викам да напускаш малко лични съобщения с покана на мамите, доста са миналите през "искам бебе", на мен лично много положително ми действаше присъствието на Блонди, затова я поканих на лични, дано скоро да се присъедини.

# 22
  • Мнения: 2 802

Фейтче, как е Пламенчо, разбирате ли се?  Grinning

Уж се разбираме  Mr. Green Сега сме на тема лапане на ръце и висене на циците на мама  JoyЩе видим до кога Mr. Green

# 23
  • Сливен
  • Мнения: 2 786

Фейтче, как е Пламенчо, разбирате ли се?  Grinning

Уж се разбираме  Mr. Green Сега сме на тема лапане на ръце и висене на циците на мама  JoyЩе видим до кога Mr. Green
Все едно говориш за моята Ивка  Hug

# 24
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623

Фейтче, как е Пламенчо, разбирате ли се?  Grinning

Уж се разбираме  Mr. Green Сега сме на тема лапане на ръце и висене на циците на мама  JoyЩе видим до кога Mr. Green
Все едно говориш за моята Ивка  Hug
Не си мисли,че само Ивка е така.Е при нас освен лапането на ръцете е и облизване на паркета и прозореца на вратата на терасата(само него достига),ама висенето на циците си е редовно Mr. Green
Мечкони  Hug

# 25
  • Мнения: 2 802

Фейтче, как е Пламенчо, разбирате ли се?  Grinning

Уж се разбираме  Mr. Green Сега сме на тема лапане на ръце и висене на циците на мама  JoyЩе видим до кога Mr. Green
Все едно говориш за моята Ивка  Hug
Не си мисли,че само Ивка е така.Е при нас освен лапането на ръцете е и облизване на паркета и прозореца на вратата на терасата(само него достига),ама висенето на циците си е редовно Mr. Green



 rotfImao rotfImao rotfImao голямо близане пада викаш ... явно не ползвате стирка  Mr. Green Hug
шегата на страна, но и на мен ми казаха, че това близане е само началото  ooooh! Mr. Green

# 26
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
А, бе не знам - гледала съм бебе, но то беше толкова кротко и послушно, че сега все едно ми се случва за първи път - то колики, ревове, инати....ама какво да се прави ще търпим, няма къде да ходим. Мен най-ме тормози това, че през деня не спи, иначе другото се изтрайва.

# 27
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мии Фейти не е намерил още мопа та и него да оближе Joy.Майтап или не на една приятелка е на 2г и 10 месеца и още облизвал прозореца чат пат като се сети ooooh! Така се каляват кво да кажем.Днес така си се забавляваше човека-лази и бръмчи и като капне слюнка на паркета маже с ръце и по едно време реши и да го оближе.Ами докато стана от пода да ида до него го беше пооблизал колкото дланта ми Crazy
Рокс то това винаги тормози и защото и бебето става много нервно. Слав сега спи много малко-ако не го возя с количката или не лежа до него спи 2 пъти по 20 мин за цял ден и не се трае.Мрънка постоянно,но явно това си му е характера знам ли.Като ми писне лягам и аз с него и смучейки ми гърдите поне спи 2 часа, а работата вкъщи я върша вечер като си дойде баща му.Като пораснат ще спят повече да се надяваме Crossing Arms

# 28
  • София
  • Мнения: 1 197
ха Дубрутруууууу
ей това е темата! благодарско pospalancho Hug Hug Hug как не сме се сетили по - рано тук няма да ми е толкова притеснено да пиша! не че в искам бебе ми е , но все пак имам едно на ум какви скандали са ставали заради бременни и майки пишещи там....
както и да е запишете ме и мен Peace ама и с двете чавета те и двете в искам бебе са правени Joy Joy Joy
желая Ви усмихнат ден  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 802
Рокси ... и ние не спим много и искаме само на ръце, но на шезлонга като го сложа понякога откарва по 3 часа  Crazy той ми е спасението  Mr. Green

Попспаланче ... ако те чеу кумата ми ще и се изправи косата  Mr. Green Тя минаваше и чистеше всяка играчка на детето за да не я оближе че била паднала на земята  ooooh! Mr. Green Аз мисля, че от всичко по малко не вреди - все пак трябва имунитет да развият тези деца  Mr. Green

Атадарче   на мен ми е трудно да споделям там  Hug тук ще ни е по- спокойно  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт