Следродилна депресия

  • 3 225
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 163
Аз бях в депресия 1 месец и после всичко се оправи от самосебеси Laughing Laughing Laughing

# 46
  • Мнения: 379
В началото по-добре да е си сама.Все пак човек не се ражда научен и има нужда да нагласи часовника си според новия начин на живот, а и да вършиш всичко сама гледане на дете,домакински задължения,разходка на кучето и все пак да намериш време да пооспиш.Според мен трябва да се възползваш от предложената помощ.Аз поне така направих newsm68

# 47
  • Мнения: 4 392
Maика ми доиде за един месец ,а и мьжьт ми много ми помагаше!Не знам как щях да се справя без тях,защото доста здраво ме беше хванала депресията,а и болките ми бяха непоносими Cry
На мен кьрменето сьщо много ми помогна.

# 48
  • Мнения: 262
Единственият човек, който исках да бъде до мен, беше съпругът ми. Справихме се добре. Бабите искаха много да помагат, но аз си представях следната ситуация: Бебето още няма изграден режим. Яде на поискване и спи когато си иска. И в един момент, когато то е заспало, аз, вместо да легна и да си почивам, трябва да правя компания на някоя баба. Не, благодаря! И до сега идват само ако аз трябва да излезна някъде или вечер за по малко.

# 49
Аз имам дъщеря на 7 месеца. Според мен тази депресия се дължи на няколко фактора: килограмите в повече, които влияят на самочувсвието; свободата, която детето отнема с непрекъснатите грижи, понеже нямаш време да се погрижиш за себе си, външния си вид, на които толкова много си държала преди това и най-важния фактор е хроничната преумора. Въобще целият ти живот се преобръша и се подчинчва на едно човече 4 килограма, но надарено с удивителни гласови способности.
Тази депресия може да се преодолее с повече разходки на въздух, срещи с приятели, по някоя и друга дрешка или подаръче. Аз имам огромното желание да тичам, за да възстановя теглото си, но няма бебинка кои да я гледа. Голчма свобода дава колата, понеже тя ти е подвижна къща, всимаш бебето и хаиде на гости.
На милите бъдещи маики ще кажа да не се отчайват, първите три месеца са най-трудни, после постепено нещата влизат в релси. Успех!!!   Thinking  grinning039

# 50
  • Варна
  • Мнения: 2 317
При мен депресията мина още, докато бях в болницата, защото там сама трябваше да се грижа за бебо, та когато се прибрахме всичко си дойде на мястото. Иначе майка ми си взе отпуска, а живеем със свекърите, та нямам проблеми по отношение на помощта. Мъжът ми също беше една седмица в отпуска и той много ми помага. Въобще благодарности на всички. Hug

# 51
  • Мнения: 46
Мен ми помага майка ми 1 месец, защото бях със секцио и чисто физическите действия ми бяха трудни. Аз бях в депресия сигурно 3 седмици, ама страшна работа. Скъсах се да рева. Само това - за хубаво и за лошо - голям рев. Хормони ли бяха, какво беше не знам, но беше страшно. Аз имах страхотна бременност. Нито веднъж не ми стана лошо, нито веднъж не ми се повдигна, затова и не очаквах нещо подобно мислех си,че само по филмите го има. Вече знам, че не е така. Хубавото обаче е, че преминава сравнително бързо. Добре, че бяха майка ми и мъжът ми, защото иначе незнам. Като мама няма да знаете (ама вие си знаете) baby_neutral

# 52
  • Мнения: 3 760
Ще ти кажа как аз избегнах тази депресия /а имах предпоставки да я развия/. След изписването съпругът ми беше непрекъсното до мен. Други роднини допусках от време на време за около час. Половинката ме отменяше както в домакинстването, така и в повечето грижи за бебето /по-точно обгрижвахме го заедно/. Просто нямаше за какво да се хвана  hahaha След като имах време да си почина, започнах безкрайно да се наслаждавам на общуването с бебка. Все още нямам никакви задължения в къщи-правя само това, което искам.
Успех!

# 53
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аз лично предпочитах да сме сами с мъжа ми,наистина бях изнервена но имах нужда само от него

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 969
аз лично предпочитах да сме сами с мъжа ми,наистина бях изнервена но имах нужда само от него
И аз така, но за съжаление живеехме със свеки, а тя си взе 1 месец отпуска и присъствието и постоянното й месене ме изнерви страшно много Sick

# 55
  • София
  • Мнения: 6 959
 Все още не съм изпаднала в такова състояние,но то не е късно.При мен май точно обратното се получава -прекалената намеса на бабите ме изкарва извън релси.Аз сама /с таткото де/си се справям доста добре като за човек без опит,обаче в тяхно присъствие се депресирам и все излиза така ,че нещо не е както трябва.Много е топло ,много е студено в стаята,бебето е без шапка,гладно е,жадно е...уффффф аман  ooooh! ooooh!  ooooh!

# 56
  • Мнения: 108
Аз имам дъщеря на 7 месеца. Според мен тази депресия се дължи на няколко фактора: килограмите в повече, които влияят на самочувсвието; свободата, която детето отнема с непрекъснатите грижи, понеже нямаш време да се погрижиш за себе си, външния си вид, на които толкова много си държала преди това и най-важния фактор е хроничната преумора. Въобще целият ти живот се преобръша и се подчинчва на едно човече 4 килограма, но надарено с удивителни гласови способности.
Тази депресия може да се преодолее с повече разходки на въздух, срещи с приятели, по някоя и друга дрешка или подаръче. Аз имам огромното желание да тичам, за да възстановя теглото си, но няма бебинка кои да я гледа. Голчма свобода дава колата, понеже тя ти е подвижна къща, всимаш бебето и хаиде на гости.
На милите бъдещи маики ще кажа да не се отчайват, първите три месеца са най-трудни, после постепено нещата влизат в релси. Успех!!!   Thinking  grinning039


Marlena, изказването ти е такова, все едно описваш моите чувства и ситуация!!

Иначе майка ми беше за малко повече от месец при мен (живеем при родителите на мъжа ми), но най-вече ми беше морална подкрепа, макар че ми помагаше и технически, но тя няма много опит с деца и се притесняваше. Най-вече ми помогна с това, че понякога взимаше бебето за няколко часа през нощта м/у кърменията.

Депресията при мен май чак сега започна да се проявява...както каза Marlena - липса на движение, на свобода и мобилност, завися непрекъснато от мъжа си, защото живеем във вилна зона и до града трябва с кола. А и поне аз съм на абсолютно ново място и не познавам никого тук! Липсата на старите приятелки също ме депресира. А и мъжът ми е малко объркан по отношение на секса след раждането и още се притеснява да възобновим отношенията си с интензитета от преди, което страшно ме потиска.

# 57
  • Мнения: 648
  Изкарах тежка депресия, изводите ми са, че ако си бяхме само с татито, щеше да си е много по- добре! Аз исках майка ми, после свекърва ми, отзоваха се жените, обаче си беше моя грешка! Когато останахме само тримата, започнах да си стъпвам на краката! При всеки е различно наистина, идеалният вариант е да идват за по малко и да вършат определени дейности, защото иначе наистина се получава всичко друго, но не и почивка! Говоря за личния си опит и усещания! Фактор е и раждането като емоционален "шок", адаптацията с бебенцето, хормони, всичко си иска време!
Успех  bouquet

# 58
  • Мнения: 5 647
Депресията минава с времето. Сега даже ми е чудно как така съм се депресирала тогава.  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 108
Все още не знам дали роднините, които помагат, са "малкото зло за добро" или "малкото добро за зло"...определено една млада родилка трудно може да се справи напълно сама. Все е необходима физическа или морална подкрепа. Аз лично си мечтая за момента, в който с таткото ще сме сами, но за съжаление съм обградена от роднините му, само в женски пол, които непрекъснато дават акъл. И колкото и да са симпатични иначе, определено ме изнервят и ми идват в повече.

Общи условия

Активация на акаунт