Български исторически сериал "Дървото на живота"

  • 64 057
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
# 721
  • Мнения: 0
Въпреки няколкото забележки, и то основно около любовта на Азра и Йордан, която не мога да я усетя, сериалът ми харесва. Не виждам лошо, ако се пишат  и критики. Много ме радва, че дойде време да нищим и българката история и бит, както това стана с една друга съседска история. Доставя ми истинско удоволствие да научавам нови неща, които всяка от вас споделя.
Може би ще ми опонирате, но аз лично не съм чувала за възможна връзка между мюсюлманка и християнин. Обратното /мюсюлманин с християнка/, се случва често, като винаги жената приема религията на мъжа. По онова време може и да не е било така. Не мисля, че родителите  ще бъдат благосклонни.


  Ето това пише на сайта за нея:

  Божура

Джелезова

Теодора Духовникова

Момиче с "репутация", изпратено от семейството си във Видин. В радара й попадат братята от рода Вълчеви.



Харесва ми. Значи ще завърти главата на някой от братята. Най-лесен ми се вижда Панто... след сватбата с Евдокия.

# 722
  • Мнения: 0
Филма е страхотен съжалавам че не го хванах от началото сега търся да сваля 1 серия!

# 723
  • Мнения: 871
всички серии се качват в ютуб
https://www.youtube.com/user/TreeofLifeTVbg?feature=watch

# 724
  • Бургас
  • Мнения: 7 045
Не знам за вас, но на мен тази любов между Йордан и Азра ми изглежда неубедителна. Не могат да ме грабнат някакси. Най-малкото като знам, че между актьорите има към 30г разлика. А и сценаристите трябваше да се постараят да ни въведат в тяхната връзка постепенно в епизодите и това да стане гръбнака на сериала. А така  на ързо - два погледа и айдееее вече срещи. Освен ако няма някаква история зад това, например да са се харесвали като деца, което пак ще е тъпо поради възрастовата им разлика.

# 725
  • Мнения: 12
Не знам за вас, но на мен тази любов между Йордан и Азра ми изглежда неубедителна. Не могат да ме грабнат някакси. Най-малкото като знам, че между актьорите има към 30г разлика. А и сценаристите трябваше да се постараят да ни въведат в тяхната връзка постепенно в епизодите и това да стане гръбнака на сериала. А така  на ързо - два погледа и айдееее вече срещи. Освен ако няма някаква история зад това, например да са се харесвали като деца, което пак ще е тъпо поради възрастовата им разлика.



Те на времето така са се харесвали..Един поглед и айде,цял живот женени..

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 7 045
Е да, ама за филм не върви някак си.

# 727
  • Мнения: 871
едно време това е била идеалната възраст - улегнал мъж с положение и млада жена, ама не ми се вижда толкова голяма разликата бе - Христо Шопов е почти 50 г., девойката да не е на 20 Shocked

На мен ми е убедителна връзката, пък и погледите бяха доста повече: първо пред къщата на Вълчеви, когато очевидно се намекна, че се познават отдавна и Йордан не може да отлепи очи от нея, а тя го посреща с "Добре дошъл" и доста смутена от присъствието му. Бих го определила като любов от пръв поглед, при все че е имало чувства между тях и в миналото, но Азра е била дете. Следващите погледи ги размениха при обявяването на независимостта, на градския площад. Когато отиде Азра да се лекува при Бела, Йордан се заинтересува подробно от състоянието й. После, когато я настигна по пътя, разговорът им и когато отиде да я прибере в дъжда. Откъде да знаем, какво се е случило между тях под сакото му, когато избяга коня  Wink Все пак той се представи пред нея като спасител, това е достатъчно на младо момиче да се влюби до полуда. Освен това беше супер внимателен, деликатен и съобразителен (мома, която не трябва да остава насаме с мъж). Следва каретата, курбана и чак тогава срещата. Мисля, че са се засичали там като деца (поне Бела е била дете), затова имаше "нашето място".

# 728
  • Мнения: 12
Аз пък съм изпуснала кога е избягал коня..Да му се невиди  doh коня ако не беше избягал сега нямаше да си блъскаме главите  Banghead

# 729
  • Мнения: 871
заповядай  Joy Joy

# 730
  • Мнения: 206
vip4e  Joy Joy Joy то такъв дъжд се ля нея вечер, как няма да избяга..., ма и тя по нощявите се прибираше с него на коня, в ония времена одма щеше да си отнесе пердаха и от мама си и от татю си

# 731
  • Мнения: 12
vip4e  Joy Joy Joy то такъв дъжд се ля нея вечер, как няма да избяга..., ма и тя по нощявите се прибираше с него на коня, в ония времена одма щеше да си отнесе пердаха и от мама си и от татю си


Аааа,те аристократи..такива неща не се коментират..

# 732
  • Мнения: 931
С все избягалия кон и на мен не са ми твърде убедителни. Тоест, може би неубедителни не е точната дума. Може би, недраматични. Очаквах малко повече драма, да усетим любовта им, колебанието им. Ние ги видяхме няколко пъти как разменяха погледи, пък после се прегръщаха и тя развяваше коси пред него - никакво усещане за вътрешната драма, която би трябвало да имат от тази невъзможна любов. Трябваше, според мен, поне като за филм, малко да се почудят, да се подърпат първо  Laughing Но, може би драмата на отношенията им има тепърва да се развива...
Повече интрига видях при Христо (нали така се казваше социалистът) и жената на адвоката, че и при Панто и Евдокия.

Хубавото е -и аз се радвам, че има такава продукция, която да гледаме както като сага, така и като исторически прочит на времето. Аз самата гледам повече героите и отношенията между тях, историческата част е интересна допълнителна украса. Виждам, че има доста хора, които правят обратното - гледат историята и покрай нея, героите. Няма лошо - така се прави широкоспектърен филм Simple Smile

# 733
  • Мнения: 206


Ако имате предложения или нещо да липсва пишете докато мога да направя корекции. GEIA   bouquet Благодаря!!!

# 734
  • Мнения: 1 421
Хора,нещо се обърках.Нали още през 2010-та го бяха пуснали по тв7?!Това римейк ли ще е?

Общи условия

Активация на акаунт