Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 568
bonibon 44, сестри сме по неволя, само дето моята алергия е преди конизацията  Grinning. Направих я от един антибиотик, с който трябваше да лекувам множество левкоцити. При теб установи ли се от какво се е провокирала реакцията? Аз направих копривна треска и алергичен артрит - серумна болест, но не ме взеха в болница  Mr. Green. Мъча си се вкъщи с урбазон вече на таблетки и силни противоалергични. Бързо възстановяване ти желая. Сега сигурно трябва да си дълго време на диета и антиалергична терапия.
алекс23, успокой се доколкото можеш  Hug. Изчакай до утре. Може да не е толкова страшно.  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 134
Герка,нищо не можаха да остановят.Сега съм на антибиотик и пртивоалергични,и разбира се на диета.Аз си мисля,че го направих от Макмимор таблетки.Дянкова ми изписа 2 опаковки след конизацията . Пиех и алое-вера за засилване на имунната система,но вместо това се получи срив Mr. GreenДано всичко свърши скоро  PraynigНадявам се и ти да се оправиш и всичко да ти се нареди по най-добрият начин! Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 9 871
Аз се обринах жестоко миналата зима, тоест половин година преди конизацията, въобще не съм се и замисляла, че едното може да има общо с другото. Ама такъв обрив, около две седмици продължи. Имаше и съмнения за морбили, отхвърлиха ги. Беше жестока работа просто. Накрая се оправих, изпих един куп противоалергични, които просот не ми действаха въобще. Изписаха ми мазила , направени в една аптека и дали от тях или просто така ми мина. Ужасен период!
 Алекс, идея нямам какво се прави при бременност и такъв резултат! Ти преди бременноста не си ли правила цитонамазки? Аз бях с ПАП3д, веднага ми направиха биопсия, излезе дисплазия ЦИН2, направиха ми конизация. Пиши утре като говориш с доктора!

# 48
  • София
  • Мнения: 568
bonibon 44, ти направо ме разби! Аз също пих 2 седмици макмирор таблетки + глобули, след което трябваше по време на цикъл да пия антибиотик. Още докато пиех макмирора от време на време ми излизаха от вътрешната страна на ръката единични пъпки, които ме сърбяха, но след половин час се махаха. На 14-ия ден от курса ми дойде и аз започнах АБ, защото док ме увери, че можело да се пият заедно. На мен също ми се върти в главата, че може да е от макмирора, а не от АБ. Значи трябва да го имаме на ум за в бъдеще. Не знам дали може да се тестваме. Да се оправяш бързо.  Hug

Алекс, пиши какво са казали и къде си била на лекар.  Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 134
Герка,при теб ,защо се налага конизация?

# 50
  • Мнения: 22
Върнах се от лекаря.Цитонамазката показва положителен резултата на HPV16.
АГ каза че сега не ми препоръчва да започваме лечение с мъжа ми защото може да се предизвика преждевременно раждане.Каза че лечението трае 3 месеца и най-вече ме успокой че не вижда проблем да не мога да родя нормално.
Не знам до колко е вярно това където ми каза,но сега съм малко по-спокойна.

# 51
  • Мнения: 805
Върнах се от лекаря.Цитонамазката показва положителен резултата на HPV16.
АГ каза че сега не ми препоръчва да започваме лечение с мъжа ми защото може да се предизвика преждевременно раждане.Каза че лечението трае 3 месеца и най-вече ме успокой че не вижда проблем да не мога да родя нормално.
Не знам до колко е вярно това където ми каза,но сега съм малко по-спокойна.

Цитонамазката не може да покаже типа на HPV вируса. Може само да индикира съмнение за ХПВ. След това се прави типизация на вируса с отделно изследване. Материал се взима подобно на цитонамазка... вероятно такова изследване е пратила в София.
Наличието на вируса и неговия тип не те правят болна... аз родих имайки същото... съвсем нормално без последствия.
След раждането, обикновено след като спрат лохиите, се ходи на контролен и се оглеждат нещата ... тогава ще се вземе решение как ще се лекуваш/те.

До тогава се отдай само на положителни мисли за вашето бъдеще.
Лека бременност до края и леко раждане ти желая. Не забравяй да ни посетиш после да ни кажеш как се развиват нещата при теб.

# 52
  • Мнения: 22
Лазурит много ти благодаря за думите,подействаха ми много успокоително. Hug
Непременно ще пиша как се развиват нещата и пожелавам на всички само хубави новини

# 53
  • София
  • Мнения: 1 040
Момичета,вече съм си вкъщи.Вчера ме оперираха,всичко мина добре.Имах болки и затова ме оставиха в болницата. Днес нямам кървене,само зацапване.Но отново ме боли,сигурно е нормално.Благодаря на всички,които ми стискаха палци.Сега остава да чакам резултатите-което е най-тягостно.

# 54
  • Мнения: 117
Besty Днес се обадих за резултата от цитото от него излезе 2 група от цервикален канал и 3А група от Порцио. Обадих се на лекарката и тя потвърди че няма страшно, гори се и минава. Само това имам като информация тъй като не съм си взела резултатите а ги получавам като инфо по телефона. Каза още след 4 месеца една цитонамазка да направим. Според теб трябва ли да потърся второ мнение за случая или не се налага. Разбрахме се с нея във Вторник да отида да ме парне.

Благодаря ти много за вниманието Wink   bouquet

От цитото поне е хубаво, че проблема не е в канала. Но по никакъв начин не става ясно какво се случва. Аз лично не бих се навила да ме горят без да знам коя цин група ми е излезнала при биопсията. Ако няма такава или е 1ва - ок, но иначе не е желателно. Но ти си преценяваш. Въпреки всичко не мисля, че е нещата са толкова сериозни, за да се стряскаш, взела си мерки. Peace

aleks23 изживей си бременността спокойно и не се притеснявай. Сега няма какво да се предприеме, като родиш бебчето ще го мислите с лекаря ти. Напълно подкрепям Лазурит, че ХПВ няма как да се разбере от кой тип от цитонамазка и това, че го имаш не променя нищо така, че не се стряскай толкова. Лека бременност и много положителни мисли! Peace

bonibon 44 не смятам, че алергията, която се е проявила има нещо общо с конизацията. По-скоро от някое от лекарствата. Няма как толкова време след операцията да направи реакция.

savina123 нормално е да имаш болки и дискомфорт. Почивай си и се пази, другото ще премине! Hug

Последна редакция: чт, 15 ное 2012, 22:00 от besty

# 55
  • Мнения: 22
Доктора ми каза че е някаква по различна тази цитонамазка ли нещо такова и аз не можах да разбера където я изпратихме в лабораторията и каза че там ще направят ДНК проба за вируса.Ох,не знам дали го обясних като хората,но с тези лекарски термини трудно се оправям.

# 56
  • София
  • Мнения: 964

bonibon 44 не смятам, че алергията, която се е проявила има нещо общо с конизацията. По-скоро от някое от лекарствата. Няма как толкова време след операцията да направи реакция.


  Абсолютно  съм  съгласна !  Peace

Освен това  реактивността  на различните  организми  към  едно  и също лекарство е  различна .  Това  ,че  една жена  е  проявила  алергична реакция  напр. към Макмирор  съвсем не значи  ,че и  друга   ще  прояви .  Не се самостресирайте  излишно ! От  конизацията  ,която е била  преди близо  2м. пък ,съвсем няма  как  да се получи  алергична  реакция ,  нито  пък  половин  година преди  конизация . Това  е  нещо  като  все едно  да  катастрофираш месеци  след конизация  и да  търсиш  причините в  самата конизация .......  Извинявам се  ,ако  ви  се  струва като  черен  хумор ,но  това ми  дойде  на  ум в момента . Embarassed

 Просто е  нещо  друго , на  което  организма е реагирал,  по този начин .Важното  е да се вземат мерки  и всичко  да се  оправи , няма  смисъл  да  се  натоварвате  психически  с мисли от какво точно  се е  получило  -това и лекар  едва ли би  могъл  да  го  каже ?

Доктора ми каза че е някаква по различна тази цитонамазка ли нещо такова и аз не можах да разбера където я изпратихме в лабораторията и каза че там ще направят ДНК проба за вируса.Ох,не знам дали го обясних като хората,но с тези лекарски термини трудно се оправям.

Най-вероятно са  ти направили   ДНК  типизация на  ХПВ и е   излязъл  тип  16 .   Peace

Лазурит  много  добре  ти  го е обяснила ,че това не те прави  болна!  Сега  мисли  единствено  да си  изкараш  една  нормална  и спокойна бременност и  леко  и безпроблемно  раждане .  После  постепенно  всичко  ще  си дойде на мястото и ще  предприемеш  необходимите мерки ! Peace  Успех  ти  желая  !  Hug

savina123 бързо  възстановяване и добри  резултати  ти желая !  Hug

besty  и  всички  момичета  Hug Hug Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 9 871
Аз си мисля, че моята алергична реакция или каквото там беше, се дължи на много спаднал имунитет. Много ми се насъбра през изминавщата година, то не бяха болести, не бе чудо...

# 58
  • Мнения: 117
Нормално е Валенце - всяка от нас, която разбере, че има такъв проблем го изживява стресиращо и това повлиява на имунната система. Но като се вземат мерки и всичко премине, нещата се успокояват, аз по себе си го усещам. Hug

Джеси   Hug Hug Hug пиши ми като можеш, че не мога да те засеча нещо. Wink Надявам се, че си добре, както и другите момичета, които пишат тук! Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 134
Момичета,наясно съм,че не е от конизацията.Имах впредвит,че ми се е сринала имунната система след нея.Сега нищо не пия,защото вече ме е страх.Надявам се,че нещата ще се успокоят и всичко ще премине.

Общи условия

Активация на акаунт