Отговори
# 690
  • Мнения: 2 898
silvia_b, при такива резултати аз не бих чакала и седмица. Аз бях с ПАП 3б - 4 и ме оперираха след 2 дни. Успех!

# 691
  • Мнения: 2 575
Aqks - стискам палци за добра хистология!
Silvia_b - честно казано и аз не бих чакала и седмица дори...............с ПАП 4-5

Днес бях при Жанна Колева да ми даде резулата от типизацията, който вече бяхме обсъдили по телефона и да ми каже лечението ( което 99.99% знаех какво ще бъде - Изопринозин за 3 месеца).
Понеже мен все още ме гложди страха дали в канала вече нещо не се развива на воля, затова я попитах дали не трябва да направим пробно абразио. Отговори ми, че след 3 месеца като мине лечението с Изопринозина, ако пак има лош резултат, тогава ще взима материал за биопсия от канала.
Каза, че цитото го взима от 2 места ( слава Богу - мислех, че е само от шийката, а явно 3 А група излиза от канала).
Да се надявам, че и този път организмът ми ще пребори гадовете 45 и 51....................... Praynig

П.П. Това не ме успокоява по никакъв начин и на 13 Февруари съм и при др. Ганчева за нов преглед и изследвания, въпреки че май ще се потвърдят резултатите, едва ли е грешка...........

# 692
  • Мнения: 0
Aqks - стискам палци за добра хистология!
Silvia_b - честно казано и аз не бих чакала и седмица дори...............с ПАП 4-5

Днес бях при Жанна Колева да ми даде резулата от типизацията, който вече бяхме обсъдили по телефона и да ми каже лечението ( което 99.99% знаех какво ще бъде - Изопринозин за 3 месеца).
Понеже мен все още ме гложди страха дали в канала вече нещо не се развива на воля, затова я попитах дали не трябва да направим пробно абразио. Отговори ми, че след 3 месеца като мине лечението с Изопринозина, ако пак има лош резултат, тогава ще взима материал за биопсия от канала.
Каза, че цитото го взима от 2 места ( слава Богу - мислех, че е само от шийката, а явно 3 А група излиза от канала).
Да се надявам, че и този път организмът ми ще пребори гадовете 45 и 51....................... Praynig

П.П. Това не ме успокоява по никакъв начин и на 13 Февруари съм и при др. Ганчева за нов преглед и изследвания, въпреки че май ще се потвърдят резултатите, едва ли е грешка...........
  На мен нищо не ми дадоха да пия след операцията не знам защо

# 693
  • София
  • Мнения: 134
Aqks,стискам палци за добра хистология!Почивай си ,за да мине всичко по-бързо.На мен също нищо не ми изписаха да пия след конизацията,освен антибиотик.Успех! Peace

# 694
  • Мнения: 805
Silvia_b - при мен, при подобни резултати, от биопсията до конизацията мина повече от месец. Но след два месеца да почва тепърва да мисли какво да прави - много ми се струва.

От друга страна, ако това е гинеколог, който те вижда за първи път и му носиш резултати от друго място, не мисля че има как директно да предприеме действия и вероятно е прав за изчакаване след безобразно взета биопсия.

Не мога да се съглася и с директна хистеректомия. Не е ли редно първо да се направи скалпелна конизация, да се изследва конуса хистологично, пък после да се види дали ще сте стигне до крайни мерки...

При мен хистологията след конизацията показа ЦИН1, а първата контролна цитонамазка е перфектна. Дай боже и занапред нещата да са ОК.

Дано и при теб проблема се реши след конизация.   bouquet Hug

# 695
  • Мнения: 133
Доктора, който ми каза да изчакам е много добър. Поне по това, което чета. Каза че ако сега се направи нещо няма да може да види какво да изреже. А конизацията трябва да се направи непосредствено след цикъл, нали така. Моля да ми препоръчате и други лекари към които да се обърна.

# 696
  • Мнения: 2 575
Лазурит- само такива да са всички резултати от сега нататък!
Момичета, който е правил сепарирано пробно абразио дали помни каква точно е упойката? Неотдавна си правих друго изследване с уж лека венозна анестезия с Диприван, но ми повлия ужасно зле, апаратурата се разпищя, пулсът ми з секунди стана 170 и веднага биха нещо допълнително в системата.

# 697
  • Мнения: 805
silvia_b, най-спряганите в темата виж. Ти при кого отиде?

Аз съм съгласна с аргумента му/ѝ.

Прави се няколко дни след първия чист ден. Но тук и някои много добри лекари, онко-гинеколози си позволяват да не дочакат след следващия цикъл... така че това е малко относително. Мое мнение  Peace

Благодаря, Asinka!
Правен ли ти е тест за алергии преди това? Според алерголожката, при която аз ходих за тестуване преди моята упойка, резултатите важат месец. Желателно е да се прави тестуване преди всяко прилагане на упойка...

# 698
  • Мнения: 23 022
С Диприван ме приспаха мен.Не са ме тествали преди упойката.

# 699
  • София
  • Мнения: 9 865
Асинка,  когато ме приемаха в Онкологията и попълвах необходимите документи с мен имаше още две жени. И на двете им правиха тестове за алергии, защото са имали предишни, макар е незначителни проблеми с една или друга упойка. На мен не ми правиха нищо, защото азах, че не съм имала проблеми. Тоест като кажеш , че имаш притеснения, би трябвало да те тестуват.

# 700
  • Мнения: 20 178
Момичета, искам да ви питам нещо, във връзка с тази статия:

http://sofia.dir.bg/news.php?id=12979954

Успях да си запиша час, като ме привлече възможността за безплатна цитонамазка и колпоскопията. Обаче сега седя и се чудя, дали понеже е безплатно няма да ни претупат, кой знае как набързо ще ме прегледат и дали изобщо ще ги изследват тези цитонамазки или ще си напишат нещо измислено и карай...щото не си плащаш. Вие как мислите? Взимали са ми цитонамазка в поликлиника и резултата ми го връчиха на едно най-обикновено листче с нещо надраскано отгоре, дълбоко се усъмних, че е гледана цитонамазката.
И тези цитонамазки по принцип на едно място ли ги изследват или в няколко лаборатории?

# 701
  • Мнения: 4 500
Леми, ако си прочела внимателно, колпоскопията НЕ Е включена, прави се по необходимост, тоест при цито повече от 2 гр според мен. Едно цито в повече няма да навреди  Mr. Green Лично аз не смятам да се възползвам.

Безплатният диагностичен пакет включва преглед, цитологично изследване, както и колпоскопия и ехограф при необходимост.

# 702
  • Мнения: 20 178

Безплатният диагностичен пакет включва преглед, цитологично изследване, както и колпоскопия и ехограф при необходимост.
Да, знам. Питането ми е основно за качеството на прегледа и цитонамазката.
Какво означава "при цито повече от 2 гр " ?

Последна редакция: сб, 02 фев 2013, 16:19 от Lemy

# 703
  • Мнения: 2 534
Ми ако цитото е над втора група, примерно 3А или 3Б.

# 704
  • Мнения: 3 050

Безплатният диагностичен пакет включва преглед, цитологично изследване, както и колпоскопия и ехограф при необходимост.
Да, знам. Питането ми е основно за качеството на прегледа и цитонамазката.
Какво означава "при цито повече от 2 гр " ?

ще повторя думите на известен д-р, тъкмо в областта и по повод нея: "Има много бизнес в тази работа", разбирайте заболяванията на шийката на матката; та аз по-скоро бих се опасявала от противното на небрежно гледане - именно поставяне на лоши резултати без да са доказани.
Не знам дали ще се възползвам, макар че се нуждая и аз от трето мнение, понеже досега съм само с две, естествено коренно противоположни. Но поради грип вече втора седмица не стигам:(

Общи условия

Активация на акаунт