Коледа 2012- 2 част

  • 77 758
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 282
Впечатляващи списъци, лелеле.

Да ви кажа, че в Айко има страхотни метални кутии за сладки, по 3 в комплект, за 14 лв. А в Джъмбо има хубави резци за сладки, метални, на много добри цени от по 3-4-5 лв. Имаше семейство джинджифилови човечета  Grinning

# 61
  • Мнения: 240
Ooooo тези от Джъмбо ги имам и мечетата и човечетата. Показах ги в предната тема и даже вече ги ползвах  Grinning

А то списъците ни са много впечатляващи ама да видим крайния резултат, че на хартия всичко е лесно.  Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 2 265
Честита ни новата тема!!!
Много сте бъези, момичета!!!

# 63
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Джемма, благодаря, мила!  Hug

Простете ми момичета, но имам толкова работа, че едва поглеждам тук!  Embarassed Sad

Ще ви чета другата седмица  Hug

# 64
  • Мнения: 468
Един организационен въпрос: а кога си печете списъците - вечер след работа, или през почивните дни?

Благодарности от мен! Аз съм начинаеща в света на сладките и още умувам колко и кои, освен любимите меденки  Flutter

# 65
  • Мнения: 6 713
Здравейте, записвам се тук, време е вече. Simple Smile

Ето тази украса за меденки - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=608706.msg20076875#msg20076875, някой може ли да каже с какво да се замени този царевичен сироп, ако е възможно? Има ли други начини за украсяване на меденки освен роял айсинг?

# 66
  • Мнения: 240
Здравейте, записвам се тук, време е вече. Simple Smile

Ето тази украса за меденки - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=608706.msg20076875#msg20076875, някой може ли да каже с какво да се замени този царевичен сироп, ако е възможно? Има ли други начини за украсяване на меденки освен роял айсинг?



Ако не се лъжа можеше да се замени с глюкоза. Продава се във почти всеки супер маркет в бурканче и е прозрачна на цвят но с консистенция на мед, та даже по гъсто.



Ида аз лично ги правя нощес, когато всички спят и никой не ми пречи. Сега направих едни шоколадови шприц сладки, но утре ще кача снимки.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Само да кажа че марципана го има и в Била  Peace
Джемма  Hug  bouquet

# 68
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Добро утро!
 Лошото е, че тоя марципан с щерката си го ядем ей така, за подслаждане  Mr. Green Описвам процедурата, ако нещо не съм разбрала, моля да ме коригирате - затоплям леко марципана, разточвам, залепвам. Въпросите - ръся ли с нещо да не залепва марципана при разточване( нишесте, пудра захар...), с вода ли се залепва върху сладките ? Ако се оцветява , това е след затоплянето ?
 Благодаря за новата тема на Джемма и на момичетата, които споделиха за единичните формички в Кауфланд ! Имам си вече еленче, звезда с извита опашка, ботушче, снежен човек, снежинка. Да кажа само, че миналата година си купих от Орифлейм формички пластмасови на джинджърчета 3 размера. Може би и тази година ще пуснат нещо, както и Avon.

# 69
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 701
Джемма, благодаря за новата тема  Hug

Да сложа и аз моя списък:
- меденките на Джули
- портокаловите бисквити с кардамон
- захаросани корички от грейпфрут с шоколад
- провансалска коледна фугас
- сладоледено коледно пънче
- коледни бисквити с мак и мандарина (ако намеря екстракт от мандарина, ако ли не, ще е с друго)
- немски коледни меденки с шоколад
- коледни шоколадови бисквити
- джинджифилови бисквити
- шоколадови трюфели - 2 вида, овкусяването още е в процес на уточняване
- един по-различен тиквеник за Бъдни вечер
- като голям кейк се чудя дали пак да направя Florentine Fruit Cake като последните 2 години или да пробвам нова рецепта  newsm78

И като ви чета за марципана, се чудя дали да не добавя шоколадовите бисквити с марципан на Ири Купенска към списъка  Laughing
Тъй или иначе пак ще се пече, пише и снима по нощите в близките седмици  Laughing

Ето тази украса за меденки - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=608706.msg20076875#msg20076875, някой може ли да каже с какво да се замени този царевичен сироп, ако е възможно? Има ли други начини за украсяване на меденки освен роял айсинг?

Аз съм замествала царевичния сироп с мед или по-екзотично - със сироп от агаве  Peace.

# 70
  • София
  • Мнения: 104
Въпросите - ръся ли с нещо да не залепва марципана при разточване( нишесте, пудра захар...), с вода ли се залепва върху сладките ? Ако се оцветява , това е след затоплянето
Точно тези въпроси ме интересуват и мен.
Аз правя само Линцеровите сладки.Просто са ми най-лесни.Винаги се получават.Но винаги съм харесвала красотите,които показвате и ми се ще да опитам,та за това ми се въртят в главата питанките с марципана.

# 71
  • Мнения: 305
Един организационен въпрос: а кога си печете списъците - вечер след работа, или през почивните дни?

Благодарности от мен! Аз съм начинаеща в света на сладките и още умувам колко и кои, освен любимите меденки  Flutter

И още един - консуматорски  Mr. Green- кога успявате да опитате всичко от списъците ви, предвид това, че има и баници, месаци, сърми, мезлъци, ядки, пити и какво ли още не на трапезата? Аз само като ви чета преяждам  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 517
Леле момичета големи списъци имате, аз правя по 4-5-6 макс. вида Party Сега мисля да си направя масленки със бяло вино и шприц сладки Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 5 090
Момичета, откъде мога да си купя фондан  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 4 892
Аз си поръчвам от Аромас хаус, но да се оплача, че последните пъти много трудно се точи. Лепне като лепило  Confused

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт