Коледа 2012- 2 част

  • 77 809
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 240
Момичета, откъде мога да си купя фондан  Rolling Eyes

От всички магазини посочени на първа страница!  Wink

За разточването на марципана аз поръсвам с пудра захар!

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
  bouquet

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 155
Да не би да е стоял на много топло и да е омекнал прекалено... Моят пък беше много твърд последния път, но го омесих с ръце, докато отпусне от топлината им...

# 78
  • Мнения: 5 103
От всички магазини посочени на първа страница!  Wink

Искаше ми се да си го купя "наживо", а не да поръчвам  Simple Smile

# 79
  • Мнения: 4 892
Блек, от Аромас хаус може и на живо Wink Магазинчето е една пресечка на Раковска, малко преди площад Славейков, там дето е централата на СДС.
Обаче на живо винаги се изкушавам за още неща.

А фондана го размекнах малко, че беше твърд и после пък трудно се  точеше. Нещо при мене технологията куца.

# 80
  • Мнения: 240
От всички магазини посочени на първа страница!  Wink

Искаше ми се да си го купя "наживо", а не да поръчвам  Simple Smile

Аромас хаус имат магазин на ул. Н. Рилски 58, или от магазина на Змееборец в кв. "Редута"
 
ул. "Кадемлия" No.6. И двата са в София / не знам за кой град се интересуваш/.

И ето ги моите среднощни шоколадови шприц сладки. Мислех да ги слепвам с крем но и така са много вкусни.

# 81
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 355
Фонданът, ако се купи сега, ще издъжи до декември, когато се поставя, нали? Предполагам, че се съхранява в хладилник, или?

Аз списъци като вас още не смея да правя. И сигурно ще творя в късните вечерни часове след работа. Съботите и неделите също, като остане време след учене с детенце, готвене и потреждане на дом.  Laughing

 Heart Eyes

# 82
  • Мнения: 240
Фондана не се разваля и се съхранява в шкафа, но трябва да е добре опакован и затворен в кутия за да не изсъхне!

# 83
  • Мнения: 6 713
Роца, wafi, благодаря Peace

# 84
  • София
  • Мнения: 23
Уау, много сте бързи, докато видя темата и тя е вече на шеста страничка, браво   bouquet

Гледам ви списъците и се вдъхновявам да си направя и аз най-после списък, просто не ми остава време напоследък... Rolling Eyes Но се успокоявам с това, че има има още време Wink Макар че по моловете са започнали да украсяват коледно вече , а в някои магазини за декорация вече са пуснали коледна украса, даже на места е на 50 % намаление, защото са извадили миналогодишната да си я допродадат.  Grinning

# 85
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ами аз работя до 14.30 или до 16.30, според зависи и след това си пека по един вид сладки всеки ден. А почивните по два вида.

# 86
  • Мнения: 5 103
Блек, от Аромас хаус може и на живо Wink Магазинчето е една пресечка на Раковска, малко преди площад Славейков, там дето е централата на СДС.
Обаче на живо винаги се изкушавам за още неща.

А фондана го размекнах малко, че беше твърд и после пък трудно се  точеше. Нещо при мене технологията куца.

Много хубави неща има там. Поне по асортимента в сайта съдя за това. Миналата година приятелят ми ми направи изненада от там: 21 метални формички, коледни. Много са красиви, но малко големи ми идват  Thinking

# 87
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета, фондана при разточване се поръсва с натурално нишесте.  Peace ако се съхранява добре увит в шкаф, не би трябвало да се втърдява. С плътността на пластелин е. Като се измеси добре и си омеква чудесно. Ако слагате повече боя, то тогава става супер мек и лепнещ и се измесва добре с нишесте.

Иначе аз пека сладки само в съботите и неделите. През седмицата си помагам с декорацията на меденките.  Peace

# 88
  • Мнения: 5 103
Аз всъщност никога не съм работила с фондан. Той как се лепи за сладките  Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 68
Много красива и апетитна изглежда тази "тиква цигулка". С какво е пълна?Как е приготвена?Чудесна е.

радвам че ви харесва, на Бъдни вечер беше голям хит, ще поровя за рецептата, но в миналогодишната тема я имаше на първа страница, пълнена е с мед, локум, орехи и сушени плодове, аз препоръчвам по-малка тиквичка, защото става много тежък десерт  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт