Kuzey Güney-Север - Юг ﻉ с участието на Къванч Татлъту - 50 (юбилейна)

  • 33 317
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 282
Не са ли сладака, умиляваща  гледка, а?Докато гледах момента със сбогуването със Зейнеп и слушах мелодията..-ми просто те подготвя за такива романтични моменти.Уж Зейнеп стана "злобна и отмъстителна"  Mr. Green  пък музиката със сцените между Кузей и Зейнеп не се е променила.Що така? Whistling
Именно. Подготвят ни за романтиката със Зейнеп.

# 691
  • Мнения: 0
Голяма майсторка е Тупарова. Не разбираш, че е колаж.

Много ми липсва Тупи. Sad

# 692
  • Мнения: 2 282
Голяма майсторка е Тупарова. Не разбираш, че е колаж.

Много ми липсва Тупи. Sad
И на мен! Лека нощ, Лагуни! Hug

# 693
  • Мнения: 186
Добро утро, момичета и хубав и вдъхновяващ ден-петък ! Hug





Отново прекрасния клип с толкова хубава музика, настроение и любов,
 Heart Eyes


kuzey cemre- gi afto sagapw (that's why I love you- english subtitles)

http://www.youtube.com/watch?v=ts2W3lryFZw&feature=player_embedded


И остани с мен...


https://www.youtube.com/watch?v=6Zpfp5e7fdg&feature=g-upl

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 08:12 от allisas73

# 694
# 695
  • Мнения: 3 371
Добро утро ! Хубав петък ви пожелавам !  bouquet



Замислих се снощи и върху думите на Джемре : " До края на живота си ще обичам мъж, който не се страхува да умре за мен, но се страхува да държи ръката ми ."- перифразирам, не съм сигурна, че беше точно така, но смисълът е същият ! Peace Та, отново се убеждавам, че това момиче, е толкова вглъбено в себе си, в своите чувства и емоции, че наистина изобщо не познава Кузей.За кой път го нарича "страхливец" ? Как не проумя вече, че той не се страхува, срамува се !
Защото за него не е редно, не е почтено да я държи за ръката и да има връзка с нея . Колко пъти и го обясни, дано този път го е разбрала, но аз лично силно се съмнявам . И значи не само Кузей е аптал, защото не отдава на ВНЛ-то. Шереф, Сами - все мъже на честта, на думата, също не биха го направили никога .Явно не на Кузей ценностната система е сбъркана, "повредата не е в неговия телевизор", дето се вика !  Laughing

# 696
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Добро утро ! Хубав петък ви пожелавам !  bouquet



Замислих се снощи и върху думите на Джемре : " До края на живота си ще обичам мъж, който не се страхува да умре за мен, но се страхува да държи ръката ми ."- перифразирам, не съм сигурна, че беше точно така, но смисълът е същият ! Peace Та, отново се убеждавам, че това момиче, е толкова вглъбено в себе си, в своите чувства и емоции, че наистина изобщо не познава Кузей.За кой път го нарича "страхливец" ? Как не проумя вече, че той не се страхува, срамува се !
Защото за него не е редно, не е почтено да я държи за ръката и да има връзка с нея . Колко пъти и го обясни, дано този път го е разбрала, но аз лично силно се съмнявам . И значи не само Кузей е аптал, защото не отдава на ВНЛ-то. Шереф, Сами - все мъже на честта, на думата, също не биха го направили никога .Явно не на Кузей ценностната система е сбъркана, "повредата не е в неговия телевизор", дето се вика !  Laughing

ДОбро утро и хубав петъчен ден!   bouquet

Не, Госпожата, не е само Кузей  Peace Тая работа с "на моя брат си жена" е някакво морално табу в Турция, което предстои да видим ще престъпи ли Кузей. Не мисля, че се срамува, обаче. Няма от какво - една единствена прегръдка и докосване по ръката  Mr. Green На този момент той не е готов да поеме вината от една връзка с Джемре, а и брат му не пропуска случай да му го навре в лицето. Виновен, невинен, няма значение - Гюней е дребна душица и такъв ще си умре.
Повредата не е в телевизора на Кузей, но все пак има хора, които не намират нищо нередно - Демет, Али. Според мен и Шереф скоро ще се присъедини към лагера им.  Hug

# 697
  • Мнения: 186
Софи, сутринта минах през английския форум /обичам това място Hug /, та там имаше коментари как приемат в Турция подобна връзка. Съвсем нормално се приема, ако НЕ Е имало секс с другия брат. В самите турски форуми настроенята са за любовта на Кузей и Джемре. Така че никакъв грях, никакво престъпление. Предразсъдъци и някакви глупави понятия за чест и достойнство.
В идващите серии , всичко това ще отпадне.
Лично аз харесвам много Баръш, радвам се, че с поведението в последната му серия, не го направиха злодей като Зейнеп, бих се радвала много, ако Джемре го обикне и бъде с него.
Това бих искала за нея.
Но съм сигурна, че ще бъдат Кузей и Джемре накрая, преодоляли всичко.
В тази посока се движи филма, дори и с известни завои.
Пак казвам, ако Джемре не е с Кузей, тя има до себе си Баръш, Баръш, който също я обича. Остава да го обикне и тя. Толкова ми хареса погледът му, когато се върна Джемре, поглед, пиян от мъка и любов... Обича я.

# 698
  • Мнения: 3 371
Софи,  Peace права си - това е част от народопсихологията им - вярвания и традиции, насаждани с векове, които няма как да пренебрегнеш с лека ръка ! А и сигурно, щом са просъществували толкова години, имат все пак определено значение, резон някакъв, иначе отдавна да бяха ревизирани . Знам ли, комшиите си имат свой морален кодекс в това отношение и дори да не го разбираме, не можем да не го уважаваме !  Peace
Нямам предивд, че има конкретен повод да се срамува наш левент ! Като казах, че се срамува, имах пердвид, че го е срам от чувствата му, от поривите, от факта, че това изобщо се случва...
И мисля, че той отново не мисли толкова за себе си, колкото за последствията, които тази връзка би имала върху Джемре и семействата им и затова е толкова непреклонен .
Затова мисля, че не е редно Джемре да го притиска непрекъснато, да го задушава, да го провокира по своите безумни начини. Ако наистина толкова много го обича, трябва да разбере моралната му дилема, да прояви разбиране и да бъде благодарна, че той всъщност иска да я предпази . Ако не е толкова обсебена от себе си, ще уважи изборът му и ще го остави да продължи напред . Защото силно се съмнявам, че ако Кузей престъпи честта си, загърби табутата и се отдаде на чувствата си, след време тя ще го харесва .Това вече просто няма да е онзи Кузей, в когото се влюби и нито той ще се харесва такъв, нито тя ! А и факта, който непрекъснато повтарям, винаги ще е налице - сенките от миналото винаги ще са край тях, ще им напомнят по болезнен начин за себе си и това ще отрови връзката им. Не мисля, че биха били щастливи заедно , а Кузей заслужава компенсация за всичко, което е преживял, за всички вини, които е поел и изкупил, за всички пропуснати шансове в живота си . Така мисля аз !  Peace

# 699
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Софи,  Peace права си - това е част от народопсихологията им - вярвания и традиции, насаждани с векове, които няма как да пренебрегнеш с лека ръка ! А и сигурно, щом са просъществували толкова години, имат все пак определено значение, резон някакъв, иначе отдавна да бяха ревизирани . Знам ли, комшиите си имат свой морален кодекс в това отношение и дори да не го разбираме, не можем да не го уважаваме !  Peace
Нямам предивд, че има конкретен повод да се срамува наш левент ! Като казах, че се срамува, имах пердвид, че го е срам от чувствата му, от поривите, от факта, че това изобщо се случва...
И мисля, че той отново не мисли толкова за себе си, колкото за последствията, които тази връзка би имала върху Джемре и семействата им и затова е толкова непреклонен .
Затова мисля, че не е редно Джемре да го притиска непрекъснато, да го задушава, да го провокира по своите безумни начини. Ако наистина толкова много го обича, трябва да разбере моралната му дилема, да прояви разбиране и да бъде благодарна, че той всъщност иска да я предпази . Ако не е толкова обсебена от себе си, ще уважи изборът му и ще го остави да продължи напред . Защото силно се съмнявам, че ако Кузей престъпи честта си, загърби табутата и се отдаде на чувствата си, след време тя ще го харесва .Това вече просто няма да е онзи Кузей, в когото се влюби и нито той ще се харесва такъв, нито тя ! А и факта, който непрекъснато повтарям, винаги ще е налице - сенките от миналото винаги ще са край тях, ще им напомнят по болезнен начин за себе си и това ще отрови връзката им. Не мисля, че биха били щастливи заедно , а Кузей заслужава компенсация за всичко, което е преживял, за всички вини, които е поел и изкупил, за всички пропуснати шансове в живота си . Така мисля аз !  Peace

 newsm51 Съгласна съм, и мисля, че най-сетне тя разбра. Поне от нейна страна няма да има притискане и гонене, както беше досега. Джемре направи и невъзможното за да го убеди, че трябва да изживеят любовта си. Той не е готов и вероятно ще отнеме доста време, преди да бъде. Но ще бъде - вярвам го!  Hug

# 700
  • Мнения: 3 371
Софи,  Hug дано да си права за Джемре ! Peace Аз, обаче,  нямам никакво доверие в добрите и намерения. Дано успее да се пребори със себе си ! Peace

# 701
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Софи,  Hug дано да си права за Джемре ! Peace Аз, обаче,  нямам никакво доверие в добрите и намерения. Дано успее да се пребори със себе си ! Peace

Аз, обаче, нямам доверие и на Кузей  Mr. Green Какво прави всъщност той - ако Джемре прилича на Бихтер, то и Кузей заприличва на Бехлюл - много ми се иска, ама не ми стиска  Joy Разбира се, всеки със собствените си мотиви, но приликите стават все повече. И мисля, че оттук нататък той ще е този, който ще направи пътека до нея. Да видим, все пак, какво са ни подготвили двете бели птици. Очаквам всякакви изненади, даже Баде наскоро даде едно интервю, в което казва точно това - предстоят много изненади  Hug

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 12:40 от Минтири /Софи/

# 702
  • Мнения: 432
Аз смятам, че ако трябва да ни представят филма, погледнат от морална гледна точка, ВНЛ - то не би могло да просъществува.  Ако искат да ни покажат как двама души се борят за любовта си и как въпреки пречките решават да поемат риска, то тогава филма няма да остане без послание, само защото, за едни, грешната любов е просъществувала ( или за други така желаната и чакана любов е взела превез над принципите ).  Peace
По мое виждане има два варианта. В единият Кузей се преборва със себе си и хваща ръката на Джемре. При другият вариант - Кузей избира да продължи живота си заедно със Зейнеп, съответно Джемре остава с Баръш, който в един момен, увлечен в игричките, се влюбва в нея. Аз слагам тези две предположения на кантар и ще чакам да видя Едже, Мелек и Хилял в коя посока ще наклонят везната.
Може би причината Джемре да е в затвора не е Баръш, а Гюней или Бану, или дори може и Ебру... има много заподозряни.
Една истина ще остане завинаги и тя е непоклатим факт, който никой не може да обори - Кузей обича Джемре, не защото знам какво става в главата му, не защото аз го казвам, а защото ТОЙ го каза ясно и точно, като истински мъж!!!!!!!!

# 703
  • Мнения: 3 371
Софи,  Hug дано да си права за Джемре ! Peace Аз, обаче,  нямам никакво доверие в добрите и намерения. Дано успее да се пребори със себе си ! Peace

Аз, обаче, нямам доверие и на Кузей  Mr. Green Какво прави всъщност той - ако Джемре прилича на Бихтер, то и Кузей заприличва на Бехлюл - много ми се иска, ама не ми стиска  Joy Разбира се, всеки със собствените си мотиви, но приликите стават все повече. И мисля, че оттук нататък той щее този, който ще направи пътека до нея. Да видим, все пак, какво са ни подготвили двете бели птици. Очаквам всякакви изненади, даже Баде наскоро даде едно интервю, в което казва точно това - предстоят много изненади  Hug

Абсолютно съм съгласна ! Peace И неговата работа стана - сърби-боли- драго ми е ! Въпреки че до този момент, той е абсолютно последователен по отношение на Джемре, с изключение на обяснението му в любов. Никога не и даде напразни надежди, но тя се хвана за това обяснение като удавник за сламка ( не я обвинявам, кой не би !?) и сега си го гони като наследство ! Laughing Познавайки Кузей, поне от това, което до този момент виждам, няма да тръгне след нея, освен, ако тя не попадне в беда, тогава със сигурност ще се втурне да я спасява.Но, както казваш - очаквам неочакваното и съм готова за всякакви обрати в действията и сюжета !  Hug

# 704
  • Мнения: 3 371
Една истина ще остане завинаги и тя е непоклатим факт, който никой не може да обори - Кузей обича Джемре, не защото знам какво става в главата му, не защото аз го казвам, а защото ТОЙ го каза ясно и точно, като истински мъж!!!!!!!!

Че кой спори по този въпрос ?! Въпреки че имам съмнения относно начинът, по който я обича !
Не мога да се съглася, обаче, че и го каза като истински мъж . Каза и го притиснат от обстоятелствата, когато мислеше, че повече може и да не я види . Ако го беше направил като истински мъж, щеше да го направи отдавна, може би още в дискотеката - щеше да я погледне в очите и да го каже честно и открито, както правят истинските мъже . Щеше да и признае любовта си и пак да и каже, че върпеки това не може да е с нея и съм сигурна, че това щеше да я направи много по- щастлива, отколкото когато чу думите по телефона.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт