Медицински център в Тутракан -2

  • 73 255
  • 827
  •   1
Отговори
# 735
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Здравейте и от мен! Аз родих естествено на 19.07.2014г. ... пиша като допълнение на коментара на Jiliette14  памперси също трябват -10бр. На мен също това ми искаха, а другите неща не са ми ги искали. Преди 4 г. братовчедка ми роди при д-р Б.Бойчев ( и аз при него родих и съм адски доволна) и я изписаха на 3 ден. Може би зависи колко бързо се възстановиш. Носи си нощници 2 бр, хавлии, тоалетни принадлежности, аз си бях взела и превръзки за родилки понеже нямам какво да се лъжем първия ден тече много след това нещата се оправят. Там ти дават ;лигнин, но аз слагах такива превръзки а за визитация лигнина слагах , нали съм примерна  Laughing Wink . Това е. Бебетата са при мама, като сутрин към 7-8 и вечер към 17-18 ги къпят и после ни ги връщаха. Ако няма кърма казва на акушерките и те и дават мляко. Аз нямах още и си исках мляко, никакъв проблем дават . Но си го слагах да суче за да ми тръгва кърмата. Ако има нещо насреща съм пишете

# 736
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Здравейте и от мен! Аз родих естествено на 19.07.2014г. ... пиша като допълнение на коментара на Jiliette14  памперси също трябват -10бр. На мен също това ми искаха, а другите неща не са ми ги искали. Преди 4 г. братовчедка ми роди при д-р Б.Бойчев ( и аз при него родих и съм адски доволна) и я изписаха на 3 ден. Може би зависи колко бързо се възстановиш. Носи си нощници 2 бр, хавлии, тоалетни принадлежности, аз си бях взела и превръзки за родилки понеже нямам какво да се лъжем първия ден тече много след това нещата се оправят. Там ти дават ;лигнин, но аз слагах такива превръзки а за визитация лигнина слагах , нали съм примерна  Laughing Wink . Това е. Бебетата са при мама, като сутрин към 7-8 и вечер към 17-18 ги къпят и после ни ги връщаха. Ако няма кърма казва на акушерките и те и дават мляко. Аз нямах още и си исках мляко, никакъв проблем дават . Но си го слагах да суче за да ми тръгва кърмата. Ако има нещо насреща съм пишете
Хммм, аз не съм носила памперси, не са ми и искали...както и да е. Когато дори попитах док той каза, че не трябва. А останалите неща не че ги искат ами е хубаво да си ги носи, помпа, крем..А след нормално раждане изписват на третият де, вярно е. Но след секцио на петият. Simple Smile  Peace

# 737
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Juliette14 забравих да напиша че братовчедка ми роди секцио на 16.10. и след 3 дни я изписаха. не знам но явно е до човек. Д-р Б. Бойчев ми обесни че родилката трябва да има 72 часа престой в болницата от както е родила, това той ми го каза лично.

# 738
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Juliette14 забравих да напиша че братовчедка ми роди секцио на 16.10. и след 3 дни я изписаха. не знам но явно е до човек. Д-р Б. Бойчев ми обесни че родилката трябва да има 72 часа престой в болницата от както е родила, това той ми го каза лично.
На третият?? Simple Smile Еее браво, значи е била супер възстановена и се е чувствала добре. Аз на третият още едвам ходех. Simple Smile Мда, наистина е до човека явно. Ами нензам, но по принцип знам, че след секцио е желателно поне 5 дни минимум. Възстановяване, раздвижване, опасност от развитие на инфекция....Със секциото 4 дни поне ама?? При мен със секциото 5 дни, ох, както и да е. Док ще прецени на визитацията кога ще се изпише мама демек. Simple Smile Но аз лично да споделя, че тези 5 дни са дори малко. Simple Smile Хи хи. Simple Smile

# 739
  • Мнения: 290
Много полезно инфо сте дали за такива като мен,на които им предстои..благодаря момичета   bouquet
А какво заплатихте ?

# 740
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Много полезно инфо сте дали за такива като мен,на които им предстои..благодаря момичета   bouquet
А какво заплатихте ?
Стискам палци тогава всичко да е ок!!! Аз платих 400 лв, тъй като се уговорих док Л.Бойчев да ми прави секциото. Simple Smile Избор на екип демек . Simple Smile Ако нямаш уговорка мисля, че не се плаща нищо, но не съм сигурна.  Peace

# 741
  • Мнения: 986
Много полезно инфо сте дали за такива като мен,на които им предстои..благодаря момичета   bouquet
А какво заплатихте ?
Peace
И за мен е доста полезна информацията във връзка с раждането. Аз също благодаря и ще се радвам и други момичета да споделят как е протекло раждането им в Тутракан. Момичета, които сте пътували от други градове как се организирахте с лекаря особено при естествено раждане? Персонала в болницата любезен ли е, напътстваха ли ви след това с бебчетата? Бебетата повиват ли ги?
По колко момичета сте били в стая? Някой ангажирал ли си е акушерка по избор освен доктора?
Предварително благодаря на споделилите!

# 742
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Много полезно инфо сте дали за такива като мен,на които им предстои..благодаря момичета   bouquet
А какво заплатихте ?
Peace
И за мен е доста полезна информацията във връзка с раждането. Аз също благодаря и ще се радвам и други момичета да споделят как е протекло раждането им в Тутракан. Момичета, които сте пътували от други градове как се организирахте с лекаря особено при естествено раждане? Персонала в болницата любезен ли е, напътстваха ли ви след това с бебчетата? Бебетата повиват ли ги?
По колко момичета сте били в стая? Някой ангажирал ли си е акушерка по избор освен доктора?
Предварително благодаря на споделилите!
Аз имах уговорка за ден и час с док. Simple Smile При нормално предполагам ако имаш уговорка евентуално,  след като видиш, че са ти изтекли води или имаш други признаци за раждане обаждаш се на док, с който си се уговорила и отиваш! Simple Smile Персонала е страхотен! Напътстват ви с бебетата, да. Винаги можеш да питаш акушерките или неонатолога ако имаш някакви въпроси!  Бебетата ги повиват, да. Аз бях с още едно момиче, но май има и стаи с по три момичета. Те стаите не са много-4. Simple Smile  Peace
[/quote]

# 743
  • Мнения: 926
Благодаря момичета   bouquet

По принцип престоя за родилите секцио е 5 дни, а за тези, родили вагинално 3,но тя чула много противоречиви сведения Grinning.

# 744
  • Мнения: 255
Привет!

Моето раждане подробно можете да прочетете малко по-напред в темата. Има разкази и на др момичета.
 Hug Hug

# 745
  • гр. Тутракан
  • Мнения: 224
Аз имах уговорка с д-р Б.Бойчев. Отидох в родилно и им казах че имам уговорка с доктора, те и без друго питат дали имаш уговорка с някой, но дори и да нямаш всички доктори са супер внимателни към всички, както и двамата Бойчеви така и д-р Малчев и д-р Ангелов. Мен Ангелов ме прегледа, пусна ми запис на тонове, докато Бойчев дойде. Обясняваше ми какво става да не се притеснявам и т.н. Родих при Бойчев нормално, с упойка. Само упойката съм платила нищо друго. НА следващия ден Д-р Малчев дойде да ме види и да ме поздрави за беб. Важно е всичко да е Ок и тогава ще е изписването, в моята стая имаше момиче което роди нормално и го държаха 6 дни, така че въпрос на възстановяване. Успех момичета  Heart Eyes

# 746
  • Мнения: 136
Момичета някоя от вас знае ли актуална цена на Лапароскопията? След ЦС се установи, че тръбите ми били проходими, но при по-високо налягане, особено едната и леко нагъната. Доктора веднага каза лапароскопия и хистероскопия, много се притеснявам чувала съм че лапаро се прави при запушени тръби, а моите не са. Консултирах се с 2-ма други лекари, те ми казаха че операция не е нужна и че мога по естествен път да забременея и незнам какво да правя. Не че не вярвам на Бойчев, но имам колебания. Моля някоя ако е имала същия проблем да ми отговори.

# 747
  • Мнения: 290
Аз направих грешката преди години,когато Бойчев ми каза,че е добре да се направи лапаро да го отложа във времето и да слушам съвети от др. лекари.Загубени две години от моя страна  ooooh!
В крайна сметка след лапарото всичко почна да ми се подрежда  Peace
На мен преди 2 години ми взеха само за леглоден-нещо от рода на 11-12лв.Доволна съм много и пак бих я направила ако имах нужда.Скоро живот и здраве се надявам и там да родя Praynig

# 748
  • Мнения: 36
Здравейте.. знам че някъде из темата сте коментирали какво изискват от болницата в Тутракан но аз търсих ли търсих и не намерих ако някой може отново да сподели ще съм много благодарна  Simple Smile

# 749
  • Мнения: 255
Здравейте момичета,имам въпрос към мамите раждали в Тутракан - какво си носихте като документи и принадлежности за вас и какво е нужно за бебето?За него трябват ли дрешки,пелени?

Здравей!

Аз по-напред в темата бях писала подробно, може да потърсиш, ако имаш време.
Иначе си носиш направлението за хоспитализация, което ти дават при последния преглед при док.
След като родиш и всичко е наред, трябва да представите Акт за сключен брак, ако имате такъв. Май е това...
Изследванията те си ги пращат автоматично от центъра в болницата. ( Ако не си следиш бременността при Бойчеви - си носиш и тях).

За бебето трябват само памперси.
Те са си в пелени. Ако искаш да си го обличаш вече .... ще си носиш и дрешки.

За себе си - дамски превръзки, мокри кърпички, сухи ( тоалетна хартия), вода, монети за телевизора и кафемашината, нощнички, бельо.... помпичка за кърма ( ако има проблем)...

Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт