Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 913
А добър ден! Днес се надявах предиобедния ни сън да е обеден и да заспим не по-рано от 11ч(че сме на лекар), а то какво стана. Преди малко заспа. Нищо де, каквото такова. Ако трябва няма да спи следобед или пък ще заспи пак по-рано. Май си правя кръчмарски сметки.
Вчера беше разкошно време, умрях си от кеф. Дано трайно да се запролети. Много ми хареса.  Mr. Green
Звездичке, ама наваксва яко Коколин. За всичките пъти, в които си казвала, че е лежерен, сега те опровергава, като ти го връща тъпкано.  hahaha  Heart Eyes
anbibian викаш много ви влече калта.  Laughing И  нас също, както и локвите, и мизериите.  ooooh! Браво за прекрасните мерки. Ние утре сме на консултация, да видим. Подозирам, че на кг няма да е мръднал особено, но на ръст да.
Съни хубаво си постъпила, дано и от службите са така човечни и милостиви и си свършат работата. Браво и за ремонта, много сте напреднали. Страхотно! Каква ви е идеята, до кога се надявате да сте готови?
Уинди да знаеш, все едно и аз бях в Ню Йорк. Така хубаво си го написала, направо се отпуснах и разходих.  Mr. Green
Да ви се похваля и ние имаме 8-ми зъб. Разгеле!  ooooh! Една седмица не съм спала, будеше се на всеки половин един час...  #Crazy И само искаше да суче. Вчера пък си направих експеримент и установих, че определено като сме навън по-рядко или изобщо не се сеща да суче. Заспа в 11ч, стана дадох му да яде готвено, после една ябълка да ръба и излязохме. Прибрахме се в 15.30ч и чак тогава си потърси порцията мляко, но пък за сметка на паузата от 4,30ч(което при нас е почти рекорд  Blush ) сука един час.  Crazy

# 676
  • Мнения: 499
Добър ден Hug

Петкова, на какъв лекар сте? Стискам палци Hug Как сте с диетата? Казваш, че на кг не вярваш да е пораснал, аз съм чела, че при такива непоносимости като се спрат тези продукти и качват доста децата.

Анбибиан, браво за хубавите мерки Simple Smile Иначе за калта, Миа не съм забелязала да има такова влечение. А и тя е толкова страхлива, че трудно нещо ще е накара да се пусне и да се пробва да го стигне. Вчера вкъщи на масата ми беше телефона и тя голяма мъка хем се държи, стиска масата, хем да го стигне и като го стигне да го включи да свети Laughing

Уинди, защо не се заемеш да пишеш? Страхотна си.

Да ви питам за идеи за закуски, че нещо се изчерпвам

# 677
  • Мнения: 3 638
Смуси ние не закусваме, направо обядва. Това е така, защото се буди нощно време да пие мляко. Напоследък си пие последното мляко към 22-23 часа и в 1 почва да църка за още  Crazy Съответно сутрин си поспиваме до към 9-10, докато се разсъним и оправим - то време за обяд  Laughing И гледам първо да отикам яденето с месото, после за следобед й давам плодово пюре, каша плодова или някой десерт и сухарчета колкото иска и накрая за вечеря оставям ММ да отика каквото е останало от обяд плюс новата доза манджа  Laughing
Менюто у нас тази седмица е кус кус със зеленчуци, пилешка супа, крем супа от цвекло, спанак с ориз, тиква с ябълки и кисело мляко с плодове.
За другата седмица мисля да й сготвя зеленчукова супичка или някаква крем супичка - имам зелен боб и грах в камерата мисля да ги сготвя тях  Party Ще направя за десерт ябълки с ориз. За супичките й купихме едно много тънко и късо фиде, а сега взех от лидъл едни макарони под формата на много дребни цветчета. Търсих буквички, каквито слагат от детската кухня, но не намерих в Лидъл и Кауфланд  newsm78

# 678
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Смуси, напоследък правимна Йоан попара, но не с вода или чай, а с телешки бульон. за разлика от обикновенната попара, Йоан тази я яде.

# 679
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен  Laughing от това хубаво време не стигам до вас излизаме преди обед и следобед  Party
Дарина днес заспа сама чак не мога да повярвам вече се бях примирила , че ще е приспивам до първи клас на ръце , както и че до тогава ще си смуче бибата  ooooh! Ноо днес реших аз на нея да и спра тока  Mr. Green и така излязохме  в 11ч. и се прибрахме в 13:20ч.  през цялото време беше на крак в пясъка извън пясъка поигра се чудесно , като се прибрахме най напред отиде при печката и ми сочи фурната  hahaha знае , че там е яденето  Joy излапа всичко за 5 мин. сложих е в леглото и за няма и минута заспа  Crazy довечера пак ще направя същото  Naughty
Петкова и на мен ми харесва много топлото време ама скоро ще застуди отново гледах прогнозата и хич не съм щастлива както свикнахме на вън какво ще правим не знам  ooooh! Успех при лекаря
Смуси Дарина яде попара с чай от шипка , кус-кус , макарони или юфка за закуска не и омръзва яде си ги освен във времето когато стачкува ,но тогава нищо не яде

Ох , ми това е от мен за сега ставам да събера малко играчки , че сутринта направо излязохме , а на пода няма къде да стъпиш  Mr. Green

# 680
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен Hug

Снощи Самито се гледаха с баща си, а мама беше купонджийка.Излизахме по женски за бабанден, първо бяхме на ресторант, после на бар.Хубаво си изкарахме, хапнахме, пийнахме, поиграхме и към 3 часа се прибрах.Добре, че Самито ми е поспаланко и се излежавахме днес до 10 и 30.После направихме едно излизане.Мале,  и аз не мога да му се нарадвам на това време Simple Smile

cvm , ти наистина си и взела тока, ама то това им трябва на дребните - здрава игра, че да си израдходват енергията, която е в изобилие при тях Mr. Green

Смуси , и нашите закуски са едни и същи, но гледам да ги редувам и така.Кук - кус, мляко с бисквити, попара с чай/лайка/, сандвич, кекс - солен и сладък, разни кифлички, онзи ден правих едни соленки и се приеха много добре.

Съни, браво на вас за ремонта, дано всичко върви по план  Hug

zellda, и аз много обичам да гледам терасите  и през който и град да минем все ги оглеждам и направо ми се повр... Sick от мизерия.Естествено не са всичките такива, но повечето са.Имам си и един любим такъв блок в Провадия, е няма такава натурия, шарения и мизерщина Mr. Green

Сега и аз ще се опъна за кратко и го будя дребния, че да можем да излезем пак, а пък и довечера да заспи по с време Mr. Green

# 681
  • Мнения: 629
Хайде пак аз  Grinning
Хариелка, викаш да му резна бибата на дребния.  Mr. Green Аз за сега со поослушвам, но мисля на пролет като е хубаво времето, а той е проходил и се изморява по-активно да се пробваме с тая биба. Сигурно аз ще платя с цената на безсъние, но да видим. Имам още малко време да го помисля.  Grinning
cvm, а какво не му е нормалното да излизат кучешки зъби на 1г. и 3 м.? Той Коколин и по-рано ги извади, Зори пък ги извади към годинка и половина. Нещо странно ми стана това дето вашата лекарка го е казала.  newsm78 Браво на теб, добри се я изморила Дарето.  Mr. Green
Петкова, за сиренцето все се каня да пиша ама то няма много за писане де. Дадох му само веднъж, в неделя. Количество около 1/2 кибритена кутия. Ама нали съм си шматка  smile3538 бях правила мляко с ориз и си хапнах една купичка....та зачервените пакет и бузка не знам резултат на кое от двете е. Тая дивотия и със Зори съм я правила и после естествено се чешам там дет не ме сърби.  Mr. Green Сега изчакваме 2-3 дни, гледам, че зачервяването мина и утре мисля пак да се пробваме. Аз съм се наточиа да не правя никакви прегрешения в следващите 10-тина дни, пък да видим ще устискам ли и какво ще се получи. Успех на вас при доктора. А иначе си права, взе да си наваксва сладкиша малък.  Grinning
анбибиан, да я нагушкаш Яна от мен.  Hug Миличката, редставям си как я е заболяло от лего-то. Аз само като го настъпя и цяла галактика ми се завърта пред очите, а тя така да се изтърбуши върху него. Душичка.  Я виж ти как поне навън ходи покрай количката. Грахчолан няма особен ищах. Изобщо да го накараш да направи повече от 3-4 карчки е почти невъзможно, почти мигновено се свлича на земята.  Rolling Eyes
Наденце, браво за хубавото изкарване. Аз нещо не моа да се наканя на нещо такова.
Смуси, за закуската едва ли ще съм много полезна, ние като не ядем никакви млечни си караме само на кърмица, сухарчета и плодове до обяд.Ама не му стига вече и го гледам че все мрънкоти полугладен милинкия.  Rolling Eyes На Зори й редувах кус-кус, юфка, качамак, попара, овесени ядки със сирене, вие можете и с кисело мляко да правите разни бъркочи, филийка със сиренце (запечена или не), с яйце/жълтък и сиренце, ако ти се занимава да си направиш домашна извара казват, че била много полезна, а с нея можеш разни чийзкейкове да правиш.

# 682
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас Simple Smile ние се по загубихме, но нямам компютър и ви следя от телефона Simple Smile сега реших да видя как ще съм с писането и предварително се извинявам че няма да се включа по всички теми Simple Smile
Ние сме добре, аз съм доста голяма и изморена но какво да се прави. Ники изкара тежък бронхит и бяхме за първи път на антибиотик и беше голяма мъка. Сега вече е добре. Много приказва на негов си език и много се ядосва, че не го разбирам. Сега сме на вълна мама и само ходи след мен и мамосва Simple Smile

Наде- браво за хубавото прекарване Simple Smile

Цвети- бая сте поиграли, браво на вас. Аз днес също изведох Ники уж да играе, но той искаше непрекъснато да го нося и поседяхме насила един час и се прибрахме. Но си поиграхме добре вкъщи и по едно време идва и ми вика Мамооо ъъъъ и ме заведе до леглото да спи Simple Smile много му се зарадвах Simple Smile

Ани- като прочетох че и вие пиете мляко през нощта се успокоих Simple Smile и ние сме така, даже вече му зареждам едно голямо шише с мляко и му го слагам до главата и той си се събужда, намира си го и си пие без дори да ни буди Simple Smile

Петкова- честито зъбче Simple Smile дано другите да излизат по леко Simple Smile

Смуси- ние не сме много разнообразни в закуските и не всеки ден закусваме, но в общи линии правя следните закуски- принцеси с кайма, с кашкавал, с сирене и яйце, кроасан, баница, питки със сирене, макарони със сирене и масло, кисело мляко Simple Smile

Спирам до тук, че ме заболяха очите Simple Smile надявам се да имам скоро възможност да се включвам по често Simple Smile

# 683
  • Варна
  • Мнения: 913
Минахме и оцеляхме, без рев и драми, че ни се спи. А навръщане заспа и в колата и стана екстра.  Heart Eyes
Смуси бяхме на контролен при невролог - заради афектно-респираторните пристъпи.
Нищо интересно. Аз и повтарям, че са силно намалели, че се случват по-рядко и не така както преди, а тя се прозяваше и едно си баба знае, едно си бае... да ни приемала в болницата да правим ЕЕГ. Като се сетя, че смятах да я пропусна, понеже видимо се чувстваме по-добре и отиваме на израстване, а тя ме мята в трета глуха. Още повече ММ е бил така до към 18-24м.
Иначе с диетата се надявам всичко да е ОК. Нали и лактозата ни прави беля(а той понякога почти само суче цял ден  ooooh! ) и се питам дали.. или...  newsm78 В тази връзка другия месец ще ходим и при гастрото на контролен преглед.  Wink А вие как сте? Нали се притесняваше за Миа, води ли я на гастро?
Цвети и аз все си мисля, че мисията невъзможна да заспи сам.  Laughing Ама се случва само и единствено в колата. Иначе все да суче.  ooooh!
Zvezdichkova хайде дано се окаже, че не е сиренцето.  fingerscrossed

# 684
  • Мнения: 3 638
Zvezdichkova ще се отпусне Коколинчо не се притеснявай  Grinning Тя и Яна така не щеше дълго време да ме хване за ръце пък сега и у дома подава ръчички и обикаляме от стая на стая хваната за две ръце, днес си пусна едната и излезе така в коридора, но там се хлъзга и пак се вкопчи с две ръце за мен. Аз някой път нарочно я пускам неочаквано и тя стои ръкомахайки права известно време и като види, че няма да я хвана пак си кляка и почва да лази  Crazy
Юфката как се приготвяше, не съм яла такова нещо от дете  newsm78
Ох милият Ники  Sad Радвам се, че вече сте по-добре  Hug Браво на него как си пие млякото сам  Party Яна спи между нас и нощно време като ожаднее не се буди напълно, а в някаква просъница почва да църка, понякога направо се разпищява (мислим, че това е когато я тормози някой зъб), като си изпие млякото прави едно кълбо и се намества пак на нейното място между нас, известно време примлясква доволно и пак заспива  Joy
Тия дни се канех да я върна в нейното легло, но ММ мисли че каузата ми е обречена на неуспех. Много се върти това дете, като се удари в решетките ще се събуди и ще се разцърка, че не е при нас, а и се е научила вече сутрин да се гуши до мен докато аз още спя.
Да се похваля купих на Яна лего от Лидъл за 10 лв. Ето това е http://sglobi.com/lego-duplo-5646-bebeshka-iasla.html Беше в една много скъсана кутия и овцата липсва, но ще го преживеем  Laughing
Взех пак от там торби за вакумиране на дрехи. Оказаха се доста големи, вакумирах на Яна омалелите дрешки и ще ги приберем, дано някой ден да може да ги ползваме пак с ново бебе  Heart Eyes или две  Whistling

# 685
  • Мнения: 499
Петкова, ще влизате ли в болница?

Благодаря за идеите за закуска. Ходихме на гастроентеролог и сега пием едни ензими и отделно не може да яде кисело мляко, АМ, прясно мляко, което малко ни ограничава.

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Ха, здравейте и от нас. Докато двете ми принцеси спят, изморени от игра навън, аз да се разпиша.

Петкова, прозява се викаш докторицата и хич и не те чува какво й говориш... А в крайна сметка, какво решавате, ще влизате ли пак в болница за това ЕЕГ? Щом таткото е бил така, значи може да е наследствено и скоро пристъпите съвсем да изчезнат. Пожелавам ви го от сърце.  Praynig  Hug

Смуси, нашите закуски са: кус-кус, овесени ядки, попара с лайка/шипка, качамак, пшеничен грис, кис. мляко с бисквитки.

Звездичке, дано не е от маслото.  Praynig

Уинди, и аз мисля че пишеш страхотно. Наистина се замисли да издадеш нещо... Все едно бях потънала сред страниците на някаква книга...  Hug

Ради, кофти че Ники е имал бронхит. И Софи в момента е с този вирус, много е гаден и лесно обръщал на бронхит или пневмония. Миналата нощ, докато я слушах как дишаше тежко и учестено и кашляше, бях почти сигурна, че е слязло надолу, но сутринта лекарката ни зарадва че гърдичките са чисти, като ни обясни колко гаден и опасен бил вируса.

Елиза, като се събуди през нощта, се обръща към мен и в просъница си повтаря "ам-ам" (да й дам да суче), ама аз се правя, че не я чувам.  Simple Smile Понякога се разминавам, но понякога не ми се отваря парашута.  Wink

# 687
  • Мнения: 181
Здравейте,момичета Hug Ние сме добре,но нещо хич не ми остава свободно време напоследък.А и тия дни времето е много приятно и гледам да си правим повечко разходки с Алина Simple Smile
Занимавам се и с ремонта,висим там от време на време,колко помагаме,не е ясно,но нали досаждаме Mr. Green И да ви се похваля,че вече имаме количка и столчета за кола за бебетата Crazy Не мисля да купуваме още кой знае какво,защото имаме и доста неща останали от Боян и Алина,а и се очакват доста подаръци Laughing и този път съм решила като ме питат,да си казвам от какво имаме нужда Laughing
И кола сме харесали и бяхме на път да я вземем,но се оказа,че няма как да стане на този етап и ще го отложим за по-нататък. Confused

Цвети,доволна съм,но просто чух много по-добри отзиви за другия лекар,а и се ориентирах да раждам в Троян,а не в Плевен и преценихме,че е по-добре да си сменя и АГ-то Simple Smile

Тони,дай Боже  Simple Smile Само да вървят нещата по план,ще пием кафе в двора на новата къща на пролет Heart Eyes

Петкова,плановете ни са до март месец да е ремонтирано и готово всичко и да остане да се внесат само мебелите.Надяваме се до края на април най-късно да се нанесем Simple Smile Всичко ще става постепенно,особено с мебелирането,че там доста неща,че да не казвам и почти всичко,ще се купува ново,даже и ел. уреди,та ще видим какво ще стане.

За закуска-правя кус-кус,попара,но рядко,че вече не я харесва,правя разни питки,мързеливките на Звездичкова,кисело мляко с бисквитки също много обича,мекици й давах 1-2 пъти,но пържени в много малко олио,мюсли с кисело мляко също яде,принцеси с кашкавал,принцеси с кайма и принцеси с яйце и сирене също Peace

Наде,блазе ти за разпускането и женската вечер Simple Smile Дано има повече такива Simple Smile

Ох,ставам,че вече ме дърпат,не ме оставят напоследък и за секунда Crossing Arms

# 688
  • Мнения: 447
Привет, момичета! Hug

Преди малко с моето съкровище се прибрахме от дълга-дълга разходка. Прекарахме почти целия ден навън. Бяхме в два различни парка, той обядва и спа навън, а аз пих кафе с една приятелка, която също беше с двете си деца. Изморих се много, но пък след толкова ходене не ми е нужен никакъв спорт и съм много доволна. Wink

Вчера моят малчуган имаше имен ден, така че ще ви почерпя виртуално с малко закъснение:
Скрит текст:





BLackKisSs™, благодаря ти за рецептата! Ще я пробвам обезателно. Мисля да замеся тестото в хлебопекарната на стандартната програма за тесто за пица. Между другото, ако ти остане тесто, можеш да го замразиш и във фризера. Ниската температура спира процеса на втасване и тестото остава в същия обем. Аз така си замразих последния път две топчици, защото ми остана. Peace

Sunny_Girl, много се радвам, че вече сте здрави и малките бебчовци също са добре. Ползвай помощта за гледането на децата на всички, които ти предлагат отмяна - сега трябва да си почиваш повече. Грижи се за себе си! За болницата в Троян съм чувала много добри неща - моята най-близка приятелка е от Троян и роди там и двете си деца.  Peace

cvm, и ние сме готови за пролетта. Аз обичам всички сезони и някак не бързам да се сбогувам със зимата, но съм с ясното съзнание, че през пролетта ми е по-лесно да разнообразявам деня на Макси. Можем да излизаме повече, което се отразява добре и на мен самата. newsm68

Сеса, и Макси много обича такива детски центрове. Водих го в неделя и днес следобед пак. Единственото, което ме притеснява, са зимните вируси. Климатичните инсталации в моловете ги разнасят много успешно във всички кътчета на сградата и все ме е страх да не се приберем с някой... Confused

Toni77, анцузите и у дома са много необходими дрешки. Макси има 8 и си ги обличаме всичките. А ти защо не пазаруваш от английските сайтове? Качеството е безупречно, цените са по-ниски от тукашните и не е нужно да излизаш от дома. Peace

Zvezdichkova, и твоят Коколично е зиморник като Макси. У вас е парното, у нас е климатика. Макси насочва дистанционното абсолютно безпогрешно и щрака ли, щрака... Един ден беше качил градусите на 29, а ние с мъжа ми се чудехме защо е толкова горещо в дневната... Crazy

anbibian, такива майки като онази в парка с агресивното дете направо ме изумяват. Честно казано, сигурно много бих се ядосала, ако някой направи така с Макси. Бедата е в това, че когато се случи нещо такова, човек остава толкова стъписан, че понякога дори не може да реагира адекватно. Подобна агресия и неуместно поведение, като незачитане на чуждата собственост например, ме оставят без думи. Да, детето е малко (не твърде малко обаче, за да се направи опит да му се обясни според мен), но майка му за какво е там?! Затова не разрешавам на Макси да взема чужди играчки и вещи, както и не давам неговите да се пипат. Веднъж направих грешката да дам една дървена калинка за бутане на някакво момиченце в парка и не искам да казвам в какво състояние ни я върнаха. Оттогава с нашите играчки играе само Макси и някои много близки дечица. Stop
Беше питала за номерата на обувките. Първите обувки за ходене на Макси бяха номер 15,5. После изведнъж - дори не знам как стана - мина на 18,5-19. Сега има обувки с размер 19, 20 и 21, че дори и едни апрески, които са номер 22. Мисля, че номерата на различните марки може много да се разминават, така че е най-добре да пробваш, да опипваш докъде стига палчето и да преценяваш на място. thumbsup
Юфката само я попарваш с вряла вода или с мляко, оставяш я за няколко минути покрита и после слагаш сирене и масло или захар - в зависимост от това с какво си я заляла.  chef

zellda, много неприятно това с компютъра. Дано скоро се справиш с проблема! Peace

Petkova, и при нас положението със сученето е почти същото - като сме навън, забравя. Това е другата причина (освен безплатния фитнес по време на разходките), поради която искам времето да се затопли.  Nature Sunny
Стискам палци да ви се размине влизането в болница. Хубавото е, че ти си спокойна и смяташ, че скоро ще го израсте. Peace
Честит ви 8-ми зъб! Хайде и другите да тръгват! Макси вече изкара всичките кучешки, а уж те последни излизали... newsm47

Смуси (и Petkova, и Hariela), благодаря за хубавите думи! Пак ще се разхождаме скоро, но този път ще е другаде (още не съм решила къде точно). Никога не съм писала за други хора. Имам написани разни неща, но май само аз съм си ги чела. Никога не съм мислела, че имам някаква дарба, за която си струва някой да научи. Не мисля, че имам някакъв неподражаеем и впечатляващ стил; нищо ново под слънцето, както се казва. Блогъри има много напоследък, нека те да пишат! Stop
Макси закусва попара с чай, принцески с кашкавал или с яйце и сирене, пълнозърнести палачинки, макарони с няколко вида сирене, кус-кус, домашна юфка, авокадо, сирене "Котидж", кисело мляко. Мислех си да изпека скоро мъфини със сирене, с тиква или с моркови. Има много интересни рецепти за миникексчета тук във форума. Heart Eyes

radost 87, радвам се, че Никче е добре вече! А ти се пази и си почивай! Hug

Е, дами, мисля, че е крайно време да спра да пиша вече. Оставям ви и отивам да уважа един ябълков сладкиш...  Mr. Green


# 689
  • Мнения: 33
здравейте мили мои   bouquet

днес бяхме на разходка с Ивко и с едно негово наборче само,че ние не бяхме с количката и аз сега съм като бита  Mr. Greenбая голяма разходка си направихме,много съм доволна,деня си го организирахме супер направих му обяда,сложих нашето ядене в глиненото гърне на 150грдуса във фурната,и в 11;30 вече бяхме вън. до 13ч някъде ,поизморихме се къде се носехме,къде ходехме и се гонехме.после като се прибрахме яде и заспа,и аз с него.
като се събудих имах страхотен смс(ако си спомняте бяхме на сватба септември) та сега смс-а ме извести с раждането и на детенцето на младоженците.те ми е скъпа приятелка и съученичка.чухме се поплаках си от радост(напоследък съм мн чувствителна).малкия мъж е 3900кг 52см и браво на мама героиня -съвсем нормално го е родила.
и така сега седим удома с мм и малкия,те ядът няккви бисквитки,аз почивам ,че наистина мн ме боли ръката дето го носих(тежи 14кг вече моя ивко).
дано времето да е хубав и утре да се разходим ,че след разходка спи ,ама както легне така се събужда не мърда  hahaha
уиндитова тесто специално съм го слагала в хладилник и втасва и удвоява обема си,незнам дали може да се замразява newsm78предполагам тогава няма да втаса,но само в хладилник може да седи до 3 дни и втасва  Peace

ами май е това ,оставям ви,че ме мързи вече  Mr. Green
хубава вечер от нас  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт