Отговори
# 690
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета! Hug

Много се радвам, че темичката се оживи днес Hug

Аз днес след обед ходих на годишен профилактичен преглед при моя гинеколог доктор Лачев- пуснах си една микробиология и цитонамазка и ехограф. Каза, че ехографът е без забележки, сега до края на седмицата чакам да ми се обади за резултатите от другите две изследвания. Дано са нормлани. Praynig Бяхме с Кали и ММ, че той ме закара. Много ни се зарадва докторът, прегръша Кали, вдига я на ръце, радва и се, каза- те при нас все хубави деца се раждат Wink , пожела и скоро братче, или сестриче. тя го гледа , успохва се и мълчи. Една друга докторка, която беше там, вика- айде сега и едно момченце Wink Много съм си доволна от гинеколога, аз и друг път съм го казвала. Чудесен човек е и е страхотен професионалист. Обяснява каквото го питаш, спокоен е и те кара да се чувстваш добре.
Ради- хубаво е, че Ники вече е добре, никакви болести повече. Ти се пази и си почивай Hug Peace
Съни- каква ви е количката и столчетата за близнаци ooooh! Нови ли са, или са втора употреба. Да са ви честити, близнаците със здраве да си ги ползват като се родят  Hug Hug Hug
Цвети- хубаво си и спряла тока на Дарето Wink И Кали като лвезе в кухнята гледа към печката и вика ам-ам Joy
Уинди- благородно в изавидях за разходката, и аз много се зареждам емоционално от такива разходки в хубави дни.
Анбибиан- майката в парка е без коментар #2gunfire
Петкова- като  те чета, невроложката не ви е свършила кой знае каква работа. Ти си познаваш най-добре детето. Важното е, че самата ти си спокойна и усещаш, че нещата вървят към израстване на този проблем  Peace
Хариела- бързо оздравяване на Софи, дано не зарази Елиза Hug Praynig
Смуси- Кали най-често закусва някаква филийка препечена с кравем масълце и сирене, с кашкавал, или кекс солен, или кифличка и баница е яла-ей таквиа неща. Не е по попарите .
ОООО- да не пропусна да ви се похваля- току що Кали за пръв път слезе съвсем сама от дивана. Аз я оставих седнала на средата на дивана с една играчка и почнах да пиша тук, обръщам се по едно време и гледам детето го няма на дивана, ама и не реве Shocked Shocked ShockedПоогледах се из стаята и я гледам мирно и кротко си седи на пода до фотьойла Shocked Shocked Shocked Толкова се изненадах, че чак изтичах в кухнята да кажа на ММ
Хубава и спокойна вечер на всички Hug

# 691
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Йоан пак захвана серия събуждане през нощта, явно му липсвам през деня. Иначе много слуша баба си. Днес сутринта голяма игра му дръпна с една мокра марличка. Чисти си ръцете, маха я, хвърля я, голям кеф.
Ох, трябва да работя.
Лек ден.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 913
Ха добро утро!  Mr. Green Днес сме по график. Сега заспа, да се надявам да спи 1.30-1.40ч, че като станем да си хапнем(надявам се  hahaha ), да се приготвим спокойно и първо на консултация, после на разходка.  Mr. Green
Смуси права си, че обикновено като се почне диетата и дечицата бързо наваксват с кг, но първо той винаги си е надавал нормално и второ при все, че редовно отказва твърда храна и все още изяжда някакви мижави количества, а не се спира, какво да очаквам? А и всъщност съдейки по мен от година до две съм мръднала с няма и кг.  hahaha
Иначе за болницата, ще им пращаме много здраве! Смятам да пропуснем това приключение. Още повече, че предния път като бяхме същата тази лекарка не сметна за нужно да ни прави ЕЕГ - "сега не, ако не се повлияе до два-три месеца и няма никакво подобрение, тогава"... демек пак да влезем, по друга пътека, как така с една пътека толкова работа ще свършем?  #2gunfire А и той за мен се е повлиял и подобрил и да наистина, аз съм спокойна. Вече нито се шашкам, нито се панирам, нито пък се трогвам. Другото, за какво е нужно това ЕЕГ, като то от ясно по ясно, че се случва само при силна болка(когато се удари) или инат(когато не постигне своето). При това при мен се случва само в първия случай. Инатлъците при мама на вървят, та само на тати, баба и дядо се случва от инат да се захласне чак. При мен притропа, поциври и до там.  Naughty Отделно и на друг невролог сме ходили и той беше на мнение, че не е нужно ЕЕГ. Категорично се касаело за афектно-респираторен синдром. Ей поради всичките тези причини, а сигурно има и още не мисля да му причинявам излишен стрес.
Toni77 хубаво си минала през АГ-то. И аз трябва. И на зъболекар трябва да отида. А бе имам си задачи, не е като да нямам.
Ради радвам се, че вече сте здрави!  Hug
BLackKisSs™ голям мъж, голямо чудо. И аз така бях получила СМС, че "малкия голям мъж се казва и е със скромните 4050гр и 53см, за радост  на мама" . Да се чудиш да плачеш ли , да се смееш ли.  Laughing Последно и моя приятелка като роди, много се разчувствах.
Хайде по задачи, че сега ще се надигне.  Wink

# 693
  • Мнения: 262
Привет, момичета,
на Джоджи почти му изби четвъртият кътник, та вече сме с 12 зъба  Grinning
Вчера ходиме на консултация и след дълъг разговор с педи сложихме отлагания от мен 2 месеца приорикс. Засега всичко е ОК, мястото е само леко подуто, малчо не е вдигал темп. Мерки и теглилки за моя радост са с плюс нагоре. Най-накрая е наддал 550 г за 2 месеца и 3 см  Grinning
Събуди се, утре ще дописвам Simple Smile

# 694
  • Мнения: 313
Привет,
Отдавна се каня да пиша, но все не успявам. Всеки ден приготвям храната на дребното, бързаме за разходка и прочие. Но ви чета сравнително редовно и някои неща ме провокираха.
Говорите за консултации - на какви консултации ходите? Ние спряхме вече. Всъщност с педи се уговорихме, когато е здрав, да го водя на ваксина. Но аз все още отлагам. Шубе ме е. Имаме лека форма на атопичен дерматит и ме е страх от пентаксима и всички други. А нашите "управляващи" обмисляли въвеждането на още три задължителни ваксини  #2gunfire Малко ми е странно сега как ще процедират - въведоха задължителна градина за 4 годишните, а тези, чиито родители са отказали ваксините? Предположения?

За закуската ние сме още на каша или макарони, понеже не ядем сирена и прочие. Та, ми стана странно като им предлагате филийка с нещо си - успяват ли да я изядат? Колко сдъвкват храната  newsm78? А кашкавала - нали е доста солен. Всъщност слагате ли сол, когато им приготвяте храната? А пасирате ли?

Тони77,
Оправихте ли миялната? Преди не си мислех, че ще я ползвам толкова, но сега... Направо съм се родила. Иначе направо загивам. Ако измислят и нещо за гладенето...
А Кали добре похапва. В кухнята толкова ли е рядка храната, че изяждате по 6 сухара? Ние сме максимум по 1 на ден. Но аз приготвям всичко и сме основно на пасирани зеленчуци, нямаме такива яденета, защото не ядем домати.


BLackKisSs™ ,
Голямо момче  Simple Smile Да ти е жив и здрав. Моят Ивайло е около 11.5кг.

Флучия,
Дано мине леко тази ваксина. Чувала съм, че реакцията от нея като обриви  и прочие може да се очаква до към 20-ия ден.

Съни,
Честити покупки. Радвам се, че нещата при вас се подреждат. Само малко ме изненада с избора ти на Троян пред Плевен. Но съм се убедила, че си доста разумен и отговорен човек, така че си преценила всички плюсове и минуси. Как смяташ да раждаш?

zellda
,
По темата за бедността в града, когато бях вече в болнични преди раждането и се разхождах сутрин рано, бях шокирана от опашките пред магазините за дрехи втора употреба в началото на работния ден. Гледката беше покъртителна. Винаги съм си мислела, че вече това е минало, че сравнително малко хора пазаруват там. Та аз почти не съм виждала клиенти в тези магазини ... през деня.

Звездичкова,
Какво сирене даде? Ние сега тестваме козе - послушах съвета на хомеопатичката. Мръщи му се, не го харесва. Опитвам се да го замаскирам, но ако хапне по-голямо парче, прави физиономия на погнуса. Започнах с 1/8 от кибритена кутийка. Днес стигнахме около половин кутийка. Лека реакция - малки единични червени пъпчици по крачетата и тук там по бузките. Ще изчакам и утре и ще звъня да питам какво да правим. Каза ми след козето сирене да тествам с риба-бяла или сьомга, защото според най-новите проучвания, тези храни не правели беля при вероятност от астма. Не мога да го обясня правилно, извини ме.

Още нещо да ви спомена - в Сердика център организират лекции за възпитанието и отглеждането на децата между 1 и 6г. Първата лекция беше сега в събота на тема Възпитанието или защо първите 7 са толкова важни. Засегнаха доста интересни неща, макар и на кратко, и без много дълбочина. За съжаление лекции са само по веднъж в месеца и нямам пред мен точната програма.

Лек и усмихнат ден от мен  Hug




# 695
  • Мнения: 4
Здравейте Simple Smile
Днес бяхме на рожден ден и съм много доволна от Ники Simple Smile игра си страшно много и беше много добричък Simple Smile след като се прибрахме беше страшно изморен и веднага заспа, та два часа успях да си почина Simple Smile

Фифу- Ники когато е на кеф изяжда по филия, че и две . Давам му само средата, защото кората много време я дъвче. Той от доста време си дъвче без проблем и абсолютно нищо не пласирам. Сол и захар си му давам. И затова си яде абсолютно всичко.
Ние ходим на консултации. То и след като навърши годинка си има задължителни консултации само че са на по рядко.

Флучия-честито зъбче и браво за плюса на консултацията

Тони- браво, че на прегледа всичко е наред и дано и изследванията да са добре Simple Smile

Блексче- браво за хубавата ви разходка и за страхотната новина от твоята приятелка! Да им е живо и здраво детенцето и много да ги радва Simple Smile

Уинди- страхотен талант имаш за писане и ми е страхотно удоволствие да те чета! Честит Имен Ден на Макси със закъснение! Да е много здраво и усмихнато дете!

Съни- дано с ремонта нещата да протичат както сте ги планирали и напролет да се нанесете Simple Smileмного се размечтавам като те чета и аз много искам някога да си имаме само своя къща пълна с деца и усмивки Simple Smile

Хариелка- дано на Софи да и мине бързо и да няма усложнения като при нас, че е ужасно

Ани- и аз имах надежди че Ники ще почне да си спи в леглото и си спа около седмица но от два дена ни подкараха долните кътници и пак почна да се буди с рев и да спи при нас. Поне остават само 4 зъба да изникнат и се свършва с ужаса Simple Smile но сигурно точно тогава ще се роди новото бебе и безсънието продължава Simple Smile обречени сме Simple Smile

# 696
  • Мнения: 3 638
fifi_0421 и аз не знам как вървят консултациите сега. До годинка бяхме на всеки месец, сега вече два пъти сме през три месеца и все за ваксина. Следващата консултация ни е април. За дъвкането - Яна дъвче, може да яде без проблеми твърди препечени филийки, сухари, солети, кашкавал съм й давала също, понякога и по малко бяло месце. Дъвче си, но предимно когато си пъха нещата сама в устата. Ако я храня аз с лъжицата, ако има едри части си бърка в устата и ги вади, затова всичко й смилам. Гледам вече да не е съвсем пасирано, но все пак смляно. За солта избягвам да давам, но не я ограничавам вече до никаква. Понякога давам солетки (2-3 солети на ден), понякога кашкавалче (по няколко малки парченца за вечеря примерно), от време на време като й готвя добавям символично количество сол, направо почти никакво. Сега почнах да слагам подправки. Слагам целина, магданоз и копър.
Аз имам питане за чайчетата. Яна почна да пие чай, подслаждам й го като сипвам в него малко сок ябълка на Бейбилов и така преди обедния и следобедния сън изпива по шише и половина чай със сок. Почнах да се чудя дали не е много, но все пак й правя билков пакетчета и ги оставям не повече от 5 минути във водата, едва ли става силна отвара. Давам й освен бебешкия копър на Бейбилов, лайка, мащерка и липа. Ако бъркам някъде с чая кажете къде и също какви още чайчета са подходящи за тази възраст?  newsm78

Аз да се похваля, че не мога да трая от радост  Party Яна днес се престраши в парка и се водихме само за една ръка. По едно време даже се държеше само за края на ръкава ми и смело прави крачка след крачка, чак си повярва милото и се пусна и мигновено още на първата крачка тръгна да пада, ама я хванах във въздуха, че не ми се переше и днес кален анцуг  Mr. Green
Сигурно и зъб се кани да избива, защото тази сутрин в 6 направо ни спря тока  Tired Като почна да пищи изведнъж, не може да сварим да направим млякото. ММ скромен, направил й само 150 мл., а тя вече пие по 210 мл. плюс сок и чай след това. Изпи си ги и почна да пищи два пъти по силно  Shocked Той направи още 90 мл. - същата работа. После още 60 мл. Всичко изпи и продължи да се тръшка. Преместих я в коша и я люлах докато заспа. По едно време щръкна насреща ми, избягала от коша и иска да се качва на леглото, ама нали е в чувал - не може. Вдигнах я при мен, тропяса се на секундата и спа до 11 часа  Shocked
Сега се е заиграла. Напоследък много си играе с легото, опитва се да го реди, но най-много се кефи да си го прибира в кутия или торбичка и да си го вади обратно от там и така безкрай  Mr. Green
О щях да забравя  Mr. Green В парка ако някой я закачи се крие между краката ми  hahaha Добре че нямам пола иначе щеше да се вре под нея като мен, когато съм била малка  hahaha

# 697
  • Мнения: 447
Добра вечер, момичета! Hug

Днес пак през по-голямата част от деня с Макси бяхме навън. Не мога да пренебрегна просто така хубавото време. Но май е крайно време да се позавъртя у дома, защото има нужда от почистване и подреждане...  Blush

Toni77, много хубаво, че си се решила да минеш през гинеколога си. Аз отдавна се каня и все не му идва ред. Стискам палчета да са хубави всички резултати от изследванията! thumbsup

fifi_0421, консултациите след навършването на годинката са на три месеца, но пак си ги има. На Макси вече му поставиха Пентаксим и около 2 седмици след ваксината имаше лек обрив, но мина бързо и не мисля, че му е създал някакъв дискомфорт. Преди това и на него двама лекари (личната и една педиатърка), независимо един от друг, му бяха поставили диагноза "лека форма на атопичен дерматит". Накрая го заведохме на дерматолог, където тази диагноза беше категорично отхвърлена. Според дерматоложката не бива АД да се бърка с повишената чувствителност или сухота на кожата (какъвто е проблемът при Макси). Повечето малки деца и бебета имат чувствителни кожи, които лесно изпръхват, лющят се и се зачервяват по ред причини. Но не всички имат атопичен дерматит. За всеки случай сме решили като се постопли да отидем до София при друг специалист - просто да чуем още едно мнение. Naughty
Моето дете почти никога не е яло гладко пасирани храни. Аз започнах да го захранвам по някаква моя си схема - нещо средно между педагогическо захранване и захранване, водено от бебето. Гризеше парчета плодове, солетки, сухари. Много бързо се научи да дъвче, но мисля, че създадох много добри предпоставки за това като го поставях до нас при всяко хранене още от 5-месечна възраст. Той ни гледаше с интерес и когато му предоставих възможност, без колебание започна да ни имитира, отхапвайки и дъвчейки храната си много добре. Вече почти не ми се налага да готвя специално за него - яде си от общата храна, с малки изключения. У дома соля пестеливо, така че нямам опасения, че ястията ми са твърде солени за него. Готвя здравословно и разнообразно, съобразявайки се с присъствието на малкия човек. Ако въпреки това менюто ни не става за него (например има свинско месо), спасяват ме храните на Hipp, по-специално тези с парченцата. Макси си има няколко любими от тях. eat

radost 87
, малчуганите са истински ангелчета навън. И Макси много слуша, когато сме извън къщи.  Heart Eyes
Не се притеснявай за спането отделно. Както се шегуваше една моя позната, "вие виждали ли сте тийнейджър да спи с майка си и баща си"? Все някой ден ще се откаже! Mr. Green

anbibian, браво на твоята калпазанка! Смятай я за проходила вече - щом и навън се пуска, скоро съвсем няма да можете да я удържите! smile3540

И понеже някои от вас споменаха, че са се забавлявали заедно с мен в Ню Йорк, споделям следващото си въображаемо пътуване. За онези, на които им е харесала предишната виртуална разходка; за онези, на които им се чете нещо, но и те не знаят какво точно; за онези, на които им е омръзнало от студове и искат да е лято; за онези, които имат свободно време и няма с какво да го запълнят; за онези, на които им се мечтае, но дори за това нямат сили; за онези, които обичат тишината и спокойствието; за онези, които обичат движението и шума, но малко са се поуморили от тях... Мога да продължа да изброявам още дълго, но не мисля, че има нужда. Всички са поканени!
Скрит текст:
   Днес разходката ми (ни Simple Smile) ще е на друго място. Толкова различно от градската среда, в която се разхождах последния път, че все едно са на различни вселени.
   И така, денят е топъл и летен. Небето е толкова синьо, все едно някой е взел кофа синя боя и го е залял от край до край. Слънцето свети високо горе и дарява голата кожа на ръцете и бедрата ми с топли лъчи, нежни като ласките на любимия ми мъж. Само тук-там плуват малки бели облачета, пухкави като захарния памук, който продаваха в едно друго време, в един почти друг живот. Облякла съм си късите панталонки в цвят каки, тъничка карирана ризка с почти липсващи ръкави, а на краката си обух най-удобните кецове, с които разполагам. Качвам се в колата, пускам си лека музичка (нещо такова http://www.youtube.com/watch?v=fGj77BrEgj4) и отварям прозореца, за да пропъдя горещината, заключена между прозорците. Минавам през бензиностанцията, капвам малко бензин, грабвам голяма бутилка студена вода и чаша лате и потеглям.
   В неделя сутринта хората спят до късно и извънградските пътища са почти пусти. Тук-там се виждат коли, но пък кой ли им обръща внимание?! Гледките наоколо са далеч по-пленителни. Градският пейзаж се сменя от поля и малки горички, спретнати градчета с все още заспали улици и малки селца. Отклонявам колата по тесен път. Личи си, че се ползва рядко - по повърхността му има големи пукнатни, в които растат бурени. Около него е обрасло с шубраци, по стволовете на дърветата се изкачват увивни растения, има диви цветя... Асфалтът свършва и започва черен път, а дърветата изведнъж изчезват, за да се ширнат пред погледа ми равни поляни и полегати хълмове с меки извивки. Карам още няколко километра и дори черният път ме изоставя. Спирам на малко петно земя в края на черния път, обрасло с треволяци, взимам си бутилката с минерална вода и излизам навън. Пред мен се е изтегнало блажено най-красивото  поле със слънчогледи, което съм виждала. Жълти и весели, оптимистично надигнали глави към слънцето, попиващи жадно и благодарно лъчите му. Карат ме да се усмихна и ме изпълват с възторг. Не мога да спра да ги гледам - хипнотизиращо е! Искам да запечатам гледката в съзнанието си завинаги!
   Накрая, след като всичките ми сетива са се наситили на тази красота, грабвам раницата си от задната седалка и потъвам сред слънчогледите. Меките им мъжести листа се плъзгат нежно по ръцете и краката им. Сред стъблата на слънчогледите е хладно и приятно. Земята е мека и потъва леко под краката ми. Разпервам пръстите на ръцете си и отвръщам на ласките. Вървя дълго, не знам колко точно. Накрая излизам на малка полянка с красиво кичесто дърво. Тревата искри в свежи зелени тонове, а лекият ветрец леко накланя по-дългите стръкчета. Хвърлям раницата до дебелия и груб ствол на дървото и разпъвам одеялото за пикник. Измъквам малка възглавничка и се изтягам на одеялото. Ммм, няма такова блаженство! Ноздрите ми се изпълват с аромата на свежа трева, до слуха ми достига слабото жужене на пчели и други хвъркати насекоми, чувам някъде и щурче, и птичка, пееща някъде из тревите или храсталаците. Кичестата корона на дървото предпазва очите ми от силните слънчеви лъчи и залива цялото одеяло с приятна прохладна сянка. Попивам всеки звук, всяко ухание, всеки полъх на вятъра. Не знам колко време прекарвам в съзерцание без да мръдна... Раздвижва ме звукът на празния ми стомах. Simple Smile
   За щастие съм предвидила подобни ситуации и съм си донесла обяд. Менюто включва рулца от тиквички с крема сирене, мъфини със сирене и сусам и свежи домати, отгледани грижливо от баба и дядо на село с истински вкус на лято. От термоотделението на раницата измъквам и кутийка бира (е, и аз съм човек, а какво по-лятно питие от това?!). Имам и десерт - прекрасни, студени и сочни кубчета зряла диня. Празникът за изгладнелия ми стомах е невероятен!
   След като си похапвам доволно,не ми остава нищо друго, освен да си полегна пак. Нося любимата си книга, така че я измъквам от раницата, излягам се върху пълното си коремче и зачитам. Не ми спори! Спокойствието и леките полски шумове са толкова по-привлекателни в момента, че дори плейърът ми остава презрително забравен на дъното на раницата. Клепачите ми натежават и затварям очи. Оставям мислите си да се реят, да се губят и пак да се връщат в абсолютен безпорядък. Постепенно покоят наоколо напълно ме обзема...
   Събужда ме пърпоренето на някакъв селскостопански самолет в далечината. Вече е късен следобед и евреме да се ориентирам към тръгване. Сгъвам внимателно одеялото, прибирам възглавницата и книгата, намирам си слънчевите очила и поемам наобратно. Колата ми се е напекла зверски, така че паля двигателя, освобождавам от скорост и пускам климатика. Изчаквам няколко минути, подпряна на едната врата, съзерцавайки за последно красотата наоколо и отпивайки лениво от останалата в шишето ми вода. Време е да тръгвам!
   По пътя към дома слушам жизнерадостни парчета и се усмихвам сякаш сама на себе си. Хвърлям поглед в огледалото за обратно виждане и виждам късче открадната красота - от багажника под задното стъкло весело ми намига голям златистожълт слънчоглед.

Последна редакция: чт, 24 яну 2013, 00:06 от Windy

# 698
  • Варна
  • Мнения: 913
УиндиHug . Кафето ми имаше чудесна компания за добро утро! Пишеш много хубаво.

# 699
  • Мнения: 499
Уинди, страхотно  Heart Eyes Макси на кои храни от Хип е любител, че и аз гледам да имам някакви запас?

И аз бях в събота на гинеколог и тази събота си чакам резултатите, дано да са добри Praynig

Фифи, както Уинди е обяснила, Миа също има лющеща се кожа и личната каза че е дерматит, но след консултация с дерматолог се оказа, че просто е много суха кожа и сега я къпем през ден и с на Адерма серия за много суха кожа и мажем и пак не е супер, но поне не е толкова зле.

# 700
  • Мнения: 447
Макси на кои храни от Хип е любител, че и аз гледам да имам някакви запас?

Смуси
, Макси яде с удоволствие Смесени зеленчуци с телешко, Ризото с броколи и заешко, Фини зеленчуци с пуешко, както и още две храни, чиито точни наименования не помня, но едната е със заешко, картофи и зелен фасул, а другата - с ориз, телешко и моркови. Тези 5 са му любимите и рядко експериментирам. Има също и на Нестле едно пюре с телешко, карфиол и картофи, но от него купувам рядко. Тези бурканчета са ми перфектно решение за дните, в които ходим на дълга разходка. Задължително си взимам едно бурканче, затоплям го предварително в съд с гореща вода и го слагам в термобокс, за да остане топличко. feeding

И аз ползвам за Макси една серия на А-дерма. Peace

Petkova
,   bouquet!

# 701
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен момичета Hug Да драсна и аз два реда, докато спи дребунчо Grinning

Много ми е мъчно за едно приятелче на Самито само с два месеца по-голямо от нас.След 10 дневен престой в болницата вчера ги срещнах като се прибираха.Майка му през сълзи каза, че цял живот ще бъдат на инсулин CryГоркото детенце.Възможно било да е наследствено, което го отхвърлят или от недоизлекувана вирусна инфекция.Незнам дали има шанс да се оправи, но се моля за това.Знам, че имат стволови клетки, надявам се да има шанс за оздравяване Praynig

Флучия, честито ви 12 зъбче Simple SmileИ ни сме с толкова, а сега пробива и един кучешки и постоянно си цока бибата.

Фифи[/b, Самито всичко си дъвче добре.Давам му дори и коричките, бавно става, както казва Ради, но на него му е кеф.Сол слагам в нормални количества и нищо не пасирам.

Ради, браво за хубавото изкарване на РД.И ние утре сме на рд на едно момченце, което става на годинка Grinning

Анбибиан, аз чай му варя лайка с малко захар или му правя от гранулите на Хип.

Съни, честити ви количка и столчета.Каква е количката?

Уинди, благодаря за приказната разходка Hug

Тук все още времето става за разходка и мисля като се наспиСамито  да поизлезем малко, че пак го дават да става гадно и ще има да дремем у дома Whistling

Хайде стига толкова за сега.Чао и бъдете здрави Hug

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте, момичета!
И двете ми кукли спят и аз пред компютъра, че нищо не мога да правя, едната спи до мен на спалнята, а другата е в количката в дневната.
Вчера след обяд и аз като Тони, посетих гинеколога. От ехографа всичко е ОК, сега остава и резултата от цитото да е същия.
Днес като излязохме, заваля сняг и аз реших да отидем в МОЛ Илиенци, че ми е най-близо. Пазарувахме в Карфур и Софи каза, че нещо й се папка, тя все това повтаря в магазините. Харесах аз едни току-що извадени кашкавалки от щанда с нещата, които са местно производство и това им беше обяда - по една кашкавалка, топла, топла хапнаха. Е Лизи изяде половината, но важното е че заспа нахранена. Малко си наруших принципите (на обяд да ядат задължително супа), но супата ще остане за вечерта. После и двете лудяха, гониха се, викаха, подлудиха хората, возиха се на колички и въртележка и накрая Елиза уморена заспа в количката, а кака й почти веднага, щом легна на леглото.

Тони, ами хайде дано скоро и ти да се похвалиш с нова бременност. Няма да оставяте Кали самичка я. Когато желаеш, тогава да се случи!  Hug Стискам палци за хубави резултати от изследванията!  fingerscrossed

Фифи, след първата годинка децата се водят през 3 месеца на консултации, това е до втората годинка, а следващата през 6 месеца. Аз слагам по половин лъжичка сол в супите на децата. На Елиза й давам след като навърши годинка. Купила съм една Алпийска сол, в малка картонена кутийка и я ползвам само за децата. На София повече й се втелясвах, с Елиза го карам по-лежерно, въпреки че тя имаше алергия, а не кака й. Но нали казват, че вторите деца се гледат по-спокойно и по друг начин, е вярно е. Вчера за първи път дадох на Елиза принцеса със сирене и яйце, след като прочетох тук, че повечето от момичетата предлагат. Ами с голяма охота си я хапна детето, дъвчеше си перфектно, към всяка хапка давах и кисело мляко. От време на време ще разнообразявам с принцеси, но не често. Предпочитам още да си е на бебешките закуски, тя и Софи си ги обича, пък и аз избягвам много да й давам филийки на нея, че в детската градина на закуска само това ядат. Аз вече не пасирам отдавна супите на Елиза, само намачквам понякога с това, с което се прави картофеното пюре, когато са по-едри нещата примерно. Тя се научи да дъвче. А за задължителната детска градина и децата без ваксини нямам представа какво ще решат.  Thinking

Блекче, да е живо и здраво бебчето на твоята приятелка! Наистина голям момък...  Grinning А и твоят Ивчо голямо момче, браво! Благодаря ти за тестото, записах си го!  Hug

Уинди, честит имен ден на Макси на патерици!  Hug   bouquet  Hug

Съни, направо се чудя как толкова бързо си подреждате нещата и ремонта върви много добре. Браво на вас, организирани хора сте и двамата с ТМ. Много ви се радвам!  Hug

Ради, ами Софи не направи усложнение, но много бавно минава тая кашлица пусто... Пфуууу...., като я чуя да кашля и червата ми се обръщат, много се ядосвам, все едно ми бърка в мозъка. Друго не ме дразни чак толкова, но кашлицата ме побърква. Може би защото тя все си подкашля. Като я спра за по-дълъг период от време от детска градина и се изчиства напълно, но ходи ли все си подкашля, дори и когато е здрава това й е нормалното състояние имам чувството. Ето сега уж оздравява, а като спи, организма е в покой и по някое време започва да кашля и тази кашлица по време на сън най-трудно се изчиства. Също кашля като потича малко и се задъха. Абе ...., детски му работи..., кога ще ги израсте не знам, сигурно като стане пубертет. Дано Елиза поне да ми е по-здрава, че ще ми обелеят косите от двете.

Анбибиян, ти откъде го взимаш този пащърнак? Пишеш постоянно, че обработваш. Аз взех сух от Карфур, да слагам в супите, но пресен не съм виждала. Не мисля че бъркаш с чайчетата, нека пие детето. А други не знам дали може да се дават вече. И браво на Яна, скоро ще се отпусне и тя.  Laughing

Смуси, стиснати палци и за твоите резултати!  fingerscrossed

Наденце, много тъжно...  Sad Милата душичка... Жестока съдба... Дано се намери лек за това детенце!  Praynig Praynig

Аз правих едни соленки с картофи и се получиха много хубави и вкусни. Децата ги ядат с голям кеф. И мама също Laughing. И сега даже си похапвам от тях и си допивам сутрешното кафе (че аз си правя по една голяма чаша).
Скрит текст:

А сега отивам да се разходя виртално с Уинди.  Grinning

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Уинди, прекрасно, прекрасно...  Hug  Hug  Hug През цялото време си представях слънчогледите и полянката, ааа и хубавото лятно време...  Grinning

# 704
  • Мнения: 3 638
Hariela след като Яна се обрина по време на захранването и установих колко трудно се намират пюрета с пъщарнак по магазините, а пък пресен въобще не намерих, поръчах на баба и дядо да насадят  Grinning Домашен ни е пъщарнака и спанака и цвеклото също, да са живи и здрави и още дълги години да ни помагат с хубави домашни зеленчуци. Ние рядко си ходим на село, но пък като се върнем сме запасени до дупка и понеже мразя да хвърлям храна гледам бързо да сготвя всичко от село, преди да мина пак на купешки зеленчуци  Grinning

Вчера правих на Яна кисело мляко с бисквити и банан. Добре се прие и днес реших да й приготвя кисело мляко с овесени ядки, само дето забравих ядките на котлона и станаха супер меки. Те всъщност колко минути трябва да врат и от кога могат да се дават сурови  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт